Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów) 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Kościół głosi, że zabicie w obronie własnej czy na wojnie, nie jest sprzeczne ani z V przykazaniem, ani nauczaniem Chrystusa i Apostołów. Porównaj z tym swoje przekonania, a będziesz wiedział w którą stronę iść.


N lis 26, 2017 18:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
felek27 napisał(a):
Ale czy to nie dziwne, że akurat dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, okazało się, że nie jestem heretykiem?

A to się jeszcze okaże...w praniu :D
Ta książka ma być dowodem na Twoją "niewinność"? :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 26, 2017 18:56
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Małgosiaa napisał(a):
felek27 napisał(a):
Ale czy to nie dziwne, że akurat dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, okazało się, że nie jestem heretykiem?

A to się jeszcze okaże...w praniu :D

Pamiętaj, że ta zasada może działać w obie strony. :)

Cytuj:
Ta książka ma być dowodem na Twoją "niewinność"? :-D

Na niewinność to jeszcze nie, ale na to, że moje ostatnie wywody w tym wątku nie są jakąś herezją. Cała książka jest bardzo ciekawa, ale tym, którym jest szkoda czasu, proponuję od razu przejść do str. 20.


N lis 26, 2017 19:55
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
I tam znajduje się dowód, że to nie Bóg wydał wyrok opisany w Lb 15,32-36?


Pn lis 27, 2017 9:11
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Tego jeszcze nie wiem, bo przekartkowałem tylko dwadzieścia kilka stron i to tak na szybkiego. Na razie znalazłem tam dowód na moje twierdzenie, że Nauka Jezusa oznacza zakaz zabijania ludzi w ogóle.


Pn lis 27, 2017 10:00
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Na razie znalazłeś przekonania tego autora, a nie dowód.


Pn lis 27, 2017 10:05
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Masz rację, z tym, że ten autor nie był jakimś pierwszym z brzegu felkiem. Właśnie tacy ludzie jak on wywierają wpływ na to jakie ma być nauczanie Kościoła.


Pn lis 27, 2017 10:38

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kościół głosi, że zabicie w obronie własnej czy na wojnie, nie jest sprzeczne ani z V przykazaniem, ani nauczaniem Chrystusa i Apostołów. Porównaj z tym swoje przekonania, a będziesz wiedział w którą stronę iść.


Kościół głosi, że zabicie dzieci które wyśmiewają się z starego proroka jest sprawiedliwe. Czy to jest zabicie w obronie własnej? Tego nie wytłumaczyłeś...


Pn lis 27, 2017 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Kościół głosi, że zabicie dzieci które wyśmiewają się z starego proroka jest sprawiedliwe. Czy to jest zabicie w obronie własnej? Tego nie wytłumaczyłeś...


Ciężko wytłumaczyć gdy ktoś na to patrzy tak jak Ty, wiem bo sama kiedyś tak miałam..
Całość, poznanie jej, znajomość to dopiero daje pełne zrozumienie, ale tego trzeba chcieć, powoli, stopniowo.,.. takie dajcie mi to, niczego nie zmieni (wiem po sobie)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Kościół głosi, że zabicie dzieci które wyśmiewają się z starego proroka jest sprawiedliwe. Czy to jest zabicie w obronie własnej? Tego nie wytłumaczyłeś...


Ciężko wytłumaczyć gdy ktoś na to patrzy tak jak Ty, wiem bo sama kiedyś tak miałam..
Całość, poznanie jej, znajomość to dopiero daje pełne zrozumienie, ale tego trzeba chcieć, powoli, stopniowo.,.. takie dajcie mi to, niczego nie zmieni (wiem po sobie)


Byłaś niewierząca? Nie wierzę;)
Nie wiem jaki jest inny sposób patrzenia na taki przykład "sprawiedliwości" w stosunku do dzieci. Yarpen Zirgin stwierdził, że to jest ok bo Bóg tak chciał. Dla mnie to nie jest ok i jestem pewny, że dla 99.9 procent ludzi też nie.


Wt lis 28, 2017 0:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Byłaś niewierząca? Nie wierzę;)
Nie wiem jaki jest inny sposób patrzenia na taki przykład "sprawiedliwości" w stosunku do dzieci. Yarpen Zirgin stwierdził, że to jest ok bo Bóg tak chciał. Dla mnie to nie jest ok i jestem pewny, że dla 99.9 procent ludzi też nie.


Może nie tak jeszcze do końca niewierząca co zbuntowana/bunt przeciw Bogu.
Ach..miasto Betel to było miasto "kapłanów" kultu boga Baala, liczba tych dzieci/młodzieńców, (bo różnie tłumaczą) jest 42, tylu ilu było synów Koraha, który zbuntował się przeciw Bogu,dwa niedzwiedzie, świadkowie sprawiedliwego wyroku...w Piśmie nic nie pozostaje bez wytłumaczenia, naprowadzenia...a całość daje pełnię,wszystko krąży wokół wyroków.
Nie mówię że kiedy na to patrzę jest to ok, cały Stary Testament to Boża sprawiedliwość...patrzcie, ku przestrodze..rozumiesz? Patrzcie beze mnie poginiecie(względem Sprawiedliwości),jedynym waszym ratunkiem jest "Arka" w moim Synu, w Nim ulokowałem całą moją miłość.
Gdyby człowiek stanął z Bogiem twarzą w twarz nie przeżyje, nie dlatego że Bóg tak chce, lecz blask Jego chwały na to nie pozwala ..On jest Duchem, w którym jest tylko Sprawiedliwość i Miłość na nic innego nie ma miejsca.
No dobra, bo tak zapewne będziesz hihał ;) starałam się przybliżyć jak umiałam.(tak przynajmniej mniej więcej)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lis 28, 2017 0:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Byłaś niewierząca? Nie wierzę;)
Nie wiem jaki jest inny sposób patrzenia na taki przykład "sprawiedliwości" w stosunku do dzieci. Yarpen Zirgin stwierdził, że to jest ok bo Bóg tak chciał. Dla mnie to nie jest ok i jestem pewny, że dla 99.9 procent ludzi też nie.


Może nie tak jeszcze do końca niewierząca co zbuntowana/bunt przeciw Bogu.
Ach..miasto Betel to było miasto "kapłanów" kultu boga Baala, liczba tych dzieci/młodzieńców, (bo różnie tłumaczą) jest 42, tylu ilu było synów Koraha, który zbuntował się przeciw Bogu,dwa niedzwiedzie, świadkowie sprawiedliwego wyroku...w Piśmie nic nie pozostaje bez wytłumaczenia, naprowadzenia...a całość daje pełnię,wszystko krąży wokół wyroków.
Nie mówię że kiedy na to patrzę jest to ok, cały Stary Testament to Boża sprawiedliwość...patrzcie, ku przestrodze..rozumiesz? Patrzcie beze mnie poginiecie(względem Sprawiedliwości),jedynym waszym ratunkiem jest "Arka" w moim Synu, w Nim ulokowałem całą moją miłość.
Gdyby człowiek stanął z Bogiem twarzą w twarz nie przeżyje, nie dlatego że Bóg tak chce, lecz blask Jego chwały na to nie pozwala ..On jest Duchem, w którym jest tylko Sprawiedliwość i Miłość na nic innego nie ma miejsca.
No dobra, bo tak zapewne będziesz hihał ;) starałam się przybliżyć jak umiałam.(tak przynajmniej mniej więcej)


Nie będę hihał ale pozwolę się całkowicie nie zgodzić. Chodzi o zasadę - ośmieszanie proroka/Boga grozi śmiercią. Za taką przestrogę podziękuję....


Wt lis 28, 2017 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
Dla mnie jednym z ogromnej ilosci argumentow - dlaczego wierzyc - jest fenomen brata Elia.
Co kolezanki i koledzy o tym sadza?


Wt lis 28, 2017 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów)
robaczek2 napisał(a):
Dla mnie jednym z ogromnej ilosci argumentow - dlaczego wierzyc - jest fenomen brata Elia.
Co kolezanki i koledzy o tym sadza?


No nie, tylko nie kolejny stygmatyk....


Wt lis 28, 2017 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL