Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 73  Następna strona
 Jak pogodzić ewolucję z Biblią? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Andy, chyba można sobie samemu dorabiać dialogi a'la Saqura.

To leci mniej więcej tak:

Kościół jest Prawdą, Prawda w Słowie, Słowo w Synu, Syn w Kościele.. a Kościół Prawdą itd

Zależy na jaki etap katarynki wskoczysz, musisz od niego zacząć, a potem wystarczy lecieć w kółko...


Strzelasz byki...Syn/Słowo Boże jest Prawdą,Kościół to duchowe ciało Chrystusa,a w Nim wszyscy wierni temuż Słowu,Ono w nich,oni w Nim.Tyle Chwat,tylko tyle chciałam pokazać jak "patrzę"
Zrobiłeś z tego pośmiewisko.
:roll:

No strzelam byka za bykiem :)
Jak ktoś mówi, że jest katolikiem i wyznaje "Kościół Czcicieli Ojca przez Syna", Prawdę widzi poza Kościołem, a Kościół to jest ten prawdziwy, a nie ten apostolski... to jak mam nadążyć?

Z niejaką "wybraną" to przypadkiem spokrewniona nie jesteś?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 21, 2017 19:36
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Ergo nie pomoże. Ergo myśli inaczej niż Saqura, tzn. uważa, że prawda naukowa jest mocniejszą od Prawdy Objawionej. Wychodzi mu z tego, że co innego dla rozumu, a co innego dla serca, czyli że nie zjada się goździków, ani nie spożywa zupy nosem. Jeśli więc wyrozumowano ze śladów w Stworzeniu ewolucję, to ewolucja, a owszem, zachodzi. A jeśli nie da się tego pogodzić z Pismem, to tym gorzej dla Pisma.

Ale Ergo nie upiera się nawracać Saqury na takie myślenie, bo antyewolucjonizm w niczym mu nie zagraża. Gdyby chodziło np. o szczepionki, a, to co innego. Ale to tylko ewolucja.


Wt lis 21, 2017 19:40
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Powiem tak: ostatnio narobiło sie róznego rodzaju wybranych, proroków i ewangelizatorów, którzy nie słuchaja co się do nich mówi zgodnie z nauczaniem Koscioła, a wciskaja na siłę swoje wymysły.

Saqura napisał(a):
Jest[em] katolikiem,z rodziny dwu wyznaniowej, [co] dorósł i próbuje zrozumieć.

Myślę, Małgoś, że strzeliłaś oszczerstwem bez pokrycia. No, otarłaś się, bo nie poleciałaś imiennie. Ale wszyscy wiedzą, o co cho.


Wt lis 21, 2017 19:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
To nie było oszczerstwo, a stwierdzenie faktów. To, że Saqura pisze, że próbuje zrozumieć nie pokrywa się z tym co pisze na temat Pisma, Kościoła i wiary. Ona nie słucha, ona próbuje nas przekonać do swojej prawdy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 21, 2017 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
No momencik Ergo
Po mojemu, jak ktoś próbuje zrozumieć, to szuka wiedzy albo stawia pytania, a nie zachowuje się tak, jakby zjadł wszystkie rozumy i wygaduje na prawo i lewo, że to jest tak, a tamto tak, w tonie lepszym niż ex cathedra. A jak zapytać, skąd właściwie te informacje, to dostaję się zakalec jako odpowiedź, że to odwieczny Kościół, że to prawda, że to Słowo i inne temu podobne frazesowatości. No to coś tu jednak nie gra

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 21, 2017 20:15
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Ech, Małgoś. Na moje to projektujesz w tym momencie swoje własne nastawienie do spraw okołoboskich, tzn. jeden Bóg, jedna prawda, idźcie i nawracajcie. Zdaje Ci się, że wszyscy dookoła Ciebie tak mają – no ale prawda może być tylko jedna i masz ją Ty, a wobec tego ci inni są tupeciarskimi kłamcami, skoro mają czelność bronić swojej godności, zamiast pokornie wykonać pełne kowtow przed Pan(i)ami Katoli(cz)kami.

Innymi słowy, PiSizm w czystej postaci, tylko nie na poletku politycznym.


Wt lis 21, 2017 20:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Ergo, jeśli nie zauważyłeś, to nie jestem odosobniona w swoim zdaniu. Chwat trafnie ujął jej postawę. W dodatku ocena moich zdolności ewangelizacyjnych po stwierdzeniu, że bez sensu jest jej cokolwiek wyjaśniać, bo wie lepiej, mówi sama za siebie (nie twierdzę, że jestem ekspertem ewangelizacji).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 21, 2017 20:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Tylko widzisz, Panie Proxy, przyglądam się tej rozmowie z rozbawieniem (bo większość poruszonych w niej wątków znajduje swoje - lepsze czy gorsze - odpowiedzi w różnych miejscach forum), a nie ma tu żadnego bronienia godności, a jedynie próba wicia się, żeby konkretu żadnego nie podać.

A z pisizmem mógłbyś w tym wątku sobie darować.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 21, 2017 20:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
chwat napisał(a):
No momencik Ergo
Po mojemu, jak ktoś próbuje zrozumieć, to szuka wiedzy albo stawia pytania, a nie zachowuje się tak, jakby zjadł wszystkie rozumy i wygaduje na prawo i lewo, że to jest tak, a tamto tak, w tonie lepszym niż ex cathedra. A jak zapytać, skąd właściwie te informacje, to dostaję się zakalec jako odpowiedź, że to odwieczny Kościół, że to prawda, że to Słowo i inne temu podobne frazesowatości. No to coś tu jednak nie gra


Wróć Chwat do początku naszej dyskusji,zadałam pytanie ..na które do tego momentu nie ma odpowiedzi,pytanie zgodne z tematem Biblia i ewolucja.
Jedyna odpowiedz jaką otrzymałam to że jest dla niej miejsce w Biblii bo tak twierdzi KK,czyż nie?czyż nie od tego wszystko się zaczęło ..?
No a co z wytłumaczeniem?Jak ono się ma z moim pytaniem, takie że kościół zmienił literalne odczytywanie
3 Ksiąg Rodzaju na inne/nieliteralne?Takie które pasi do aktualnych osiągnięć nauki?
Co z tymi którzy prawie 2000 tyś lat odczytywali je jako przekaz literalnie-historycznie?
Patrz :
"KOMISJI BIBLIJNEJ 30 CZERWCA 1909 ROKU:ORZECZENIE O HISTORYCZNOŚCI TRZECH PIERWSZYCH ROZDZIAŁÓW KSIĘGI RODZAJU"

"Pytanie I.: Czy różne systemy egzegetyczne, które wymyślone i propagowane pod przykrywką rzekomej naukowości w tym celu aby wykluczyć sens dosłowny historyczny (sensum litteralem historicum) trzech pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju (libri Geneseos), są oparte na solidnych podstawach (solido fundamento fulciantur)?

Odpowiedź: Negative (przecząco, odmownie)." :roll:

Przecież wiadomo jakie było (bardzo długie) stanowisko Kościoła w tej sprawie..
Patrz protestanci do których Ty mnie przyrównujesz,jako pierwsi odeszli od literalnego tłumaczenia Genesis a Saqura dalej twardo trwa...tak,bezpodstawnie wiele przypisywałeś,by tylko Twoja racja była ta racniejsza ...
Moje pierwsze pytanie w tym temacie podtrzymuję,a "jasnej" odpowiedzi wciąż brak.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Ostatnio edytowano Wt lis 21, 2017 20:48 przez Saqura, łącznie edytowano 2 razy



Wt lis 21, 2017 20:42
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Psiech. I tak zrobicie jak chcecie; jak będziecie chcieli zrobić z forum echo chamber dla własnych poglądów, to też zrobicie i będziecie się nakręcać, że nikt zupelnie się Wam nie sprzeciwia, i tak się będziecie umacniać w tzw. prawdzie.


Wt lis 21, 2017 20:43
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Ależ Szlachetny Średniowieczny Serze, pisizm to jest katolicyzm, ekstrakt z ekstraktu. My mamy prawdę, a oni jej nie mają, wobec czego my możemy wszystko, a ich będziemy czniać – i nawet, jeśli ten kraj czy planeta rozleci się przez nas do imentu, to o co chodzi, widać Deus vult; a zresztą nam nigdy o to nie chodziło, ale o wartości pozadoczesne.

Wybacz, że nie popieram.


Wt lis 21, 2017 20:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
medieval_man napisał(a):
Tylko widzisz, Panie Proxy, przyglądam się tej rozmowie z rozbawieniem (bo większość poruszonych w niej wątków znajduje swoje - lepsze czy gorsze - odpowiedzi w różnych miejscach forum), a nie ma tu żadnego bronienia godności, a jedynie próba wicia się, żeby konkretu żadnego nie podać.

A z pisizmem mógłbyś w tym wątku sobie darować.


W takim razie proszę o wytłumaczenie konkretne bez wicia bo tak ostatnio tutaj się dzieje ;) o miejsce na grzech pierworodny w teorii ewolucji,ten grzech który ma pokrycie z tym co pisze w KKK
"numerki" w moich poprzednich postach...nie będę dwa razy zaśmiecać.(tam zacytowałam je całe)
Tak więc w zgodzie z tym co w KKK umieść ten grzech w teorii ewolucji.
Może Tobie się to uda. ;)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lis 21, 2017 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
Wróć Chwat do początku naszej dyskusji,zadałam pytanie ..

Tak dla porządku, możesz wskazać posta z rzeczonym pytaniem, znajdującym się w początkach tej naszej dyskusji?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 21, 2017 20:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Saqura napisał(a):
W takim razie proszę o wytłumaczenie konkretne bez wicia bo tak ostatnio tutaj się dzieje ;) o miejsce na grzech pierworodny w teorii ewolucji,ten grzech który ma pokrycie z tym co pisze w KKK
"numerki" w moich poprzednich postach...nie będę dwa razy zaśmiecać.


http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=1&t=39039

Wystarczy czytać to, co na forum napisano wcześniej. Zamiast wić się w nowych wątkach

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 21, 2017 22:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
To nie było oszczerstwo, a stwierdzenie faktów. To, że Saqura pisze, że próbuje zrozumieć nie pokrywa się z tym co pisze na temat Pisma, Kościoła i wiary. Ona nie słucha, ona próbuje nas przekonać do swojej prawdy.


A może to Ty nie słuchasz i próbujesz ją przekonać do swojej prawdy?
Jeśli spojrzeć na pisma Ojców Kościoła to ciężko nie dopatrzyć się różnic i nieścisłości, nie wpominając już o Piśmie Świętym. Nie dziwne, że każdy sobie interpretuje objawioną prawdę po swojemu...


Śr lis 22, 2017 1:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL