Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jak pogodzić ewolucję z Biblią? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Masz dysonans poznawczy? Najpierw mówisz o indoktrynacji w szkole a następnie o wychowaniu w wierze


Pn gru 04, 2017 9:33
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
hubris napisał(a):
Genialne...widzę, że M. Piotrowski stawia na równi edukację z indoktrynacją.

Skoro Ty wychowanie w wierze stawiasz na równi z indoktrynacją...

hubris napisał(a):
To może w takim razie powinniśmy wpajać dzieciom Islam albo nauki Kościoła Wielkiego Potwora Spagetti?

Jeżeli rodzice w to wierzą, to dlaczego nie mieli by przekazywać swojej wiary dzieciom?


Pn gru 04, 2017 10:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Jest jeden "dobry" powód.

Człowiek bez wiary w obiektywne Dobro, dość szybko stacza się moralnie w różnorakie totalitaryzmy.
A potem jak już ten, który zdążył się stoczyć, pobuduje krematoria w Auschwitz, to Ci którzy najgłośniej zakazywali religii w szkołach, mają dobrą okazję do krytyki Boga "jakżeż on mógł dopuścić do takiej tragedii"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn gru 04, 2017 20:23
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Głębia i uniwersalność tej myśli mnie poraziła. Tak, dobrze mówicie, kolego, jak dwa a dwa jest cztery!

Tylko kurtka ciągle nie mogę znaleźć różnicy między piecami Auschwitzu a piwnicami Drezna na przykład, że nie wspomnę o tych wszystkich papierowo-drewnianych domkach w Tokio. Chwat mi otłumaczy.

A nie, wróć: w Auschwitzu, co do zasady, palili trupami. To już mam jasność.


Pn gru 04, 2017 20:35

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Nie odróżniasz dobra od zła? Przypomnij sobie kto rozpoczął wojnę a kto się bronił.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 04, 2017 20:44
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Nie ciebie się pytałem. Chwat, rozumiesz, bystry jest. Ty tylko łykasz i powielasz propagandę.


Pn gru 04, 2017 20:47
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Jeśli miałbym się teraz zdobyć na jakąś refleksję, to wyobraźcie sobie miliony takich Andych we wszystkich cywilizowanych krajach świata i będziecie mieli jasność, dlaczego tamta epoka była tak parszywa, że cywilów żywcem piekli w niej wszyscy.

Otóż tak polityk kraje, jak mu materiału staje.


Pn gru 04, 2017 20:50

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
hubris napisał(a):
Genialne...widzę, że M. Piotrowski stawia na równi edukację z indoktrynacją.

Skoro Ty wychowanie w wierze stawiasz na równi z indoktrynacją...

hubris napisał(a):
To może w takim razie powinniśmy wpajać dzieciom Islam albo nauki Kościoła Wielkiego Potwora Spagetti?

Jeżeli rodzice w to wierzą, to dlaczego nie mieli by przekazywać swojej wiary dzieciom?


Wychowanie w wierze? dobre sobie :) Niech pomyślę - powinno się wprowadzić następujące przedmioty: elfologia, krasnogia a także chochlikologia. Do tego wróżenie z fusów zamiast historii no i oczywiście niezawodny tarot :D


Pn gru 04, 2017 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
hubris napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
A czy nie przyszło do głowy Yarpenowi że dzieciom pierw powinna być oszczęczona indoktrynacja przed pełnoletnim wyborem?

Zdecydowanie.
W ogóle nie powinno się dzieci:
  • uczyć (przecież mogą chcieć zostać nieukami) a w szczególności czytać (należy im dać wybór, by mogli zostać analfabetami, jesli chcą)
  • wychowywać (przecież mogą chcieć zostać ordynusami)
  • jeść sztućcami (przecież mogą chcieć zostać dzikusami)
  • przyzwyczajać do higieny osobistej (przecież mogą chcieć być brudasami)
  • wpajać nawyku ubierania się (to już indoktrynacja ideologoczna - przecież mogą pragnąć być nudystami)


Genialne...widzę, że M. Piotrowski stawia na równi edukację z indoktrynacją.
Przeciwnie, to Ty usiłujesz to zrobić.
A, oczywiście, wychowanie w wierze jest znacznie ważniejsze niż edukacja. Tyle że nie stoi w sprzeczności - przeciwnie, gdyby nie wiara i wsparcie Kościoł dla nauki w minionych wiekach, długo by jeszcze trwało zanim napisałbyś coś w Internecie.
Cytuj:
To może w takim razie powinniśmy wpajać dzieciom Islam albo nauki Kościoła Wielkiego Potwora Spagetti?
Nie Ty i nie ja będę decydował, co kto wpaja swoim dzieciom.
Wygląda - wnioskuję po wstawce o "Wielkim Potworze Spagetti" że Ty wpajałbyś chamstwo wraz z niechlujstwem definicyjnym.
ErgoProxy napisał(a):
Tylko kurtka ciągle nie mogę znaleźć różnicy między piecami Auschwitzu a piwnicami Drezna na przykład, że nie wspomnę o tych wszystkich papierowo-drewnianych domkach w Tokio. Chwat mi otłumaczy.
Jeśli nie widzisz różnicy,to nik i nic Ci nie wytłumaczy. Po prostu niemądry jesteś.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn gru 04, 2017 23:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Quinque napisał(a):
Jeżeli wierzymy że prawa moralne pochodzą od stwórcy wszechświata to problem nie istnieje. To filozofowie ateistyczni dwoją sie i troją jak wyjść z tego impasu


Który filozof ateistyczny konkretnie? Fakty są takie, że dwa tysiące lat cywilizacji chrześcijańskiej ociekało krwią, mordami, gwałtami i wojnami, często we współpracy z wielebnymi. Stwórca wszechświata słabo się starał a do tego wierzący mieli go głęboko.
I ty twierdzisz, że problem nie istnieje :D


Pn gru 04, 2017 23:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Przeciwnie, to Ty usiłujesz to zrobić.
A, oczywiście, wychowanie w wierze jest znacznie ważniejsze niż edukacja. Tyle że nie stoi w sprzeczności - przeciwnie, gdyby nie wiara i wsparcie Kościoł dla nauki w minionych wiekach, długo by jeszcze trwało zanim napisałbyś coś w Internecie.


To twój żart numer 1 - bez KK nie byłoby dziś nauki. Ja twierdzę, że gdyby nie było Kościoła nauka rozwinęła by się dwa razy szybciej. Wsparcie nauki w postaci Indeksu Ksiąg Zakazanych było niezwykle pomocne oczywiście :D


Cytuj:
Nie Ty i nie ja będę decydował, co kto wpaja swoim dzieciom.
Wygląda - wnioskuję po wstawce o "Wielkim Potworze Spagetti" że Ty wpajałbyś chamstwo wraz z niechlujstwem definicyjnym.


Żart number 2 - bez tej religii to nędza moralna by była. No cóż - chrześcijańskie i hitlerowskie Niemcy pokazały swoją moralność w całej skali.


Pn gru 04, 2017 23:43
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
hubris napisał(a):
Quinque napisał(a):
Jeżeli wierzymy że prawa moralne pochodzą od stwórcy wszechświata to problem nie istnieje. To filozofowie ateistyczni dwoją sie i troją jak wyjść z tego impasu


Który filozof ateistyczny konkretnie? Fakty są takie, że dwa tysiące lat cywilizacji chrześcijańskiej ociekało krwią, mordami, gwałtami i wojnami, często we współpracy z wielebnymi. Stwórca wszechświata słabo się starał a do tego wierzący mieli go głęboko.
I ty twierdzisz, że problem nie istnieje :D


Ateiści nas przebili i to kilkunastokrotnie. Na dodatek w ciągu ostatnich 200lat

Ps: czytanie że zrozumieniem się kłania. Nie mówiłem o tym jak ktos postępuje, ale o obiektywnych prawach moralnych


Wt gru 05, 2017 0:23

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Nazistowskie Niemcy nie miały nic wspólnego z chrześcijaństwem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt gru 05, 2017 0:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
A, bo zwykli Niemcy, chrześcijanie (przecież nie sataniści), po domach siedzieli z założonymi rękami i dezerterowali masowo z Wehrmachtu.

Weź się pan... to znaczy, tego. Wszyscy już wiedzą, że w tematach okołopolitycznych nic oprócz propagandy pan z siebie nie wydalisz. Zamknąć was obu z Andym w jednym pokoju i nagrywac cięgiem; byłby świetny reality (?) show o podbijaniu świata przez II RP.

Dodajmy, że II RP endecką, czyli katolicką do bólu, a równocześnie mordującą cywilów wszelkich narodowości. To znaczy, ten, bohatersko redukującą przeważający potencjał przemysłowy najeźdźców, zgodnie z realiami tamtej epoki.


Wt gru 05, 2017 1:48
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Piułsudzki(ateista) to jakoś wrogów politycznych i opozycji to też nie traktował zbyt przyjemnie


Wt gru 05, 2017 6:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL