Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
Oto jeszcze jeden paskudny żarcik natury. Skała Alvisa Deleka
Tzn. co jest konkretnie żarcikiem natury? Fakt, że zdarzają się tacy kiepscy fałszerze, jak Alvis Delk? Czy fakt, że zdarzają się osoby tak przepełnione pogardą dla bliźniego jak Blaszak?


Śr kwi 11, 2018 6:11
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
zefciu napisał(a):
Blaszak napisał(a):
Oto jeszcze jeden paskudny żarcik natury. Skała Alvisa Deleka
Tzn. co jest konkretnie żarcikiem natury? Fakt, że zdarzają się tacy kiepscy fałszerze, jak Alvis Delk? Czy fakt, że zdarzają się osoby tak przepełnione pogardą dla bliźniego jak Blaszak?
Zastanawiam się, czy twój sposób wypowiadania jest skutkiem kultury, w jakiej wzrosłeś, wiary, którą wyznajesz, czy też to twój własny genopochodny produkt?


Śr kwi 11, 2018 7:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
zefciu napisał(a):
Fakt, że zdarzają się tacy kiepscy fałszerze, jak Alvis Delk?


Zawsze uważałem ten odcisk za fałszywkę - tak komicznie to wygląda (jakby jakiś bajkowy smok nadepnął na ślad aniołka-amorka).

Niemniej są dość mocne argumenty za autentycznością.
Bardziej wnikliwa i z naukowym podejściem analiza jest tutaj:http://ianjuby.org/examining-the-delk-track/

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr kwi 11, 2018 8:15
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
Zastanawiam się, czy twój sposób wypowiadania jest skutkiem kultury, w jakiej wzrosłeś, wiary, którą wyznajesz, czy też to twój własny genopochodny produkt?
Pewnie wszystkiego po trochu. Moja kultura zakłada racjonalną dyskusję. Moja wiara – szacunek dla drugiego człowieka. Geny swoją rolę też tutaj odgrywają. A Twoja pogarda dla użytkowników tego forum z czego wynika?

Cytuj:
Niemniej są dość mocne argumenty za autentycznością.
Bardziej wnikliwa i z naukowym podejściem analiza jest tutaj:http://ianjuby.org/examining-the-delk-track/

A u Ciebie skąd się bierze ta pogarda?
Cytuj:
I find it very difficult to believe that a rock this friable could be carved without disintegrating
Naprawdę uważałeś, że nikomu nie będzie sie chciało zajrzeć do tego „naukowego” artykułu?


Śr kwi 11, 2018 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
zefciu

Nadal jestem sceptyczny i nigdzie nie stwierdziłem, że artykuł jest naukowy, tylko że ma podejście naukowe.
I tyle

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr kwi 11, 2018 8:39
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Qwerty2011 napisał(a):
i nigdzie nie stwierdziłem, że artykuł jest naukowy, tylko że ma podejście naukowe.
I tyle
Czyli niczego falsyfikowalnego nie stwierdziłeś. Jak to zwykle bywa z kreacjonistami. Gadają dużo, ale unikają jakiegokolwiek konkretu, za który musieliby odpowiedzieć.


Śr kwi 11, 2018 8:52

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
No tak. Na pewno ma bardziej naukowe podejście niż artykuły stricte naukowe, w końcu kryterium naukowości Qwerty'ego to zgodność z jego ideolo lub nie.
Po co w ogóle piszesz jeszcze raz te same brednie? Szkielet australopiteka jest w końcu na tyle kompletny, by dało się rozstrzygnąć w jaki sposób się poruszał czy nie? Skąd twoje wnioskowanie o jego czworonożności? Z której stronki kreacjonistycznej sekty? Bo biologiem ewolucyjnym na pewno nie jesteś.
Cytuj:
Na Twoim filmie - Ten szympans bardziej podskakuje niż chodzi.

Stawia stopy naprzemiennie.Tak jak to robił człowiekowaty, który zostawił ślady. Powtórz to jeszcze tysiąc razy, wystarczy zobaczyć ten czy inny film o szympansie, by to zobaczyć. Poza tym jest to szympans a nie australopitek, którego budowa jest bardziej zbliżona do ludzkiej niż szympansia.
Cytuj:
Nie ma też sensu powoływać się na konstrukcję stopy (jako dowód dwunożności) skoro znalziono zaledwie kilka kostek
gdybyś nie traktował wypowiedzi innych użytkowników jak śmieci i interesowałaby cię polemika, a także sam temat na który robisz wklejki z kreacjonistycznych stron, to w artykule który linkowałem wyczytałbyś, że możliwość dwunożnego chodu była wnioskowana np z budowy kolan, miednicy itd.
Tak powoli to zaczynam się zastanawiać jaki masz interes w szerzeniu kłamstw. Nie promujesz żadnych książek, nie linkujesz konkretnego kanału youtube, więc nie chodzi o korzyści materialne, z kolei wymądrzanie się za bardzo ci nie wychodzi, bo nie dyskutujesz z debilami, za jakich nas uważasz, więc podbijanie ego też nie bardzo. O co dokładnie chodzi?
Cytuj:
Człowiekowate takie jak szympansy, goryle czy orangutany to zdegenerowane odnogi Homo sapiens? :shock:
Bo tak twierdzi facet, który nawet nie wie co to jest mutacja genetyczna, ale po przeczytaniu paru cytatów z opracowań naukowych z lat 70 ubiegłego wieku uważa się za alfę i omegę w tym temacie?


Śr kwi 11, 2018 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Na początek mała uwaga.

Dla klarowności dyskusji (między innymi) z reguły staram się nie odpowiadać na wypowiedzi, które są objawem wyrzutu emocji w moim kierunku.
Unikam również odpowiadania na uogólnienia, stereotypy, stygmatyzowanie, przypisywanie intencji, frazesy itp.czyli tzw. "ad personam". Stąd moje pominięcia.

Alugardzie.
Załóżmy - niech Ci będzie - przez dzisiejsze stanowisko w Laetoli przeszły kiedyś australopiteki.

Takie dwa pytania:

1. Dlaczego wydaje Ci się to realne/prawdopodobne wystąpienie takiej sytuacji, że pomimo tego, że nie były w pełni przystosowane do chodu dwunożnego - pewnie chodziły na zgiętych nogach i czasami (pytanie: częściej, czy rzadziej) podpierały się długimi rękami - akurat wtedy przeszły ten odcinek idealnie - jak człowiek?

2. Dlaczego oceniasz prawdopodobieństwo, że są to ślady australopiteka na 100% a możliwość, że są to ślady człowieka na 0%?

I pytanie dodatkowe:

Dlaczego zupełnie odrzucasz tezę, że hominidy, takie jak orangutany, szympansy i goryle są potomkami jednaj z gałęzi homo sapiens?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr kwi 11, 2018 20:54
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Qwerty2011 napisał(a):
Dla klarowności dyskusji (między innymi) z reguły staram się nie odpowiadać na wypowiedzi, które są objawem wyrzutu emocji w moim kierunku.
Ale jakich znowu emocji? Gdyby pogarda płaskoziemców wobec normalnych ludzi budziła moje emocje, to naprawdę ciężko by mi było w życiu. Ja z czystej ciekawości pytam, skąd ta pogarda się bierze. Może ktoś odpowie.
Cytuj:
Unikam również odpowiadania na uogólnienia, stereotypy, stygmatyzowanie, przypisywanie intencji, frazesy itp.czyli tzw. "ad personam".
Proszę zatem przedstawić jakąkolwiek alternatywną intencję wklejania tego, w oczywisty sposób fałszywego, „znaleziska” na tym forum. Naprawdę jakąkolwiek poza okazaniem pogardy forumowiczom. A wówczas odwołam owo przypisywanie intencji i przeproszę.
Cytuj:
Dlaczego zupełnie odrzucasz tezę, że hominidy, takie jak orangutany, szympansy i goryle są potomkami jednaj z gałęzi homo sapiens?
Bo to dziwaczna, z punktu ewolucyjnego, teza. Hominidy posiadają pewne cechy reszty naczelnych, a nie posiadają cech ludzkich. Ta teza oznaczałaby, że nastąpiła bardzo nieprawdopodobna ewolucja zbieżna części Homo sapiens aby przypominać formy małp spoza rodzaju Homo. Fakt, że za tą tezą nic nie przemawia i niczego ona nie tłumaczy każe ją odrzucić.


Cz kwi 12, 2018 6:10

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Cytuj:
1. Dlaczego wydaje Ci się to realne/prawdopodobne wystąpienie takiej sytuacji, że pomimo tego, że nie były w pełni przystosowane do chodu dwunożnego...
TO TEN SZKIELET JEST W KOŃCU WYSTARCZAJĄCY BY TO ROZSTRZYGNĄĆ CZY NIE?
Cytuj:
Dlaczego oceniasz prawdopodobieństwo, że są to ślady australopiteka na 100% a możliwość, że są to ślady człowieka na 0%?
Oczywiście jak już napisałem wcześniej, jest to nielogiczne, nieprawdopodobne, a wręcz niemożliwe (w końcu Qwerty wyraźnie napisał, że nie bo nie, a ja potrafię czytać) aby te ślady zostawiło zwierzę, które żyło w tamtym rejonie w tamtym czasie i potrafiło poruszać się na dwóch kończynach, zostawić musiał je człowiek myślący, który pojawił się dopiero trzy miliony lat później. Twierdzenie, że zostawił je australopitek jest naciąganiem faktów przez ewolucjonistów, ponieważ Qwerty już trzy razy napisał, że prawdopodobieńśtwo, którego nie obliczył, jest za niskie dla najbardziej oczywistej wersji.
Cytuj:
Dlaczego zupełnie odrzucasz tezę, że hominidy, takie jak orangutany, szympansy i goryle są potomkami jednaj z gałęzi homo sapiens?
Dlatego, że nie jestem idiotą za jego mnie masz, ani zbuntowanym przeciw światu nastolatkiem, którym twoja sekta miesza w głowach. Gdyby homo sapiens dał początki wszystkim hominidom i przetrwał do dziś to właśnie jego kości znajdowalibyśmy najczęściej we wszystkich przedziałach czasowych, tymczasem najstarsze ślady HS to mniej niż milion lat wstecz. Wcześniej nie ma NIC. Absurdalnym jest twierdzenie jakoby HS miał się degradować do mniej przystosowanych do środowiska form, nie używających nawet narzędzi, by sobie zwyczajnie wyginąć, gdy faktyczna historia wygląda tak, że odebrał terytoria wszystkim innym homo oraz człekokształtnym żyjącym równolegle do niego, gdzie tylko się pojawił.
Wyjaśnisz w końcu w jakim celu szerzysz te "swoje" brednie? I może skąd? Biosławek, Gdula czy jakiś inny doktor drugiej zasady termodynamiki?


Cz kwi 12, 2018 8:56
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
zefciu napisał(a):
A u Ciebie skąd się bierze ta pogarda?
Cytuj:
I find it very difficult to believe that a rock this friable could be carved without disintegrating
Naprawdę uważałeś, że nikomu nie będzie sie chciało zajrzeć do tego „naukowego” artykułu?
Co właściwie jest nienaukowego w stwierdzeniu, że skała jest krucha?


Cz kwi 12, 2018 9:10
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Blaszak napisał(a):
Co właściwie jest nienaukowego w stwierdzeniu, że skała jest krucha?
A co jest w takim stwierdzeniu naukowego? Jak bardzo krucha jest ta skała? Jak zmierzyłeś kruchość tej skały? Jakiej miary użyłeś by zmierzyć kruchość tej skały? Co by było, gdyby skała nie była krucha?

Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć tak banalne rzeczy? Jeśli tak, to w ogóle nie próbuj się brać za naukę.


Cz kwi 12, 2018 9:24

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Artykułu naukowe z zasady nie zawierają osobistych przemyśleń tego typu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 12, 2018 9:25
Zobacz profil
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
JedenPost napisał(a):
Artykułu naukowe z zasady nie zawierają osobistych przemyśleń tego typu.
To jakiś kanon? Znasz jakieś wytyczne dotyczące tego, jak ma wyglądać artykuł naukowy? Może je przedstawisz


Cz kwi 12, 2018 9:30
Post Re: Czy dinozaury wyginęły przed stworzeniem człowieka?
Echem. Twardość minerałów mierzy się w skali Mohsa.


Cz kwi 12, 2018 9:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL