Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 5:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kościół a genetyka 
Autor Wiadomość
Post Kościół a genetyka
Chciałabym się dowiedzieć jaka jest oficjalna nauka KK o GMO (i innych religii jesli ktoś się orientuje). Jakie dopuszcza badania, w jakim celu i jak daleko pozwala się posunąć w ingerowaniu w genom? Jeżeli był taki temat to proszę o linka.
Jeśli ktoś ma własne poglądy na ten temat to tez mile widziane :D
Chciałabym sie też dowiedzieć czy papież Jan Paweł II mówił coś konkretnie na ten temat, bo nie znalazłam żadnych informacji.


Śr maja 10, 2006 21:01
Post 
Chyba powinnam wyjaśnić, co oznacza skrót GMO, bo jakoś nikt nie odpowiada...
GMO- genetycznie modyfikowane organizmy (zwierzęta, rośliny, bakterie, grzyby, "konstruowane" w różnych celach, np. żywność o większej zawartości składników odżywczych, produkcja farmaceutyków w żywych bioreaktorach, np krowach itp.).
Piszę o tym w związku z tym, że poniekąd mnie to troszkę dotyczy. Dlatego jestem ciekawa opini na ten temat.
Nie chcę wnikac czy to jest zdrowe, czy nie. Bardziej mnie interesuje czy jest to etyczne i do jakich granic. Według mnie wszystkie znane mi eksperymenty prowadzone przez laboratoria na całym świecie są jak najbardziej potrzebne i pożyteczne (no może z wyjątkiem badań na zwierzętach w celach komercyjnych, a nie medycznych) i nie są sprzeczne z moim sumieniem (nawet wykorzystywanie embrionów (z poronień)). Nie wiem co na ten temat mówi Kościół. Może Kościół milczy?


Pt maja 12, 2006 20:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL