Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 23, 2013 11:16
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Magdalena_i napisał(a):
Nie wiem czy marios wie ale można żyć w rodzinie, posiadać dobra, posiadać pod sobą ludzi a jednocześnie można wszystko to opuścić i " iść za Chrystusem "
Tutaj nie chodzi o to człowieku , żebyś porzucił rodzinę i poleciał za Chrystusem ...
Jako super znawca ewangelii powinieneś to wiedzieć.



Cytuj:
19,27 Wtedy Piotr rzekł do Niego: ”Oto my opuscilismy wszystko i poszlismy za
Toba, cóz wiec otrzymamy?”
Mt 19,29 I kazdy, kto dla mego imienia opusci dom, braci lub siostry, ojca lub matke,
dzieci lub pole, stokroc tyle otrzyma i zycie wieczne odziedziczy.


Taka postawa została postawiona przez Jezusa jako wzór i tyczyła się ona głoszenia Ewangelii.
Wątpię, by Jezus był zadowolony ze swoich sług, którzy siedzą sobie w pałacykach i czekają jak ludzie, wierni przyjdą do nich z darami i po "mądrość". (a słudzy Jezusa będą mówić wszyscy na całej Ziemi już znają lub mogą jeśli tylko zechcą poznać Ewangelie)
- w ewangelii Jezus oczekiwał czegoś zupełnie innego.



Co do zasięgu Ewangelii co najwyżej można powiedzieć, że ludzie z zachodniej kultury słyszeli o Jezusie i znają jego nauki.
(nie wiem dokładnie jak wyglądają statystyki ale przypuśćmy że połowa jest wierząca, druga połowa "wierzy lecz nie praktykuje")

Oprócz kultury zachodniej jest jeszcze druga część świata tam znajomość i wpływ ewangelii jest znikomy.

(a ewangelia miała być głoszona po całej Ziemi)
- lecz nie będzie, bo lepiej było sobie siedzieć w pałacykach.

Oprócz tego jest wiele innych słów Jezusa, które się nie wypełniły...
Mity.


So cze 22, 2013 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
marios8 napisał(a):

(nie wiem dokładnie jak wyglądają statystyki ale przypuśćmy że połowa jest wierząca, druga połowa "wierzy lecz nie praktykuje")



Ale te przypuszczenia mają się nijak do rzeczywistości! Skoro w Polsce, jednym z najbardziej wierzących i praktykujących krajów Europy, praktykuje regularnie zaledwie 1/3 społeczeństwa, to w znacznie bardziej zlaicyzowanej Europie nie będzie to żadna połowa!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 22, 2013 8:34
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Hmm, dobrze, że ciekawe wypowiedzi z forum zwróciły moją uwagę na ten temat :shock:
Koniec offtopu.
Temat: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa.
(z uwagi na ad personam - offtop do kosza).


So cze 22, 2013 12:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
formek1 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
formek1 napisał(a):
Wskaz dowody że Jezus był postacią historyczną.


Ewangelie, Talmud, Flawiusz, Tacyt.


W ten sposób to mam dowody na istnienie różowego jednorożca, Alaha,UFO i kosmitów .


Wybacz moją niewiedzę formek, ale ja czegoś nie rozumiem. Czy z powyższego wynika, że wg ŚJ Jezus (Chrystus) nie jest postacią historyczną, tzn nie istniał? Pełna nazwa ŚJ brzmi: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. A chrześcijanie wierzą, że Jezus realnie istniał, czyli był postacią historyczną. To jak to jest - bo wynika z Twojej wypowiedzi, że nie?

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Ostatnio edytowano Cz sty 02, 2014 10:03 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy

ten post i dwa poniżej przeniesiono stąd: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=1&t=21652&start=405



Śr sty 01, 2014 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Normalnie tylko przykład a nie realne wydarzenie
Bo Jezus zawsze mówił w "przypowieściach"

Zawsze opisując realia.
Niemniej cała dysputa z Tobą traci wszelki sens, skoro uznajesz, że Jezus to tylko taka alegoryczna postać z "przypowieści" ewangelistów. Choć historyczności Jezusa nie kwestionuje nawet mnóstwo ateistów.
Zapewne według ŚJ Tacyt, Józef Flawiusz to też postacie z bajki :D


Czy umiesz czytać ze zrozumieniem?
GDZIE NAPISAŁEM , że Jezus to tylko taka alegoryczna postać z "przypowieści" ewangelistów

Prosiłem tylko abys mi podała dowody historyczne na istnienie Jezusa.
Umiesz to zrobić czy nie?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 02, 2014 9:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Gorgiasz napisał(a):
Wskaz dowody że Jezus był postacią historyczną.

Ewangelie, Talmud, Flawiusz, Tacyt.

W ten sposób to mam dowody na istnienie różowego jednorożca, Alaha,UFO i kosmitów .

Wybacz moją niewiedzę formek, ale ja czegoś nie rozumiem. Czy z powyższego wynika, że wg ŚJ Jezus (Chrystus) nie jest postacią historyczną, tzn nie istniał? Pełna nazwa ŚJ brzmi: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. A chrześcijanie wierzą, że Jezus realnie istniał, czyli był postacią historyczną. To jak to jest - bo wynika z Twojej wypowiedzi, że nie?

Nigdzie tak nie twierdziłem że Jezus nie istniał.
Pytałem tylko o dowody historyczne nas istnienie Jezusa ponieważ Alus stwierdziła że takowe istnieją.
Chciałem aby mi je przedstawiła.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 02, 2014 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
formek1 napisał(a):
Pytałem tylko o dowody historyczne nas istnienie Jezusa ponieważ Alus stwierdziła że takowe istnieją.
Chciałem aby mi je przedstawiła.


Zdefiniuj swoje rozumienie pojęcia "dowód historyczny".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 02, 2014 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
formek1 napisał(a):
Pytałem tylko o dowody historyczne nas istnienie Jezusa ponieważ Alus stwierdziła że takowe istnieją.


Rozumiem, że Ewangelie uważasz za fabularny fałsz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 02, 2014 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Ja też nie wiem, o co chodzi formkowi. Wg Świadków Jehowy, Jezus jest postacią historyczną (Największy Ze Wszystkich Ludzi, STRAŻNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE, 2010, s.8-9).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 02, 2014 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Johnny99 napisał(a):
Ja też nie wiem, o co chodzi formkowi. Wg Świadków Jehowy, Jezus jest postacią historyczną (Największy Ze Wszystkich Ludzi, STRAŻNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE, 2010, s.8-9).


Mnie o nic nie chodzi.
przeniesiono tutaj moją dyskusje z Alus z innego wątku i dlatego jesteście nie w temacie.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 02, 2014 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
To ty zmieniłeś temat. Zapytałeś o dowody historyczne na istnienie Jezusa. Kiedy wymieniono ci Ewangelie, Flawiusza itp. to stwierdziłeś, że tym samym udowodniono ci istnienie UFO czy Allacha - dodając, że każdy może sobie przecież coś napisać. Stąd też jesteś teraz pytany o to, czy uważasz, iż Ewangelie nie są żadnym "dowodem historycznym", bo są jedynie "czymś, co ktoś tam kiedyś sobie napisał" - co logicznie wynika z twojego wywodu. Stąd też JedenPost chce wiedzieć, czy rzeczywiście uważasz, iż Ewangelie są "fabularnym fałszem" - "czymś, co ktoś tam kiedyś sobie napisał", nie zaś dowodem historycznym na cokolwiek. Odpowiesz wreszcie czy nie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 02, 2014 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Johnny99 napisał(a):
To ty zmieniłeś temat. Zapytałeś o dowody historyczne na istnienie Jezusa. Kiedy wymieniono ci Ewangelie, Flawiusza itp. to stwierdziłeś, że tym samym udowodniono ci istnienie UFO czy Allacha - dodając, że każdy może sobie przecież coś napisać. Stąd też jesteś teraz pytany o to, czy uważasz, iż Ewangelie nie są żadnym "dowodem historycznym", bo są jedynie "czymś, co ktoś tam kiedyś sobie napisał" - co logicznie wynika z twojego wywodu. Stąd też JedenPost chce wiedzieć, czy rzeczywiście uważasz, iż Ewangelie są "fabularnym fałszem" - "czymś, co ktoś tam kiedyś sobie napisał", nie zaś dowodem historycznym na cokolwiek. Odpowiesz wreszcie czy nie?



ja nie z wami na ten temat dyskutuję.
Alus powiedziała że ma dowody historyczne wiec czekam na nie.
A to co ja uważam to jest inna dyskusja.

Ja uważam że istnieje bóg "ra" ale nie mam na to dowodów.
Więc to tylko mój wymysł.
Każdy może uważać co chce tylko jak cos twierdzi to chciałbym dowiedzieć się na czym opiera to twierdzenie.
Czy jest sens dalej dyskutować o bogu "ra" czy raczej potraktować taką dyskusję jako bajdy.
Jak ktoś mnie traktuje poważnie i dyskutuje z argumentami to i ja go traktuje poważnie.
A jak ktoś coś sobie baja to nie chce mi się na bajki odpowiadać

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 02, 2014 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Świetnie, zatem dostałeś dowody, których nie kwestionujesz, np. Ewangelie. Czy tak?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 02, 2014 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
JedenPost napisał(a):
Świetnie, zatem dostałeś dowody, których nie kwestionujesz, np. Ewangelie. Czy tak?



Jak już pisałem nie chce mi się wałkować wkoło tego samego.
Interesuje mnie odpowiedź Alus a nie mam zamiaru pisać to co ja uważam w tym temacie.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 02, 2014 15:32
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
formek1 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Świetnie, zatem dostałeś dowody, których nie kwestionujesz, np. Ewangelie. Czy tak?



Jak już pisałem nie chce mi się wałkować wkoło tego samego.
Interesuje mnie odpowiedź Alus a nie mam zamiaru pisać to co ja uważam w tym temacie.

Podałam w dziale: Biblia - Mariel nie przeniosła.
Ale powtórnie podam link
http://www.wiara.us/Jezus-Historyczny.html
Zapewne jak zwykle nawet go nie otworzysz - zburzyłoby to Twoją fascynację wypaczoną nauką ŚJ.


Cz sty 02, 2014 15:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL