Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 CZY JEZUS CHODZIŁ PO WODZIE? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
To już kolejny temat, w którym Mariolcia zarzuca niewierzącym głupotę i niższość. Na razie proszę o koniec tego bzdurnego offtopu, ale potem będę usuwał


Wt lip 17, 2007 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 15:28
Posty: 174
Post 
queer napisał(a):

czyli żadnego "cudu" ani "mocy nadprzyrodznych" nie było :)
ale powiedz to katolikom, to Cię zadziobają :P


Nie mam zamiaru nikogo zadziobać.
Ale ja nie podważe słowa Bożego, które mówi że Jezus chodził po wodzie, J 6 ( 16-21) taki jest konkret i uważam że ze słowem Boga się nie dyskutuje.
Przecież On jest Bogiem- wszystko może. Nie tak? :)

_________________
Pozdrawiam:)

Paweł


Pn lut 04, 2008 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
Według mnie każdy człowiek może chodzić po wodzie, zakładając że każdy używa tylko nie wielkiej części swojego umysłu. Już dawno udokumentowano że ludzie do takich rzeczy są zdolni doskonaląc umysł i ciało. Każdy z nas ma nieograniczony potencjał.


Śr lut 06, 2008 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
No to użyj niewielkiej części swojego umyslu i to zademonstruj.
:razz:


Śr lut 06, 2008 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
Źle złożyłem zdanie :P Chodzi mi o to że doskonaląc swój umysł i ciało można dokonać wielkich rzeczy np. chodzenia po wodzie, uleczania ludzi itp.


Śr lut 06, 2008 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Można,tylko po co?Aby zyskać chwilowo uznanie gawiedzi?
W ten sposob śmierci nie pokonasz,a ona kończy wszystko-także chodzenie po wodzie.
:razz:


Śr lut 06, 2008 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
Gwarantuję Ci że kiedy uzyskasz taki stan ducha, to chodzenie po wodzie już nie będzie Ci potrzebne ani nic innego ;)


Śr lut 06, 2008 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Twoje gwarancje są bezwartościowe i złudne.Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika,że nie masz wiedzy duchowej rodem z Azji. Tamtejsi duchowni zdecydowanie odrzucają takie praktyki.Są one dla osob malo inteligentnych.
Takie są fakty.
:razz:


Śr lut 06, 2008 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
Widać nie zrozumiałeś mojej ostatniej wypowiedzi :P


Cz lut 07, 2008 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2008 13:11
Posty: 9
Post 
Moim zdaniem ta cala dyskusja to jedna wielka bzdura. W XXI wieku przy tak rozwinietej technologi chyba jest logiczne ze zjawisko takie jak chodzenie po wodzie bylo niemozliwe i jest niemozliwe w chwili obecnej. 2000 lat temu ciemni ludzie byli na tyle zacofani ze wiezeli w te wszystkie bzdury. Na dzien dzisiejszy religja jest niepotrzebna a wszystkie cuda i zjawiska paranormalne nie maja rzadnych dowodow. Jakby zzbadac efektywnosc tej calej religi to mysly ze lepiej byloby sie zajmowac czyms bardziej efetywnym.


N mar 23, 2008 14:51
Zobacz profil
Post 
chłopie
religia niepotrzebna

Ty wiesz ile pieniędzy z tego płynie
nic nie dało większych

o dzieki Ci Panie za Twe dary


N mar 30, 2008 3:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Religia niepotrzebna...

Załóżmy, że Boga nie ma.
Załóżmy, że wszystkie religie znikają...

Czy świat byłby lepszy?
Co masz na myśli ile pieniędzy na to idzie?

No tak, po co wydawać pieniądze na tace - w końcu poza jedzeniem i remontami kościoła idzie to na biedne dzieci i inne takie głupoty co nie?

Ale temat to chodzenie po wodzie - cud.
Jak ktoś inteligentny napisał, że nie da się chodzić po wodzie.
Może dlatego nazywamy to cudem? Gdyby Jezus nie robił tych "niemożliwych rzeczy" to pytałbyś czemu nic takiego nie uczynił - natomiast kiedy już coś uczynił wrzucasz to pod falsyfikat... po co? Czy uważasz, że gdyby nie było religii na świecie byłoby lepiej - zastanawia mnie to.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt kwi 01, 2008 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 16:00
Posty: 672
Post 
Kod:
Ale temat to chodzenie po wodzie - cud.
Jak ktoś inteligentny napisał, że nie da się chodzić po wodzie.
Może dlatego nazywamy to cudem? Gdyby Jezus nie robił tych "niemożliwych rzeczy" to pytałbyś czemu nic takiego nie uczynił - natomiast kiedy już coś uczynił wrzucasz to pod falsyfikat... po co? Czy uważasz, że gdyby nie było religii na świecie byłoby lepiej - zastanawia mnie to.

Po 1. nie ma dowodów na to, że chodził po wodzie.
Pozwolę sobie zacytować podpis jednego z użytkowników - odnośnie cudów.
"Przychodzi taki moment, kiedy naukowiec z uśmiechem na twarzy mówi: "to niemożliwe, to cud!". Po chwilach podniecenia przychodzi czas wytrwałych poszukiwań, aby w końcu ktoś mógł krzyknąć: "wiem!"."
Uznając takie "coś" można stwierdzić, że nie ma cudów, a wszystko co pozornie nimi jest, to nazywane jest tak ze względu na niepełną wiedzę o świecie.
Ja osobiście uważam, że nigdy coś takiego nie miało miejsca.

_________________
By wierzyć należy odrzucić wszelki sens, rozsądek i zrozumienie - Marcin Luter.


Wt kwi 01, 2008 19:43
Zobacz profil ICQ YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 16:00
Posty: 672
Post 
Zapomniałem o jednym:
Kod:
Jezus nie robił tych "niemożliwych rzeczy" to pytałbyś czemu nic takiego nie uczynił - natomiast kiedy już coś uczynił wrzucasz to pod falsyfikat... po co? Czy uważasz, że gdyby nie było religii na świecie byłoby lepiej - zastanawia mnie to.

Uważam, że byłoby lepiej.
Po 1. sprawa pieniędzy.
Po 2. instytucja kościoła nie wykorzystywała by wiary ludzi dla wzbogacenia się, bądź też manipulacji.
Po 3. ludzie nie byliby tak zabobonni, nie wierzyliby w UFO, kosmitów, na każdego chorego psychicznie nie mówiliby opętany!
Po 4. uniknęłoby się sporów religijnych.
I mógłbym wymienić jeszcze kilka.

_________________
By wierzyć należy odrzucić wszelki sens, rozsądek i zrozumienie - Marcin Luter.


Wt kwi 01, 2008 19:48
Zobacz profil ICQ YIM

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Sprawa pieniędzy była, jest i będzie. Tak samo gdyby religii nie było, istniałyby stronnictwa ideologiczne, partie i różnego typu organizacje zrzeszające ludzi i tak samo mogliby się w nich znaleźć ludzie wykorzystujący innych dla kasy. Jeśli nie o religię to spory byłyby o coś innego - ludzie zawsze znajdą pretekst do kłótni.


Wt kwi 01, 2008 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL