Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 8:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
 Predestynacja 
Autor Wiadomość
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Niech się sama wypowie.
Nie się wypowie. Ale to że się wypowie nie zmieni faktu iż Twój zarzut był ex ano
Cytuj:
Jaka "wasza"?
Ta Wasza o predestynacji i pewności zbawienia.
Cytuj:
W KKK czytam, że zbawienie jest z łaski, z wiary.
No właśnie. Czytasz, ale nie przeszkadza Ci to zarzucać katolikom, jakoby wierzyli inaczej. I nie wstyd Ci?


Wt kwi 25, 2017 14:05
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
zefciu napisał(a):
Nie. Alus tego tak nie widzi....
Niech się sama wypowie.

Kilkakroć sie wypowiadałam, a na fakt, że nie czytasz postów nic nie poradzę, bo choćbym napisała jeszcze enty razy, to Ty enty razy ponowisz prośbę o wyjaśnienie.

Cytuj:
W KKK czytam, że zbawienie jest z łaski, z wiary

Wybiórczo czytasz:
- Dar wiary trwa w tym, kto nie zgrzeszył p-ko niej, Jednak "bez uczynków" wiara "jest martwa"(J 2,26) KKK 1815,
- Uczynkami miłosierdzia sa dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy (Iz 58,6-7; Hbr 13,1-3)., KKK 2447

Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
W realu sprawdźcie efekty - zakochani do szaleństwa w dziewczynie czy żonie, powtarzajcie jej nieustanie kocham...kocham...kocham i nie czyńcie nic ponad słowne deklaracje......sprawdźcie jak długo wytrzyma z tymi słowami nie potwierdzonymi czynami :D


Cytuj:
Nie mam żony, ani dziewczyn, więc nie ma jak sprawdzić :biggrin:

Mam rozumieć, ze mamy i babci tez nie masz.....


Wt kwi 25, 2017 14:18
Post Re: Predestynacja
Robek napisał(a):


wybrana napisał(a):
Chrześcijanie otrzymali dar zbawienia, ale warunkiem takiego zbawienia jest - WIARA.
To wiara daje nam zbawienie. Nie jesteśmy zbawieni tak z automatu, bo przyjęliśmy chrzest.
Wiara wiąże się z pewnym wzorcem życia, z pewnymi jej wartościami.


Więc skoro wierze to jestem już zbawiony :aniol: :aniol: :aniol:
I wiara niczego nie wymusza, bo albo ktoś wierzy albo nie wierzy, i tyle.


Mój wpis tak wygląda, więc twoja radość jest nie adekwatna.

Chrześcijanie otrzymali dar zbawienia, ale warunkiem takiego zbawienia jest - WIARA.
To wiara daje nam zbawienie. Nie jesteśmy zbawieni tak z automatu, bo przyjęliśmy chrzest.
Wiara wiąże się z pewnym wzorcem życia, z pewnymi jej wartościami. Jeżeli wierzę, to przyjmuje wszystko to, co nauczał Jezus Chrystus i staram się w życiu wypełniać te nauki. Bóg w osobie Jezusa Chrystusa, nauczał nas jak mamy naszą wiarę wyznawać w życiu.
Na pewno znasz dużo chrześcijan, którzy owszem są nimi ale tylko z nazwy, bo nie żyją zgodnie z wiarą chrześcijańską. Wszystko to co robimy, powinniśmy robić zgodnie z wiarą, bo wtedy nasze działanie wyda piękne owoce. Powinniśmy zgodnie z wiarą głównie kierować się w życiu miłością. Jeżeli kieruję się w życiu wiarą, to nie czynię źle ale staram się czynić dobrze głównie wobec drugiego człowieka. Wtedy nie wyrządzam nikomu krzywdy, a wręcz odwrotnie jestem przyjacielem i staram się pomóc. Owoce naszej wiary są wartościowe i piękne. Można je nazwać uczynkami, ale te uczynki, to owoc naszej wiary. Nie są to uczynki, by pokazać, jacy to jesteśmy dobrzy i wspaniali, by inni nas podziwiali. Są to uczynki wypływające z potrzeby czynienia naszego serca. Są to uczynki, które odzwierciedlają naszą wiarę i z niej wypływają.


Wt kwi 25, 2017 15:15
Post Re: Predestynacja
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Jaka "wasza"?
Ta Wasza o predestynacji i pewności zbawienia.
Nie za bardzo wiem o co ci chodzi. Mylisz osoby albo dyskusję. Nie będę dyskutował o twoich projekcjach.


Wt kwi 25, 2017 15:29
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Zend napisał(a):
zefciu napisał(a):
Nie. Alus tego tak nie widzi....
Niech się sama wypowie.

Kilkakroć sie wypowiadałam, a na fakt, że nie czytasz postów nic nie poradzę, bo choćbym napisała jeszcze enty razy, to Ty enty razy ponowisz prośbę o wyjaśnienie.
Bo ciągle mam wrażenie, ze traktujesz uczynki jako jakis dodatek do wiary (własnie jak sprawności harcerskie). Ja natomiast uważam, ze są konsekwencją wiary. Już sama wiedza co podoba się Bogu wpływa na nasze wybory.
Cytuj:
Wiara bez uczynków to jak udane obdarzone potomstwem małżeństwo na odległość, bez osobistego i cielesnego kontaktu.
No właśnie o tym piszę. Uważasz, ze trzeba swa wiarę uzupełniać, udowadniać. Ja nie musze żonie udowadniać swojej miłosci, zbierac za to punkty. To milość do niej powoduje, że zachowuje sie tak, a nie inaczej, ze jestem blisko niej i ja wspieram.

Nieustannie odnosze wrazenie, ze wg ciebie człowiek jest zbawiony z wiary o ile udowodni to okreslonymi uczynkami. w ten sposób część zasługi spływa na niego.
Ja uważam, ze człowiek wierzący w sposób "naturalny" czyni tak, a nie inaczej kierując się nauczaniem Jezusa. wszystko, co taki człowiek uczyni dobrze jest zasługa Jezusa.
Szkoda, ze nie widzisz tej róznicy.

Konsekwencja twojego podejscia sa rózne myki, sposoby na zbawienie (pierwsze soboty, pierwsze piatki, specjalne *cudowne modlitwy, specjalne *cudowne rytuały).

* - czytaj "magiczne"


Wt kwi 25, 2017 15:42
Post Re: Predestynacja
No cóż nie dyskutujemy o wrażeniach, ale o nauce KK, którą wykazałam konkretnymi zapisami KKK. -


Wt kwi 25, 2017 15:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Predestynacja
servus napisał(a):
Mateusza 12:31
"BĘDZIESZ miłował bliźniego swego jak siebie samego..."
Słowo "będziesz" nie jest nakazem ale oznajmieniem. Nikt nie jest zdolny do wyprodukowania sam z siebie Bożej miłości Agape. Bez trwania w krzewie winnym, można wyprodukować co najwyżej ziemską miłość Fileo.

Gdzie w Mt 12, 31 jest napisane, że chodzi o rozróżnienie miłości agape i fileo?
Nawet jeśli tekst grecki używa agapao - to skąd wiedza, że nie jesteś w stanie kochać miłością agape?
Już pominę litościwie, że chodzi oMt 22,39
Czy wy wszyscy macie jakieś przekonanie o tym, że wy decydujecie, co Słowo Boże oznacza, nawet jeśli tego nie oznacza?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 25, 2017 16:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Wybiórczo czytasz:
- Dar wiary trwa w tym, kto nie zgrzeszył p-ko niej, Jednak "bez uczynków" wiara "jest martwa"(J 2,26) KKK 1815,
- Uczynkami miłosierdzia sa dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy (Iz 58,6-7; Hbr 13,1-3)., KKK 2447


To ile jest rodzajów tych wiary, i kto to ustanowił?

Bo albo w coś się wierzy albo nie wierzy i tyle, więc skąd pomysł na jakieś żywe czy martwe wiary?

wybrana napisał(a):
Wiara wiąże się z pewnym wzorcem życia, z pewnymi jej wartościami.


Wiara wiąże się z tym że w coś się wierzy, i nic więcej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 25, 2017 16:28
Zobacz profil
Post Re: Predestynacja
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Wybiórczo czytasz:
- Dar wiary trwa w tym, kto nie zgrzeszył p-ko niej, Jednak "bez uczynków" wiara "jest martwa"(J 2,26) KKK 1815,
- Uczynkami miłosierdzia sa dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy (Iz 58,6-7; Hbr 13,1-3)., KKK 2447


To ile jest rodzajów tych wiary, i kto to ustanowił?

Bo albo w coś się wierzy albo nie wierzy i tyle, więc skąd pomysł na jakieś żywe czy martwe wiary?

"Pomysł" z Biblii - przy czym dostrzegłam swój błąd :oops: - KKK 1815, chodzi o List św Jakuba 2,26.


Wt kwi 25, 2017 19:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Predestynacja
Zend napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zend napisał(a):
Marek
Nie polemizuje ze Słowem Bozym. Polemizuję z twoja interpretacją. Schowaj sobie takie zagrania do ... kieszeni.
Ja nie interpretowałem. Ja cytowałem.
A Ty tego co zacytowałem najwyraźniej nie uznajesz.
Jestem dorosłym człowiekiem, więc ze mną tak bezczelnie nie pogrywaj. Interpretujesz do dosłownie i stąd m.in. wkręt o ewangelikach.
Aha, "interpretuję" bo... nie interpretuję? ;)

Ale dobrze, dam Ci zatem szansę - proszę, podaj swoją interpretację tekstu tak, by nie wynikało z niego, iż Bóg osądzi nas według uczynków (przypominam - NIE wypowiadałem się na razie, z czego pochodzi zbawienie - mówimy o podstawie sądzenia).
Przypominam tekst:
„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/

Czekam z niecierpliwością ;-)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 25, 2017 19:56
Zobacz profil WWW
Post Re: Predestynacja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czekam z niecierpliwością ;-)
Nie, no chwila. Teraz moja kolej.
Tak troszke mniej przywoływane
"Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa." Rz 3.28

"Izrael, który zabiegał o Prawo usprawiedliwiające, do celu Prawa nie doszedł. Dlaczego? Ponieważ zabiegał o usprawiedliwienie nie z wiary, lecz - jakby to było możliwe - z uczynków" Rz 9.31-32

"uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia. " Gal 1.6

Czekam z niecierpliwoscią :D


Śr kwi 26, 2017 8:29
Post Re: Predestynacja
Nie musisz długo czekać
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić. Jeśli np brat twó lub siostra nie maja odzienia lub brak m codziennego chleba, a ktos im powie Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta a nie dacie im tego, czego potrzebują dla ciała - na co się to przyda? Tak też i wiara jesli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę bez uczynków, to ja ci pokaże wiarę ze swoich uczynków....
Chcesz zaś zrozumieć nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?
Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez te uczynki stała się doskonała...
Widzicie, że człowiek dostepuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.
Podobnie jak nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje czyny?
Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków
(Jk 2,14-26).
Jego bowiem dziełem jesteśmy stworzenie w Chrystusie Jezusie dla dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nim chodzili (Ef 2,10).


Śr kwi 26, 2017 9:21
Post Re: Predestynacja
.....który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne(Rz 2,6)
Zatem nie tylko św Jakub mówi o nagrodzie za uczynki miłosierdzia, to samo naucza św Paweł.


Śr kwi 26, 2017 9:41
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Zatem nie tylko św Jakub mówi o nagrodzie za uczynki miłosierdzia, to samo naucza św Paweł.

Czyli wg ciebie Paweł nauczał raz tak, a raz inaczej?
Jak rozumiesz fragmenty, które zamiesciłem?


Śr kwi 26, 2017 10:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Predestynacja
Alus napisał(a):
Widzicie, że człowiek dostepuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.


Czyli według tego co mówisz, do zbawienia potrzebne są uczynki?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 26, 2017 10:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL