Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:59



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2019 11:02
Posty: 10
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Cytuj:
Źle rozumiesz. Ale napisałeś, że Biblii nie trzeba tłumaczyć, a czytasz tłumaczenie.

No jak ja mam z Tobą pisać ..... Z ciekawości .. ile masz lat ? Ja Ci pisze że Biblii nie trzeba tłumaczyć w sensie interpretować jak wiersza a Ty mi wyjeżdzasz z tłumaczeniem z innych języków..... Come on ...

Cytuj:
Powtarzasz to w kółko. A argumenty są bardzo konkretne.

Powtarzam to w kółko bo dostaje od Ciebie argumanty jak właśnie ten wyżej na temat tłumaczenia Biblii.


Cytuj:
Proszę zatem wskazać takie wydarzenie.

Masz tutaj kolejny przykład... Trwało to 5 sek... Tylko nie pisz że ten post odnosi się do chrześcijan a nie samej Biblii... Bo domyślam się że pewnie taki będzie Twój kolejny argument.
https://stacja7.pl/przesladowania/czas- ... a-swiecie/

Cytuj:
No i właśnie tak się zachowujesz, jak Ci się przedstawia konkretne argumenty – ignorujesz i odmawiasz komentarza.

Poraz kolejny... Niestety nie wiem jak bardziej udowodnić Ci gdy dostaje takie argumenty jak ten pierwszy.

Cytuj:
To po co w ogóle zacząłeś tę dyskusję, skoro nie chcesz w niej uczestniczyć?

Spodziewałem się innej dyskusji niz tej jak kopania się z koniem ;)

Cytuj:
Jeśli uciekniesz od polemiki, to uznam, że Twój post miał charakter spamu, a nie zalążka dyskusji. Wątek zostanie wtedy zamknięty, a link do filmiku usunięty.

Jak rasowy moderator.... Usuwać wątki które są niewygodne lub może w jakimś stopniu podważają autorytet moderatora :P A przepraszam w regulaminie jest zapis ? "Moderator ma zawsze rację ?

Cytuj:
o to pytanie ma oznaczać? Jakie pierwiastki? W jaki sposób „wziął”? Jak mamy wierzyć, że jesteś inżynierem, skoro zadajesz takie „pytania”?

Psst..Panie Moderatorze. To nie moja wypowiedź.... Nie mój post... Zalecałbym uwagę ;)

Z Panem Bogiem.


Pt wrz 06, 2019 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2019 11:02
Posty: 10
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Drogi Bramin,

Cytuj:
Niektorzy probuja poprawiac Twoje wypowiedzi, ktore, mowiac oglednie, mijaja sie z prawda i wtedy Ty reagujesz bardzo nerwowo, zarzucajac im pyche.

Masz tutaj słuszność... Nie potrzebnie wdałem się w tą polemikę jednak argumenty które dostałem są kompletnymi bzdurami.

Cytuj:
Wybacz ale to nie jest argument. A nie przyszlo Ci do glowy, ze mozesz sie mylic? Zycze wiecej samokrytycyzmu i pokory, o ktorej brak oskarzasz tutejszych moderatorow.

Zgadzam się z Tobą. Absolutnie mogę się mylić i doceniam gdy ktoś mnie poprawi. Pragnę jednak zauważyć że już w pierwszym poście został zastosowany atak wobec mnie. Do każdego odcinka się przygotowywuję i badam sprawę w różnych źródłach jednak najważszejszym źródłem jest Pismo Święte.

Cytuj:
Niestety, nie jest do wszystkiego.

Tu klasyczny tekst, ktory jak w pigulce pokazuje jaki jest cel Biblii.

2 List do Tymoteusza
14."Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, 15. które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. 16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Oczywiście że nie jest do wszystkiego. Nie można kierować się Biblia doslownie podczas naprawy samochodu ale już relacjami z zespołem w trakcie naprawy tego samochodu jak najbardziej tak. Pismo Święte kilkakrotnie przekazuje nam istrukcję "jak żyć". co potwierdza się w cytacie który przytoczyłem.

Cytuj:
Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

Pisząc że jest do podręcznikiem do wszystkiego miałem na myśli że powinniśmy się kierować jej zasadami każdego dnia i w każdej sytuacji. Przynajmniej powinniśmy próbować.

Bramin dziękuje za ten post. Tego typu dyskusji spodziewałem się rejestrując się na tym forum.
Z Panem Bogiem,


Ostatnio edytowano Pt wrz 06, 2019 11:02 przez mywierzymy, łącznie edytowano 1 raz



Pt wrz 06, 2019 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
zefciu napisał(a):
Jeśli uciekniesz od polemiki, to uznam, że Twój post miał charakter spamu, a nie zalążka dyskusji. Wątek zostanie wtedy zamknięty, a link do filmiku usunięty.
Zasada słuszna, ale problem z nią jest taki (przynajmniej w tym przypadku), że mywierzymy najprawdopodobniej nadal będzie rozpowszechniał treści z dotychczasowym podejściem do "faktów", "dowodów" i "źródeł", a mniej zorientowani użytkownicy forum i tak mogą się na nie natknąć jakąś drogą pośrednią, podczas gdy na forum nie będzie na nie odpowiedzi, a często ludzie nie pytają się bardziej zaznajomionych o recenzję materiałów youtuberów (tutaj: chrześcijańskich), więc nawet nie będzie wiadomo, że niektórzy wiarowicze tego typu "wiedzą" nasiąkają.
Może jest lepsze wyjście?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt wrz 06, 2019 11:02
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
mywierzymy napisał(a):
No jak ja mam z Tobą pisać ..... Z ciekawości .. ile masz lat ?
37.
Cytuj:
Ja Ci pisze że Biblii nie trzeba tłumaczyć w sensie interpretować jak wiersza a Ty mi wyjeżdzasz z tłumaczeniem z innych języków.....
Ale przecież tłumaczenie z języka tak odległego kulturowo, czasowo i lingwistycznie, jak biblijny hebrajski musi być po części interpretacją.
Cytuj:
Masz tutaj kolejny przykład
Nie mam. Chciałbym dostać przykład takiego wydarzenia, które miało miejsce na całym obszarze istnienia Biblii, które stawiało sobie za cel zniszczenie Biblii i miało szansę ten cel osiągnąć. A nie, że gdzieś tam prześladują chrześcijan, gdy gdzieś indziej Biblia jest w każdej księgarni.
Cytuj:
Poraz
Co to jest poraz?
Cytuj:
Spodziewałem się innej dyskusji niz tej jak kopania się z koniem ;)
No to prowadź dyskusję uczciwie i rzetelnie. Formułuj precyzyjne sądy i odpowiadaj na pytania, które Ci się zadaje, a nie na pokrewne.

Przypominam, że nadal nie podałeś, co alternatywnie mogła nauka stwierdzić na temat składu organizmu ludzkiego, co by było sprzeczne z Twoją interpretacją Biblii.

Za pomyłkę z autorstwem postu przepraszam. Pytanie zatem do alekmichał.


Pt wrz 06, 2019 11:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
mywierzymy napisał(a):
Zgadzam się z Tobą. Absolutnie mogę się mylić i doceniam gdy ktoś mnie poprawi. Pragnę jednak zauważyć że już w pierwszym poście został zastosowany atak wobec mnie. Do każdego odcinka się przygotowywuję i badam sprawę w różnych źródłach jednak najważszejszym źródłem jest Pismo Święte.


Drogi mywierzymy

W pierwszym poście "zaatakowano" Twój filmik, a nie Ciebie osobiście. Gdyby ktoś atakował Ciebie, to by się pytał, przykładowo, ile masz lat. Atakowano natomiast błędy: 1) logiczne, 2) historyczne, 3) matematyczne, 4) biochemiczne i 5) teologiczne. Jeżeli nie potrafisz odróżnić krytykę tekstu od ataków osobistych, to być może nie nadajesz się na tego typu polemiki. Albo pozostaje Ci vlog, na którym będziesz mógł usuwać nieprzychylnych krytykantów.

Zauważ też dwie rzeczy. Po pierwsze primo Twoja interpretacja jest utrzymana w duchu, nazwijmy to, protestanckiego literalizmu. Takie wrażenie, zwłaszcza po tych wszystkich dosłownych interpretacjach, jak i tych postulatów osobistej indywidualnej interpretacji. Małgosia już napisała, jak w Kościele się interpretuje Biblię, możesz mieć inne podejście, ale wtedy nie dziw się, że Twoja interpretacja będzie niekompatybilna z interpretacją katolików. Oraz prawosławnych.

A druga rzecz, to nikomu tutaj nie zależy bardziej na głoszeniu Słowa Bożego, niż wyżej aktywnym moderatorom. Tyle że jak coś się robi, to trzeba to robić dobrze. Te wszystkie błędy (poza może piątym) może Ci równie dobrze wykazać jakiś ateista choć trochę obeznany z tematem. Chcesz, żeby Twój vlog wylądował na listach typu "Popatrzcie, jakie bzdury piszą w obronie Biblii"? Jeżeli nie, to weź sobie krytykę do serca i zobacz, czy nie należy pewnych spraw poprawić, zanim je się puści w eter.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 06, 2019 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
zefciu napisał(a):

Przypominam, że nadal nie podałeś, co alternatywnie mogła nauka stwierdzić na temat składu organizmu ludzkiego, co by było sprzeczne z Twoją interpretacją Biblii.



Mnie też to interesuje.

@MyWierzymy
Nie stresuj się i spokojnie odpowiadaj bez ad personam.

@
i wszystkim nam należy się dążenie do pokory, gdyż w nawet 1Kor są obszary gdzie większość teologów można rozłożyć na łopatki - więc okazujmy sobie wzajemnie Miłość

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt wrz 06, 2019 11:37
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Odwagi Kamilu, nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Zwracasz się po przyjacielsku i z życzliwością do braci chrześcijan i od razu zostajesz ukąszony. Przez kogo? Oczywiście teologów..
A co ty takiego złego zrobiłeś? Zająłeś się czytaniem Biblii, szukaniem w niej Prawdy i pokazywaniem, jak jest ważna dla ludzi. Ale oni nie chcą szukać dobra w tobie, tylko cedząc komara przez sito znajdują powód, aby cię utrącić. A to ciekawe, dlaczego Pan wybrał do głoszenia Dobrej Nowiny prostych rybaków?

Bardzo fajna inicjatywa i wierzę że przyniesie dobre owoce. Biblia jest napisana pod natchnieniem Ducha Świętego i tylko Jego światło daje ludziom właściwe poznanie.
W (Hbr 4,12-13) czytamy: „ Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek”

Bóg jest nieomylny, człowiek może się pomylić. Ale Bóg widzi intencje człowieka i zna jego najskrytsze myśli. Dlatego nie przejmuj się tym, na co dziś natrafiłeś.


Pt wrz 06, 2019 17:51
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
alekmichał napisał(a):
Odwagi Kamilu, nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Zwracasz się po przyjacielsku i z życzliwością do braci chrześcijan i od razu zostajesz ukąszony.
Proszę wskazać, kto personalnie „kąsał” mywierzymy albo zaprzestać oczerniania.
Cytuj:
A co ty takiego złego zrobiłeś?
Przecież zostało wymienione, co złego mywierzymy zrobił. Istnieje konkretna lista zarzutów do tego filmiku. Ustosunkujesz się do tych konkretów, czy będziesz tylko na ślepo atakował?
Cytuj:
Bardzo fajna inicjatywa i wierzę że przyniesie dobre owoce.
Jak na razie mamy jednego antychrześcijanina, który wykorzystał ten film na YT aby argumentować, że Biblia zawiera bzdury. Innych owoców tego filmiku nie widzę.


Pt wrz 06, 2019 18:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Zaczęłam przed chwilą czytać od poniższego posta i od razu odniosę się do niego (w częsci): viewtopic.php?p=1042402#p1042402
Tak samo jak zefciu, nie mam zamiaru nabijać Tobie statystyk na vlogu. Poza tym nie przedstawiłeś tu nic merytorycznego, ale wylałeś swoje żale posuwając się do ad personam. Cóż, najwyraźniej spodziewałeś się zachwytów, a tu klops. Z tego posta bije urażona duma. Zamiast zajmować się interpretacją Biblii, o której (interpretacji) nie masz pojęcia, proponuję zająć się poprawnością języka pisanego, bo ortografia, interpunkcja i składnia leży i kwiczy.
A tu masz zasady i metody interpretacji Biblii: http://prorok.edu.pl/media/A_Problemy%2 ... sciele.pdf

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 06, 2019 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2019 11:02
Posty: 10
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
@alekmichał

Dziękuję za dobre słowo.

Pozdrawiam,
Kamil


Pt wrz 06, 2019 18:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
No i widać jak na dłoni, że utworzyłeś temat dla poklasku. Nie zauważyłęś, że masz tylko jednego klakiera, a wielu krytykuje treści Twojego vloga? Chyba warto zastanowić się nad zasadą: jesli ktoś mówi tobie, że masz brudny nos, możesz zignorować. Jeśli mówi ci jeszcze jeden, powinieneś się zastanowić, czy nie ma racji, ale gdy trzeci powtórzy to samo, powinieneś spojrzeć w lustro.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 06, 2019 18:25
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Zobacz swój pierwszy wpis i przeanalizuj swoje powitanie.
Konkretna lista zarzutów jest twoja, nie moja. On w moim przekonaniu nic złego nie zrobił. A ty nie baw się w sędziego.
Co na razie mamy? - A kto powiedział, że będzie łatwo?


Pt wrz 06, 2019 18:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Cytuj:
Ziarnka piasku są policzalne. Gwiazdy – nie wiemy. Zatem analogia się nie trzyma kupy.


A to bardzo ciekawe twierdzenie. Ile zatem ziaren piasku jest w korycie Wisły, a ile w Polsce? Można się pomylić do 1k. :) Tylko nie licz tego empirycznie.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano Pt wrz 06, 2019 18:33 przez pom, łącznie edytowano 2 razy



Pt wrz 06, 2019 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2019 11:02
Posty: 10
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
Droga Małgosiu,

Dziękuje za przeredagowanie tekstu.

Miłego wieczoru zycze. Pomodlę się za Ciebie dzis.


Pt wrz 06, 2019 18:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Biblia jest prawdziwa ? Fakty i dowody naukowe
pom napisał(a):
A to bardzo ciekawe twierdzenie. Ile zatem ziaren piasku jest w korycie Wisły, a ile w Polsce? Można się pomylić do 1k. Tylko nie licz tego empirycznie.

To, że człowiekowi nie wystarczy życia, aby je policzyć, nie znaczy, że nie są policzalne. Ich liczba jest skończona i w tym sesnie są policzalne. Wszechświat jest nieskończony, więc nie da się policzyć gwiazd.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 06, 2019 18:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL