Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Na obraz Boga 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Idiota napisał(a):
czy szumi jest masochistą?

Bynajmniej.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N mar 09, 2008 0:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 10:51
Posty: 57
Post Re: Na obraz Boga
wieczny_student napisał(a):
Co to znaczy być stworzonym na obraz Boga? W czym jesteśmy Mu podobni? I czego to nie mają aniołowie, że nie stanowią obrazu Boga?

Tem krótki cytat odpowie na pierwszą część Twojego pytania:
*** w74/21 s. 4 ak. 13-15 Bądźcie „naśladowcami Boga” ***
Biblia donosi: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rodz. 1:27). Uformowanie na obraz Boży nie oznaczało, że ludzie mieli wyglądać podobnie jak Bóg, ale raczej, że Bóg wszczepił pierwszym ludziom potencjalną zdolność przejawiania cech właściwych Jemu. Byli przecież Jego dziećmi. A czy syn nie stara się postępować, jak ojciec, albo córka — tak jak matka? Co więcej, syn jest czasem tak bardzo podobny do ojca, że mówi się o nim: „to wykapany ojciec”. I tak powinno być z nami. Przypomnijmy sobie skierowaną do nas zachętę, byśmy naśladowali Boga „jako dzieci umiłowane” (Efez. 5:1). W jaki sposób wszakże mamy dowieść, iż jako dzieci umiłowane naśladujemy prawdziwego Boga Jehowę, a nie jakichś fałszywych bogów?
14 Spojrzawszy jeszcze raz na napomnienie apostoła, stwierdzamy, iż jest tam opisany zasadniczy sposób, którym można wykazać, że się naśladuje Boga. Czytamy przecież: „Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane i postępujcie drogą miłości” (Efez. 5:1, 2). Tak, Jehowa Bóg jest wręcz uosobieniem miłości (1 Jana 4:8). Psalmista biblijny napisał w natchnieniu: „Jahwe [Jehowa] jest łagodny i miłosierny, nie skory do gniewu i bardzo łaskawy. Jahwe jest dobry dla wszystkich i Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieła.” — Ps. 145:8, 9.
15 Naśladujemy Jehowę, gdy się wzorujemy na Jego właściwościach: Jego miłości i miłosierdziu. W Piśmie świętym zapisano nawet specjalną zachętę w tym kierunku, mianowicie, słowa Syna Bożego, Jezusa Chrystusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Natomiast apostoł Piotr wzywa nas: „W całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: ‚Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty’.” — Łuk. 6:36; 1 Piotra 1:15, 16; Mat. 5:44, 45.

Drugie Twoje pytanie jest mało precyzyjne. Skąd to stwierdzenie, że aniołowie nie stanowią obrazu Boga. Czy mówisz o wszystrkich aniołach? Czy o tym również - (Judy 9) (...)Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza...”.
drugi wers - (Łukasza 1:26) (...)Kiedy była w szóstym miesiącu, anioł Gabriel został posłany od Boga (...)
To, że nie wszystkie pozostały przy postępowaniu odzwierciedlającym postępowanie Boga, to fakt. Szatan ma olbrzymie rzesze sług z pośród zbuntowanych aniołów i jak i ludzi, którzy świadomie czy nie oddalili się o Prawdziwego Boga i mu służą.

_________________
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone.Ap 4:11(BT)


Pn mar 09, 2009 18:28
Zobacz profil
Post Na Obraz i Podobieństwo....
Na obraz i podobieństwo Boga.:
Tak -jesteście dziećmi Boga -to zobowiązuje tylko, w Miłóści nasza przyjaźń ,jedność i podobieństwo..:

..."Ja służę wam Mocą Moją, bowiem wszystko: czym jesteście i to, że jesteście, otrzymaliście ode Mnie darmo i na zawsze, z Miłości.

Czyż może przyjaźń ze Mną zawrzeć ten, kto siebie tylko kocha? Jakże się porozumiemy? Jakże żyć będziemy, jeśli nie razem? Jakże działać będziemy - Ja, który kocham, więc darzę, udzielam się, podtrzymuję, wspomagam i ratuję was, i ty - jeśli będziesz myśleć tylko o sobie? Czy wtedy w ogóle nasza przyjaźń jest możliwa?... Przyjaźń prawdziwa, bezinteresowna?...

Ja pragnę przyjaźni twojej - dla twojego dobra, twojego szczęścia.

Ty, czy możesz Jej pragnąć - dla Mojego szczęścia? Wszak Dobrem jestem Ja sam i niczego mi nie brak.

Cóż więc może Nas połączyć? Co jest nam wspólne?

Tylko to, co w tobie jest podobne do Mnie, Twojego Ojca Niebieskiego. A nawet w bardzo małym dziecku zauważyć można to podobieństwo. Ukryte jest ono w każdym z was.

Dlatego nie od waszego wieku uzależniona jest przyjaźń ze Mną, a od Waszego stosunku do Mnie.

Budowniczy przy pomocy cegieł buduje gmach wedle własnego zamysłu. Lecz nawet jeśli jest genialny, bez cegieł go nie wybuduje. Wy jesteście cegłami Mojego Królestwa.


Ofiara Moja odkupiła wam Synostwo Boże tak, iż możecie już tu, na ziemi, żyć w Przyjaźni ze Mną, a wtedy otwierają się przed wami możliwości nieskończone, bo Ja władam wszystkim i Przyjaciołom udzielam Mocy Mojej, kiedy pragnę miłować.

Dzieci Moje! Królestwo Niebieskie jest istnieniem w Miłości wzajemnej ze Mną, udzielaniem się, dzieleniem szczęściem własnym.

Każdego z was wzywam i zapraszam, lecz z Łaski Mojej niewielu z was korzysta. Gdybym rozdawać zaczął dobra tego świata, bieglibyście po nie wszyscy, bowiem miska soczewicy jest widoczna, a Słowu Boga uwierzyć potrzeba. Soczewicę spożyć można natychmiast - Królestwo Boże wzrasta powoli w ciszy, cierpliwości i w trudzie nauki miłowania, bolesnym dla skażonej natury człowieka.

Lecz po soczewicy pozostaje wkrótce tylko wspomnienie i nowy głód, i nowe poszukiwania zaspokojenia pożądań natury cielesnej.

Ziarno zaś Królestwa Bożego w skwarze i znoju zasiane - wzrasta, dojrzewa i owoc dojrzały wam przynosi, gdyż czuwam nad nim Ja - Pan Królestwa.

Widzicie więc, dzieci, że u początku drogi waszej stoi - wiara, później - zawierzenie Miłości Mojej coraz większe, dojrzewające w cierpliwym trudzie powstawania z upadków, ponawiania wysiłków, powrotów do Mnie, a wszystkie one mówią Mi wasze „chcę".

Kiedy zaś wasze „Chcę być Kochany", „Chcę być z Tobą" zmieni się w „Chcę Miłować" - a to jest wasz pierwszy owoc, wtedy pragnienie darzenia, udzielania się światu rozkwita waszym podobieństwem do Mnie. Odpowiedzią Moją jest zaproszenie do przyjaźni. Mówię ci - „Przyjacielu, pójdź, będziemy razem służyć światu"....



Cytat z "Pozwólcie ogarnąć się Miłości "


Cz mar 12, 2009 4:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL