Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna strona
 Pusta Ziemia - Teoria Agarthy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Cytuj:
Stąd że leci w górę.
Jeśli by była grawitacja powinien spadac w dół.


I dlatego nie ma już helu w ziemskiej atmosferze. Pytanie co następne wyleci w kosmos. Teoria Gęstości, jako teoria naukowa, powinna chyba to przewidywać?


Pn sty 29, 2018 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
Niżej jest opisane.... to róznice gęstości.
Co różnice gęstości?
Gęstość to masa ciała podzielona prze jego objetość.

Wiem, co to jest gęstość. Nie pytałem, co to jest gęstość. Pytałem, jak „różnice gęstości” tłumaczą zjawiska, które Newton tłumaczył przy pomocy Prawa Powszechnego Ciążenia.


Tak jak pisałem . jak cialo jest gestzsze to opada na ziemie jęsli jest rzadsze to unosi sie .
Prawo powszechnego ciązenia to wymysł .
Mozemy tez napisac prawo powszechnej gęstosci.


Cytuj:
Jeśli jakieś ciało jest w powietrzu
A jeśli jakieś ciało nie jest w powietrzu? Co np. z ciałami niebieskimi?

Co masz na mysli ciała niebieskie ?
Gwiazdy ,ksiezyc?

Otóż Biblia jasno to opisuje .
Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!
7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem
Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; 15 aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią»
17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności.


Dokładne tłumaczenie mówi że umieścił te ciała w sklepeiniu .

Mniej wiecej tak.

Obrazek

Obrazek

Cytuj:
a ma gestość mniejszą od powietrza to sie unosi w górę a jeśli ma gęstośc wiekszą to spada na ziemię.'

Pewnie dlatego samoloty nie mogą latać

samoloty lataja a nie unosza się samoistnie.
róznica polega na tym że maja silniki ,skrzydła odopiwdnio wyprofilowane i wykorzystuje siły aeordynamiczne.
Jesli tego nie rozumiesz to o czym tu rozmawiać.


Cytuj:
Stąd że leci w górę.
Jeśli by była grawitacja powinien spadac w dół.
Może dlatego, że ciała stałe nie przenikaja sie nawzajem.
Aha. Weź sobie zatem strzel w łeb. Kula to wszak ciało stałe. Nic nie ma prawa Ci się stać.

jak wyżej . Kula ma nadana predkosc przez proch i karabin.
Cytuj:
Poza tym się zdecyduj: istnieje generalna zasada, że „jak jest grawitacja, to leci w dół”, czy nie istnieje taka generalna zasada?


Nie ma generalnych zasad.
Inne zasady mogą byc dla ciał stałych inne dla ciekłych .
W twojej fizyce tez tak jest . Chyba że nawet o tym nie wiesz.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Alugard napisał(a):
Cytuj:
Stąd że leci w górę.
Jeśli by była grawitacja powinien spadac w dół.


I dlatego nie ma już helu w ziemskiej atmosferze. Pytanie co następne wyleci w kosmos. Teoria Gęstości, jako teoria naukowa, powinna chyba to przewidywać?


W kosmos nic nie wyleci poniewaz nie ma kosmosu.
Gdyby był kosmos i "próżnia" kosmiczna cała atmosfera piowinna dawno zostac tam "wyssana" .
Bo niestety żadna grawitacja , nawet ta wymyslona nie miałaby na tyle siły żeby ten proces zatrzymac.


jak widać nawet taka malutka próżnia jest mocniejsza niz cała grawitacja ziemska.

Obrazek

Obrazek

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 11:37
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
Tak jak pisałem . jak cialo jest gestzsze to opada na ziemie jęsli jest rzadsze to unosi sie .
Prawo powszechnego ciązenia to wymysł.

Nie rozumiem tylko jednego, skoro nie ma grawitacji ziemskiej, to dlaczego ciała gęstsze opadają na ziemię?


Pn sty 29, 2018 11:51
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
Tak jak pisałem . jak cialo jest gestzsze to opada na ziemie jęsli jest rzadsze to unosi sie .
No i jeszcze 20 razy to napisz.
Cytuj:
Prawo powszechnego ciązenia to wymysł .
Reguły typografii to wymysł. Tym niemniej należy się do nich stosować. Natomiast PPC to prawo najlepiej tłumaczące obserwacje Wszechświata w czasach Newtona.
Cytuj:
Mozemy tez napisac prawo powszechnej gęstosci.
No to napiszcie. Chętnie przeczytam.
Cytuj:
Co masz na mysli ciała niebieskie ?
Proszę o analizę logiczną tego zdania. Co jest jego podmiotem, a co dopełnieniem?
Cytuj:
Gwiazdy ,ksiezyc?
Zacznijmy od „okolicy” – Księżyca, Słońca i planet.
Cytuj:
Mniej wiecej tak.
A mnie nie obchodzą gryzmoły opisujące, jak jest mniej więcej. Tylko konkretny model zgodny z obserwacjami.
Cytuj:
samoloty lataja a nie unosza się samoistnie.
róznica polega na tym że maja silniki ,skrzydła odopiwdnio wyprofilowane i wykorzystuje siły aeordynamiczne.
Jesli tego nie rozumiesz to o czym tu rozmawiać.
Ja to rozumiem. Ty natomiast nie rozumiesz tego, że balon z helem jest przyciągany do Ziemi, ale siła wyporu jest w tym przypadku silniejsza. Podobnie jest w przypadku samolotu – też jest przyciągany do Ziemi, ale siła nośna równoważy siłę grawitacji

Cytuj:
jak wyżej . Kula ma nadana predkosc przez proch i karabin.
No i co z tego? Napisałeś, że ciała stałe się nie przenikają i koniec, a nie że ciała stałe się nie przenikają, chyba, że mają nadaną prędkość przez proch i karabin. W ogóle nie myślisz o konsekwencjach tego co gadasz.
Cytuj:
Nie ma generalnych zasad.
A w ogóle jakiekolwiek prawa fizyki, które pozwalają wytłumaczyć rzeczywistość są?

Cytuj:
W kosmos nic nie wyleci poniewaz nie ma kosmosu.
Jak to nie ma Kosmosu? Co to za bluźnierstwo?

Cytuj:
Gdyby był kosmos i "próżnia" kosmiczna cała atmosfera piowinna dawno zostac tam "wyssana" .
Bo niestety żadna grawitacja , nawet ta wymyslona nie miałaby na tyle siły żeby ten proces zatrzymac.
Proszę to zatem uzasadnić odpowiednią kalkulacją.

Cytuj:
jak widać nawet taka malutka próżnia jest mocniejsza niz cała grawitacja ziemska.
Oj spało się na fizyce w podstawówce. Próżnia nie jest „mocna” sama w sobie. Działanie takich urządzeń polega na różnicy między ciśnieniem na zewnątrz i wewnątrz urządzenia. Normalnie ciśnienie atmosferyczne działa na ciało ze wszystkich kierunków i równoważy się. Kiedy uruchamiamy urządzenie ssące – ciśnienie atmosferyczne przyciska przedmiot do urządzenia, a podciśnienie nie równoważy tego. W próżni natomiast niczego nie zassiesz.


Pn sty 29, 2018 12:01

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
felek_ napisał(a):
formek1 napisał(a):
Tak jak pisałem . jak cialo jest gestzsze to opada na ziemie jęsli jest rzadsze to unosi sie .
Prawo powszechnego ciązenia to wymysł.

Nie rozumiem tylko jednego, skoro nie ma grawitacji ziemskiej, to dlaczego ciała gęstsze opadają na ziemię?

No jak coś jest gęstsze to musi opaść niżej niż coś rzadszego.
Na tym polega różnica gęstości .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
Prawo powszechnego ciązenia to wymysł
Reguły typografii to wymysł. Tym niemniej należy się do nich stosować. Natomiast PPC to prawo najlepiej tłumaczące obserwacje Wszechświata w czasach Newtona.


Taaak. W tamtych czasach mozliwe.
przeprowadź zarem doswiadczenie które to prawo udowdni.
Bo na razie to tylko bajki.

Cytuj:
Mozemy tez napisac prawo powszechnej gęstosci.

No to napiszcie. Chętnie przeczytam.

napisałem .
To juz całe prawo.
Ciała gestzsze spadają a ciała rzadsze unoszą sie.

Cytuj:
Co masz na mysli ciała niebieskie ?
Proszę o analizę logiczną tego zdania. Co jest jego podmiotem, a co dopełnieniem?

nie jestem polonista wiec analizy nie przeprowadzę.

Cytuj:
Gwiazdy ,ksiezyc?
Zacznijmy od „okolicy” – Księżyca, Słońca i planet.
]Mniej wiecej tak.
]A mnie nie obchodzą gryzmoły opisujące, jak jest mniej więcej. Tylko konkretny model zgodny z obserwacjami.

Własnie ten model jest zgodny z obserwacjami .
W przeciwieństwie do wymysłów o kuli.

Cytuj:
samoloty lataja a nie unosza się samoistnie.
róznica polega na tym że maja silniki ,skrzydła odopiwdnio wyprofilowane i wykorzystuje siły aeordynamiczne.
Jesli tego nie rozumiesz to o czym tu rozmawiać.

Ja to rozumiem.


jakbys rozumiał to nie dawałbys takiego przykładu.
Cytuj:
Ty natomiast nie rozumiesz tego, że balon z helem jest przyciągany do Ziemi, ale siła wyporu jest w tym przypadku silniejsza. Podobnie jest w przypadku samolotu – też jest przyciągany do Ziemi, ale siła nośna równoważy siłę grawitacji


Siła wyporu jest silniejsza od grawitacji..
Dobre.


Cytuj:
jak wyżej . Kula ma nadana predkosc przez proch i karabin.
No i co z tego? Napisałeś, że ciała stałe się nie przenikają i koniec, a nie że ciała stałe się nie przenikają, chyba, że mają nadaną prędkość przez proch i karabin. W ogóle nie myślisz o konsekwencjach tego co gadasz.

Nie robie tutaj wykładu tylko tłumacze takim jak ty którzy nie potrafia objąc pewneych rzeczy swoim zrozumieniem.

Cytuj:
Nie ma generalnych zasad.
A w ogóle jakiekolwiek prawa fizyki, które pozwalają wytłumaczyć rzeczywistość są?

te które przedstawiam.

Cytuj:
W kosmos nic nie wyleci poniewaz nie ma kosmosu.
Jak to nie ma Kosmosu? Co to za bluźnierstwo?

no nie ma.
Normalnie tak jak nie ma grawitacji.


Cytuj:
Gdyby był kosmos i "próżnia" kosmiczna cała atmosfera piowinna dawno zostac tam "wyssana" .
Bo niestety żadna grawitacja , nawet ta wymyslona nie miałaby na tyle siły żeby ten proces zatrzymac.
Proszę to zatem uzasadnić odpowiednią kalkulacją.

Moje zdjęcia to udowdniają.


Cytuj:
jak widać nawet taka malutka próżnia jest mocniejsza niz cała grawitacja ziemska.

Oj spało się na fizyce w podstawówce. Próżnia nie jest „mocna” sama w sobie. Działanie takich urządzeń polega na różnicy między ciśnieniem na zewnątrz i wewnątrz urządzenia. Normalnie ciśnienie atmosferyczne działa na ciało ze wszystkich kierunków i równoważy się. Kiedy uruchamiamy urządzenie ssące – ciśnienie atmosferyczne przyciska przedmiot do urządzenia, a podciśnienie nie równoważy tego. W próżni natomiast niczego nie zassiesz.
[/quote][/quote]

No i na tym polaga dziłanie prózni.
Cisnienie ziemskie wyrówmnałoby sie z kosmosem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 13:01
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
felek_ napisał(a):
Nie rozumiem tylko jednego, skoro nie ma grawitacji ziemskiej, to dlaczego ciała gęstsze opadają na ziemię?

No jak coś jest gęstsze to musi opaść niżej niż coś rzadszego.
Na tym polega różnica gęstości .

Nadal tego nie rozumiem, dlaczego te ciała opadają akurat w kierunku Ziemi, a nie np. w przeciwnym?


Pn sty 29, 2018 13:20

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Bo są inteligentne. Jak takie ciało sobie się unosi i spojrzy na ośrodek w którym się znajduje, to myśli sobie "kurde, jestem gęstszy" i decyduje, że zacznie opadać. Tylko nadal nie wiaodmo dlaczego samoloty tak nie myślą. Ani na przykład księżyc albo ta kryształowa kopuła nad światem


Pn sty 29, 2018 13:33
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
No jak coś jest gęstsze to musi opaść niżej niż coś rzadszego.
No przecież sam przyznałeś, że jest kupa wyjątków. A tutaj nagle piszesz, że „musi”.

formek1 napisał(a):
Taaak. W tamtych czasach mozliwe.
przeprowadź zarem doswiadczenie które to prawo udowdni.
Bo na razie to tylko bajki.
Proszę wskazać, jakie doświadczenie by Cię usatysfakcjonowało.
Cytuj:
To juz całe prawo.
Ciała gestzsze spadają a ciała rzadsze unoszą sie.
No ale sam mówisz, że nie zawsze. Więc co to za prawo, które obowiązuje jak Ci się podoba, a jak Ci się nie podoba – nie.
Cytuj:
nie jestem polonista wiec analizy nie przeprowadzę.
To trzeba być polonistą, żeby umieć mówić po polsku?
Cytuj:
Własnie ten model jest zgodny z obserwacjami .
Jak zatem ten model tłumaczy np. zaćmienia Słońca i Księżyca. W jaki sposób tłumaczy obserwacje faz planet. W jaki sposób tłumaczy obserwacje księżyców innych planet.
Cytuj:
W przeciwieństwie do wymysłów o kuli.
A konkretnie co jest niezgodne z obserwacjami w „wymysłach o kuli”?
Cytuj:
jakbys rozumiał to nie dawałbys takiego przykładu.
Dałem Ci taki przykład, żeby wskazać, że rozumowanie „X nie spada, więc na X nie działa grawitacja” jest rozumowaniem błędnym.
Cytuj:
Siła wyporu jest silniejsza od grawitacji..
Dobre.
Aha. I tyle. Napisałeś „dobre” i to jakoś ma wszystko tłumaczyć. Mam wrażenie, że trolerkę uprawiasz.
Cytuj:
Nie robie tutaj wykładu tylko tłumacze takim jak ty którzy nie potrafia objąc pewneych rzeczy swoim zrozumieniem.
No ale tłumaczysz tak, że niczego nie wytłumaczyłeś. Teza, którą wygłosiłeś jest błędna.

Cytuj:
Cytuj:
Nie ma generalnych zasad.
A w ogóle jakiekolwiek prawa fizyki, które pozwalają wytłumaczyć rzeczywistość są?

te które przedstawiam.
No przecież te które przedstawiasz czasem działają, a innym razem nie działają. I ciężko orzec kiedy jest jak. Nic nie pozwalają nam przewidzieć i niczego nie wyjaśniają.
Cytuj:
no nie ma.
No to nas też nie ma. Kononowicz się znalazł.
Cytuj:
Moje zdjęcia to udowdniają.
W jaki sposób i które zdjęcia?
Cytuj:
No i na tym polaga dziłanie prózni.
Na czym? Przed chwilą twierdziłeś coś innego (tzn. że można zassać egzosferę ziemską).
Cytuj:
Cisnienie ziemskie wyrówmnałoby sie z kosmosem.
Nie. Ponieważ działa grawitacja.


Pn sty 29, 2018 13:50
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Formek, a weź mi wytłumacz taką rzecz. Jak Słońce albo Księżyc zniżają się nad horyzontem, to są wielkie jak dom, a jak się wznoszą ku zenitowi, to są mniejsze coś tak ze dwa-trzy razy. Z tego wynika, że sklepienie nad Ziemią jest takie szpiczaste, i to sporo szpiczaste. Dlaczego żadna z twoich grafik tego tak nie przedstawia? Dlaczego one kłamliwie sugerują, że sklepienie jest idealną półkulą, albo że wręcz jest niższe niż szersze?


Pn sty 29, 2018 14:02

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
ErgoProxy napisał(a):
Formek, a weź mi wytłumacz taką rzecz. Jak Słońce albo Księżyc zniżają się nad horyzontem, to są wielkie jak dom, a jak się wznoszą ku zenitowi, to są mniejsze coś tak ze dwa-trzy razy. Z tego wynika, że sklepienie nad Ziemią jest takie szpiczaste, i to sporo szpiczaste. Dlaczego żadna z twoich grafik tego tak nie przedstawia? Dlaczego one kłamliwie sugerują, że sklepienie jest idealną półkulą, albo że wręcz jest niższe niż szersze?

Jest mnóstwo obserwacji dlaczego tak jest.
To kat kwestia załamania światła w atmosferze . Odległośći itd.

https://youtu.be/ICdojkqEMTo

https://youtu.be/p_9cFTQg7NE

Wystarczy wpisać hasło słońce na płaskiej ziemi i znajdziesz tego mnóstwo .
Weź sobie nalej wody do słoika czy szklanki i włóż tam jakiś przedmiot .
I oddalaj i przybliżaj .sam zobaczysz

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 14:09
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Aha. Bo wiesz formek, mnie powiedzieli, że mam wziąć kątomierz albo monetę i sprawdzić, że Słońce, czy tam Księżyc, ma wszędzie na niebie rozmiar jednaki, więc to tylko mnie się tak wydaje – zmysły mi kłamią, rozumiesz. Ale kątomierze to NASA robi, a monetę biją bankierzy. No i ja nie wiem, czy ja mogę ufać pomiarom, jakie zrobię narzędziem NASA albo bankierów.


Pn sty 29, 2018 14:15
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Czyli tak jak się można było spodziewać: formek1 nie odpowie na moje pytania i niczego nie wyjaśni.


Pn sty 29, 2018 14:19

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
"]Własnie ten model jest zgodny z obserwacjami .
Jak zatem ten model tłumaczy np. zaćmienia Słońca i Księżyca. W jaki sposób tłumaczy obserwacje faz planet. W jaki sposób tłumaczy obserwacje księżyców innych planet.


Nie ma czegoś takiego jak inne planety.
To co widzimy jest w sklepieniu o którym mówi Bóg w Biblii.
w wodzie i obraca się jak kopuła w obserwatorium astronomicznym.

Cytuj:
W przeciwieństwie do wymysłów o kuli.

A konkretnie co jest niezgodne z obserwacjami w „wymysłach o kuli”?
Cytuj:

Wszystko .
Pierwszy z brzegu przykład to zawsze widzimy płaską wodę .
Nie odczuwamy żadnego ruchu obrotowego.


Cytuj:
A w ogóle jakiekolwiek prawa fizyki, które pozwalają wytłumaczyć rzeczywistość są?

te które przedstawiam.[

No przecież te które przedstawiasz czasem działają, a innym razem nie działają. I ciężko orzec kiedy jest jak. Nic nie pozwalają nam przewidzieć i niczego nie wyjaśniają.

Wszystko pozwalają przewidzieć i wszystko wyjaśniają.

Nawet taką rzecz ja zegar słoneczny który na ziemi kuli nie ma prawa działać a na płaskiej ziemi działa bez zarzutu.

.
Cytuj:
Moje zdjęcia to udowdniają.[
W jaki sposób i które zdjęcia?

No obejrzyj je jeszcze raz to będziesz wiedział.’
Cytuj:
No i na tym polaga dziłanie prózni.[
Na czym? Przed chwilą twierdziłeś coś innego (tzn. że można zassać egzosferę ziemską).[

]Cisnienie ziemskie wyrówmnałoby sie z kosmosem.[

Nie. Ponieważ działa grawitacja.
[

Powtarzanie tego jak mantry że działa grawitacja nic nie udowadnia.

Gdyby grawitacja działa to nie pozwoliłaby balonowi Helu unosić się w powietrze i tyle .
Tak samo co z próżnią i powietrzem które nie może ulecieć w kosmos.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sty 29, 2018 15:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL