Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 12:32
Posty: 29
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
chwat napisał(a):
Dla jednych docinki, dla innych fakty.

Fakt docinki, którą wykazałem.

chwat napisał(a):
To piękne, taka wewnętrzna potrzeba uwalniania innych od przymusu.
Nie ma to jak uświadomić sobie, że jest się kawałkiem schaboszczaka, zasłaniającego swoje oczy przed nadciągajacą agonią. Oby ten stan trwał jak najdłużej.

No tak, bo Was różni od nas to, że jesteście nieśmiertelni... A nie, czekaj. Nie jesteście.

chwat napisał(a):
Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.

Świetny dowód, już wszystko wiem o Twoim bóstwie, jego atrybutach, zamiarach itp.
To nie dowód, a kolejna docinka w dodatku niskich lotów, bo pełna bezpodstawnych założeń.

Kurde, kolejny Twój post i znowu jak kulą w płot.
Zero konkretów, zero wyzwania - zwykły śmietnik pozamerytorycznych treści i strata czasu.

Lądujesz na mojej liście osób nienadających się do dyskusji - bo wszystko co masz, to docinki i nietrafne spostrzeżenia. Jak podrośniesz do minimum dyskusji to pogadamy.

Miłej zabawy :brawo:


Wt sty 26, 2016 10:02
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
nungalmes napisał(a):
chwat napisał(a):
Dla jednych docinki, dla innych fakty.

Fakt docinki, którą wykazałem.

chwat napisał(a):
To piękne, taka wewnętrzna potrzeba uwalniania innych od przymusu.
Nie ma to jak uświadomić sobie, że jest się kawałkiem schaboszczaka, zasłaniającego swoje oczy przed nadciągajacą agonią. Oby ten stan trwał jak najdłużej.

No tak, bo Was różni od nas to, że jesteście nieśmiertelni... A nie, czekaj. Nie jesteście.

chwat napisał(a):
Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.

Świetny dowód, już wszystko wiem o Twoim bóstwie, jego atrybutach, zamiarach itp.
To nie dowód, a kolejna docinka w dodatku niskich lotów, bo pełna bezpodstawnych założeń.

Kurde, kolejny Twój post i znowu jak kulą w płot.
Zero konkretów, zero wyzwania - zwykły śmietnik pozamerytorycznych treści i strata czasu.

Lądujesz na mojej liście osób nienadających się do dyskusji - bo wszystko co masz, to docinki i nietrafne spostrzeżenia. Jak podrośniesz do minimum dyskusji to pogadamy.

Miłej zabawy :brawo:


Jak sam przyznajesz w swoim poscie grasz tu role plotu, ciekawe co chcesz zaslaniac? co tam jest za tym plotem?
A moze schowales cos za tym plotem i sadzisz ze Katolicy i inni wierzacy chca Ci to zabrac?
Skoro twierdzisz ze chcesz pomoc wierzacym to po co postawiles ten plot? Katolicy nie mmaja w naturze atakowac niewiernych. :-) No chyba ze boisz sie rykoszetow z wlasnej broni. :-)
Domyslam sie ze to ma byc barykada na calej linni. :-) Mozesz nawet sie okopac. Nikt Ci niie bedzie zabranial, Twoja wolna wola.

Najlepiej wejdz w ustawienia i zablokuj wszystkich wierzacych jak juz wczesniej Ci radzilem.


Wt sty 26, 2016 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 12:32
Posty: 29
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Zrobię jeden wyjątek i odpiszę na wypociny użytkownika, który znajduje się na mojej "czarnej liście", by niektórym wyjaśnić, dlaczego właśnie ów użytkownik, na tej liście się znajduje.

Analiza typowego przypadku forumowego trolla znanego jako "sapper":

sapper napisał(a):
Jak sam przyznajesz w swoim poscie grasz tu role plotu, ciekawe co chcesz zaslaniac? co tam jest za tym plotem?

Gierki słowne, błąd logiczno-językowy. Nic do czego można się odnieść. Cały fragment nadaje się do kosza.

sapper napisał(a):
A moze schowales cos za tym plotem i sadzisz ze Katolicy i inni wierzacy chca Ci to zabrac?

Wycieczki osobiste, błąd logiczno-językowy. Nic do czego można się odnieść. Cały fragment nadaje się do kosza.

sapper napisał(a):
Skoro twierdzisz ze chcesz pomoc wierzacym to po co postawiles ten plot?

Głupie pytanie. Nie podejmuję się dialogu z osobami, z którymi dialog ten nie jest możliwy, ze względu na ich niedojrzałość i/lub upośledzenie. Lista osób które nie potrafią dyskutować, znajduje się w moim podpisie - i na ów liście znajduje się właśnie troll "sapper".

sapper napisał(a):
Katolicy nie mmaja w naturze atakowac niewiernych. :-)

Kłamstwo, w dodatku jak na ironię - to użytkownik sapper podejmuje się takiego ataku, a jest to o tyle śmieszne, gdyż robi to nieudolnie, bo pozamerytorycznie.
Głupiej publice z rynsztoku wystarczy, ale nie osobom o wyższym intelekcie niż "sapper".
Kolejny przykład tego, dlaczego "#czarnolisto".

sapper napisał(a):
No chyba ze boisz sie rykoszetow z wlasnej broni. :-) Domyslam sie ze to ma byc barykada na calej linni. :-) Mozesz nawet sie okopac. Nikt Ci niie bedzie zabranial, Twoja wolna wola.

Bezpodstawne insynuacje, kolejne gierki, błąd logiczno-językowy.

sapper napisał(a):
Najlepiej wejdz w ustawienia i zablokuj wszystkich wierzacych jak juz wczesniej Ci radzilem.

Odwracanie kota ogonem. Ignoruję tylko osoby, które nie potrafią dyskutować - czyli m.in. użytkownika "sapper".

Reasumując:

Wartość intelektualna i merytoryczna postu użytkownika "sapper" - post śmieciowy.
Zawartość ów śmieciowego postu:
• 3 błędy logiczno-językowe
• 1 kłamstwo.
• 1 głupie pytanie wynikające z niezrozumienia stanowiska, które tłumaczyłem X razy - niechęć lub nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.
• 1 głupia porada i odwracanie kota ogonem wynikające z niezrozumienia stanowiska, które tłumaczyłem X razy - niechęć lub nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Gdy argumenty (których nigdy z jego strony nie słyszałem) kończą się - jedyne co potrafi, to wziąć fakalia w ręce i zacząć klaskać.
I tak w każdym poście - dlatego użytkownik "sapper" jest stratą czasu, niewartym mojej uwagi.

Brak powodów, by podejmować jakąkolwiek próbę "dyskusji" z tym ewidentnym antyintelektualistą, trollem lub osobą chorą psychicznie.
Takie osoby nie nadają się na forum dyskusyjne, a co najwyżej na "komentatornie" demotywatorów, kwejków itd.


Wt sty 26, 2016 11:30
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
nungalmes napisał(a):
Zrobię jeden wyjątek i odpiszę na wypociny użytkownika, który znajduje się na mojej "czarnej liście", by niektórym wyjaśnić, dlaczego właśnie ów użytkownik, na tej liście się znajduje.

Analiza typowego przypadku forumowego trolla znanego jako "sapper":

sapper napisał(a):
Jak sam przyznajesz w swoim poscie grasz tu role plotu, ciekawe co chcesz zaslaniac? co tam jest za tym plotem?

Gierki słowne, błąd logiczno-językowy. Nic do czego można się odnieść. Cały fragment nadaje się do kosza.

sapper napisał(a):
A moze schowales cos za tym plotem i sadzisz ze Katolicy i inni wierzacy chca Ci to zabrac?

Wycieczki osobiste, błąd logiczno-językowy. Nic do czego można się odnieść. Cały fragment nadaje się do kosza.

sapper napisał(a):
Skoro twierdzisz ze chcesz pomoc wierzacym to po co postawiles ten plot?

Głupie pytanie. Nie podejmuję się dialogu z osobami, z którymi dialog ten nie jest możliwy, ze względu na ich niedojrzałość i/lub upośledzenie. Lista osób które nie potrafią dyskutować, znajduje się w moim podpisie - i na ów liście znajduje się właśnie troll "sapper".

sapper napisał(a):
Katolicy nie mmaja w naturze atakowac niewiernych. :-)

Kłamstwo, w dodatku jak na ironię - to użytkownik sapper podejmuje się takiego ataku, a jest to o tyle śmieszne, gdyż robi to nieudolnie, bo pozamerytorycznie.
Głupiej publice z rynsztoku wystarczy, ale nie osobom o wyższym intelekcie niż "sapper".
Kolejny przykład tego, dlaczego "#czarnolisto".

sapper napisał(a):
No chyba ze boisz sie rykoszetow z wlasnej broni. :-) Domyslam sie ze to ma byc barykada na calej linni. :-) Mozesz nawet sie okopac. Nikt Ci niie bedzie zabranial, Twoja wolna wola.

Bezpodstawne insynuacje, kolejne gierki, błąd logiczno-językowy.

sapper napisał(a):
Najlepiej wejdz w ustawienia i zablokuj wszystkich wierzacych jak juz wczesniej Ci radzilem.

Odwracanie kota ogonem. Ignoruję tylko osoby, które nie potrafią dyskutować - czyli m.in. użytkownika "sapper".

Reasumując:

Wartość intelektualna i merytoryczna postu użytkownika "sapper" - post śmieciowy.
Zawartość ów śmieciowego postu:
• 3 błędy logiczno-językowe
• 1 kłamstwo.
• 1 głupie pytanie wynikające z niezrozumienia stanowiska, które tłumaczyłem X razy - niechęć lub nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.
• 1 głupia porada i odwracanie kota ogonem wynikające z niezrozumienia stanowiska, które tłumaczyłem X razy - niechęć lub nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Gdy argumenty (których nigdy z jego strony nie słyszałem) kończą się - jedyne co potrafi, to wziąć fakalia w ręce i zacząć klaskać.
I tak w każdym poście - dlatego użytkownik "sapper" jest stratą czasu, niewartym mojej uwagi.

Brak powodów, by podejmować jakąkolwiek próbę "dyskusji" z tym ewidentnym antyintelektualistą, trollem lub osobą chorą psychicznie.
Takie osoby nie nadają się na forum dyskusyjne, a co najwyżej na "komentatornie" demotywatorów, kwejków itd.


Powiedziala nieomylna wyrocznia. :-)


Wt sty 26, 2016 12:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
nungalmes napisał(a):
chwat napisał(a):
Dla jednych docinki, dla innych fakty.

Fakt docinki, którą wykazałem.

-chyba "wykaz" się nie wkleił, bo jakoś nie widzę

chwat napisał(a):
To piękne, taka wewnętrzna potrzeba uwalniania innych od przymusu.
Nie ma to jak uświadomić sobie, że jest się kawałkiem schaboszczaka, zasłaniającego swoje oczy przed nadciągajacą agonią. Oby ten stan trwał jak najdłużej.

No tak, bo Was różni od nas to, że jesteście nieśmiertelni... A nie, czekaj. Nie jesteście.

-ależ jesteśmy, Ty zresztą również. Gdybyś nie był, zająłbyś się tym co ważne, czyli swoją doczesnością, a nie tracił czasu na gadanie o niczym

chwat napisał(a):
Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.


Świetny dowód, już wszystko wiem o Twoim bóstwie, jego atrybutach, zamiarach itp.
To nie dowód, a kolejna docinka w dodatku niskich lotów, bo pełna bezpodstawnych założeń.

Kurde, kolejny Twój post i znowu jak kulą w płot.
Zero konkretów, zero wyzwania - zwykły śmietnik pozamerytorycznych treści i strata czasu.

Lądujesz na mojej liście osób nienadających się do dyskusji - bo wszystko co masz, to docinki i nietrafne spostrzeżenia. Jak podrośniesz do minimum dyskusji to pogadamy.

Miłej zabawy :brawo:

- jak podrosnę do dyskusji? O dyskusji na razie mowy nie było, tylko chciałeś dowód na istnienie Boga, to napisałem. Które zwroty są pozamerytoryczne: "fizyczne istnienie", "indywidualna tożsamość", "perspektywa końca"? Tym razem spodziewam się odpowiedzi, a nie klaszczących łapek i wpisów na Twoją listę...
"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 26, 2016 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 12:32
Posty: 29
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
chwat napisał(a):
- jak podrosnę do dyskusji? O dyskusji na razie mowy nie było, tylko chciałeś dowód na istnienie Boga, to napisałem.

Dziecko, nie będę grał z Tobą w Twoje gierki.
Jakby to zależało ode mnie, to za takie zachowanie już dawno miałbyś kilkutygodniowy ban na przemyślenie.

Nie spodziewaj się po mnie odpowiedzi, bo tak jak pisałem, a nie dotarło widzę - nie wdaję się w dyskusję z Tobą, bo dyskutować nie potrafisz. Straciłeś swoją szansę i straciłbyś ją, gdybym przyznał Ci ją ponownie.

Możesz spróbować ponownie za rok. Tymczasem - nie trać mojego czasu.


Wt sty 26, 2016 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
nungalmes napisał(a):
chwat napisał(a):
- jak podrosnę do dyskusji? O dyskusji na razie mowy nie było, tylko chciałeś dowód na istnienie Boga, to napisałem.

Dziecko, nie będę grał z Tobą w Twoje gierki.
Jakby to zależało ode mnie, to za takie zachowanie już dawno miałbyś kilkutygodniowy ban na przemyślenie.

Nie spodziewaj się po mnie odpowiedzi, bo tak jak pisałem, a nie dotarło widzę - nie wdaję się w dyskusję z Tobą, bo dyskutować nie potrafisz. Straciłeś swoją szansę i straciłbyś ją, gdybym przyznał Ci ją ponownie.

Możesz spróbować ponownie za rok. Tymczasem - nie trać mojego czasu.


"fizyczne istnienie", "indywidualna tożsamość", "perspektywa końca" - potrzebujesz aż rok na przemyślenie, które z tych wyrażeń jest niemerytoryczne? Może wszystko na raz użyte w jednym zdaniu, jest niedopuszczalne?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 26, 2016 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
formek1 napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Zrodła historyczna, jak sie wydaje, świadczą o istnieniu osoby o imieniu Jezus, będącym jednym z dzialających wtedy mesjaszy i ukrzyżowanym z powodu podżegania do buntu.
Ale od takiej historyczności do boskosci droga bardzo daleka.


Cytuj:
No właśnie chodzi o te źródła.
Co to za źródla.?
Mam na mysli głównie źródła rzymskie. Nie jest tego dużo i sa to okazjonalne wzmianki. Mogę coś zacytować jesli jest taka potrzeba.

Cytuj:
Do boskości droga bardzo bliska .
Chyba każdy Cezar był bogiem.
Równiez każdy faraon. Ale chodzi o różnicę między bogiem uznawanym a bogiem rzeczywistym.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sty 26, 2016 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
chwat napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Jeśli chodzi o objawiania religijne, nie są znane przypadki by bóg jednej religii objawił się osobie innego wyznania, oczywiscie o ile taka osoba nigdy nie zetknęła sie z konkurencyjna religia.
Na przykład jakiemuś przedstawicielowi odizolowanego prymitywnego plemienia nie objawi sie Jezus.


Znane są przypadki ateistów, którym Bóg objawia się jako niewytlumaczalny przymus, rozmawiania na Jego temat na forum internetowym.
Niezła erystyka, ale nie na temat.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sty 26, 2016 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Askadtowiesz napisał(a):
chwat napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Jeśli chodzi o objawiania religijne, nie są znane przypadki by bóg jednej religii objawił się osobie innego wyznania, oczywiscie o ile taka osoba nigdy nie zetknęła sie z konkurencyjna religia.
Na przykład jakiemuś przedstawicielowi odizolowanego prymitywnego plemienia nie objawi sie Jezus.


Znane są przypadki ateistów, którym Bóg objawia się jako niewytlumaczalny przymus, rozmawiania na Jego temat na forum internetowym.
Niezła erystyka, ale nie na temat.

No nie gadaj, tak ciut ciut na temat jednak było.

A z objawieniami Jezusa u prymitywnych plemion, to w końcu nie wiadomo jak to jest. Indianin nie zna Jezusa, więc nie może wiedzieć kto mu się ukazał i myśli sobie, że to jakaś zjawa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 26, 2016 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
chwat napisał(a):

Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.

To jest dowód, co najwyżej na bezcelowość ludzkiego życia.
chwat napisał(a):
A z objawieniami Jezusa u prymitywnych plemion, to w końcu nie wiadomo jak to jest. Indianin nie zna Jezusa, więc nie może wiedzieć kto mu się ukazał i myśli sobie, że to jakaś zjawa.

Znasz jakiś konkretny przykład, takiego objawienia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 26, 2016 23:11
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):

Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.

To jest dowód, co najwyżej na bezcelowość ludzkiego życia.
chwat napisał(a):
A z objawieniami Jezusa u prymitywnych plemion, to w końcu nie wiadomo jak to jest. Indianin nie zna Jezusa, więc nie może wiedzieć kto mu się ukazał i myśli sobie, że to jakaś zjawa.

Znasz jakiś konkretny przykład, takiego objawienia?


A znasz kogos z prymitywnych plemion np. w dzungli Amazonskiej kto ma telefon, kosciol w wiosce i internet? :-)


Śr sty 27, 2016 5:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):

Chcesz dowodu na istnienie Boga? Proszę bardzo : bezcelowość fizycznego istnienia Twojej indywidualnej tożsamości, w perspektywie jej jednoznacznego i absolutnego końca.

To jest dowód, co najwyżej na bezcelowość ludzkiego życia.

W takim razie po co wstajesz co rano?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr sty 27, 2016 6:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
chwat napisał(a):
A z objawieniami Jezusa u prymitywnych plemion, to w końcu nie wiadomo jak to jest. Indianin nie zna Jezusa, więc nie może wiedzieć kto mu się ukazał i myśli sobie, że to jakaś zjawa.


A może to właśnie katolikom objawia się indiańska zjawa, ale że jej nie znają, to wydaje im się, że to Jezus?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 27, 2016 8:40
Zobacz profil
Post Re: Jakie są dowody historyczne na istnienie Chrystusa?
nungalmes napisał(a):
chwat napisał(a):
- jak podrosnę do dyskusji? O dyskusji na razie mowy nie było, tylko chciałeś dowód na istnienie Boga, to napisałem.

Dziecko, nie będę grał z Tobą w Twoje gierki.
Jakby to zależało ode mnie, to za takie zachowanie już dawno miałbyś kilkutygodniowy ban na przemyślenie.

Nie spodziewaj się po mnie odpowiedzi, bo tak jak pisałem, a nie dotarło widzę - nie wdaję się w dyskusję z Tobą, bo dyskutować nie potrafisz. Straciłeś swoją szansę i straciłbyś ją, gdybym przyznał Ci ją ponownie.

Możesz spróbować ponownie za rok. Tymczasem - nie trać mojego czasu.


A czymze to wartosc twojego czasu rozni sie od wartosci czasu innych?
Poza tym nie ma takiej mozliwosci aby ktokolwiek mmarnowal Twoj czas, oprocz Ciebie samego. :-)


Śr sty 27, 2016 9:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL