Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 zbawienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zencognito napisał(a):
[Ta i co jeszcze? Przecież nikt by czegoś takiego nie przeżył.


Twój mistrz w sandałach wyszedł cało po spaleniu na stosie a ty powiedziałeś, że to możliwe .Więc czemu uważasz ,że nikt by tego nie przeżył . Czy tylko dlatego ,że lubisz kpić z katolików? wywyższajac się ponad wszystkich .Czy tego nauczał Budda?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 22, 2007 19:53
Zobacz profil
Post 
angua nie wiem czy te objawienia są uznanie przez Kosciół ... natomiast mam ten fragment z ( uwaga cytuje) "Modlitwy z książki Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa (R. Szaffera)" ale czy to jest uznane naprawde nie wiem !!!


Śr sie 22, 2007 21:48

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Z tego co wiem, to nie są. A książka chyba nie otrzymała imprimatur, prawda? Dlatego prosiłabym po prostu, abyś nie wymagał od innych uznawania tych objawień za prawdziwe - szczególnie w tym dziale... Myślę, że dyskusja może swobodnie toczyć się na podstawie Objawienia :)

A teraz najlepiej wróćmy do tematu :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr sie 22, 2007 22:12
Zobacz profil
Post 
ale ja od nikogo nie wymagam żeby je uznawał :p napisałem tylko zdanie: Pan Jezus powiedzial : " Ja na nikogo nie wydaję wyroku potępienia, nikogo nie skazuję na śmierć, a ten kto złą wolą się kieruje, potępia się sam”. a Tomu :"Hmm... Szczerze mówiąc, nie pamiętam takiej wypowiedzi z Ewangelii " . No to ja wyjasnilem że nie jest to z Ewangelii tylko z takiej ksiażeczki mam ... wiec prosze mnie nie "gwałcic" !! :lol:


Śr sie 22, 2007 22:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 15:02
Posty: 14
Post 
nabożeństwo do ukrytych Mąk Pana Jezusa zyskało imprimatur Kościoła i bardzo było polecane przez Papieża Klemensa II (1730-40 r.)


Wt sie 28, 2007 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Leeeeeeeerek:

Więc punktem odniesienia dla mnie jest Ewangelia, a nie jakaś książeczka. O to mi chodzi. To, że ktoś w jakieś książce wkłada coś w usta Jezusa - to co :?:

I nikogo nie gwałcę...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt sie 28, 2007 12:25
Zobacz profil WWW
Post 
Ty nie ale angua mi zarzuciła że wymagam od innych uznawanie tych ukrytych męk Pana Jezusa ... dobra nie ważne bo dyskusja nie dotyczy tematu ...


Wt sie 28, 2007 12:30

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 17:38
Posty: 1
Post wooogle...
jestem ateista. Thx za komentarz...

_________________
gg: 1110248


Wt wrz 11, 2007 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 20:38
Posty: 64
Post 
Kto zostanie zbawiony to wie tylko Bóg, ale w naszej wierze przyjmuje się że należy przyjmować komunie świętą by doznać zbawienia ("Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne") i że kościoł katolicki jest natchniony duchem świętym i że jest nie omylny. Więc ile procent osób jest katolikami i przyjmuje komunie co niedziele? Ale jak wiemy są ludzie którzy wcale nie są tacy dobrzy, a i tak przyjmują komunie.

Zastanówmy się chwile, pomyślmy, przygladając sie osobom przyjmującym komunie w niedziele, najlepiej tych których sie zna, np sąsiadów. Ja widziałem widziałem sąsiada który zdradzał żonę nie spowiadał się i przyjmował, uważał że to nie grzech :) albo babcie co całe dnie przesiadują w kościele zaniedbując rodzinę, męża, dom itd.. dresy widziałem, bo rodzina kazała. Ale jako katolicy musimy przyjmować za grzech to co uważa kościół, więc tak szczerze ile osób z tych przyjmujących komunie jest dobrzy?

Zacznijmy od odrobiny liczenia, ale trochę szerzej:
szacunkowo oblicza się że 33% populacji jest chrześcijanami, ale chrześcijanin to także prawosławny, protestant itp. więc trochę danych statystycznych z Wikipedi:
chrześcijaństwo wyznaje ponad 33% ludności świata (około 2,1 miliarda), w tym:
około 1,1 miliarda to katolicy (czyli mniej niż połowa)
590 milionów - protestanci
ponad 310 milionów - prawosławni,
77 milionów – anglikanie,
około 1,5 miliona - Żydzi mesjanistyczni

Zakładając że tylko kościół katolicki ma racje (a uważają że mają i że są nieomylni), to z 33% ludzi mogących osiągnąć zbawienie zostaje 16% bo reszta nie jest katolikami. Według badań z 2006r. udostępnionych KAI (http://ekai.pl/papiez2002/?MID=12985) przez Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie, w Polsce co niedziela we Mszy świętej uczestniczy 45,8 proc. natomiast do Komunii św. przystępuje 16,3 proc. katolików.

Polska jak wiemy to bardzo religijny kraj (w porównaniu z resztą krajów katolickich) więc osób chodzących w innych krajach i przyjmujących komunie jest znacznie mniej, ale bądźmy optymistami i przyjmijmy te procenty dla całego świata katolickiego, więc liczymy:
33% to chrześcijanie
16% ludności jest katolikami, polowa z tego chodzi do kościoła, czyli
8% ludzi chodzi do kościoła, z tego tylko 16% przyjmuje komunie czyli:
1,3% ludzi z całego świata przyjmuje komunie świętą, chodzi do kościoła w niedziele i jest katolikami.

Ciekawe ile osób z tych 1,3% jest DOBRYMI LUDŹMI? Którzy naprawdę wierzą i czynią dobrze, a nie tylko tak bo tak trzeba i wszystko z automatu? ILE? hmm? Połowa? Nie będę w to wnikał, ale jak widać aż 99% społeczeństwa spłonie w piekle :o I to ma być miłosierdzie??

_________________
Rz 14,24
Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.


Cz lis 06, 2008 8:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
LVL napisał(a):
Kto zostanie zbawiony to wie tylko Bóg

Cytuj:
ale jak widać aż 99% społeczeństwa spłonie w piekle


No jak widać wczuwasz się w Boga.

Jak napisałeś, tylko On wie kto zasłużył na niebo, a kto nie. Na szczęście On patrzy na serce, a nie na ręce sąsiada...

Na szczęście Bóg jest władny dopuścić do nieba, a nie Ty.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz lis 06, 2008 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 20:38
Posty: 64
Post 
Sam Jezus powiedział "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne" chcesz powiedzieć że wiesz lepiej niż sam Jezus kto zosanie zbawiony? dobry jesteś :)
Nie wczuwam sie w Boga, biorę co jest napisane i co uważane za prawdę i podsumowywuje to.

_________________
Rz 14,24
Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.


Cz lis 06, 2008 9:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
A jednocześnie powiedział:
Cytuj:
Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

(Mt 25, 34-40)

Bóg będzie sądził z miłości.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz lis 06, 2008 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 20:38
Posty: 64
Post 
Także Jezus powiedział:
Łk 10, 10
"Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was , wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu."

Czyli kto nie przyjął apostołów (czyli wiary katolickiej) czyli także i jego (w postaci krwi i ciała także) będzie miał gorzej niż Sodoma i Gomora, a wiemy co sie tam stało.


_________________
Rz 14,24
Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.


Cz lis 06, 2008 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 20:38
Posty: 64
Post 
Cytuj:
Pwt 5, 9
Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,

Jest bogiem Zazdrosnym, nie miłościwym sam się tak nazywa

Cytuj:
Pwt 13, 13-18
Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz.


Sam Bóg w starym testamęcie pisze że inne religie trzeba niszczyć a innowierców zabijać i ograbiać z ich złota.

Cytuj:
Mt 10, 40
"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał"


Należy go przyjmować, bo tylko w tedy przyjmuje się Boga.

Cytuj:
Łk 11, 23
"Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza."

Czyli każdy nie wierzący jest wrogiem Jezusa, nie przyjuje Boga do siebie, czyli nie zasługuje na zbawienie

Cytuj:
Łk, 14, 26
"«Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."

A należy nienawidzić wszystkich zraz ze sobą samym by być jego uczniem, czyli być z nim.
Więc jak możesz mówić że będzie sądzić z Miłości, skoro jest tam TYLE NIENAWIŚCI?

Więc nie wypaczaj słów Boga, mówi jasno i wyraźnie co trzeba czynić, a ty wskazując jeden malutki fragmencik uważasz że zglebiłeś zamysł Boski. Nie będę przyklejał całego pisma świętego, pokazuje co bardziej rażące słowa których jakoś nie chcecie znać, a Bóg skoro cos powiedział TO MUSI BYĆ TO WAŻNE, a nie wybieramy to co sie nam podoba, co sie nie podoba robi papa i uważamy sie za wyznawców Chrystusa. Nauki należy traktować jako całość a nie wybiórczo co gdzie mi bardziej pasuje, jak masz zamiar tworzyć nową religie nie opartą na bibli i na słowach Boga i Jezusa lecz na tym co byś chciał, to powodzenia (i witaj wśród 99% ludzi populacji która będzie wiecznie wić się w męczarniach). A jeżeli jesteś katolikiem to powinieneś WSZYSTKO UWZGLĘDNIAĆ


(PS: nie mam edit wiec nie dokleję do poprzedniego)

_________________
Rz 14,24
Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.


Cz lis 06, 2008 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
LVL napisał(a):
Cytuj:
Łk, 14, 26
"«Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."

A należy nienawidzić wszystkich zraz ze sobą samym by być jego uczniem, czyli być z nim.
Więc jak możesz mówić że będzie sądzić z Miłości, skoro jest tam TYLE NIENAWIŚCI?


Chyba żartujesz jeśli tak rozumiesz ten fragment?!

To jest po prostu dobitne określenie, że Bóg ma być ważniejszy od WSZYSTKIEGO i WSZYSTKICH, nawet od siebie samego.

LVL napisał(a):
Więc nie wypaczaj słów Boga, mówi jasno i wyraźnie co trzeba czynić, a ty wskazując jeden malutki fragmencik uważasz że zglebiłeś zamysł Boski.

Jest wprost przeciwnie. To Ty interpretujesz po swojemu to co mówi Jezus i wyrywasz z kontekstu.

Ale o czymś takim jak robisz jest napisane w Biblii:
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia." (2 List Piotra 1:20)

"Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę." (2 List Piotra 3:16)

Więcej pokory!

I jeszcze jedno: myślę, że masz małą wiedzę o ST, o tym jak powinno się to czytać, że konieczna jest znajomość kultury, historii, języka. Jeżeli tego nie znasz i/lub nie opierasz się na mocnym fundamencie Kościoła, to właśnie wychodzą takie kwiatki jak piszesz. Bo już sam język i kultura mają ogromne znaczenie.

A co do Boga "nienawiści", to polecam:

Jak czytać Stary Testament? - o. Jacek Salij OP
http://angelus.pl/index.php?Itemid=673& ... &task=view

Czy Bóg kazał wymordować narody Kanaanu? - o. Jacek Salij OP
http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm

_________________
Piotr Milewski


Cz lis 06, 2008 12:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL