Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna strona
 Jak pogodzić ewolucję z Biblią? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Osiris absolutnie ma rację. To jest żaden argument. Ateizm też się rozprzestrzenia, chociaż nie wymaga istnienia jakiejś inteligentnej nadprzyrodzonej istoty.


Wt lis 28, 2017 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Osiris napisał(a):
Żadnych akrobatycznych wyczynów nie potrzeba aby wskazywać absurdy religii

Wzrost liczby chrześcijan, który jest faktem, pokazuje że wskazywanie absurdów chrześcijaństwa (nie dowolnej religii) jest akrobacją i to nieskuteczną.

Cytuj:
Nie zauwayżyłeś natomiast, że konkurencja radzi sobie równie dobrze a może nawet lepiej?
Nie zauważyłem, bo nie ma czego zauważać. Statystyki pokazują, że konkurencja radzi sobie gorzej.

Cytuj:
Czyżby to świadczyło o tym, że Allah i jego "nauki" są objawieniem? Czy prawdziwość danej religii zależy od liczby wyznawców?

Jakie "czyżby to"? Przecież islam ma wiele mniej wyznawców od chrześcijaństwa i radzi sobie gorzej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 9:25
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
A, czy wzrost liczby muzułmanów, który jest faktem, pokazuje że wskazywanie absurdów islamu jest także akrobacją i to nieskuteczną?


Wt lis 28, 2017 9:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Jest faktem? Ile osób znasz, które przeszły, lub chcą przejść na islam, bo islam robi na nich wrażenie? Islam ekspanduje metodą przymusu, taki system zawsze ma swoje naturalne granice. Ale mniejsza z tym, bo to szacunki i opinie. Faktem jest, że muzułmanów jest mniej niż chrześcijan.

Ateizm za to, jako taki wcale się nie rozprzestrzenia. Ateizm doraźnie przejmuje tylko to, co już istnieje, tzn te pokolenia, które już żyją, ale te ideologicznie przejęte pokolenia, w obrębie jego ateistycznych zasad, nie mają dodatniego przyrostu naturalnego, bo posiadanie i wychowywanie potomstwa, ateizm nie uznaje za wydajne, ale za niepotrzebne obciążenie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 10:12
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
"Liczba muzułmanów rośnie zdecydowanie szybciej niż wyznawców innych religii. Jak przekonują członkowie amerykańskiego instytutu Pew Research Center, do 2070 roku islam stanie się największą religią na świecie.

To koniec dwu tysiącletniej dominacji chrześcijan. Według członków amerykańskiego instytutu Pew Research Center islam rozwija się dwukrotnie szybciej niż jakakolwiek inna religia. Obecnie na świecie żyje 2,17 mld chrześcijan i 1,6 mld muzułmanów. W latach 2010 do 2050 liczba tych drugich wzrośnie o 73 procent, a wyznawców kościoła przybędzie jedynie 37 procent. Mamy absolutną pewność. Nie mylimy się. Nadchodzące dekady należą do muzułmanów – oświadczył Conrad Hackett, demograf i główny autor raportu."
http://wiadomosci.com/islam-stanie-sie- ... a-swiecie/

Nadal uważasz, że o autentyczności przekazu decyduje liczba wyznawców?


Wt lis 28, 2017 10:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Jeśli mamy tezę dowodzić szacunkami, to mogę zaraz zaprezentować dowolną i ją udowodnić, bo szacunki ją popierające zawsze występują. Pozostańmy więc przy faktach jakie mamy: chrześcijan jest dużo więcej.

Co to analizy, to jest tu interesująca kwestia. Jeśli ktoś prezentuje islam i szacuje jego ekspansję, to ciekaw jestem, jakie atrakcje tej religii ocenia wyżej niż chrześcijaństwa, bo charakterystyka islamu i jego zalet rozumianych jako czynnik napędzający wzrost, powinna być zasadniczą częścią tej analizy. Jakie długofalowe zalety pozwalające mu na ekspansję w rozwiniętych cywilizacjach, posiada islam?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 10:53
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Zgadzam się z chwatem: fachowcy demografowie bredzą, analiza statystyczna i inne narzędzia matematyczne są do luftu, natomiast obowiązkiem każdej wierzącej osoby jest w miarę wydajne wytwarzanie dzieci, służących do zaspokajania potrzeb filozoficzno-dominacyjnych pewnych zrzeszeń osób dorosłych.


Wt lis 28, 2017 11:32
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Jeśli mamy tezę dowodzić szacunkami, to mogę zaraz zaprezentować dowolną i ją udowodnić, bo szacunki ją popierające zawsze występują. Pozostańmy więc przy faktach jakie mamy: chrześcijan jest dużo więcej.


Dowodzę tylko, że nie można używać argumentu, iż o prawdziwości religii decyduje liczba wyznawców. Jest to całkowicie błędne podejście. Na początku Dobrą Nowinę głosił jeden człowiek, co w żadnym stopniu nie może świadczyć o tym, że była to nauka błędna.

Cytuj:
Co to analizy, to jest tu interesująca kwestia. Jeśli ktoś prezentuje islam i szacuje jego ekspansję, to ciekaw jestem, jakie atrakcje tej religii ocenia wyżej niż chrześcijaństwa, bo charakterystyka islamu i jego zalet rozumianych jako czynnik napędzający wzrost, powinna być zasadniczą częścią tej analizy. Jakie długofalowe zalety pozwalające mu na ekspansję w rozwiniętych cywilizacjach, posiada islam?


Jeśli chodzi o szybkość ekspansji, to sytuacja jest tu analogiczna. Ludzie mogą skłaniać się ku danej religii z różnych powodów. To co dla jednych jest zaletą, inni mogą traktować jako wadę. Szybkość ekspansji religii nic nam nie powie o jej prawdziwości.


Wt lis 28, 2017 11:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Nie chciało mi się przedtem pisać, ale ja wcale nie twierdziłem, że o prawdziwości religii decyduje liczba wyznawców. Sam sobie to wyczytałeś, gdzieś między wierszami. :)

Mówiłem tylko o wniosku Osirisa, który twierdzi, że istota wszechmocna i inteligentna, nie potrafi wymyśleć skutecznego środka przekazu. Więc się trochę dziwię, bo taką opinię można by zastosować do wyznawców religii, których w skali ogólnoświatowej jest jakichś dwudziestu, ale nie to tych, których jest jedna trzecia ludności świata, a zaczęli od zera. Pod tym względem skuteczność przekazu istoty wszechmocnej i inteligentnej, można szacować jako dużą.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 12:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Nie chciało mi się przedtem pisać, ale ja wcale nie twierdziłem, że o prawdziwości religii decyduje liczba wyznawców. Sam sobie to wyczytałeś, gdzieś między wierszami. :)

Mówiłem tylko o wniosku Osirisa, który twierdzi, że istota wszechmocna i inteligentna, nie potrafi wymyśleć skutecznego środka przekazu. Więc się trochę dziwię, bo taką opinię można by zastosować do wyznawców religii, których w skali ogólnoświatowej jest jakichś dwudziestu, ale nie to tych, których jest jedna trzecia ludności świata, a zaczęli od zera. Pod tym względem skuteczność przekazu istoty wszechmocnej i inteligentnej, można szacować jako dużą.


Chwacie - teza o tym, że ilość wyznawców ma coś wspólnego z skutecznością środka przekazu jest po prostu głupia. Z takiego założenia musiałbyś stwierdzić, że Allah, mimo, że mniej skuteczny od Boga, również daje radę - 1,2 mld wyznawców o czymś świadczy, nie?
Postulujesz istnienie Allaha jako twórcy skutecznego środka przekazu w postaci Koranu?


Wt lis 28, 2017 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Jeśli mamy tezę dowodzić szacunkami, to mogę zaraz zaprezentować dowolną i ją udowodnić, bo szacunki ją popierające zawsze występują. Pozostańmy więc przy faktach jakie mamy: chrześcijan jest dużo więcej.

Co to analizy, to jest tu interesująca kwestia. Jeśli ktoś prezentuje islam i szacuje jego ekspansję, to ciekaw jestem, jakie atrakcje tej religii ocenia wyżej niż chrześcijaństwa, bo charakterystyka islamu i jego zalet rozumianych jako czynnik napędzający wzrost, powinna być zasadniczą częścią tej analizy. Jakie długofalowe zalety pozwalające mu na ekspansję w rozwiniętych cywilizacjach, posiada islam?


Zalety jakiejkolwiek religii mogą nie mieć nic do rzeczy. Wystarczy silna indoktrynacja od małego brzdąca i już - prawie każdy absurd da się wcisnąć.


Wt lis 28, 2017 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Osiris napisał(a):
Chwacie - teza o tym, że ilość wyznawców ma coś wspólnego z skutecznością środka przekazu jest po prostu głupia
Poważnie? :)
Kilka miliardów dowodów na skuteczność, jest głupie, bo jeden Osiris tak powie.
Więc wg mnie, głupotą jest ignorowanie kilku miliardów dowodów na skuteczność.

Cytuj:
Z takiego założenia musiałbyś stwierdzić, że Allah, mimo, że mniej skuteczny od Boga, również daje radę - 1,2 mld wyznawców o czymś świadczy, nie?
Postulujesz istnienie Allaha jako twórcy skutecznego środka przekazu w postaci Koranu?

Była mowa o braku skuteczności przekazu istoty inteligentnej i wszechmogącej. Islam jako pochodna chrześcijaństwa, wykorzystuje (zdeformowany ale jednak) chrześcijański przekaz o istocie inteligentnej i wszechmogącej. Allah to zapożyczenie z Boga, dlatego pewną skuteczność może mieć.
W tym momencie wszystko działa na korzyść skuteczności przekazu istoty inteligentnej i wszechmocnej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 22:18
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Osiris napisał(a):
chwat napisał(a):
Jeśli mamy tezę dowodzić szacunkami, to mogę zaraz zaprezentować dowolną i ją udowodnić, bo szacunki ją popierające zawsze występują. Pozostańmy więc przy faktach jakie mamy: chrześcijan jest dużo więcej.

Co to analizy, to jest tu interesująca kwestia. Jeśli ktoś prezentuje islam i szacuje jego ekspansję, to ciekaw jestem, jakie atrakcje tej religii ocenia wyżej niż chrześcijaństwa, bo charakterystyka islamu i jego zalet rozumianych jako czynnik napędzający wzrost, powinna być zasadniczą częścią tej analizy. Jakie długofalowe zalety pozwalające mu na ekspansję w rozwiniętych cywilizacjach, posiada islam?


Zalety jakiejkolwiek religii mogą nie mieć nic do rzeczy. Wystarczy silna indoktrynacja od małego brzdąca i już - prawie każdy absurd da się wcisnąć.

Wlasnie taka indoktrynacje stosuja w szkolnictwie.
Indoktrynacja to pochodna ideologii, wiec nie ma nic wspolnego z wiara.


Wt lis 28, 2017 22:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
Dwunastu ludzi na początku, zamieniło się w kilka miliardów obecnie.


Nie zamieniło się. Chyba, że wskażesz takie konkretne wyznanie, które ma "kilka miliardów" członków.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 29, 2017 5:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Zmieniło się, pomimo tego, że nie wskażę konkretnego wyznania. Może jeszcze JedenPost, zażyczy sobie podać pesel każdego z wyznawców?
Są statystyki mówiące o chrześcijanach, które ujmują ich w całość, pomimo różnic. Ten sposób jest uznany i uważany za prawidłowy w podawaniu danych ilościowych i dlatego się nim posługuję. A to, że komuś przeszkadza rąbek spódnicy, tudzież próbuje wymyślać własne reguły, to już nie mój problem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lis 29, 2017 7:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL