Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 17, 2017 4:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kto idzie do piekła? 
Autor Wiadomość

Post Kto idzie do piekła?
Co do tego, kto trafi do piekła, to słyszałem na ten temat mnóstwo sprzecznych opinii. Niektórzy mówią, że tylko nieliczni pójdą do nieba, bo tylko nieliczni prawdziwie i w pełni wierzą w Jezusa. Inni mówią, że wszyscy pójdą do nieba, bo Jezus złożył już doskonałą ofiarę za nasze grzechy. Jeszcze inni mówią, że wystarczy wierzyć w zbawczą rolę Jezusa, a uczynki są nieistotne. Inni mówią, że trzeba jeszcze robić dobre uczynki. Jeszcze inni, że istnieje predestynacja i Bóg już z góry założył, kogo zbawi, a kogo potępi (jest to de facto pogodzenie istnienia wolnej woli z wszechwiedzą Boga). Inni mówią, że tylko ci najgorsi z najgorszych pójdą do piekła - czyli np. zbrodniarze wojenni i dyktatorzy. Słyszałem nawet opinię, że tylko ci, którzy do płaczu wzruszają się z powodu każdego popełnionego grzechu dostąpią zbawienia. Słyszałem też, że nawet ateiści mają szansę na zbawienie, o ile są dobrymi ludźmi i żyją moralnie. Katolicyzm (z tego co wiem) naucza, że do piekła idą ci, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego. A może piekło wcale nie istnieje albo istnieje, ale nie jest wiecznym cierpieniem i anihilacjoniści mają rację? Jak to w końcu jest?

So sie 12, 2017 18:24

Post Re: Kto idzie do piekła?
Św. Antoni Wielki powtarzał sobie "wszyscy będą zbawieni, a ja jeden potępiony".

So sie 12, 2017 18:33

Freodon napisał(a):
Co do tego, kto trafi do piekła, to słyszałem na ten temat mnóstwo sprzecznych opinii. Niektórzy mówią, że tylko nieliczni pójdą do nieba, bo tylko nieliczni prawdziwie i w pełni wierzą w Jezusa. Inni mówią, że wszyscy pójdą do nieba, bo Jezus złożył już doskonałą ofiarę za nasze grzechy. Jeszcze inni mówią, że wystarczy wierzyć w zbawczą rolę Jezusa, a uczynki są nieistotne. Inni mówią, że trzeba jeszcze robić dobre uczynki. Jeszcze inni, że istnieje predestynacja i Bóg już z góry założył, kogo zbawi, a kogo potępi (jest to de facto pogodzenie istnienia wolnej woli z wszechwiedzą Boga). Inni mówią, że tylko ci najgorsi z najgorszych pójdą do piekła - czyli np. zbrodniarze wojenni i dyktatorzy. Słyszałem nawet opinię, że tylko ci, którzy do płaczu wzruszają się z powodu każdego popełnionego grzechu dostąpią zbawienia. Słyszałem też, że nawet ateiści mają szansę na zbawienie, o ile są dobrymi ludźmi i żyją moralnie. Katolicyzm (z tego co wiem) naucza, że do piekła idą ci, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego. A może piekło wcale nie istnieje albo istnieje, ale nie jest wiecznym cierpieniem i anihilacjoniści mają rację? Jak to w końcu jest?

Skoro Jezus umarł za nasze grzechy, to by wychodziło że każdy zostanie zbawiony :aniol: :aniol: :aniol:

So sie 12, 2017 19:39

Robek napisał(a):
Skoro Jezus umarł za nasze grzechy, to by wychodziło że każdy zostanie zbawiony :aniol: :aniol: :aniol:

A Szatan i jego demony też?

So sie 12, 2017 19:40

Freodon napisał(a):
Robek napisał(a):

A Szatan i jego demony też?

Zbawienie dotyczy jedynie ludzi.

So sie 12, 2017 20:18

Cytuj:
tylko nieliczni pójdą do nieba, bo tylko nieliczni prawdziwie i w pełni wierzą w Jezusa

Widziałeś kogoś żeby chodził po wodzie? Bo tylko ci wg tego mogliby dostać się do nieba.

Cytuj:
wszyscy pójdą do nieba, bo Jezus złożył już doskonałą ofiarę za nasze grzechy

Również nie. Przez ofiarę Jezusa wszyscy mogą pójść do nieba.

Cytuj:
wystarczy wierzyć w zbawczą rolę Jezusa, a uczynki są nieistotne

No to to już jest bzdura zupełna.

Cytuj:
trzeba jeszcze robić dobre uczynki

Nie tylko. W każdym razie nie jest to warunkiem.

Cytuj:
Bóg już z góry założył, kogo zbawi, a kogo potępi

Bóg już zbawił. Wszystkich. Natomiast zupełni nie wiem czemu cały czas pokutuje opinia, że potępia kogokolwiek.

Cytuj:
najgorsi z najgorszych pójdą do piekła

Bóg chce, aby również oni tam nie poszli.

Cytuj:
ci, którzy do płaczu wzruszają się z powodu każdego popełnionego grzechu dostąpią zbawienia

No tego nie słyszałem. Ale dziecinada to jakaś.

Cytuj:
nawet ateiści mają szansę na zbawienie, o ile są dobrymi ludźmi i żyją moralnie

Nie ateiści. Doprecyzujmy - ci, którzy nie znają Dobrej Nowiny.

Cytuj:
do piekła idą ci, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego

Racja. Trzeba jedynie pamiętać że stan taki nie bierze się od tak. Jest związany z całą masą wcześniejszych decyzji, uczynków, filozofii życiowej... jak zwał tak zwał.

Cytuj:
piekło wcale nie istnieje

Nie będę odkrywcą jak stwierdzę że to najstarszy z podstępów sztanów.

Cytuj:
Jak to w końcu jest? Kto idzie do piekła?

Odpowiedź jest tak prosta, że prawie niemożliwa.
Ten, kto chce.

N sie 13, 2017 23:32

ateist napisał(a):
Cytuj:
do piekła idą ci, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego

Racja. Trzeba jedynie pamiętać że stan taki nie bierze się od tak. Jest związany z całą masą wcześniejszych decyzji, uczynków, filozofii życiowej... jak zwał tak zwał.

U mnie w okolicy to wszyscy moi koledzy razem ze mną, to żyją w rozpuście, więc znajdują się cały czas w stanie grzechu ciężkiego, a z tych informacji co zasłyszałem, to w takim stanie żyje przeogromna liczba ludzi w Polsce i na całym świecie, w końcu Chiny czy Indie to tam są miliardy ludzi którzy żyją w rozpuście.

Pn sie 14, 2017 21:08
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]