Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów) 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
ErgoProxy napisał(a):
Ale jemu chodzi o to, że Bóg miałby się objawić wszędzie. Całej planety do psychiatryka nie zamkniesz.
A najlepiej, dla pewności, żeby wszyscy wiedzieli, że Bóg jest i że jest stale obecny... Dukaj Ziemia Chrystusa.


Cz lis 16, 2017 10:19
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Mojzesz jest postacią historyczną. Potop był ok. 9.5 tyś lat pne (nie mówię że był globalny ale był). Adam i Ewa to pierwsi homo sapiens


Cz lis 16, 2017 10:23
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
A właśnie. Podzielę się refleksją osobistą: mnie Ziemia Chrystusa nie przeraża ani tyci. Doskonale rozumiem jej mieszkańców i nie mam problemu z utożsamieniem się z nimi; za to Stalińczycy to dla mnie prawdziwa zagadka. Umysłem jakoś ich tam rozumiem, ale tylko tak. Jak bardzo jestem obłąkany? : )


Cz lis 16, 2017 10:24

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Nie ma jak naukowe źródła. Dukaj ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 16, 2017 10:31
Zobacz profil WWW
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Przeważnie ludzie odczuwają tamten świat zgodnie z ewidentnymi zamiarami autora: jako permanentną inwigilację i mentalne zniewolenie do dobra, przed czym nie ma ucieczki. Ale to w dużej mierze problem zabiegu literackiego, przedstawiania społeczeństwa oczyma bohatera z zewnątrz, z którym czytelnik łatwiej się utożsamia niż z tymi napotkanymi przez niego ludźmi, co żyją w "innym świecie". Guliwer na wyspach z dziwnymi obyczajami, Doświadczyński na Nipu, Dzikus John poznający "Nowy wspaniały świat"... Widziane i przeżywane od środka, przez ich mieszkańców, nie tylko nie są dla nich dziwne, ale niekoniecznie są tak samo oceniane co do jakości. W szczególności "Nowy wspaniały świat" nie rysuje się wówczas tak jednoznacznie jak "Rok 1984", w którym totalitarna władza brutalnie łamie nieprawomyślnych. U Huxleya wszyscy są zadowoleni.


Cz lis 16, 2017 11:00

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
ErgoProxy napisał(a):
Ale jemu chodzi o to, że Bóg miałby się objawić wszędzie. Całej planety do psychiatryka nie zamkniesz.

Niemniej Osiris jest zabawny jak kilo gwoździ: uważacie, on twierdzi że każdego człowieka na świecie przekonało to, co przekonałoby jego. Pytanie mam: czy my wszyscy jesteśmy zaslepionymi fanatykami rozumu? Czy raczej mitologii, której ślepa wierność w pewnych kręgach za objaw rozumu uchodzi .

Bo zauważcie, że Osiris tak dogłębnie zna Pismo, że dla niego to jest jedna wielka mitologia i cuda na kiju. To, że gdzieś w Starym Testamencie pogrzebany jest np. opis, jak to gromada Izraelitów (powymienianych z imienia i zawodu!) naprawia mur Jerozolimy, to też nie jest rzetelny przekaz historyczny. Znawca się znalazł...


Nie powiedziałem, że cały ST nie jest źródłem historycznym. Natomiast historyjki o aniołach, wskrzeszaniu zmarłych i innych cudach na kiju można wrzucić do worka mitologia. Chociaż zawsze się znajdzie ktoś twierdzący, że 600- letni Noe rzeczywiście zapakował gromadę zwierzaków na arkę.


Cz lis 16, 2017 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
ErgoProxy napisał(a):
Ale jemu chodzi o to, że Bóg miałby się objawić wszędzie. Całej planety do psychiatryka nie zamkniesz.


No raczej, ale skoro niektórzy doznają objawień maryjnych czy innych takich to jaki problem dla naszego wspaniałego Boga rozmnożyć to objawienie wielokrotnie?


Cz lis 16, 2017 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
No raczej, ale skoro niektórzy doznają objawień maryjnych czy innych takich to jaki problem dla naszego wspaniałego Boga rozmnożyć to objawienie wielokrotnie?


Poza tym wszystkie objawienia powinny miec miejsce w soboty i niedziele bo wtedy ludzie maja wiecej czasu. Jaki problem?
Litosci


Cz lis 23, 2017 1:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
robaczek2 napisał(a):
Osiris napisał(a):
No raczej, ale skoro niektórzy doznają objawień maryjnych czy innych takich to jaki problem dla naszego wspaniałego Boga rozmnożyć to objawienie wielokrotnie?


Poza tym wszystkie objawienia powinny miec miejsce w soboty i niedziele bo wtedy ludzie maja wiecej czasu. Jaki problem?
Litosci

i najlepiej, aby były w centrach handlowych, bo tam najwięcej ludzi :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 23, 2017 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Przecież podałem - pierwszy który przyszedł mi do głowy: Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość (szczególnie muzułmanów). Niemożliwe dla Boga?

Ależ możliwe. I zapowiedziane. Nastąpi to przy powtórnym przyjściu Chrystusa. Tyle, że wraz z takim ukazaniem nie będzie już mowy o wierze, lecz wiedzy. I nie będzie mowy o wolnym wyborze wobec oglądania majestatu Absolutu. Stąd też wyboru dokonujemy zanim Go oglądamy.


Cz lis 23, 2017 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Małgosiaa napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Osiris napisał(a):
No raczej, ale skoro niektórzy doznają objawień maryjnych czy innych takich to jaki problem dla naszego wspaniałego Boga rozmnożyć to objawienie wielokrotnie?


Poza tym wszystkie objawienia powinny miec miejsce w soboty i niedziele bo wtedy ludzie maja wiecej czasu. Jaki problem?
Litosci

i najlepiej, aby były w centrach handlowych, bo tam najwięcej ludzi :D.


Bo to jest oczywiście odpowiedź na pytanie - jak nie ma argumentów to pozostaje jedynie śmiech...


Cz lis 23, 2017 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
KrzysztofS napisał(a):
Osiris napisał(a):
Przecież podałem - pierwszy który przyszedł mi do głowy: Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość (szczególnie muzułmanów). Niemożliwe dla Boga?

Ależ możliwe. I zapowiedziane. Nastąpi to przy powtórnym przyjściu Chrystusa. Tyle, że wraz z takim ukazaniem nie będzie już mowy o wierze, lecz wiedzy. I nie będzie mowy o wolnym wyborze wobec oglądania majestatu Absolutu. Stąd też wyboru dokonujemy zanim Go oglądamy.


Jaaasne. Bóg trzyma wszystkich w napięciu - tylko musi się pospieszyć bo niewiadomo czy ludzie dotrwają do jego przyjścia.


Cz lis 23, 2017 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Jaaasne. Bóg trzyma wszystkich w napięciu .


Nie, Bóg trzyma wszystkich w możności dokonania wyboru. Gdybyś oglądał Boga na własne oczy, nie byłbyś w stanie wybrać niczego innego niż wieczności z Nim. Traktuj to jako warunek konieczny ludzkiej wolnej woli.


Cz lis 23, 2017 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
KrzysztofS napisał(a):
Osiris napisał(a):
Jaaasne. Bóg trzyma wszystkich w napięciu .


Nie, Bóg trzyma wszystkich w możności dokonania wyboru. Gdybyś oglądał Boga na własne oczy, nie byłbyś w stanie wybrać niczego innego niż wieczności z Nim. Traktuj to jako warunek konieczny ludzkiej wolnej woli.


Warunek konieczny ludzkiej wolnej woli? Jeśli jest wolna wola to i jest wybór, prawda? Jeśli nie byłbym wstanie wybrać niczego innego to gdzie wolna wola?


Cz lis 23, 2017 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
KrzysztofS napisał(a):
Nie, Bóg trzyma wszystkich w możności dokonania wyboru. Gdybyś oglądał Boga na własne oczy, nie byłbyś w stanie wybrać niczego innego niż wieczności z Nim. Traktuj to jako warunek konieczny ludzkiej wolnej woli.

Fajnie, tylko co gdy jednocześnie będę widział swą grzeszność i że się nie nadaję?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 21:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL