Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:24



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 Pusta Ziemia - Teoria Agarthy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
We wcześniejszym temacie ,,Kształt Ziemi” zostałyrozważone jedynie formy płaskie i wklęsłe.
Zupełnie pominięto hipotezę o planecie pustej w środku. Jest to Teoria Agarthy.
W stosunku do wcześniej wymienionych teorii wydaje się być bardziej kompletna i uzasadniona.
Opiera się ona na wyobrażeniu, iż jest to nie tylko miejsce, w którym przebywają ludzie, lecz również nasz Bóg. Wnętrze Ziemi jest pozbawione materii, którą jest jedynie wypełniona jej zewnętrzna powierzchnia. Nad nią, na wysokości prawie 100 km. rozpościera się szklana powłoka nazwana linią Karmana. W środku Ziemi usytuowana jest kula, w której znajduje się Pałac
Najwyższego. Pomiędzy linią Karmana a Pałacem Najwyższego krąży Słońce i Księżyc. W dole i górze planety( biegun północny i południowy),umieszczone są otwory, którymi można dotrzeć na zewnętrzną powierzchnię Ziemi. Znajduje się tam również powietrze, lecz strefa ta zamieszkana jest przez upadłe anioły – ciemności zewnętrzne. Obraz Kosmosu, który oglądamy na niebie jest wyświetlany z kuli wewnętrznej na szklaną powierzchnię. Te wszystkie zjawiska astronomiczne, które oglądamy na Ziemi pochodzą ze wzajemnego oddziaływania ze sobą centralnie umieszczonej kuli, Słońca i Księżyca. Cały ten układ zamknięty jest w rozmiarach naszej planety.
Siły, którymi powiązana jest kula, Słońce i Księżyc są oddziaływaniami elektromagnetycznymi.
Nie potrafiłem dowiedzieć się jaka siła przyciąga to wszystko co znajduje się na powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej Ziemi.
Najważniejszym zjawiskiem, które pozwala uzyskać efekty odpowiadające za wrażenie nocy, dnia, pór roku, nieboskłonu jest odchylanie się promieni światła nie w stronę powierzchni ziemi, lecz ku górze, czyli w tym przypadku w kierunku centralnej kuli.
Przedstawiłem to wszystko w wielkim skrócie. Z całością można się zapoznać na blogu Mariusza Szczytyńskiego, lub w TV Królewska.
Pozwoliłem sobie na włączenie tej koncepcji niebocentryzmu do dyskusji, z dwóch powodów. Pierwszy wynika z objawień, jakie otrzymuje Krzysztof Michałowski. Pan Jezus zapewnił go, iż to właśnie teoria Agarthy jest prawdziwa.
Drugi wynika z moich prac nad masą, bezwładnością i grawitacją. W sytuacji,gdyby grawitacja nie istniała, to należałoby zastąpić ją jakąś inną siłą. A model był taki wdzięczny.
Najważniejszym naszym zadaniem, w ciągu całego naszego życia, jest poznawanie prawdy, gdyż to właśnie ona nas wyzwoli. Prawda jest światłem, jej zaprzeczenie ciemnością.


N gru 31, 2017 10:27
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Dej se siana


N gru 31, 2017 12:18

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Jestem mocno zaskoczony, iż do tej pory nie pojawił się żaden wpis oceniający tą zaskakującą teorię. Liczyłem
iż znajdą się osoby, które w logiczny sposób potrafią wykazać jej mizerię.Ponieważ nikt tego nie uczynił zosta-
łem zmuszony do wykonania intensywnej pracy umysłowej. Efekt jej okazał się zaskakujący. Okazało się, że
można w prosty i logiczny sposób podważyć jej główną tezę o zakrzywianiu się promieni światła ku górze.
Dowody, które przeprowadza Pan Mariusz Szczypiński i inni zwolennicy płaskiej, wklęsłej i kulistej Ziemi są błędne. Światło się nie zakrzywia ani w górę, ani w dół. Wszystko to jest zwykłym złudzeniem.


So sty 06, 2018 22:35
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
Jestem mocno zaskoczony, iż do tej pory nie pojawił się żaden wpis oceniający tą zaskakującą teorię.
A co tutaj oceniać? „Teoria” ta niczego nie wyjaśnia, niczego nie pozwala przewidzieć, nie ma żadnych praktycznych zastosowań. W ogóle nie da się jej nazwać „teorią”. Jest to po prostu rzucone po wypaleniu skręta hasło „a co jeśli”?


N sty 07, 2018 18:02

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Jeśli teoria jest bezsensowna to powinno się to udowodnić bardzo prosto przeprowadzonym dowodem. Podobnie możemy podważyć płaską i wklęsłą Ziemię. Logiczne dowodzenie w nauce upadło jednak już bardzo dawno,bo w1905 roku.


N sty 07, 2018 23:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Takich nonsensów, jak jakiś pałac w środku Ziemi nie trzeba obalać, bo same w sobie są zwykłym absurdem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 07, 2018 23:31
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
Jeśli teoria jest bezsensowna to powinno się to udowodnić bardzo prosto przeprowadzonym dowodem.
Proszę zatem przedstawić ową teorię. Jak na razie powiedziałeś jedynie „Ziemia jest wklęsła” oraz „promienie są zaginane do góry” (nawet nie wiem, jaka jest definicja owej „góry” dla wklęsłej Ziemi). Nic więcej nie wiadomo.
Cytuj:
Logiczne dowodzenie w nauce upadło jednak już bardzo dawno,bo w1905 roku.
Jakoś nic mi o tym nie wiadomo.


Pn sty 08, 2018 6:38

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
To nie ja powiedziałem, lecz Mariusz Szczytniewski, który nadał tej bardzo starej teorii nowy blask ubierając ją w szaty nauki.Podobnej argumentacji używają zwolennicy płaskiej i wklęsłej Ziemi. Dla obalenia ich wystarczy udowodnić, iż światło nie zakrzywia się do góry lub do dołu, czyli w kierunku środka Ziemi, lub Niebiańskiego Pałacu. A co do wniosków wynikających z kondycji nauki to najlepiej dochodzić do nich wnikliwą analizą t.z.w przełomowych teorii.


Pn sty 08, 2018 7:58
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
To nie ja powiedziałem, lecz Mariusz Szczytniewski
Na tym forum to Ty powiedziałeś i to Ty masz dostarczyć argumentów, że jest to w ogóle jakakolwiek teoria. Z tego co mi bowiem wiadomo, Mariusz Szczytniewski na tym forum się nie pojawia i nie ma możliwości polemizowania ze mną.
Cytuj:
który nadał tej bardzo starej teorii nowy blask ubierając ją w szaty nauki
Czyli po prostu powtórzysz, że jest to teoria naukowa 1000 razy. Ale niczego więcej nie przedstawisz.
Cytuj:
Dla obalenia ich wystarczy udowodnić, iż światło nie zakrzywia się do góry lub do dołu, czyli w kierunku środka Ziemi, lub Niebiańskiego Pałacu.
A jak chcesz przedstawić taki dowód?
Cytuj:
A co do wniosków wynikających z kondycji nauki to najlepiej dochodzić do nich wnikliwą analizą t.z.w przełomowych teorii.
Już tutaj kiedyś próbowałeś obalać STW. Ale Ci nie jakoś nie wyszło.


Pn sty 08, 2018 8:04

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Ponieważ komentowanie na temat kształtu Ziemi zostało zamknięte,co do jej płaskiego kształtu wypowiem się tutaj. Ziemia mogłaby być płaska pod warunkiem gdyby była płytą o równej grubości. W przypadku, kiedy uważamy, iż jest częścią powstałą z przecięcia kuli (płaska powierzchnia i kulista podstawa) to istnienie oceanów i mórz uniemożliwiałoby zachowanie płaskiej powierzchni. Stałaby się wklęsła ze względu na różną grawitację na jej powierzchni.


Wt sty 09, 2018 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
dzięki grawitacji zapadłaby się/ złamała każda Ziemia, jaką tylko sobie wymyślisz, tworząc na końcu kulę. Skoro uznajesz istnienie grawitacji, to problem rozstrzygnięty. Dzięki mnie nareszcie możesz cieszyć się prawdą! :D co za uczucie, bohater internetu.


Wt sty 09, 2018 23:38
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
Ponieważ komentowanie na temat kształtu Ziemi zostało zamknięte,co do jej płaskiego kształtu wypowiem się tutaj. Ziemia mogłaby być płaska pod warunkiem gdyby była płytą o równej grubości. W przypadku, kiedy uważamy, iż jest częścią powstałą z przecięcia kuli (płaska powierzchnia i kulista podstawa) to istnienie oceanów i mórz uniemożliwiałoby zachowanie płaskiej powierzchni. Stałaby się wklęsła ze względu na różną grawitację na jej powierzchni.
Ponieważ nie wiemy, jak HenrykK sobie wyobraża, że działa grawitacja – to nawet nie wiadomo, czy to co pisze ma sens. No bo jeśli grawitacja działa tak jak opisał Newton, to jak już Alugard zauważył – kula/geoida (dla wirującej) jest jedyną opcją. Skoro jednak dopuszczalna jest płaska, równej powierzchni Ziemia, to grawitacja musi działać inaczej. Tylko jak?


Śr sty 10, 2018 7:00
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
No... jak dobrze pamiętam, to jeśli mamy elektromagnetyzm, to pole elektryczne jest źródłowe i faktycznie, kulki robi i sfery naskórkowe, a pole magnetyczne jest wirowe i dipole się ustawiają równolegle, w szereg. Może grawitacja HenrykKa nie jest źródłowa, tylko wirowa właśnie? : D


Śr sty 10, 2018 7:18

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
A czy bezkształtna asteroida nie posiada grawitacji? Czy podczas formowania się gwiazd z materii wodorowej nie występuje grawitacja? A czy grawitacja zależy tylko od masy?


Śr sty 10, 2018 7:34
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
A czy bezkształtna asteroida nie posiada grawitacji?
Posiada. Ale zbyt małą, aby wymusić na samej sobie kulisty kształt. Bryłka plasteliny też posiada grawitację, jednak dla wszystkich praktycznych celów – zaniedbywalną.
Cytuj:
Czy podczas formowania się gwiazd z materii wodorowej nie występuje grawitacja?
Występuje. Wyobraź sobie, że gwiazdy są właśnie kuliste.
Cytuj:
A czy grawitacja zależy tylko od masy?
Zgodnie ze znaną nam wiedzą – tak.

Oczywiście HenrykK nie odpowiedział na pytanie, jak jego zdaniem działa grawitacja. Czyli jego teza o tym, że Ziemia jako dysk jest OK, a Ziemia jako półkula – nie to były czyste brednie na zasadzie „tak mi się wydaje”, a nie żadne ugruntowane rozumowanie.


Śr sty 10, 2018 7:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL