Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Dlaczego wierzyć (do niedowiarków i racjonalistów) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
eśli to ma przekonać niedowiarków to dziękuję bardzo...


Ależ ja nikogo nie próbuję przekonać.
Jego Słowo nie potrafi,a mnie niby ma się udać,oj nie :-)
Zresztą Ty Go nie szukasz,raczej zwalczasz


Szukam tylko odpowiedzi na pytanie jakim sposobem istota wszechmogąca jest też nieskończenie miłosierna biorąc pod uwagę cieprienia niewinnych ludzi na tym świecie.


Pn lis 13, 2017 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):

Dla istoty wszechmogącej trywialne byłoby pokazanie ludziom że jest jedynym Bogiem. Jak to robi wiedług chrześcijan? Wybiera sobie pasterski naród izraelski, wysyła siebie samego jako Jezusa na śmierć plus czyni kilka cudów i tyle. Tak postępuje istota wszechmogąca która chce abyśmy się o niej dowiedzieli?



Aha,czyli rozumiem z tego," że moje dotychczasowe wnioski nie do końca cię satysfakcjonują ,ale problem tkwi gdzie indziej.Ok.

W takim razie muszę zadać ci pytanie zasadnicze:

Jak według Ciebie miałoby wyglądać to trywialne "pokazanie się ludziom że jest jedynym Bogiem"ażebyś uwierzył?


Wt lis 14, 2017 2:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Paulito napisał(a):
Osiris napisał(a):

Dla istoty wszechmogącej trywialne byłoby pokazanie ludziom że jest jedynym Bogiem. Jak to robi wiedług chrześcijan? Wybiera sobie pasterski naród izraelski, wysyła siebie samego jako Jezusa na śmierć plus czyni kilka cudów i tyle. Tak postępuje istota wszechmogąca która chce abyśmy się o niej dowiedzieli?



Aha,czyli rozumiem z tego," że moje dotychczasowe wnioski nie do końca cię satysfakcjonują ,ale problem tkwi gdzie indziej.Ok.

W takim razie muszę zadać ci pytanie zasadnicze:

Jak według Ciebie miałoby wyglądać to trywialne "pokazanie się ludziom że jest jedynym Bogiem"ażebyś uwierzył?


Napisałeś: "Albo jest to coś enigmatycznego(deizm) albo osobowość która w jakimś sensie/celu zaprojektowała nasz świat i jednoczesnie chce abyśmy się o tym przekonali/dowiedzieli".
Można wymyślić milion sposobów które Bóg mógłby wykorzystać aby zadać kłam niedowiarkom.
Dla Boga wszechmogącego ukazanie się każdej świadomej osobie w jednym momencie jest trywialne. Mógłby objawić się jako postać której boskie przymioty można empirycznie zbadać.
Tak trudno sobie wyobrazić co mógłby zrobić Bóg wszechmogący? Tymczasem jego działania w przypominają każdego innego pogańskiego Boga, którego motywy owiane są tajemicą. Kilka cudów, zesłanie Jezusa i to wszystko.
Czy jest jakaś fundamentalna różnica między tym Bogiem a Odynem?


Wt lis 14, 2017 21:08
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Paulito napisał(a):
Osiris napisał(a):

Dla istoty wszechmogącej trywialne byłoby pokazanie ludziom że jest jedynym Bogiem. Jak to robi wiedług chrześcijan? Wybiera sobie pasterski naród izraelski, wysyła siebie samego jako Jezusa na śmierć plus czyni kilka cudów i tyle. Tak postępuje istota wszechmogąca która chce abyśmy się o niej dowiedzieli?



Aha,czyli rozumiem z tego," że moje dotychczasowe wnioski nie do końca cię satysfakcjonują ,ale problem tkwi gdzie indziej.Ok.

W takim razie muszę zadać ci pytanie zasadnicze:

Jak według Ciebie miałoby wyglądać to trywialne "pokazanie się ludziom że jest jedynym Bogiem"ażebyś uwierzył?


Napisałeś: "Albo jest to coś enigmatycznego(deizm) albo osobowość która w jakimś sensie/celu zaprojektowała nasz świat i jednoczesnie chce abyśmy się o tym przekonali/dowiedzieli".
Można wymyślić milion sposobów które Bóg mógłby wykorzystać aby zadać kłam niedowiarkom.
Dla Boga wszechmogącego ukazanie się każdej świadomej osobie w jednym momencie jest trywialne. Mógłby objawić się jako postać której boskie przymioty można empirycznie zbadać.
Tak trudno sobie wyobrazić co mógłby zrobić Bóg wszechmogący? Tymczasem jego działania w przypominają każdego innego pogańskiego Boga, którego motywy owiane są tajemicą. Kilka cudów, zesłanie Jezusa i to wszystko.
Czy jest jakaś fundamentalna różnica między tym Bogiem a Odynem?


Nie udawaj idioty, bo to nie byla by wiara tylko wiedza.
Poza tym, powiedz mi jak wygladalo by twoje zycie gdybys mial taka wiedze o Bogu?
Czy twoja wolna wola byla by taka na prawde wolna?
Czy uczyl bys sie czgokolwiek?
Czy bylbys w ogole soba?


Wt lis 14, 2017 22:57

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Można wymyślić milion sposobów które Bóg mógłby wykorzystać aby zadać kłam niedowiarkom.
Dla Boga wszechmogącego ukazanie się każdej świadomej osobie w jednym momencie jest trywialne. Mógłby objawić się jako postać której boskie przymioty można empirycznie zbadać.
Tak trudno sobie wyobrazić co mógłby zrobić Bóg wszechmogący? Tymczasem jego działania w przypominają każdego innego pogańskiego Boga, którego motywy owiane są tajemicą. Kilka cudów, zesłanie Jezusa i to wszystko.
Czy jest jakaś fundamentalna różnica między tym Bogiem a Odynem?


Mimo wszystko chciałbym poznać kilka Twoich wyobrażeń ( sposobów) trywialnych oczywiscie,na jakie mógłby objawić się Bóg.

Jakie konkretnie przymioty (kategorie) masz na myśli,które można by było zweryfikować empirycznie?


Ponadto na kartach ST i NT ukazanych jest nie kilka,a co najmniej kilkadziesiąt cudownych interwencji Boga w świat materialny.Ponadto zjawiska te były obserwowane i utrwalone przez bezposrednich świadków.Istotne jest również to,że opisane w Biblii osoby ,miasta czy wydarzenia można weryfikować metodą naukowo,tzn:przy pomocy historii i archeologii.Nie jest to oczywiście bezpośredni dowód natury Boga,natomiast stanowi syntetyczną przesłankę za wiarą w absolut chrzescijański.Trudno by chyba odszukać podobny materiał w przypadku Odyna czy innego boga.


Śr lis 15, 2017 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Paulito napisał(a):
Mimo wszystko chciałbym poznać kilka Twoich wyobrażeń ( sposobów) trywialnych oczywiscie,na jakie mógłby objawić się Bóg.


Przecież podałem - pierwszy który przyszedł mi do głowy: Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość (szczególnie muzułmanów). Niemożliwe dla Boga?

Cytuj:
Ponadto na kartach ST i NT ukazanych jest nie kilka,a co najmniej kilkadziesiąt cudownych interwencji Boga w świat materialny.Ponadto zjawiska te były obserwowane i utrwalone przez bezposrednich świadków.Istotne jest również to,że opisane w Biblii osoby ,miasta czy wydarzenia można weryfikować metodą naukowo,tzn:przy pomocy historii i archeologii.Nie jest to oczywiście bezpośredni dowód natury Boga,natomiast stanowi syntetyczną przesłankę za wiarą w absolut chrzescijański.Trudno by chyba odszukać podobny materiał w przypadku Odyna czy innego Boga.


Bzdura. Które wydarzenia z ST są historyczne? Większość to mity niczym nie róźniące się od Eddy Poetyckiej czy mitologii greckiej. Czyźby to, że wojna trojańska miała miejsce mamy wierzyć w greckich Bogów? Koran jest bardziej osadzony w rzeczywistości niż Stary Testament. Czy to znaczy, że Allah jest prawdziwym Bogiem?


Śr lis 15, 2017 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość

I co wyniknęłoby z takiego nowego doświadczenia?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lis 15, 2017 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
chwat napisał(a):
Osiris napisał(a):
Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość

I co wyniknęłoby z takiego nowego doświadczenia?


Jak to co, byłby to cud nad cudami - dowód na istnienie Boga :)


Śr lis 15, 2017 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
No być może by był, ale tak realnie, co by z tego wyniknęło?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lis 15, 2017 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):

Przecież podałem - pierwszy który przyszedł mi do głowy: Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość (szczególnie muzułmanów). Niemożliwe dla Boga?



Bzdura. Które wydarzenia z ST są historyczne? Większość to mity niczym nie róźniące się od Eddy Poetyckiej czy mitologii greckiej. Czyźby to, że wojna trojańska miała miejsce mamy wierzyć w greckich Bogów? Koran jest bardziej osadzony w rzeczywistości niż Stary Testament. Czy to znaczy, że Allah jest prawdziwym Bogiem?


Prosiłbym o więcej szczegółów odnośnie tego objawienia Boga jako Jezusa.

1)Jakie powinien mieć ciało podczas ukazania się?
2)Czy i jak powinien się przedstawić?
3)Jaką mam pewność żebyś uwierzył(bo chyba byś uwierzył?),skoro niektórzy mogliby nie uwierzyć?(brak jednoznacznych kryteriów?)

Odnośnie wiarygodności ST i NT możesz poczytać tutaj:

https://archeologiabiblijna.wordpress.com.

Zgadzam się, że niektóre wydarzenia z Koranu są osadzone w rzeczywistości,ale skąd ta teza, że bardziej niż ST???Przedstaw może także jakieś dowody na to (uwzględniając powyższy link),że wydarzenia ze ST niczym się nie różnią od mitologii greckiej.


Cz lis 16, 2017 7:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Paulito napisał(a):
Osiris napisał(a):

Przecież podałem - pierwszy który przyszedł mi do głowy: Bóg mógłby ukazać się każdemu człowiekowi w tym momencie jako na przykład Jezus. Takie doświadczenie całej ludzkości z pewnością przekonałoby zdecydowaną większość (szczególnie muzułmanów). Niemożliwe dla Boga?



Bzdura. Które wydarzenia z ST są historyczne? Większość to mity niczym nie róźniące się od Eddy Poetyckiej czy mitologii greckiej. Czyźby to, że wojna trojańska miała miejsce mamy wierzyć w greckich Bogów? Koran jest bardziej osadzony w rzeczywistości niż Stary Testament. Czy to znaczy, że Allah jest prawdziwym Bogiem?


Prosiłbym o więcej szczegółów odnośnie tego objawienia Boga jako Jezusa.

1)Jakie powinien mieć ciało podczas ukazania się?
2)Czy i jak powinien się przedstawić?
3)Jaką mam pewność żebyś uwierzył(bo chyba byś uwierzył?),skoro niektórzy mogliby nie uwierzyć?(brak jednoznacznych kryteriów?)

Odnośnie wiarygodności ST i NT możesz poczytać tutaj:

https://archeologiabiblijna.wordpress.com.

Zgadzam się, że niektóre wydarzenia z Koranu są osadzone w rzeczywistości,ale skąd ta teza, że bardziej niż ST???Przedstaw może także jakieś dowody na to (uwzględniając powyższy link),że wydarzenia ze ST niczym się nie różnią od mitologii greckiej.


To jakiś żart - nie twierdzisz chyba, że postacie i wydarzenia przedstawione w ST takie jak Noe, potop, Adam i Ewa, czy nawet Mojżesz i większość innych są wiarygodne i historyczne? Twoja rola w tym by to udowodnić skoro tak twierdzisz. Kiedy to zrobisz to można dyskutować nad róźnicami między innymi mitologiami.
Co do Objawienia Jezusa: wymyśl sobie cokolwiek - może być jako ukazanie się Jezusa pod postacią człowieka wszystkim ludziom. Pasuje? Twierdzisz, że to niemożliwe dla Boga?


Cz lis 16, 2017 9:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):
może być jako ukazanie się Jezusa pod postacią człowieka wszystkim ludziom. Pasuje? Twierdzisz, że to niemożliwe dla Boga?

Możliwe, ale ... już raz się objawił. Uwierzyli nieliczni. Dzisiaj prędzej zamknęliby w zakładzie psychiatrycznym niż uwierzyli. Ty pierwszy byś za tym optował.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 16, 2017 9:28
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Ale jemu chodzi o to, że Bóg miałby się objawić wszędzie. Całej planety do psychiatryka nie zamkniesz.

Niemniej Osiris jest zabawny jak kilo gwoździ: uważacie, on twierdzi że każdego człowieka na świecie przekonało to, co przekonałoby jego. Pytanie mam: czy my wszyscy jesteśmy zaslepionymi fanatykami rozumu? Czy raczej mitologii, której ślepa wierność w pewnych kręgach za objaw rozumu uchodzi .

Bo zauważcie, że Osiris tak dogłębnie zna Pismo, że dla niego to jest jedna wielka mitologia i cuda na kiju. To, że gdzieś w Starym Testamencie pogrzebany jest np. opis, jak to gromada Izraelitów (powymienianych z imienia i zawodu!) naprawia mur Jerozolimy, to też nie jest rzetelny przekaz historyczny. Znawca się znalazł...


Cz lis 16, 2017 10:02
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
może być jako ukazanie się Jezusa pod postacią człowieka wszystkim ludziom. Pasuje? Twierdzisz, że to niemożliwe dla Boga?

Możliwe, ale ... już raz się objawił. Uwierzyli nieliczni. Dzisiaj prędzej zamknęliby w zakładzie psychiatrycznym niż uwierzyli. Ty pierwszy byś za tym optował.

Święta prawda. W niektórych krajach mogliby nawet ukrzyżować.


Cz lis 16, 2017 10:09

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Dlaczego wierzyć ( do niedowiarków i racjonalistów)
Osiris napisał(a):

To jakiś żart - nie twierdzisz chyba, że postacie i wydarzenia przedstawione w ST takie jak Noe, potop, Adam i Ewa, czy nawet Mojżesz i większość innych są wiarygodne i historyczne? Twoja rola w tym by to udowodnić skoro tak twierdzisz. Kiedy to zrobisz to można dyskutować nad róźnicami między innymi mitologiami.
Co do Objawienia Jezusa: wymyśl sobie cokolwiek - może być jako ukazanie się Jezusa pod postacią człowieka wszystkim ludziom. Pasuje? Twierdzisz, że to niemożliwe dla Boga?


Tak,ja mam przesłanki ku temu, ażeby wierzyć,że opisane w ST postacie i wydarzenia miały miejsce.Jezeli archeologia i historia uwiarygadnia wiele sytuacji tam przedstawionych (np:potop), to prawdopodobieństwo dotyczące zawartych tam informacji,na które obecnie nie ma dowodów, jest wysokie.A Jeżeli masz jakieś lepsze narzędzia do analizy dokumentów z przeszłości,to chętnie o nich poczytam.Puste deklaracje w stylu:to tylko mity i głupoty mnie nie obchodzą.To ma być rzeczowa analiza.

Co do objawień Jezusa.
Nawet jeżeli Jezus ukazałby się pod postacią człowieka (To możliwe) to brak punktu odniesienia jest w tym wypadku bardzo istotnym problemem,tzn:nie wiemy jak wyglądał,więc pozostaje jedynie wierzyć ,że to właśnie On.Dlatego pytam :czy przyjąłbyś na wiarę jego deklarację czy cokolwiek innego,przez co chciałby się uwiarygodnić?I I Boga w to nie mieszaj,bo to Ty masz podjąć wolną i suwerenną decyzję.On nie ingeruje bezposrednio w sprawy,ktòre dotyczą ludzkich aktów wiary.


Cz lis 16, 2017 10:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL