Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:46



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
 Pusta Ziemia - Teoria Agarthy. 
Autor Wiadomość
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
2 Zegar słoneczny był wymyslony w czasach kiedy ludzie uwazali że ziemia jest płaska.
Oczywiście łżesz. Sama konstrukcja zegara słonecznego dowodzi, że jego konstruktor musiał sobie zdawać sprawę z faktu iż Ziemia ma kształt zbliżony do kuli. Ale o tym za chwilę.
Cytuj:
Na ziemi kuli zegar słoneczny nie ma prawa działać.
https://youtu.be/usN3q8lxLy8
Pozwolisz formku, że Cię wyręczę, choć to Ty powinieneś wyjaśnić, jakie tezy są na tym filmiku.

Otóż autor filmiku wkleja stronę gnomonika.pl i od razu widać, że czytać nie umie, tylko oglądać obrazki. Czepia się faktu, że na stronie mamy zegar na biegunie (bo tam przecież nikt nie mieszka) i nie rozumie dlaczego zegary na innych szerokościach są ustawiane tak samo zgodnie z osią Ziemi.

Następnie autor robi „model”. I oczywiście robi go nie tak, jak jest pokazane na stronie gnomonika.pl, ale dokładnie odwrotnie. Tj. wbija gnomom w globus w okolicy równika dokładnie prostopadle do osi Ziemi. Potem świeci latarką i tłumaczy, że cień nie zachowuje się tak, jak się zachowuje.

Od razu widać, że autor filmu po pierwsze nie widział nigdy zegara słonecznego na oczy, po drugie zaś jest analfabetą, dla którego zrozumienie prostego, popularnonaukowego wyjaśnienia jest zbyt trudne.

Otóż każdy kto widział zegar słoneczny zauważy, że gnomon umieszczony jest „pod kątem”. Jeśli podejdzie z kątomierzem, to dodatkowo dowie się, że kąt ten równy jest szerokości geograficznej, na której zegar umieszczono. I to już dowodzi, iż bzdurą jest jakoby projektant zegara słonecznego „myślał, że Ziemia jest płaska”. Gdyby tak myślał, to by nie umieścił gnomonu pod kątem, którego wartość nie ma żadnego sensu na płaskiej Ziemi.

Drugi zarzut brzmi tak, że „cień nie zatacza pełnego koła”. No oczywiście, że nie zatacza, bo jak może zatoczyć pełne koło, skoro na noc Słońce zachodzi. Pełne koło wykona zegar słoneczny za kołem podbiegunowym w czasie dnia polarnego. Zegary położone na niższych szerokościach geograficznych będą działać oczywiście tylko w dzień. To jest kolejny raz, kiedy płaszczakom „zapomina się”, że Słońce zachodzi na noc.

Małgosia napisał(a):
To nie jest film, który o czymkolwiek mółby przekonać. Wklejone rysunki z tej strony: http://gnomonika.pl/news.php?id=23 , która powinna miec w adresie gamonika.pl. Najprawdopodobniej wymyślone przez jakiegoś płaskoziemca.
Nie rozumiem. Co Ci, Małgosiu na tej stronie nie pasuje? Wszystko jest OK jak dla mnie.


Śr lut 07, 2018 6:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
Nie rozumiem. Co Ci, Małgosiu na tej stronie nie pasuje? Wszystko jest OK jak dla mnie.

:D Pierwszy raz mi się to zdarzyło, ale się zdarzyło :D Przyzwyczajona do tego, że formek1 wkleja bzdury z jakichś dennych stron, nie przeczytałam tekstu, a zasugerowałam się tylko obrazkami :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 07, 2018 6:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
felek_ napisał(a):
formek1 napisał(a):
felek_ napisał(a):

Skąd wiesz, że to Bóg stworzył?


Bo tak jest napisane w Biblii .
A ja wierze że Biblia to słowo Boga.

Ale przecież Biblia została napisana przez człowieka. Jaką masz pewność, że zawiera prawdę?



W ten sposób rozumując to wszystko co zostało napisane, zostało napisane przez człowieka.

Zatem nigdy nie powinniśmy wierzyć w nic co napisał człowiek.

A to że Biblia zawiera prawde to łatwo sprawdzić czytając ja bez uprzedzeń i naleciałości .

Jak jest powiedziane w Biblii została napisana przez człowieka ale natchniona przez Boga.

Oznacza to że człowiek pisał ale to co Bóg mu nakazał pisać.
Świadczą o tym wypowiedzi ludzi którzy spisywali Biblię.
8 Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: «Panie, jaki będzie ostateczny koniec tego?» 9 On zaś odpowiedział: «Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lut 07, 2018 9:16
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formku – jeśli Twoja interpretacja Biblii to sama prawda, to czemu musisz ciągle łgać? Np. z tymi zegarami słonecznymi. Chociażbyś przeprosił za tę brednię. Ty jednak przyłapany na kłamstwie zawsze zmieniasz temat. Pismo Święte mówi wyraźnie, kto jest ojcem kłamstwa.


Śr lut 07, 2018 9:27

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
formek
2 Zegar słoneczny był wymyslony w czasach kiedy ludzie uwazali że ziemia jest płaska.
zefciu
Oczywiście łżesz. Sama konstrukcja zegara słonecznego dowodzi, że jego konstruktor musiał sobie zdawać sprawę z faktu iż Ziemia ma kształt zbliżony do kuli. Ale o tym za chwilę.

Jestes chamski i do tego oszczercą wobec mnie.

Zegar słoneczny był wymyślony juz w starożytności . Wtedy nawet w snach nikomu nie przychodziło na mysl że ziemia jest kulą.
Sa nawet rysunki jak żydzi wyobrażali sobie ziemię.
Nawet w Biblii jest wspomniany taki zegar.

W związku z tym zegar ten był skonstruowany do działania na płaskiej ziemi.
Resztę twoich bzdur pominę bo szkoda czasu na dyrdymały.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lut 07, 2018 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
formku – jeśli Twoja interpretacja Biblii to sama prawda, to czemu musisz ciągle łgać? Np. z tymi zegarami słonecznymi. Chociażbyś przeprosił za tę brednię. Ty jednak przyłapany na kłamstwie zawsze zmieniasz temat. Pismo Święte mówi wyraźnie, kto jest ojcem kłamstwa.



Jeszcze raz uzyjesz wpbec mnie słowa obrażliwego i oszczerczego równiez z toba przestane rozmawiać.
Udowdnij to że w czyms kłamie .
A tak to twoje słowa to zwykłe oszczerstwo i chamstwo.

Udowodnij kiedy wymyślono zegar słoneczny i w jaki kształt ziemi wtedy wierzono.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lut 07, 2018 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Jeśli chodzi o udowodnienie, to chociażby tutaj formek1 łże jak z nut:
formek1 napisał(a):
Ale ja nie przeczę że zegar słoneczny działa.
Mówie tylko że nie ma prawa działać na kuli




Jakim to sposobem zegar słoneczny nie miałby prawa działać na kuli?

Niech sobie formek1 wykona małe doświadczenie, akurat mamy sprzyjającą ku temu porę roku. Niech formek1 utoczy sobie kulę śnieżną, niech na tej kuli śnieżnej ustawi sobie zegar słoneczny a potem nich poobserwuje rzekomy brak działania zegara słonecznego. Może również formek1 zamieścić tu kilka fotek owego niedziałającego zegara słonecznego, co będzie mile widziane.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lut 07, 2018 9:51
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
Zegar słoneczny był wymyślony juz w starożytności . Wtedy nawet w snach nikomu nie przychodziło na mysl że ziemia jest kulą.
Przecież już ustaliliśmy, że Eratostenes uznawał Ziemię za kulę. I że dokonał pierwszego, niedokładnego pomiaru. Przyznałeś, że tak było. A teraz łżesz znowu, że „nikomu nie przychodziło na myśl”. Zupełnie nie rozumiem Twojej postawy. Myślałeś, że zapomnę iż to przyznałeś? Myślałeś, że Ci łgarstwa nie wytknę? No powiedz mi szczerze – co myślałeś pisząc powyższe kłamstwo? Czy może nie myślałeś, bo ojciec kłamstwa po prostu Cię zmusza do kompulsywnego pisania nieprawdy.
Cytuj:
Nawet w Biblii jest wspomniany taki zegar.
Nie do końca wiadomo, jak był zbudowany zegar Ahaza. Niekoniecznie w taki sposób, jak współczesne zegary z gnomonem. Najstarsze zegary słoneczne nie mierzyły kąta padania cienia, ale jego długość. Ale znowu – nie ma dowodu, że Ahaz (a konkretnie konstruktor zegara, pewnie importowany z Babilonu) nie wiedział o kulistości Ziemi.
Cytuj:
Resztę twoich bzdur pominę bo szkoda czasu na dyrdymały.
A ja ów „dyrdymał” powtórzę i nie licz, że się wykręcisz: Skoro konstrukcja zegara słonecznego jest przystosowana do płaskiej Ziemi, to dlaczego kąt gnomona jest zależny od szerokości geograficznej – pojęcia bezsensownego na płaskiej Ziemi.

Potrafisz na to pytanie odpowiedzieć, czy znowu zmienisz temat?

Cytuj:
Jeszcze raz uzyjesz wpbec mnie słowa obrażliwego i oszczerczego równiez z toba przestane rozmawiać.
Dotychczas ze mną nie rozmawiałeś, nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań, więc nie możesz ze mną przestać rozmawiać. Co najwyżej mógłbyś zacząć.

Cytuj:
Udowdnij to że w czyms kłamie .
Że kto kłamie?

Cytuj:
Udowodnij kiedy wymyślono zegar słoneczny i w jaki kształt ziemi wtedy wierzono.
Nie wiem, kiedy wymyślono zegar słoneczny. To Ty twierdzisz, że wiesz kiedy i to Ty jesteś pewien, że wierzono wtedy w płaską Ziemię.


Śr lut 07, 2018 10:00

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Ostateczne obalenie teorii KZ/HC

Specjalnie dla chwata, zefcia i innych awanturników kulowierców.

Miłej lektury

Cytuj:
.


Podczas arktycznego lata, miedzy 22 a 25 czerwca, na dość dużej szerokości geograficznej i wysokości nad poziomem morza, można obserwować zjawisko, które nazywa się „Dniem Polarnym”, gdzie Słońce pozostaje stale widoczne na niebie przez całe 3 dni! Słońce wstaje 22 i przez następne 72 godziny nie znika z widoku, powoli wznosząc się i opadając przez następne 12 godzin, pokazując 3 olśniewające wschody i zachody, praktycznie bez chowania się poza linię horyzontu. W „Brighton Examiner” z lipca 1870 roku, ambasador Stanów Zjednoczonych w Norwegii , Pan Campbell, opisał swoje doświadczenie podczas obserwacji Słońca w ciągu dnia polarnego z grupą dżentelmenów, na klifie 1000 stóp (300 m) ponad Morzem Arktycznym na 69 równoleżniku północnym:

„ Było późno, a jednak nadal świeciło słońce. Ocean Arktyczny rozciągał się w cichym bezkresie u naszych stóp, odg łos fal z rzadka docierał do naszego powietrznego punktu obserwacyjnego. Daleko na północ olbrzymie nasze stare Słońce przesuwało się wzdłuż horyzontu, jak powolne bicie wysokiego zegara w kącie salonu naszego dziadka. Staliśmy wszyscy w milczeniu spoglądając na nasze zegarki. Gdy obie wskazówki zeszły się razem o północy, pełne kuliste ciało zawisło triumfalnie ponad falami - most ze złota biegnący w kierunku północnym roziskrzył wodę pomiędzy nami i nim. Bezwiednie zdjęliśmy kapelusze – nie padło ani jedno słowo. Pomyśl o najpiękniejszym wschodzie słońca jaki widziałeś w życiu a jego piękno znika w obliczu cudownych kolorów które rozświetlają ocean, niebo i góry. W ciągu pół godziny Słońce zakołysało się dostrzegalnie w swoim rytmie, kolory zmieniły się na kolory poranka. Świeża bryza zmarszczyła zarumienione morze. Jeden pieśniarz za drugim szczebiotał w lasku za nami – wślizgnęliśmy się w kolejny dzień."

„Turyści z Haparanda wolą iść na Avasaxa, wzgórze o wysokości 680 stóp (207 m) nad poziomem morza, z choć jest to osiem do dziesięciu mil (12 km- 16 km) na południe od koła podbiegunowego północnego, mogą podziwiać przez trzy dni dzień polarny. Gdy podróż zbliżała się do końca i zbliżaliśmy się do górnego końca Zatoki Bothnia, zmierzch zniknął i między zachodem i wschodem słońca upłynęła ledwie jedna godzina. Haparanda znajduje się na 65 stopniach i 31 minutach szerokości geograficznej północnej i czterdzieści mil ( 66 km) na południe od koła podbiegunowego północnego. To jest 1 stopień i 18 minut dalej na północ niż Archangielsk i na tej samej szerokości geograficznej co najbardziej wysunięta na północ część Islandii. Słońce wstaje 21 czerwca o 12.01 i zachodzi o 23.37. Od 22 do 25 czerwca podróżnik może podziwiać dzień polarny z Avasaxy, wzgórza położonego na wysokości 680 stóp (207 m) nad poziomem morza i odległego na około czterdzieści pięć mil (72 km)." – M. Paul B. du Chaillu, „ Kraj dnia polarnego”

Gdyby Ziemia rzeczywiście była obracającą się kulą, okrążającą Słońce, jedynymi miejscami, gdzie takie zjawisko jak dzień polarny mogłoby być obserwowane byłyby bieguny polarne. W żadnym innym punkcie obserwacyjnym od 89 stopni szerokości geograficznej w dół nie można by nigdy, niezależnie od jakiegokolwiek przechyłu czy spadku, widzieć Słońca przez całe 24 godziny. By widzieć Słońce przez cały czas okrążenia na obracającym się globie w punkcie innym niż biegun polany, trzeba by było oglądać przez całe mile lądu i morza by ujrzeć część trasy okrążenia! Nikt kto znajduje się poniżej 89 równoleżnika nigdy nie zobaczy Słońca przez 72 godziny wykonującego 3 pełne okrążenia, ponieważ by tego dokonać należałoby założyć, że jakoś widzi się „ przez bryłę globu” by dojrzeć Słońce po drugiej stronie! Skoro takie założenie jest absurdalne, a jednak dzień polarny można zaobserwować wyraźnie na 65 równoleżniku, jest to kolejny mocny dowód, że Ziemia jest płaskim, nieruchomym centrum wszechświata.


Cytuj:
.

„Jeśli Ziemia byłaby globem, o północy oko musiałoby badać tysiące mil lądu i wody nawet na 65 stopniach szerokości geograficznej północnej, by dojrzeć słońce o północy. Ponieważ słońce można obserwować przez całe dnie bez przerwy na dalekiej północy podczas północnego lata, dowodzi to, że w hipotezie o kulistości jest jakiś poważny błąd. A poza tym jak to jest, że dzień polarny nigdy nie jest widoczny na południu podczas południowego lata? Cook dotarł do 71 stopni szerokości geograficznej południowej, Weddell w 1893 roku dosięgnął 74 stopni, a Sir James C. Ross w 1841 i 1842 dotarł do 78 równoleżnika, ale nic mi nie wiadomo o tym by którykolwiek z tych żeglarzy wyjechał stamtąd zapisując, że słońce widoczne było na południu o północy.‖ –Thomas Winship, „Kosmogonia poszukująca” Heliocentryści nie potrafią także wyjaśnić dlaczego zjawisko dnia polarnego nie występuje nigdzie na półkuli południowej, o żadnym czasie w roku. Wręcz przeciwnie „ Belgijskie królewskie towarzystwo geograficzne” w „Expedition Antarctique Belge”, odnotowało, że podczas najcięższej części zimy antarktycznej, od 71 stopni szerokości geograficznej południowej i dalej, słońce zachodzi 17 maja i nie wschodzi ponownie ponad horyzont aż do 21 lipca! To zupełnie nie pasuje do teorii kulistości Ziemi, jednak łatwo można to wytłumaczyć w modelu płaskiej Ziemi. Dzień polarny jest obserwowany na wysokich wartościach wysokości nad poziomem morza na dalekiej północy podczas lata arktycznego ponieważ Słońce i jego najbardziej wewnętrzne krążenie, to okrążanie ciasno centrum polarnego, w którym zostaje widoczne ponad linią horyzontu dla tych, którzy znajdują się w tamtym punkcie obserwacyjnym. Podobnie na dalekich południowych szerokościach podczas arktycznego lata, Słońce znika zupełnie z widoku na okres ponad 2 miesięcy ponieważ tam, na północnym zwrotniku, na najbardziej wewnętrznym łuku swojej podróży po trasie bumerangu, Słońce okrąża północne centrum zbyt blisko by być widocznym z obwodu na południu.

Jest oczywiste, że w olbrzymich, okalających oceanach południowych oraz na wielu wyspach i częściach kontynentu, które znajdują się poza tą częścią ziemi, gdzie słońce znajduje się w pozycji pionowej, nie można oczekiwać, że tamtejsze dni, noce, pory roku itd., będą dokładnie takie jak w regionie północnym. Północ jest centrum, a południe znajduje się w promieniu od tego centrum lub jest wyrzucone na rozległy oceaniczny obwód, kończący się okalającymi ścianami lodu, które tworzą zmarzniętą barierę, której nie można zbadać. Zatem zjawiska, o których mówi się, że występują tylko na północy, muszą być znacznie zmodyfikowane na południu. Na przykład, północ stanowiąca centrum, światło słoneczne posuwające się naprzód i w tył, daje długie okresy naprzemiennego światła i mroku w rzeczywistym centrum; ale na dalekim południu słońce nawet jeśli przesuwa się po ścieżce zewnętrznej, może posłać swoje światło tylko na określoną odległość, poza którą musi panować wieczna ciemność. Nie ma dowodu na to, że są tam regularne, naprzemienne długie okresy światła i ciemności, jak na północy. Na północy podczas lata, gdy słońce porusza się po swojej ścieżce wewnętrznej, światło świeci nieprzerwanie przez całe następujące po sobie miesiące nad regionem centralnym i szybko rozwija wiele form życia zwierzęcego i roślinnego.‖ – Dr Samuel Rowbotham, „Astronomia poszukująca, ziemia nie jest globem!” (115)


http://forumplaskaziemia.pl/showthread. ... 482#pid482

Chwat przypomni jak nazwał Pana Rowbothama, czy zacytować?

Poczekam na odpowiedź i zaserwuje jeszcze jedną niespodziankę :D :D :D


Śr lut 07, 2018 10:17
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Oczywiście ponieważ Paulito rozumie co wkleja i na jakiej podstawie wkleja, wyjaśni on, na jakiej podstawie wyliczono, że dzień polarny nie może występować poniżej 89 stopnia.

Co zaś do występowania dnia polarnego nieco poniżej 66 stopnia to akurat tutaj zjawisko tłumaczy Wasza ukochana refrakcja. Problem w tym, że przy normalnym gradiencie temperatury w troposferze refrakcja „spłaszcza Ziemię”. Tzn oddala horyzont, „poszerza” koła podbiegunowe (o czym mowa w artykule) i sprawia, że Słońce widoczne jest trochę dłużej, niż gdyby nie było atmosfery. Dlatego często poruszany przez płaszczaków argument tłumaczenia pozornej (ich zdaniem) kulistości Ziemi refrakcją jest bez sensu.


Śr lut 07, 2018 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Chwat byłby rad, gdyby usłyszał od Paulito wypowiedź, czy na biegunie południowym występuje dzień polarny?
Występuje, czy nie występuje?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lut 07, 2018 10:50
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek

Czytając Twoje wpisy rzuca się w oczy całkowity brak konsekwencji. Przedstawiane dowody na to, że funkcjonują bezpośrednie połączenia lotnicze z Australii do Ameryki Południowej, co w oczywisty sposób dowodzi nieprawdziwości modelu płaskiej Ziemi, kwitujesz wpisami typu:


formek1 napisał(a):
W internecie to nawet pan twardowski na księzycu jest możliwy i człowiek na marsie.

Cytuj:
Dobre.
A jakie to są sprawdzone źródła.
Internet?



Z kolei, na zadane przeze mnie pytanie, jak to w ogóle możliwe, że uwierzyłeś w teorię płaskiej Ziemi, sam przyznajesz, że wiedzę na temat płaskiej Ziemi czerpiesz z internetu:



Cytuj:
Ja akurat zacząłem czytac Biblię i zacząłem sie zastanawiać dlaczego Bóg miałby nas kłamać.
A potem kororonym dowodem było to że woda jest zawsze w płaszczyźnie.
A potem zacząłem szukać w internecie materiałów na ten temat i tak dwa lata szukam.



Na prezentowane przez wielu użytkowników materiały dowodzące kulistości Ziemi, odpowiadasz, że nie możesz wierzyć ludziom bo kłamią:


Cytuj:
Bóg nie klamie .
Ludzie tak.



a sam wierzysz różnym dziwnym osobnikom, prezentującym w internecie podejrzane filmiki.


Bez żadnych problemów uwierzyłeś ludziom, którzy spisali Biblię, że zostali natchnieni przez Boga:


Cytuj:
Oznacza to że człowiek pisał ale to co Bóg mu nakazał pisać.
Świadczą o tym wypowiedzi ludzi którzy spisywali Biblię.
Jak jest powiedziane w Biblii została napisana przez człowieka ale natchniona przez Boga.


, a w żaden sposób nie chcesz uwierzyć tym, którzy przedstawiają Ci dowody, które każdy może sam sobie sprawdzić. Zauważ tylko, że zweryfikowanie uczciwości osób spisujących Biblię, czy prezentujących filiki w internecie jest o wiele trudniejsze, niż np. zmierzenie długości dnia na zwrotniku Koziorożca czy też sprawdzenie istniejących połączeń pomiędzy Australią, a Ameryką Pd.


Śr lut 07, 2018 11:10

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
Oczywiście ponieważ Paulito rozumie co wkleja i na jakiej podstawie wkleja, wyjaśni on, na jakiej podstawie wyliczono, że dzień polarny nie może występować poniżej 89 stopnia.
.


Tak, Paulito rozumie co wkleja i na jakiej podstawie wkleja.Mam nadzieję, że zefciu też to rozumie, bo jakby nie patrzeć, to wszystkie niezbędne informacje są tam zawarte.

Cytuj:
.
Co zaś do występowania dnia polarnego nieco poniżej 66 stopnia to akurat tutaj zjawisko tłumaczy Wasza ukochana refrakcja. Problem w tym, że przy normalnym gradiencie temperatury w troposferze refrakcja „spłaszcza Ziemię”. Tzn oddala horyzont, „poszerza” koła podbiegunowe (o czym mowa w artykule) i sprawia, że Słońce widoczne jest trochę dłużej, niż gdyby nie było atmosfery. Dlatego często poruszany przez płaszczaków argument tłumaczenia pozornej (ich zdaniem) kulistości Ziemi refrakcją jest bez sensu.


Czyli jak dobrze rozumiem, nie zgadzasz się z konkluzjami zawartymi w tym artykule?



chwat napisał(a):
. Chwat byłby rad, gdyby usłyszał od Paulito wypowiedź, czy na biegunie południowym występuje dzień polarny?
Występuje, czy nie występuje?


Przepraszam że pytam.

Czy szanownemu chwatowi przypadkowo się coś nie pozajączkowało?

Biegun południowy na płaskiej ziemi???

Przypominam:

Cytuj:
.

W płasko-ziemskim modelu kosmosu, Biegun Północny jest nieruchomym środkiem świata oraz całego wszechświata. Polaris, czyli Gwiazda Polarna, umiejscowiona jest wprost nad Biegunem Północnym w najwyższym punkcie na niebiosach, i w niczym powoli obracającej się kopule-planetarium, wszystkie ciała niebieskie obracają się wokół Gwiazdy Polarnej oraz nad Ziemią raz na dobę. Słońce zatacza krąg nad linią obwodu ziemi (oraz wokół niej) co 24 godziny, kursując stale każdego dnia od równika podczas marcowej równonocy wiosennej, w górę aż do Zwrotnika Raka w czerwcowym przesileniu letnim, z powrotem w dół do równika na czas wrześniowej równonocy jesiennej, i na sam dół do Zwrotnika Koziorożca w grudniowym przesileniu zimowym.

W modelu płasko-ziemskim, Biegun Południowy w ogóle nie istnieje , a zamiast tego, Antarktyda jest gigantyczną ścianą lodu poszerzającą obwód ziemi oraz utrzymującą oceany niczym wielka miska, lub “puchar świata”. Jakkolwiek na pierwszy rzut oka koncepcja ta może wydać się dziwna, jednak faktem jest, że obierając kierunek południe z jakiegokolwiek miejsca na ziemi, przy szerokości geograficznej stopni 78 nie sposób uniknąć konfrontacji z wielką ścianą lodu piętrzącą się na 100-200 stóp i rozpostartą ze wschodu na zachód na całym odwodzie świata!



http://forumplaskaziemia.pl/showthread.php?tid=32


Śr lut 07, 2018 12:09
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Paulito napisał(a):
Tak, Paulito rozumie co wkleja i na jakiej podstawie wkleja.
Niech zatem wyjaśni, skąd się wzięło to 89 stopni. Chętnie usłyszę.
Cytuj:
Mam nadzieję, że zefciu też to rozumie, bo jakby nie patrzeć, to wszystkie niezbędne informacje są tam zawarte.
Nie. Nie ma tam żadnej podstawy do kalkulacji owych 89 stopni. Znowu łżesz.
Cytuj:
Czyli jak dobrze rozumiem, nie zgadzasz się z konkluzjami zawartymi w tym artykule?
Jakim znowu konkluzjami? Są tam autorytatywnie postawione tezy, że na kulistej ziemi nie może być dnia polarnego poniżej 89 stopnia. Tak po prostu autor to sobie twierdzi bez żadnego uzasadnienia. Nie da się tego nazwać konkluzją – konkluzja to sąd, który płynie logicznie z innych sądów.

Oczywiście Paulito odpowie na moje pytanie. Nie jest przecież Paulito pozbawioną uczciwości intelektualnej [...] s33


Śr lut 07, 2018 12:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Paulito napisał(a):
chwat napisał(a):
. Chwat byłby rad, gdyby usłyszał od Paulito wypowiedź, czy na biegunie południowym występuje dzień polarny?
Występuje, czy nie występuje?

Przepraszam że pytam.
Czy szanownemu chwatowi przypadkowo się coś nie pozajączkowało?
Biegun południowy na płaskiej ziemi???
Przypominam:
Cytuj:
.
a zamiast tego, Antarktyda jest gigantyczną ścianą lodu poszerzającą obwód ziemi oraz utrzymującą oceany niczym wielka miska...

Oczywiście przepraszam, ciągle nie mogę się pozbyć przyzwyczajeń normalnego człowieka i używam normalnych pojęć w nadziei, że rozmawiam z normalnymi ludzmi, którzy je rozumieją. Ale dla płaszczaków postaram się je zmodyfikować.
Zatem mówiąc o biegunie południowym miałem na myśli Antarktydę (w zasadzie jej centralną część, gdyby nie była ścianą).

Po zmodyfiowaniu geografii pytanie brzmi następująco: czy na Antarktydzie występuje dzień polarny?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lut 07, 2018 12:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL