Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świat 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
Te dwa ostatnie posty:

dlaczego tak osmieszajaco argumentujecie sobie, co zadnym argumentem nie jest???

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


So wrz 30, 2006 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Synku- Biblia nie jest dla ciebie argumentem...? No cóż- masz prawo tak sobie myśleć.

Niech przemówi Pismo:

"Cóż tedy powiemy? Że Bóg jest niesprawiedliwy? Bynmajmniej. Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się , nad kim się zlituję. A ztaem nie zależy od tego to od woli czowieka ani od jego zabiegów, ale od zmiłowania Bożego. Mówi bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię moje po całej ziemi. Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce, przywodzi do zatwardziałości.
A zatem , powiesz mi: czemu jeszcze obwinia? Bo któż może się przeciwstawić woli Bożej! O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do stwórcy: czemuś mnie takim uczynił? Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite? A cóż, jeśli Bóg chcąc okazać gniew i ojawić moc swoją , znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę. A uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio sobie przygotował ku chwale" Rzymian 9. 14-23


So wrz 30, 2006 13:46
Zobacz profil
Post 
Synek, ja nie tyle argumentuję co jak już z zaznaczyłem wcześniej odbijam piłeczkę bo o to chodzi w grze w ping ponga :D

Argumenty sensu stricte nie miałyby tu sensu bo do fanatyków takowenie trafiają.


Pn paź 02, 2006 7:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
Berea napisał(a):
Synku- Biblia nie jest dla ciebie argumentem...? No cóż- masz prawo tak sobie myśleć.

Nie Berea,
BIBLIA nie jest dla mnie ARGUMENTEM, jest o wiele czyms wiecej, niz argumentem, ktorym "szastacie" na wszystkie strony... :o

A ze mam prawo itd itp..., jest dla mnie wyrazeniem najbardziej zerowym i bezsensownym stwierdzeniem...bo niby to wolnosc Tomku w swoim domku i co z tego ma wyniknac???

Synek

ps.:
Chaota, no tak, ale jak to bywa, obrywa sie "zespolowo" :D

_________________
śmiech to zdrowie :-)


Wt paź 03, 2006 17:31
Zobacz profil
Post 
Synek, zauważ, że wogóle nie podpierałem się Biblią.
Ano zespołowo. Bo ping pong też czasem zespołowy jest ;)


Pn paź 09, 2006 10:20

Dołączył(a): Cz lip 19, 2007 17:19
Posty: 1
Post 
Jestem tu mowy i zawiedziony temat zapowiadał się bardzo ciekawie a ktoś wprost porównuje naukę do herezji czy Wy katolicy wiecie co to jest herezja ??

Nawet największy z ortodoksyjnych Ojców Kościoła, święty Augustyn, musiał oddać sprawiedliwość heretykom. „Nie wierzcie, bracia — pisał — że herezja mogłaby powstać wskutek działania jakichś małych dusz. Tylko wielcy ludzie tworzyli herezje”. A o wielkości twórców herezji decydował zawsze fakt, że — zgodnie z żądaniem pierwszego z Apostołów: „Boga należy słuchać bardziej niż ludzi” (Dz. Ap. 5,29) — szli za swym głosem wewnętrznym, za duchem, a nie za autorytetem zewnętrznym, instytucją czy literą. Dlatego herezje chrześcijańskie zawsze były próbami odnowienia i ożywienia — kostniejącej w ortodoksji — pierwotnej Dobrej Nowiny.


Cz lip 19, 2007 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post 
W swiecie nie brakuje szarlatanów naukowych i sekciarzy ,powazny naukowiec swoją teorie zawsze uzasadni naukowo i przedstawi ją w sposób zrozumiały dla innych naukowców ,prawdziwy naukowiec nigdy nie powie ,że COŚ MUSI BYĆ.


Pt lip 20, 2007 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re:
Berea napisał(a):
Mi to niestety przypomina bełkot New Age.
Boga nikt nigdy nie widział, ani nie jest w stanie Go poznać w pełni , dopóki "pielgrzymuje w ciele na ziemi". To po pierwsze. Po drugie,. nazywanie Boga jakąś "energią" czy "supercentrum" jest chyba dla Niego nieco obraźliwe...? :x Przecież to jest Pan stworzenia, Bóg Wszechmogacy, Osoba...a nie jakaś energia, którą da się przedstawić w paru chemicznych wzorach.


A słowa:
Dopóki nie poznacie prawdy o Was samych, nie otworzą się na Was inne światy. Bez uświadomienia sobie, że jest w Was „Boska Cząstka”, nie pojmiecie celu ziemskiej wędrówk

to już droga do czystej herezji. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy bogami. Nawet jeśli jesteśmy swtorzeni na obraz i podobieństwo Boże, musimy pamiętać, kim naprawdę jesteśmy i dzięki komu( JEZUSOWI) tym kimś jesteśmy. Żebyśmy nie mieli powodów, aby chlubić się "w sobie", ale jedynie w Bogu.

Diabeł już w raju wmawiał Ewie i Adamowi: będziecie jak Bóg. I to jest to samo, odwieczne kłamstwo. Na bazie tego kłamstwa powstało już sporo sekt chrześcijańskim, co z bólem serca stwierdzam ( ponieważ i z kościoła ewangelicznego, do którego należę , takie sekty powyłaziły).

A poza tym- oddzielmy naukę od okutystycznych i "ufologicznych" teoryjek. Nauka zajmuje się faktami, a nie domniemywaniami.

uswiadomienie sobie ze jest w Tobie "Boska CZastka" nie oznacza wcale ze jestes Bogiem ,a kazdy kto tak mysli jest takim samym Bogiem jak glowka kapusty ,albo burak.ja to rozumiem tak ze:"krolestwo boze jest w nas"


Wt lut 23, 2016 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
Jasne, naukowcy gonią za niemożliwym a czas goni i goni, a do Paruzji coraz bliżej.
Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czas jest krótki!

Dzisiejsza Ewangelia powinna dać wszystkim do myślenia:

http://zyciewieczne.blogspot.com/2016/0 ... en_28.html

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lut 28, 2016 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
dominikbartlomiej napisał(a):
Jasne, naukowcy gonią za niemożliwym a czas goni i goni, a do Paruzji coraz bliżej.
Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czas jest krótki!

Dzisiejsza Ewangelia powinna dać wszystkim do myślenia:

http://zyciewieczne.blogspot.com/2016/0 ... en_28.html


To kiedy ta Paruzja?
Ty jesteś świadkiem jehowy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 28, 2016 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
dominikbartlomiej napisał(a):
Jasne, naukowcy gonią za niemożliwym a czas goni i goni, a do Paruzji coraz bliżej.
Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czas jest krótki!

Świat może jeszcze potrwać 10 tysięcy lat, ale każdy doczeka swojej śmierci.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 28, 2016 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
Jak chcesz się bawić w czepianie się słówek, to zawsze zdołasz.

Albo możesz postarać się zrozumieć, co się do ciebie pisze.

A mówi się (jak rozumiem) to:

a)
Mk13, 25n napisał(a):
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


N lut 28, 2016 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
Robek napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Jasne, naukowcy gonią za niemożliwym a czas goni i goni, a do Paruzji coraz bliżej.
Ludzie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czas jest krótki!

Dzisiejsza Ewangelia powinna dać wszystkim do myślenia:

http://zyciewieczne.blogspot.com/2016/0 ... en_28.html


To kiedy ta Paruzja?
Ty jesteś świadkiem jehowy?


Nie, jestem świadkiem Jezusa Chrystusa - czyli chrześcijaninem, w dodatku katolikiem, który czyta Pismo Święte, obserwuje i 'przemadla' niektóre sprawy. Poza tym, jakbyś wykazał odrobinę zainteresowania to byś kliknął w linki na dole i zobaczył czy są kryptoreklamą śJ, czy katolickich stron www :)
Czas jest krótki - to zwrot biblijny, a że do Paruzji coraz bliżej to wielu już widzi, daty Paruzji nie zna nikt, prócz Boga Ojca w Niebie.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz mar 03, 2016 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
Ostatnio natknąłem się na filmik z wywiadem pani Danuty Adamskiej - autorki książek z dziedziny fizyki kwantowej, która mówi o istnieniu Najwyższej Inteligencji, Doskonałej Świadomości, Absolutu.
Filmik można obejrzeć na YouTube. Link: https://www.youtube.com/watch?v=NPnpkgWs6qg

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


So lis 10, 2018 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Fizycy są o krok od odkrycia istoty, która stworzyła świ
Fajny filmik - jeśli interesujesz się fizyką kwantową to warto pochylić się nad obecną problematyką definiowania materii...
Warto też rozróżnić świadomość o której ona mówi, czyli doświadczanie od świadomości będącej wynikiem umownego podziału na świadomość i podświadomość, czy też na system myślenia wolny i szybki.

To że nauka nie zrezygnuje z pewnych paradygmatów a religia z pewnych dogmatów nie znaczy że nie możemy tego dokonać na własny użytek, tak samo na własny użytek można czerpać całymi garściami z różnych religii i dziedzin nauki, w końcu opisują na różne sposoby tą samą Prawdę...

Ja doszłam do wniosku, że umysł jest wynikiem działania mózgu, oraz swoim działaniem na mózg wpływa, ale świadomość świadka- to co doświadcza umysłu i za jego pośrednictwem subiektywnego obraz świata to zupełnie inna sprawa... Tym samym doświadczam umysłu i jego stanów, ale nimi nie jestem. Poczucie 'ja' to tylko wytwory umysłu, których doświadczamy. To co doświadcza nie ma granic, to że w tym miejscu i czasie doświadcza tylko z perspektywy jednego umysłu nie znaczy że jest ograniczona tylko do tego miejsca i czasu. Wszystko nabiera sensu gdy umysł nauczy się manipulować w wyobraźni więcej niż 3wymiarami przestrzeni i zrozumie że doświadczanie czasu liniowego o określonym zwrocie to taka sama iluzja jak doświadczanie przez kamerkę z przodu samochodu przestrzeni jako linii o określonym zwrocie, gdyby taka kamerka nie doświadczyła nigdy niczego z boku, nie mogła się cofać, nie miała wpływu na prędkość też mogłaby dojść do wniosku że przestrzeń płynie zawsze z tą samą prędkością do przodu...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 10, 2018 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL