Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
To jakiś kanon? Znasz jakieś wytyczne dotyczące tego, jak ma wyglądać artykuł naukowy? Może je przedstawisz
Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć takie banały? Nie widziałeś nigdy artykułu naukowego? Kryteria są dosyć jasne:

  • Artykuł powinien stawiać precyzyjne, weryfikowalne tezy
  • Eksperymenty powinny być w nim opisane w sposób pozwalający na ich powtórzenie
  • Powinien podlegać weryfikacji niezależnych osób
To takie podstawowe kryteria.


Cz kwi 12, 2018 9:50
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
ErgoProxy napisał(a):
Echem. Twardość minerałów mierzy się w skali Mohsa.
Jak już przy tym jesteśmy, to raczej Leeba/Shore’a.

BTW: Mówiąc o wytycznych dotyczących artykułów naukowych, miałem na myśli przepisy, na które można się powołać, nie interesuje mnie czyjeś widzimisię.


Cz kwi 12, 2018 10:10
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
miałem na myśli przepisy, na które można się powołać
Metoda naukowa nie wynika z jakichś przepisów.


Cz kwi 12, 2018 10:15
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Ależ nie przeniknąłeś głębi myśli naszego kolegi. Nie można przecież pozwalać dłużej na to, żeby naukowcy sami se decydowali, jak chcą uprawiać naukę, żeby im to dobrze szło. Trzeba naukę uregulować i wprowadzić inspekcje państwowych urzędników, czy naukowcy pracują odpowiednio wydajnie i czy postęp w państwie postępuje zgodnie z planem pięcioletnim zadekretowanym przez Wielkiego Blaszaka. Albowiem nadzór czynowniczy jest najlepszą droga do sukcesu na świecie. Popatrzcie na taką Rosję, jaka ona wielka jest i potężna. Nie?


Cz kwi 12, 2018 10:24

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Artykułu naukowe z zasady nie zawierają osobistych przemyśleń tego typu.
To jakiś kanon? Znasz jakieś wytyczne dotyczące tego, jak ma wyglądać artykuł naukowy? Może je przedstawisz



https://en.wikipedia.org/wiki/IMRAD

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 12, 2018 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Alugard napisał(a):
TO TEN SZKIELET JEST W KOŃCU WYSTARCZAJĄCY BY TO ROZSTRZYGNĄĆ CZY NIE?

Przecież stanęło na tym, że nie była to pełna dwunożność. Sam stwierdziłeś, że ma więcej cech ludzkich niż szympansich, ale jednak jego budowa znacznie od ludzkiej odbiegała, więc nie powinien chodzić jak człowiek.
Alugard napisał(a):
Oczywiście jak już napisałem wcześniej, jest to nielogiczne, nieprawdopodobne, a wręcz niemożliwe (w końcu Qwerty wyraźnie napisał, że nie bo nie, a ja potrafię czytać) aby te ślady zostawiło zwierzę, które żyło w tamtym rejonie w tamtym czasie i potrafiło poruszać się na dwóch kończynach, zostawić musiał je człowiek myślący, który pojawił się dopiero trzy miliony lat później. Twierdzenie, że zostawił je australopitek jest naciąganiem faktów przez ewolucjonistów, ponieważ Qwerty już trzy razy napisał, że prawdopodobieńśtwo, którego nie obliczył, jest za niskie dla najbardziej oczywistej wersji.

A gdybyś odrzucił datowanie, czy nadal twierdziłbyś, że to na pewno nie są ślady człowieka?
Alugard napisał(a):
Gdyby homo sapiens dał początki wszystkim hominidom i przetrwał do dziś to właśnie jego kości znajdowalibyśmy najczęściej we wszystkich przedziałach czasowych, tymczasem najstarsze ślady HS to mniej niż milion lat wstecz.

A skąd według Ciebie wiadomo, które kości są starsze a które młodsze?
Alugard napisał(a):
Absurdalnym jest twierdzenie jakoby HS miał się degradować do mniej przystosowanych do środowiska form

Nie wszyscy przedstawiciele homo, ale ich część.
Alugard napisał(a):
by sobie zwyczajnie wyginąć,

Nie wszystkie formy prymitywniejsze od człowieka giną...Człowiek nie wszystkie wyparł (przynajmniej do tej pory)
Alugard napisał(a):
odebrał terytoria wszystkim innym homo oraz człekokształtnym żyjącym równolegle do niego, gdzie tylko się pojawił.

Ale człowiek nie wytępił wszystkich człekokształtnych - co widać do dnia dzisiejszego

I taka jeszcze teza:
Może część gatunku ludzkiego krzyżowała się z jakimś gatunkiem małp już wymarłych i te krzyżówki dawały płodne potomstwo?

Obrazek
Powyżej - nagi szympans chory na alopecję

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz kwi 12, 2018 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Czy ubrane szympansy nie chorują na alopecję?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz kwi 12, 2018 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Cytuj:
by sobie zwyczajnie wyginąć,

Nie wszystkie formy prymitywniejsze od człowieka giną...Człowiek nie wszystkie wyparł (przynajmniej do tej pory)
A trzymasz jakiś żywy okaz innego homo w piwnicy?
Cytuj:
Przecież stanęło na tym, że nie była to pełna dwunożność.
Na jakiej podstawie tak ci stanęło? Jak wrzuciłem pracę innych naukowców niż cytowanego przez ciebie, to szkielet był zbyt niekompletny by cokolwiek twierdzić. To jednak jest wystarczająco kompletny by brać pod uwagę prace na jego temat czy nie i stawiasz w oparciu o coś innego?
Cytuj:
A gdybyś odrzucił datowanie, czy nadal twierdziłbyś, że to na pewno nie są ślady człowieka?
może od razu odrzucimy wszystko co się qwery'temu nie podoba, żeby było po kreacjonistycznemu.
Cytuj:
I taka jeszcze teza:
czyli teraz będziesz wysysał z palca coraz durniejsze tezy, byleby tylko odwrócić uwagę od bezmyślnego kopiuj-wklejstwa kreacjonistycznych kłamstw?


Pt kwi 13, 2018 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
chwat napisał(a):
Czy ubrane szympansy nie chorują na alopecję?

Nie wiem - a co?

Alugard napisał(a):
A trzymasz jakiś żywy okaz innego homo w piwnicy?


Niekoniecznie inne "rasy" ludzi były prymitywniejsze. Poza tym pisałem o orangutanach, szympansach i gorylach. Ta - jak widać - przeżyły.

Alugard napisał(a):
Na jakiej podstawie tak ci stanęło? Jak wrzuciłem pracę innych naukowców niż cytowanego przez ciebie, to szkielet był zbyt niekompletny by cokolwiek twierdzić. To jednak jest wystarczająco kompletny by brać pod uwagę prace na jego temat czy nie i stawiasz w oparciu o coś innego?


Ależ nawet z tego niekompletnego szkieletu widać, że nie mógł się poruszać na dwóch nogach w sposób taki jak człowiek. Jego miednica różniła się jednak od ludzkiej, do tego miał małpi błędnik.
Nie ma szansy, żeby chodził dokładnie jak człowiek. A takie są właśnie ślady na stanowisku w Laetoli.

Alugard napisał(a):
może od razu odrzucimy wszystko co się qwery'temu nie podoba, żeby było po kreacjonistycznemu.


Jedyną przesłanką za tym, że ślady "należą do australopiteka" jest datowanie.
Metoda potas-argon.
Naprawdę nie przeszkadza Ci, że ta metoda daje błędne wyniki?

Jeśli próbka skały wulkanicznej z wulkanu św. Heleny, który wybuchł w 1986 roku daje wyniki pomiędzy 0,5 a 2,8 miliona lat...
A skały wulkaniczne z Ngauruhoe w Nowej Zelandii (erupcje w latach 1949, 1954, 1975) dają wyniki w granicach od 0,27 do 3,5 miliona lat.

Leczyłbyś swoje dziecko (jeśli je masz) lekami, które w czasie testów dają takie rozbieżne i jawnie fałszywe wyniki?

A stanowisko w Laetoli, jak prawie wszystkie tego typu stanowiska zostało zbadane właśnie metodą potas-argon.

Jak dla mnie - to datowanie, które daje wynik 3,8 miliona lat, można z czystym sumieniem wyrzucić do kosza i spojrzeć na ślady trzeźwo i rozsądnie.

Alugard napisał(a):
czyli teraz będziesz wysysał z palca coraz durniejsze tezy, byleby tylko odwrócić uwagę od bezmyślnego kopiuj-wklejstwa kreacjonistycznych kłamstw?


To, czy teza jest durna pokaże czas - jak sądzę rozstrzygające będą przyszłe badania DNA.

Nie pamiętam, żebym spotkał się z tą tezą na jakiejś kreacjonistycznej stronie. Uważam zresztą, że większość tych stron, jak i filmików, jest mało merytorycznych i są strasznie propagandowe (szerzą różne błędy protestanckie). Większości nie da się oglądać i czytać...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt kwi 13, 2018 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Cytuj:
Jego miednica różniła się jednak od ludzkiej, do tego miał małpi błędnik.
powiedz ptakom, że nie powinny utrzymywać równowagi na dwóch nogach, bo ich miednica różni się od ludzkiej.

Cytuj:
Jeśli próbka skały wulkanicznej z wulkanu św. Heleny, który wybuchł w 1986 roku daje wyniki pomiędzy 0,5 a 2,8 miliona lat...
A skały wulkaniczne z Ngauruhoe w Nowej Zelandii (erupcje w latach 1949, 1954, 1975) dają wyniki w granicach od 0,27 do 3,5 miliona lat.
źródło. Inne niż tajemnicebiblii.com i biblijny.net. Pisząc "inne" nie mam też na myśli zmianynaziemipeel albo innego sputnika.

Cytuj:
To, czy teza jest durna pokaże czas - jak sądzę rozstrzygające będą przyszłe badania DNA.


Jest durna. Po pierwsze krzyżować mogą się gatunki kręgowców, które są blisko spokrewnione, po drugie ich potomstwo z reguły jest niepłodne. Twój sposób obalania ewolucji cżłowieka zakłada, że ludzie i cokolwiek rozumiesz przez małpy mieli wspólnego przodka. I jest całkowicie wyssany z palca jak wszystkie twoje tezy.
Poza tym, ganianie za kreacjonistami po wątkach kiedy wymyślają coraz to nowsze i głupsze rewelacje jest strasznie nudne, bo nigdy nigdzie nie prowadzi. Kreacjonista zawsze wymyśli coś nowego i nigdy się nie przyzna do tego, że zmyśla i kłamie. I chyba każdy już to przerabiał.
Dla odmiany może powiedz po co to robisz? Byłbyś pierwszym kreacjonistą który powiedział coś nowego.


Pt kwi 13, 2018 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Alugard napisał(a):
powiedz ptakom, że nie powinny utrzymywać równowagi na dwóch nogach, bo ich miednica różni się od ludzkiej.

Sugerujesz, że australopiteki utrzymywały taką postawę jak ptaki? Czyli, że ręce i nogi (odnóża przednie i tylne) nie były w jednej linii pionowej?

Obrazek
Alugard napisał(a):
źródło. Inne niż tajemnicebiblii.com i biblijny.net. Pisząc "inne" nie mam też na myśli zmianynaziemipeel albo innego sputnika.

Badania z 1997 przeprowadziło 7 naukowców (w tym dr geologii Steve Austin) w ramach grupy Radioisotopes and the Age of The Earth. Próbki zostały przebadane w Geochron Laboratorium w Cambridge.
Podane przez mnie nie są zresztą jedynymi takimi badaniami.

Jeżeli nadal nie wierzysz możesz na własną rękę przeprowadzić badania dowolnej skały. Wiele ośrodków jest komercyjnych - wystarczy zapłacić i dostarczyć próbkę.



Alugard napisał(a):
Po pierwsze krzyżować mogą się gatunki kręgowców, które są blisko spokrewnione, po drugie ich potomstwo z reguły jest niepłodne.

Alugard napisał(a):
po drugie ich potomstwo z reguły jest niepłodne

Krzyżowanie dwóch gatunków z tej samej rodziny daje często płodne potomstwo.
W przypadku ludzi musiałoby to wyglądać tak, że najpierw od gatunku homo wyszła jakaś uwsteczniona linia, która następie gdzieś dalej skrzyżowała się z człowiekiem.


Alugard napisał(a):
Dla odmiany może powiedz po co to robisz?

Myślę, że między innymi z przekory. Tak już mam - jak wszyscy w jedną stronę to ja w drugą.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N kwi 15, 2018 12:17
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Wszyscy tutaj unikamy takiej ewentualności, żeby przestać pisać i strzelić se w łeb.

Qwerty2011 napisał(a):
Sugerujesz, że australopiteki utrzymywały taką postawę jak ptaki?

Tak, taką jak pingwiny.


N kwi 15, 2018 12:54
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Qwerty2011 napisał(a):
Myślę, że między innymi z przekory. Tak już mam - jak wszyscy w jedną stronę to ja w drugą.
Aha – czyli gadasz żeby gadać. Nie interesują Cię fakty, bo i tak będziesz wysysał z palca teorie. I bronił tych teorii bez żadnego uzasadnienia. Byle by były „kontrowersyjne” i sprzeczne z tym, co twierdzą „wszyscy”.

No to teraz wyjaśnij, po co ktokolwiek ma z takim oczywistym trollem dyskutować?


N kwi 15, 2018 16:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
ErgoProxy napisał(a):
Tak, taką jak pingwiny.

Tylko pozornie - prawdziwą postawę pingwina maskuje masa piór i tłuszczyk (http://visit-kostroma.ru/image/8896-5.html)

Zresztą to i tak nie ma sensu.
Kształt miednicy ptaków i kształt miednicy ssaków to inne bajki (czy jak tam kto woli "drogi ewolucyjne"). Tak więc stojąca małpa i tak będzie miała małpią miednicę - ewentualnie przystosowaną do pionowej (czasami) postawy a stojący ptak będzie miał ptasią miednicę - przystosowaną do pionowej postawy.

zefciu napisał(a):
Aha – czyli gadasz żeby gadać. Nie interesują Cię fakty, bo i tak będziesz wysysał z palca teorie. I bronił tych teorii bez żadnego uzasadnienia. Byle by były „kontrowersyjne” i sprzeczne z tym, co twierdzą „wszyscy”.


Napisałem: "między innymi"
Moje motywy to moje perły.
Perły mniejsze i większe zostawiam dla siebie i dla przyjaciół.
Nie zamierzam ich tu na forum rozsypywać, żeby ich kto z błotem nie mieszał.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N kwi 15, 2018 21:15
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Qwerty2011 napisał(a):
Napisałem: "między innymi"
No napisałeś. Ale to wyznanie wyjaśniło wszystko. Naprawdę wcześniej zachodziłem w głowę, czemuż, ach czemuż Qwerty2011 postuluje tak skretyniałą tezę, za którą nic nie przemawia i która niczego nie wyjaśnia. I naprawdę nie miałem pojęcia. Wyjaśnienie „z przekory” natomiast jest wyjaśnieniem idealnym i chyba jedynym sensownym dla takiego zachowania.

Tylko że ja nie widzę sensu dyskutowania z kimś, kto wymyśla tezy wyłącznie z przekory.


Pn kwi 16, 2018 6:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL