Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Predestynacja 
Autor Wiadomość
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Alus napisał(a):
Zatem nie tylko św Jakub mówi o nagrodzie za uczynki miłosierdzia, to samo naucza św Paweł.

Czyli wg ciebie Paweł nauczał raz tak, a raz inaczej?
Jak rozumiesz fragmenty, które zamiesciłem?

Stale nauczał to samo - wiara rodzi zachowania, o których mówi Jezus, a co powtarzają apostołowie:Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, CZYŃCIE dobrze, i pożyczajcie, niczego sie nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego....bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest Miłosierny(Łk 6,35-36)


Śr kwi 26, 2017 11:35
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Stale nauczał to samo - wiara rodzi zachowania...
No! Nareszcie! Słuszny wniosek. Zbawieni jesteśmy z wiary, nie z uczynków. Wiara zmnienia nas, nasze zachowania i stąd teksty o czynach. Żadna to nasza zasługa, żadna chwała, żaden warunek zbawienia.


Ostatnio edytowano Śr kwi 26, 2017 14:09 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 26, 2017 14:04
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Wiara zmnienia nas, nasze zachowania i stąd teksty o czynach.
Gdyby tak było, tzn. gdyby wiara ot tak samorzutnie zmieniała nasze zachowanie, to NT nie zawierałby żadnych konkretnych przykazań moralnych.


Śr kwi 26, 2017 14:08
Post Re: Predestynacja
zefciu napisał(a):
Zend napisał(a):
Wiara zmnienia nas, nasze zachowania i stąd teksty o czynach.
Gdyby tak było, tzn. gdyby wiara ot tak samorzutnie zmieniała nasze zachowanie, to NT nie zawierałby żadnych konkretnych przykazań moralnych.

Ktoś tu przywołał przykład małżeństwa. Małżeństwo (miłość) też zmienia człowieka, bo zmienia optykę. Małżeństwo ustala nowe reguły :)


Śr kwi 26, 2017 14:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Predestynacja
Jakie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr kwi 26, 2017 14:19
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Alus napisał(a):
Stale nauczał to samo - wiara rodzi zachowania...
No! Nareszcie! Słuszny wniosek. Zbawieni jesteśmy z wiary, nie z uczynków. Wiara zmnienia nas, nasze zachowania i stąd teksty o czynach. Żadna to nasza zasługa, żadna chwała, żaden warunek zbawienia.

Nie nareszcie, ale od początku to samo.....uczynki wypływają z wiary, gdy wiara nie skłania do uczynków jest wtedy martwa, ot takie zwyczajowe: - wyznanie? - katolik, prawosławny lub protestant, wierzący ale nie praktykujący.
Jezus kilkakrotnie wskazuje na nierozerwalność wiary z uczynkami, szczególnie w opisie Sadu Ostatecznego..


Śr kwi 26, 2017 14:32
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Nie nareszcie, ale od początku to samo.....uczynki wypływają z wiary, gdy wiara nie skłania do uczynków jest wtedy martwa
To piszemy o tym samym. "Zbawienie z wiary" - nie wiem dlaczego to twierdzenie cie obrusza.
Alus napisał(a):
ot takie zwyczajowe: - wyznanie? - katolik, prawosławny lub protestant, wierzący ale nie praktykujący.
Nie wierzę w określenie "wierzący ale nie praktykujący". Tzn wiem, co pod nim sie kryje ale jest nieprawdziwe. Nie dlatego, ze odmawiam takim ludzim wiary ale dlatego, że ją "praktykują".


Śr kwi 26, 2017 14:39
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Ktoś tu przywołał przykład małżeństwa. Małżeństwo (miłość) też zmienia człowieka, bo zmienia optykę. Małżeństwo ustala nowe reguły :)
Oczywiście. Ale nadal wymaga ono od człowieka wysiłku. Nie wystarczy być w małżeństwie. Nie wystarczy odczuwać miłości. Trzeba poczynić wysiłek by kochać.


Śr kwi 26, 2017 16:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Zend napisał(a):
Alus napisał(a):
Stale nauczał to samo - wiara rodzi zachowania...
No! Nareszcie! Słuszny wniosek. Zbawieni jesteśmy z wiary, nie z uczynków. Wiara zmnienia nas, nasze zachowania i stąd teksty o czynach. Żadna to nasza zasługa, żadna chwała, żaden warunek zbawienia.

Nie nareszcie, ale od początku to samo.....uczynki wypływają z wiary, gdy wiara nie skłania do uczynków jest wtedy martwa, ot takie zwyczajowe: - wyznanie? - katolik, prawosławny lub protestant, wierzący ale nie praktykujący.
Jezus kilkakrotnie wskazuje na nierozerwalność wiary z uczynkami, szczególnie w opisie Sadu Ostatecznego..


U mnie wiara nic nie zmieniła.
Więc żadne uczynki mi z niczego nie wypływają.
No i jaka jest wartość początkowa?
Tą wiare z której wypływają uczynki, to każdy dostaje czy tylko część ludzi, jak to wygląda?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 26, 2017 16:38
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Alus napisał(a):
ot takie zwyczajowe: - wyznanie? - katolik, prawosławny lub protestant, wierzący ale nie praktykujący.
Nie wierzę w określenie "wierzący ale nie praktykujący". Tzn wiem, co pod nim sie kryje ale jest nieprawdziwe. Nie dlatego, ze odmawiam takim ludzim wiary ale dlatego, że ją "praktykują".


Nie ma coś takiego jak wierzący, ale nie praktykujący.
Jeżeli wierzymy, to praktykujemy tą wiarę w naszym życiu, czyli żyjemy w łączności z Bogiem.
Nie można mówić, że wierzę, jeżeli tej wiary nie wcielam w swoje życie. To nasza wiara ma wpływ na nasz sposób życia. Kierując się wiarą jestem dobrym człowiekiem i czynię dobrze. Nasze życie wyraża praktykowanie wiary.
Jeżeli wierzymy, a nie praktykujemy wiary w swoim życiu, to znaczy, że lekceważymy Boga.


Śr kwi 26, 2017 18:03

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ale dobrze, dam Ci zatem szansę - proszę, podaj swoją interpretację tekstu tak, by nie wynikało z niego, iż Bóg osądzi nas według uczynków (przypominam - NIE wypowiadałem się na razie, z czego pochodzi zbawienie - mówimy o podstawie sądzenia).
Przypominam tekst:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/

Czekam z niecierpliwością ;-)

Zend napisał(a):
Nie, no chwila. Teraz moja kolej.

A to niby czemu?
Podałem CI werset wprost piszący o sprawie, Ty zarzuciłeś mi, że "źle interpretuję".
Zatem podaj interpretację powyższego tak by nie wynikało z niego, iż Bóg osądzi nas według uczynków

Ale, żebyś nie mówił że migam się podobnie jak Ty w sprawie Rz 2, 6-8, odpowiem na Twoje pytanie:
Cytuj:
Tak troszke mniej przywoływane
"Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa." Rz 3.28

"Izrael, który zabiegał o Prawo usprawiedliwiające, do celu Prawa nie doszedł. Dlaczego? Ponieważ zabiegał o usprawiedliwienie nie z wiary, lecz - jakby to było możliwe - z uczynków" Rz 9.31-32

"uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia. " Gal 1.6

Czekam z niecierpliwoscią :D
Żaden problem - powtórzę moją tezę,która dokładnie do tego pasuje:
Jesteśmy zbawieni z wiary, lecz ta wiara będzie sądzona według uczynków.
Proste?

Pamiętaj, że każda egzegeza musi spełniać jeden warunek - nie być sprzeczna z ŻADNYM z wersetów Pisma. DLatego podawanie "wersetów o wierze" przeciw "wersetom o uczynkach" nie ma sensu - bowiem egzegeza musi być prawdziwa biorąc pod uwagę jedne i drugie.

Czy teraz zinterpretujesz dla mnie tekst:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/
tak, by - w myśl tego co piszesz - nie wynikało z niego, iż Bóg osądzi nas według uczynków[/b] ?
;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 26, 2017 23:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Żaden problem - powtórzę moją tezę,która dokładnie do tego pasuje:
Jesteśmy zbawieni z wiary, lecz ta wiara będzie sądzona według uczynków.
Proste?

Warunkując zbawienie według uczynków... "Misz masz", jedno i to samo. To samo co było przedtem pod Zakonem ale inaczej ujęte.
Kłamstwo szatańskie Panie Marku, któremu i Pan uległ.


Pt kwi 28, 2017 2:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Predestynacja
Robek napisał(a):
U mnie wiara nic nie zmieniła.
Więc żadne uczynki mi z niczego nie wypływają.
No i jaka jest wartość początkowa?
Tą wiare z której wypływają uczynki, to każdy dostaje czy tylko część ludzi, jak to wygląda?

Musisz Robku narodzić się na nowo.
Obietnica Boga, Jeremiasza 36:26-27
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne /tablice/, a dam wam serce z ciała /mięsiste/. Ducha mojego /narodzenie na nowo/ chcę tchnąć w was i sprawić /uzdolnić/, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali."

Bóg jest w stanie przemienić w anioła nawet gangstera z 20-letnim stażem. Bóg zmienia charakter od środka. Nic z siebie uczynić nie możemy. To jest działanie Boga. Dlatego mówienie o jakimkolwiek zbawieniu poprzez uczynki nie ma sensu, bo czegoś takiego nie ma.

Warunkiem zbawienia jest pokuta i przystąpienie do Nowego Przymierza. Z tym, że do "podpisania umowy" zaprasza Bóg. My jedynie możemy wystąpić z chęcią przystąpienia do umowy. I nasze podanie musi zostać rozpatrzone. To tak po światowemu.


Pt kwi 28, 2017 3:22
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Robek napisał(a):
U mnie wiara nic nie zmieniła.
Więc żadne uczynki mi z niczego nie wypływają.
No i jaka jest wartość początkowa?
Tą wiare z której wypływają uczynki, to każdy dostaje czy tylko część ludzi, jak to wygląda?

Musisz Robku narodzić się na nowo.
Obietnica Boga, Jeremiasza 36:26-27
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne /tablice/, a dam wam serce z ciała /mięsiste/. Ducha mojego /narodzenie na nowo/ chcę tchnąć w was i sprawić /uzdolnić/, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali."

Bóg jest w stanie przemienić w anioła nawet gangstera z 20-letnim stażem. Bóg zmienia charakter od środka. Nic z siebie uczynić nie możemy. To jest działanie Boga. Dlatego mówienie o jakimkolwiek zbawieniu poprzez uczynki nie ma sensu, bo czegoś takiego nie ma.

Warunkiem zbawienia jest pokuta i przystąpienie do Nowego Przymierza. Z tym, że do "podpisania umowy" zaprasza Bóg. My jedynie możemy wystąpić z chęcią przystąpienia do umowy. I nasze podanie musi zostać rozpatrzone. To tak po światowemu.

Najlepiej podążaj za Sebą, wyznaj jezusabezreligii, a z miejsca staniesz sie bezgrzeszny i zbawiony w królestwie Bożym już tu na Ziemi.


Pt kwi 28, 2017 6:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Musisz Robku narodzić się na nowo.


Najpierw musze zrezygnować już z tego życia co teraz je mam.
Czyli samobójstwo?

servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Żaden problem - powtórzę moją tezę,która dokładnie do tego pasuje:
Jesteśmy zbawieni z wiary, lecz ta wiara będzie sądzona według uczynków.
Proste?

Warunkując zbawienie według uczynków... "Misz masz", jedno i to samo. To samo co było przedtem pod Zakonem ale inaczej ujęte.
Kłamstwo szatańskie Panie Marku, któremu i Pan uległ.


To skoro już z tym Markiem P. udało się ustalić, że zbawienie jest z uczynków, to by znaczyło że z jednej strony, dzięki dobrym uczynką wynikającym z wiary można zostać zbawionym, natomiast z drugiej strony można też uznać że za jeden zły uczynek( w końcu każdy popełnił w życiu jakieś grzechy) jest się zesłanym do piekła.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 28, 2017 7:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL