Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona
 Jak pogodzić ewolucję z Biblią? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Czego nie rozumiesz Alugardzie?
Znaczenia doboru naturalnego w ewolucji, czy znaczenia czynnika czasu w ewolucji?

Alugard napisał(a):
no tak, jeśli będę kiedykolwiek szukał jakichś informacji nt biologii, to w pierwszej kolejności wejdę na katolicką stronkę. Ty też masz takie niskie mniemanie o rozmówcach jak Hades?

Gdybyś uczciwie podchodził do dyskusji zauważyłbyś zapewne moje następne zdanie:
Qwerty2011 napisał(a):
Sprawozdania i teksty wykładów dostępne w sieci
Alugard napisał(a):
ależ oczywiście. Pozwalacie sobie na to odkąd tylko sformułowano tą teorię. Niestety kreacjoniści to chyba najmniej inteligentni i wręcz najgorsi "naukowcy" jakich Ziemia nosi - od 150 lat nie są w stanie obalić najbardziej rozchwianej teorii świata

bla bla ple ple pitu pitu...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr mar 28, 2018 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Napisałem której części zdania nie rozumiem. Napiszesz jakież to sensacyjne odkrycie podważa mechanizm doboru naturalnego? Zdajesz sobie sobie sprawę, że zaprzeczanie regule jakoby największe statystycznie szanse na rozmnożenie miały organizmy najlepiej przystosowane brzmi cokolwiek mało sprytnie? :D

No ja na pewno nie będę wklejał za ciebie linków do twoich tez. Skoro umieszczasz stronnicze źródło, to uznaję, że jest to najlepsze jakie masz. Gdyby było inaczej nie miałoby to sensu.

Cytuj:
bla bla ple ple pitu pitu...
właśnie tak drodzy forumowicze odbywa się obalanie teorii ewolucji. Z tego co kojarzę jedynym kreacjonistą, który był w ogóle zdolny do artykulacji swoich argumentów był niejaki Behe, od którego cała banda zrzyna wszystko co kiedykolwiek miała do powiedzenia.


Śr mar 28, 2018 10:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Alugard napisał(a):
Napiszesz jakież to sensacyjne odkrycie podważa mechanizm doboru naturalnego? Zdajesz sobie sobie sprawę, że zaprzeczanie regule jakoby największe statystycznie szanse na rozmnożenie miały organizmy najlepiej przystosowane brzmi cokolwiek mało sprytnie?

Nie chodzi o to, że nagle dobór przestał mieć znaczenie, ale o to, że istnieją inne jeszcze mechanizmy genetyczne, które należy badać, ze względu na ich ogromną rolę.
I te mechanizmy działają szybko.

Zmutowana badana roślina według teorii powinna wymrzeć lub zapoczątkować nowy gatunek, lepiej przystosowany. A ona po prostu naprawiła swój zepsuty chromosom i zaczęła rozmnażać się po autonaprawie.

Bakteria z wyciętym genem wici w ciągi czterech dni stworzyła wić wykorzystując inne geny. Powinna zostać wyeliminowana w wyniku doboru naturalnego, albo ewoluować przez miliony lat, aby za pomocą mutacji wykształcić inny gen odpowiedzialny za tworzenie wici, czy innego mechanizmu napędowego.

I nie chodzi o to, że to są jakieś moje wątpliwości, tylko są to wątpliwości uczonych zgromadzonych na wspomnianej wcześniej konferencji.

Alugard napisał(a):
No ja na pewno nie będę wklejał za ciebie linków do twoich tez. Skoro umieszczasz stronnicze źródło, to uznaję, że jest to najlepsze jakie masz. Gdyby było inaczej nie miałoby to sensu.

Każdy, kto interesuje się tematem - znajdzie bez problemu. Zresztą w linkowanym przez mnie artykule jest i nazwa konferencji i hiperłącze do strony The Royal Society, na której są opublikowane artykuły.

Ale jak ktoś chce tylko ple ple.. pitu pitu..

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr mar 28, 2018 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Co mają mechanizmy genetyczne wspólnego z doborem naturalnym? Co ma wspólnego "zapoczątkowanie nowego gatunku" z doborem naturalnym? Wiemy w ogóle o czym mówimy?

Póki nie przytaczasz żadnych naukowych prac nt bakterii i naprawy chromosomów u rośliny to równie dobrze możemy gadać o gruszkach na wierzbie. Ani nie wiadomo o co dokładnie chodzi, ani czy w ogóle jest o czym gadać, ani wreszcie jakie ma to znaczenie dla TE.

No wybacz, że nie chce mi się wyręczać innych dyskutantów w wyszukiwaniu informacji poperających ich pseudonaukowy bełkot. Może jeszcze mi ma zależeć na tym, żebyś przekonał mnie do swoich racji.


Śr mar 28, 2018 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
71 stron o niczym. Ewolucja to program. Nauka to program. Prawa przyrody to program. A program to Bog. Na poczatku bylo Slowo. Bez Niego nic sie nie stalo. A jeszcze tyle zostalo do odkrycia. Np. dlaczego Bog zaprogramowal 4 stopnie Celsiusza dla wody? Albo dlaczego kulki na desce Galtona ukladaja sie wedlug rozkladu normalnego? No dlaczego?


Śr mar 28, 2018 16:07
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Qwerty2011 napisał(a):
Bakteria z wyciętym genem wici w ciągi czterech dni stworzyła wić wykorzystując inne geny.
Co to znaczy „wykorzystując inne geny”? Inne niż co? Wklej może artykuł dotyczący tej historii, bo mam wrażenie, że czegoś nie zakumałeś.


Śr mar 28, 2018 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Ludzie - co z wami. Macie jakiś problem z przeczytaniem dwóch stron i kliknięciem w hiperłącze?
http://rsfs.royalsocietypublishing.org/content/7/5/20170051

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr mar 28, 2018 17:29
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Qwerty2011 napisał(a):
Ludzie - co z wami. Macie jakiś problem z przeczytaniem dwóch stron i kliknięciem w hiperłącze?
Słuchaj! To Ty postulujesz, że nastąpiło jakieś cudowne ozdrowienie bakterii. Więc Ty masz przedstawić materiały, które to opisują.
Cytuj:
http://rsfs.royalsocietypublishing.org/content/7/5/20170051
Pod tym linkiem słowo flagellum i słowo bacteria nie występują. Sam nawet nie czytasz, co wrzucasz.


Śr mar 28, 2018 17:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Traktujmy się poważnie.

Jak rozumiem - wystarczyło Ci 7 minut na zapoznanie z materiałami z całej konferencji wraz ze wszystkimi odnośnikami do wykładów?

Szkoda fatygi...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr mar 28, 2018 17:40
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Qwerty2011 napisał(a):
Traktujmy się poważnie.
Ja Ciebie traktuję poważnie. Uważam, że skoro coś postulujesz, to powinieneś być w stanie to uzasadnić i udokumentować. Natomiast Ty mnie już poważnie nie traktujesz.
Cytuj:
Jak rozumiem - wystarczyło Ci 7 minut na zapoznanie z materiałami z całej konferencji wraz ze wszystkimi odnośnikami do wykładów?
Nie prosiłem Cię o przedstawienie mi materiałów z całej konferencji. Prosiłem Cię o artykuł, który opisuje wzmiankowane przez Ciebie samouzdrowienie bakterii, której wycięto gen odpowiadający za budowę wici. Masz ten artykuł, czy łgałeś?
Cytuj:
Szkoda fatygi...
Zostałeś posądzony przeze mnie o łgarstwo. Więc w Twoim interesie jest pokazać wszystkim tutaj, że mój zarzut był bezpodstawny. Zdaję sobie sprawę, że mną gardzisz i uważasz za gorszą odmianę człowieka, ale to nie ma tutaj nic do rzeczy. Chodzi o Twoją prawdomówność.


Śr mar 28, 2018 17:54

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Chyba nas próbował robić Qwerty w bambuko. Zastanawiam się czy wyglądamy jak idioci, skoro tak nas Qwerty traktował.


Pn kwi 02, 2018 19:31
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Alugard napisał(a):
Chyba nas próbował robić Qwerty w bambuko. Zastanawiam się czy wyglądamy jak idioci, skoro tak nas Qwerty traktował.
No niestety kreacjoniści traktują wszystkich jak debili. Już się przyzwyczaiłem.


Wt kwi 03, 2018 9:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Przestańcie się już mazgaić.

Dałem wam link do konferencji naukowej. Kto ma dobrą wolę i jest zainteresowany - ten przeczyta.
A kto nie ma woli zapoznania się z faktami - temu nawet podstawione pod nos opinie naukowców nic nie pomogą.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt kwi 03, 2018 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
ale fakty =/= opinie, robaczku. No i przyznam, że brak mi woli do szukania argumentów na poparcie cudzych tez. Jeśli w tej konferencji jest cokolwiek co trzęsie ewolucją w posadach to to przytocz. Z tego co ja tam wyczytałem, to mowa o syntezie różnych kierunków badań i podnoszona przez część naukowców potrzeba spojrzenia na niektóre mechanizmy ewolucji z nowej perspektywy. Co nijak się nie ma to chwiania ewolucją, o którym pozwalasz sobie pisać. I jest typowe dla dziedzin, które ciągle się rozwijają, tak samo jest w astronomii i informatyce chociażby. A nikt się nie drze, że kosmos nie istnieje a komputery to dzieło szatana


Wt kwi 03, 2018 14:41
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Qwerty2011 napisał(a):
Przestańcie się już mazgaić.

Dałem wam link do konferencji naukowej. Kto ma dobrą wolę i jest zainteresowany - ten przeczyta.
A kto nie ma woli zapoznania się z faktami - temu nawet podstawione pod nos opinie naukowców nic nie pomogą.
Żałosny jesteś.

Tutaj link do konferencji naukowej: http://www.konferencja-tygiel.pl/ Na tej konferencji przedstawiono niezbite dowody, że Qwerytemu2011 śmierdzi z gęby. Kto ma dobrą wolę i jest zainteresowany, ten przeczyta.


Wt kwi 03, 2018 15:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL