Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Miałem się tu już nie wypowiadać (z powodu oszczerstw pana pilastra), ale obejrzałem najnowsze nagranie pokazujące jak ewolucjoniści oszukiwali nas: https://www.youtube.com/watch?v=hIMwkx3 ... RtLqMQ8B-6
Dobrego odbioru życzę...
Żałość bierze. Albo się wypowiadasz i bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, albo się nie wypowiadasz i nie spamujesz. Ty chciałbyś zjeść ciastko (możliwość wklejania kreacjonistycznego chłamu) i mieć ciastko (brak konieczności odpowiadania na polemikę z chłamem, który wklejasz).

Więc decyduj - strzelasz focha, czy nie strzelasz.


So lip 22, 2017 20:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Robię to, co w tej sytuacji uważam za słuszne, a Ty Zefciu nie możesz mi rozkazywać... :biggrin:
A jeśli mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów (o tym mówi wklejony tu film), nazywasz chłamem, to wiedz, że na tych kłamstwach się wychowywałeś...

PS. Na tym kończę pisanie w tym temacie.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N lip 23, 2017 5:53
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Robię to, co w tej sytuacji uważam za słuszne, a Ty Zefciu nie możesz mi rozkazywać... :biggrin:
A jeśli mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów (o tym mówi wklejony tu film), nazywasz chłamem, to wiedz, że na tych kłamstwach się wychowywałeś...

PS. Na tym kończę pisanie w tym temacie.

Film dowodem na prawdziwość poglądów kreacjonistów? Nie Biblia? No jasne, ze nie Biblia, bo w niej mamy dwa różne opisy stworzenia świata. Jeden mówi, że Bóg stworzył świat wypowiadając słowo, a drugi, że ulepił człowieka z prochu ziemi. Któryś musi kłamać, prawda?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lip 23, 2017 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Robię to, co w tej sytuacji uważam za słuszne, a Ty Zefciu nie możesz mi rozkazywać... :biggrin:
A jeśli mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów (o tym mówi wklejony tu film), nazywasz chłamem, to wiedz, że na tych kłamstwach się wychowywałeś...

PS. Na tym kończę pisanie w tym temacie.
Chodzi o to, że na razie, to wcale nie zacząłeś pisać w temacie.
Wkleić film i nazwać go "mówieniem prawdy", może każdy. Ale do żadnych szczegółów filmu sie nie odnosisz, za to odchodząc obrażony dziesiąty raz, próbujesz jeszcze raz przepchnąć swoje 'racje'. Takie cechy mają metody indoktrynacji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 23, 2017 15:29
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Robię to, co w tej sytuacji uważam za słuszne, a Ty Zefciu nie możesz mi rozkazywać... :biggrin:
Owszem - ja nie mogę Ci rozkazywać, ale za to Ty możesz brać odpowiedzialność za swoje słowa. Skoro postanowiłeś się teatralnie obrazić na pilastra i odmówić udziału w dyskusji, to tej decyzji się trzymaj.
Cytuj:
A jeśli mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów (o tym mówi wklejony tu film)
Po co mam oglądać ten film, skoro nawet gdy znajdę tam bzdury, to za te bzdury nie odpowiadasz, bo się obraziłeś? Zwłaszcza, że oglądanie go jest wybitnie męczące. Baba duka coś z kartki, wyświetla jakieś demoty i w ogóle ciężko jest jej wyrazić, jakie jest sedno jej wywodów.
Cytuj:
PS. Na tym kończę pisanie w tym temacie.
Obiecanki...


Pn lip 24, 2017 5:48

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Małgosiaa napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Robię to, co w tej sytuacji uważam za słuszne, a Ty Zefciu nie możesz mi rozkazywać... :biggrin:
A jeśli mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów (o tym mówi wklejony tu film), nazywasz chłamem, to wiedz, że na tych kłamstwach się wychowywałeś...

PS. Na tym kończę pisanie w tym temacie.

Film dowodem na prawdziwość poglądów kreacjonistów? Nie Biblia? No jasne, ze nie Biblia, bo w niej mamy dwa różne opisy stworzenia świata. Jeden mówi, że Bóg stworzył świat wypowiadając słowo, a drugi, że ulepił człowieka z prochu ziemi. Któryś musi kłamać, prawda?


Człowieka stworzył na końcu kiedy już miał dla niego otoczenie. Czy w biblii pisze ...i rzekł Bóg niech się stanie człowiek?
Zanim coś napiszesz spróbuj pomyśleć..


Pn lip 24, 2017 7:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
ZG63 napisał(a):
Człowieka stworzył na końcu kiedy już miał dla niego otoczenie. Czy w biblii pisze ...i rzekł Bóg niech się stanie człowiek?
Zanim coś napiszesz spróbuj pomyśleć..
A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam.[..]Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, (Rdz 1,26-27)
No własnie: pomyśl, bo ja myślę. Bóg rzekł - wypowiedział słowo. Stworzył - co to znaczy stworzyć? Stworzyć to uczynić coś z niczego, tu przy pomocy słowa. To pierwszy opis stworzenia.
Człowiek pojawił się na końcu ok. A co w takim razie z drugim opisem, gdzie Bóg ulepił z prochu ziemi mężczyznę na początku stworzenia, a na końcu z żebra mężczyzny kobietę? Jak to wyjaśnisz kreacjonisto?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 24, 2017 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
jak ewolucjoniści oszukiwali nas


Jacy "ewolucjoniści" jak oszukiwali was?


Cytuj:
mówienie prawdy o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów


Proszę powiedzieć prawdę o ewidentnych kłamstwach ewolucjonistów

zefciu
Cytuj:
postanowiłeś się [czytelnikBiblii-p] teatralnie obrazić na pilastra


Takie dostał polecenie od ciała kierowniczego. Jak wszyscy inni werbownicy sekty, którzy zderzyli się z pilastrem. :biggrin: Wszyscy oni, na pewnym etapie dyskusji, nagle ni z gruchy ni z pietruchy nagle teatralnie rozdzierają szaty i deklarują że "z kimś takim" to oni dyskutować nie będą. :D
Cytuj:
oglądanie go jest wybitnie męczące. Baba duka coś z kartki, wyświetla jakieś demoty i w ogóle ciężko jest jej wyrazić, jakie jest sedno jej wywodów.


Żeby chociaż zrobiła striptease na koniec, to może bym do tego końca obejrzał... :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn lip 24, 2017 15:06
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
ZG63 napisał(a):
Czy w biblii pisze
Kilka razy już zwracałem uwagę, że nikt na tym forum nie ma pojęcia, co kto w Twojej biblii w tej chwili pisze. A Ty swoje.


Pn lip 24, 2017 15:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Natrafienie na pewne nagranie: https://youtu.be/6n237hmLKT0
skłoniło mnie do zawieszenia swej deklaracji, że już tu nic nie napiszę...

Napiszę jednak, bo w/w nagranie ukazuje bardzo katolickiego katolika, który jest bardzo przeciw teorii ewolucji!
Czyli są katolicy (nie ma ich tu na forum, chyba), którzy myślą inaczej niż tutaj obecni...
Gość na nagraniu tłumaczy np. że Biblia nie jest tylko "książką o duchowości". Dlaczego? - o tym na w/w filmie... (to się łączy z głównym tematem tego nagrania, którym jest krytyka ewolucjonizmu).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So sie 05, 2017 16:09
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Napiszę jednak, bo w/w nagranie ukazuje bardzo katolickiego katolika, który jest bardzo przeciw teorii ewolucji!

Był tu na forum pewien prorok deklarujący się jako katolik.
czytelnikBiblii napisał(a):
Gość na nagraniu tłumaczy np. że Biblia nie jest tylko "książką o duchowości".

A kto mówi, że Biblia to książka o duchowości i w ogóle, że to książka?
czytelnikBiblii napisał(a):
. Dlaczego? - o tym na w/w filmie... (to się łączy z głównym tematem tego nagrania, którym jest krytyka ewolucjonizmu).

Dowodem film :o nagrany przez:
1. chcącego zaistnieć
2. ignoranta
3. człowieka z zaburzeniami psychicznymi (nie oglądałam filmu i nie zamierzam, bo to dla mnie żaden dowód na cokolwiek).
Krasnoludki naprawdę istnieją: https://www.youtube.com/watch?v=NIjrekV ... NMXI8HkYWU
https://www.youtube.com/watch?v=fNMXI8HkYWU

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 05, 2017 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Małgosiu, bardzo mi się nie podoba Twoje podejście nie tylko do nieoglądanego nagrania (skąd wiesz co jest na nim? Kto jest na nim?), ale przede wszystkim do osoby, który to nagrał. To nie jest ktoś, kto chce zaistnieć jednym filmikiem - gość nagrywa od dawna; jest bardzo katolicki (ma to chyba rodzinnie, bo rodzice mają podobnie), i ma też coś do powiedzenia w temacie ewolucji...
Wyzywasz go od ignoranta i nadajesz mu miano kogoś z zaburzeniami psychicznymi - tak pisać o kimś, kogo się nie widziało?! To jest normalne??... :o

Wyjątkowo (bo miałem nie pisać) wstawiłem to do tematu, aby pokazać, że są katolicy inni niż tu dominujący.... Ot i wszystko - kto chce zobaczy, kto nie chce, ten... głupoty pisać będzie.

[słowo "książka" dałem w cudzysłów - to coś znaczy, prawda?]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So sie 05, 2017 16:57
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Wyzywasz go od ignoranta i nadajesz mu miano kogoś z zaburzeniami psychicznymi - tak pisać o kimś, kogo się nie widziało?

Gdzie wyzywam???? Może naucz się czytać ze zrozumieniem. Podałam trzy opcje do wyboru. Możliwe, że jest ich więcej.
To, że jest "katolicki" i cała jego rodzina nie świadczy o jego wiedzy i mądrości.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 05, 2017 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Napiszę jednak, bo w/w nagranie ukazuje bardzo katolickiego katolika, który jest bardzo przeciw teorii ewolucji!
Czyli są katolicy (nie ma ich tu na forum, chyba), którzy myślą inaczej niż tutaj obecni...

Katolicyzm osoby wyrażającej w filmie dziwaczne poglądy, to dość słaba zachęta do oglądania tego filmu.

Gdybyś polecając film, zachęcił jednym z przemyślanych argumentów, których rzeczony katolik używa w tym filmie, to było by już coś.
Póki co można jednak przypuszczać, że takie przemyślane argumenty w filmie nie występują...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So sie 05, 2017 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
@czytelnikBiblii, nie kompromituj się już człowieku. ;)
Dałeś jasno do zrozumienia że dyskusje masz głęboko gdzieś a samo forum traktujesz jako śmietnik dla wrzucania znalezionych w internecie głupot. Co do owego pożal się boże materiału – chłopak w pierwszych minutach filmu przyznaje że większego pojęcia o temacie nie ma, nie mówiąc już o jakimkolwiek zapleczu akademickim w tym temacie (czyli zupełnie tak jak Ty). Ergo, równie dobrze forumowicze zainteresowani tematem mogą sobie poczytać  chociażby sekcję komentarzy na onecie – podobny poziom merytoryczny i rzetelności naukowej co w owym ignoranckim filmiku. :)


So sie 05, 2017 17:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL