Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 73  Następna strona
 Jak pogodzić ewolucję z Biblią? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Dlaczego raczej "wszczepieńcy"?


Bo fundamenty były z ciała Żydami.Nic się nie zmieniło,świątynia(kościół)to od zawsze byli słudzy Słowa Bożego.

Więc jak od zawsze byli sługami Słowa Bożego, to chyba nie byli wszczepieńcami ?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 18, 2017 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Więc jak od zawsze byli sługami Słowa Bożego, to chyba nie byli wszczepieńcami ?


Tak zawsze to byli słudzy Słowa,tylko Ci pierwsi wybrani byli i z ciała umiłowani, nie tylko z samego Ducha.Byli szczególną własnością samego Boga wychowywaną cieleśnie, nie duchowo,i takie same kary odbierają.. cielesne,nie w przyszłości tylko duchowe.
Różnica ogromna.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
I gdzie mamy powiedziane, że to, co ci wybrańcy zapisali, jest dla nas wyznacznikiem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 18, 2017 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
I gdzie mamy powiedziane, że to, co ci wybrańcy zapisali, jest dla nas wyznacznikiem?


?
Jezus wydał o tym świadectwo,a ono zostało zapisane przez Jego świadków.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Uff

Twierdzisz, że Słowo znasz, bo zostało spisane i nadrzędność tego zapisu, wyraża się poprzez to, że było zapisane przez jakichś wybrańców Żydowskich. I jeszcze teraz Jezus wydał świadectwo, że zostało zapisane przez Jego świadków.

Czy to się zgadza?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 18, 2017 22:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Uff

Twierdzisz, że Słowo znasz, bo zostało spisane i nadrzędność tego zapisu, wyraża się poprzez to, że było zapisane przez jakichś wybrańców Żydowskich. I jeszcze teraz Jezus wydał świadectwo, że zostało zapisane przez Jego świadków.

Czy to się zgadza?


Jezus wydał świadectwo Prawdzie spisanej i powierzonej narodowi Izraelskiemu,a wydanie tego świadectwa(że takowe było wydane,jak wydał) spisali uczniowie Jezusa.
Teraz się zgadza.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
W całej rozmowie chodzi o to, skąd pochodzi Twoja teza, o autorytecie słowa pisanego?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 18, 2017 22:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
No,raczej byli Żydami..Jan,Paweł,Piotr,nieśli Chrystusa objawionego w ciele.

Umówmy się, dla jasności przekazu, że Żyd to wyznawca judaizmu. Owszem, ewangeliści pochodzili z narodu żydowskiego, ale wyznaniowo byli chrześcijanami.
Saqura napisał(a):
Paweł powoływał się na Słowo,na Słowo z Genesis,Jemu ufasz jak mam się nie powoływać..nie rozumiem.Myślałam że jego słowo będzie dla Ciebie więcej wart niż moje dlatego to odniesienie.

Rozważamy początek stworzenia, więc trzymajmy się ST.
Saqura napisał(a):
Nie wiem,nie znam się ..wytłumacz,po to tu jestem,pomóż zrozumieć,jeśli twierdzisz że nic nie wiem..cały czas proszę kogoś o wytłumaczenie,lecz nie "otrzymuję" go ..
hmm..no dobra jedynie Soul33 próbował coś wytłumaczyć ,lecz też nie rozwinął myśli,a raczej sugerował.

Alez ja Ci to wyjaśniłam tu:
viewtopic.php?p=974562#p974562
Albo nie czytasz tego co piszę, albo ...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 18, 2017 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
W całej rozmowie chodzi o to, skąd pochodzi Twoja teza, o autorytecie słowa pisanego?


No to teraz już wiesz.
Sama Prawda stała się ciałem,po to by wydać świadectwo że nią jest,że zawsze nią było.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Prawda stała się ciałem, jako świadectwo, że zawsze była prawdą?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 18, 2017 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Umówmy się, dla jasności przekazu, że Żyd to wyznawca judaizmu. Owszem, ewangeliści pochodzili z narodu żydowskiego, ale wyznaniowo byli chrześcijanami.


No i chociaż ze względu na ewangelię są nazwani nieprzyjaciółmi to przez wzgląd na ojców nadal pozostają umiłowani.

Małgosiaa napisał(a):
Rozważamy początek stworzenia, więc trzymajmy się ST.


Słowo samo się tłumaczy tak jak na początku tak i na samym końcu,ono jest niezmienne i to potwierdzają słowa Pawła w NT/niezmienne.
Faktem jest że wystarczy jeden werset potwierdzić wieloma innymi,wtedy będzie wiadomo co literalne, a co nie.Bo dla Pawła świat bez grzechu i śmierci literalny nie był.

Małgosiaa napisał(a):
Alez ja Ci to wyjaśniłam tu:
viewtopic.php?p=974562#p974562
Albo nie czytasz tego co piszę, albo ...


Czytam tylko nie rozumiem,mnie zadajesz pytanie o syna Ewy ,a sama piszesz przyjmijmy że to ludzie,to ilu ona tych ludzi już zdążyła do czynu Kaina urodzić?
Był to pierwszy jej syn czy nie?Czy to jakaś przenośnia do pózniejszego pokolenia?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Prawda stała się ciałem, jako świadectwo, że zawsze była prawdą?


"Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie"

"A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara "
" Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. ... Wybierajcie więc życie, abyście żyli "
" Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić"
"Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim"

Tutaj masz jedno z tych świadectw. :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 23:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
Słowo samo się tłumaczy tak jak na początku tak i na samym końcu,ono jest niezmienne i to potwierdzają słowa Pawła w NT/niezmienne.
Faktem jest że wystarczy jeden werset potwierdzić wieloma innymi,wtedy będzie wiadomo co literalne, a co nie.Bo dla Pawła świat bez grzechu i śmierci literalny nie był.

Owszem, Słowo samo się tłumaczy, ale Paweł nie pisał o Kainie jakoby był rodzonym synem Ewy.
Saqura napisał(a):
Czytam tylko nie rozumiem,mnie zadajesz pytanie o syna Ewy ,a sama piszesz przyjmijmy że to ludzie,to ilu ona tych ludzi już zdążyła do czynu Kaina urodzić?

Nie kłam w żywe oczy, bo każdy może sprawdzić co napisałam zwłaszcza, że podałam link do tego.
A jesli chodzi o pytanie o to ilu ludzi Ewa zdążyła urodzić..., Kain i Abel najprawdopodobniej byli kolejnym, n-tym pokoleniem, stąd Kain musiał mieć znamię. Ziemia najwyraźniej była już zaludniona.

@Saqura i @chwat - lecicie offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 18, 2017 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Owszem, Słowo samo się tłumaczy, ale Paweł nie pisał o Kainie jakoby był rodzonym synem Ewy


Nie, o Kainie nie,ale o istnieniu czasu na ziemi bez śmierci aż do pierwszego grzechu to już napisał.

Małgosiaa napisał(a):
Nie kłam w żywe oczy, bo każdy może sprawdzić co napisałam zwłaszcza, że podałam link do tego.
A jesli chodzi o pytanie o to ilu ludzi Ewa zdążyła urodzić..., Kain i Abel najprawdopodobniej byli kolejnym, n-tym pokoleniem, stąd Kain musiał mieć znamię. Ziemia najwyraźniej była już zaludniona.


Gdzie kłamię,podałaś link do swojej wypowiedzi o Kainie to się do niej przed chwilą post wyżej odniosłam.Teraz dziękuję za odpowiedz.

Małgosiaa napisał(a):
@Saqur i @chwat - lecicie offtop.


Chwat pyta to odpowiadam :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 23:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Twierdzisz, że napisałam iż synowie Adama i Ewy to prawdopodobnie ludzie, a ja napisałam:
Małgosiaa napisał(a):
Nie przyszło Ci go głowy, że Adam i Ewa to znaczy po prostu człowiek i synowie Adama i Ewy to po prostu ludzie?

Czy wobec powyższego Twoja wypowiedź nie jest kłamstwem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 18, 2017 23:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL