Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 23:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Faryzeusze i ich grzech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Faryzeusze i ich grzech
Przeczytałem gdzieś, że faryzusze mają grzech przecie Duchowi Świętemu, ponieważ nie uznali Jezusa, a posądzali go o pakt z Szatanem.
Ale przecież kierowali się tą samą mentalnością co ludzie dzisiaj.
Mam na to przykład:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sathya_Sai_Baba
Możnaby powiedzieć, że on paktuje z Diabłem, bo czyni cuda. Jezus czynił podobne rzeczy. Zastanówcie się, czy gdybyście byli świadkami, jak ktoś robi takie cuda, to uwierzylibyście mu? Jeśli nie, to dlaczego faryzeusze mieli wierzyć Jezusowi?


So lip 26, 2008 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Jezus nie tylko czynił cuda ale i nauczał. Wyrażnie widać w przypadku wielu przypowieści o cudach, że pytał czy wierzysz że moge Cie uzdrowić? Człowiek uzdrawiany już miał wiare w sercu, zanim został uzdrowiony. Jezus pozatym czynił coś gorszego dla faryzeuszy niż tylko uzdrawianie - On odpuszczał grzechy, które tylko Bóg może odpuszczać.

Może zatem chodzi o to że oni oczekiwali kogoś wedle swoich wyobrażeń, a ten któy przyszedł nie był podobny do tych wyobrażeń. A nie byli oni jednymi, było przecież kilka odłamów, każdy coś po swojemu rozpatrywał.

Zatem to nie tylko kwestia cudów czy sztuczek, ale też tego co miało nastąpić i jaki jest tego efekt. To się tyczy Jezusa, a czy tego pana który wypluwa różne złociedełka z buzi też?


So lip 26, 2008 16:12
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 20:00
Posty: 62
Post Re: Faryzeusze i ich grzech
a.R.E.k. napisał(a):
Przeczytałem gdzieś, że faryzusze mają grzech przecie Duchowi Świętemu, ponieważ nie uznali Jezusa, a posądzali go o pakt z Szatanem.
Ale przecież kierowali się tą samą mentalnością co ludzie dzisiaj.
Mam na to przykład:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sathya_Sai_Baba
Możnaby powiedzieć, że on paktuje z Diabłem, bo czyni cuda. Jezus czynił podobne rzeczy. Zastanówcie się, czy gdybyście byli świadkami, jak ktoś robi takie cuda, to uwierzylibyście mu? Jeśli nie, to dlaczego faryzeusze mieli wierzyć Jezusowi?


ale faryzeusze byli ustanowieni do tego by duchowo prowadzić żydów.
Oni znali pisma i wiedzieli ze Jezus miał przyjść.
i powinni być przygotowani na jego przyjście.

tak jak dzisiejsi duchowni.
niby maja duchowo wzmacniać wiernych a co robią wszyscy widzą.

dlatego oni zgrzeszyli przeciw duchowi świętemu poniewaz wiedzieli ale świadomie oszukiwali


So lip 26, 2008 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
jajajaja napisał:
Cytuj:
ale faryzeusze byli ustanowieni do tego by duchowo prowadzić żydów.
Oni znali pisma i wiedzieli ze Jezus miał przyjść.
i powinni być przygotowani na jego przyjście.

tak jak dzisiejsi duchowni.
niby maja duchowo wzmacniać wiernych a co robią wszyscy widzą.

dlatego oni zgrzeszyli przeciw duchowi świętemu poniewaz wiedzieli ale świadomie oszukiwali


Dokładnie! Należy jeszcze wspomnieć o czyms bardzo istotnym. Poza zamykaniem oczu przed prawdą i postepowaniem nie zgodnym z wolą Jahwe robili coś przez co obcjążali się "winą krwi" - " Mt 23:13
13. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
(BT)

Zakrywając w sposób świadomy, czy też nie prawdę o Bogu i Jego Synu Jezusie Chrystusie zamykają drogę do życia pod panowaniem Królestwa Bożego. O przyjście tego Królestwa wiekszość ludzi w tym kraju modli się każdego dnia, ale ma nie własciwe wyobrażenie o nim przez zakrywanie prawdy.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Wt sie 12, 2008 11:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL