Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Post na pustyni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 17:58
Posty: 226
Post 
Szumi napisał:
Cytuj:
Ludzie potrafią przez kilkadziesiąt lat nic nie jeść (chrześcijanie zazwyczaj jedynie Ciało i/lub Krew Pańską) i żyć więc nie jest to jakieś szczególnie dziwne.


:o Twierdzisz, że człowiek(żyjący) może kilkadziesiąt lat nie jeść?
Spróbuj nie jeść 3 dni (możesz jeść Ciało Pańskie :) )
ROTFL ROTFL ROTFL


Pn maja 04, 2009 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
rybeczka napisał(a):
Szumi napisał:
Cytuj:
Ludzie potrafią przez kilkadziesiąt lat nic nie jeść (chrześcijanie zazwyczaj jedynie Ciało i/lub Krew Pańską) i żyć więc nie jest to jakieś szczególnie dziwne.


:o Twierdzisz, że człowiek(żyjący) może kilkadziesiąt lat nie jeść?
Spróbuj nie jeść 3 dni (możesz jeść Ciało Pańskie :) )
ROTFL ROTFL ROTFL


Nie każdy człowiek, ale ten, któremu Pan Bóg da taką łaskę, m.i.n: Helen Quinlan, Teresa Neumann, Alexandrina da Costa, Marta Robin, św. Rita z
Cascia, św. Katarzyna z Sieny, św. Róża z Limy, św. Józef z Cupertino, Anna Katarzyna Emmerich.

_________________
Piotr Milewski


Pn maja 04, 2009 21:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nie jeść trzy dni to żaden wyczyn,a tygodniowa głodówka raz do roku dobrze by zrobiła większości przeżartych współczesnych mieszkańców naszej cywilizacji.Lekarze mieliby mniej roboty.


Śr maja 20, 2009 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 02, 2003 21:21
Posty: 228
Post 
A słyszałeś o opiniach, iż takie głodówki zwiększają ryzyko nowotworów?

_________________
Brewiarz na WP Brewiarz na Androida
Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum Opole


Cz maja 21, 2009 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
{o} napisał(a):
A słyszałeś o opiniach, iż takie głodówki zwiększają ryzyko nowotworów?


komórki bardziej... jednak nie kazdy powinien poscic w ten sposób to zalezy od zdrowia a w szczególnosci od wiary, jesli jest autentyczna a post jest w jakiejs intencji to jaknajbardziej mozna, sam poszcze dosc czesto i widze wielkie owoce ale musi to byc zgodne z Wola Ojca bo jesli czujemy ze nie powinnismy bo np. Jemu bardziej by sie podobalo gdybym zamiast postu o chlebie i wodzie poszedl biegac to wtedy tego nie czynimy, tzw. "nowoczesna" asceza czasami jest dla niektórych o wiele ciezsza niz poszczenie bo trzeba sie zmusic do systematycznosci, chocby w tym bieganiu albo jakichs cwiczeniach fizycznych...

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pt maja 22, 2009 12:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
a tygodniowa głodówka raz do roku dobrze by zrobiła większości przeżartych współczesnych mieszkańców naszej cywilizacji


to ja bym padła, jak pies pod płotem :D
Ciekawe kto by wtedy wszystko za nas robił, jakbyśmy nie mieli siły, już widzę np. tynkarza na tygodniowym poście jak szaleje przy pracy, heh.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pt maja 22, 2009 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
{o} napisał(a):
A słyszałeś o opiniach, iż takie głodówki zwiększają ryzyko nowotworów?

Nie słyszałem,natomiast wiem ,że współczesny człowiek je średnio dwa razy tyle,niż mu potrzeba do życia,a żywność w odróżnieniu od czasów Chrystusa jest nafaszerowana obecnie substancjami rakotwórczymi.
Medycyna naturalna zaleca głodówki jako oczyszczające organizm i zmniejszające ryzyko zapadniecia na nowotwory.Jest udowodniony nawet w akademickiej medycynie związek pomiezy zapadalnością na raka jelita grubego ,a tzw."dobrym odżywianiem się".Już starożytni lekarze z Hipokratesem włącznie zalecali posty jako lekarstwo na wiele przypadłości.


So maja 30, 2009 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Co do wypowiedzi Owieczki,to tylko Ci się tak zdaje.Nasze organizmy są tak skonstruowane od tysięcy lat ,że kilka dni głodówki nie stanowi większego wysiłku energetycznego,kiedyś człowiek nim zdobył pożywienie musiał przez pewien czas głodować.Zapewniam Cię,że głód przez pierwsze dni jest głównie psychiczny,dochodzą nieprzyjemne uczucia czasem w rodzaju np.ssania w żołądku,póżniej takie objawy ustepują.Ja np. potrafię głodować przez 4-5 dni chodząc normalnie do pracy,póżniej pojawiają sie pewne problemy z koncentracją co w moim przypadku uniemożliwia bezpieczna pracę,natomiast umiarkowany ruch fizyczny pomaga wręcz przertwać głodówkę.


So maja 30, 2009 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 17:58
Posty: 226
Post 
Wiesz Cyrylu, że żołądek o stałych porach(powinno się jeść o stałych porach) wydziela sok żołądkowy(kwas) który rozkłada pokarm?
Jeśli nie masz nic w tymże żołądku to rozkłada się tenże żołądek.

Nie dziwię się że wszystkie szpitale plaitują skoro wszyscy katolicy głoduja :) /ironia

Poradź się lekarza czy to zdrowo bo mi się wydaje że nie, a nie mam zamiaru utrzymywać leżących w szpitalu katolików.(podatek) :D


N maja 31, 2009 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Zapewniam Cię,że głód przez pierwsze dni jest głównie psychiczny,dochodzą nieprzyjemne uczucia czasem w rodzaju np.ssania w żołądku,póżniej takie objawy ustepują.Ja np. potrafię głodować przez 4-5 dni chodząc normalnie do pracy


Do pewnego stopnia zgodzę się z Tobą, Cyrylu, jednak muszą byc określone warunki do takiej głodówki - jesli masz w miarę lekką pracę, to w porządku, ale nie wierzę, że byłby do niej zdolny górnik, murarz, czy choćby matka dwójki małych dzieci, bo przy jednym małym trzeba mieć niezłego powera /zalezy jeszcze od dzieci - wiadomo/ do tego dołozyć nieprzespane noce, cały dom na głowie i w końcu dzieci byłyby sierotkami. Jesli ktoś nie ma wielkich wydatków energtycznych w czasie takiego postu, to owszem, pojdzie do pracy, gdzie się nie męczy, przyjdzie do domu, może nawet chwilę poleżec, pozniej przejsc sie na spacer czy zakupy, wrócić i na spokojnie powoli zrobić kilka rzeczy. Ale nie uwierzę, że jest to zdrowe w przypadkach, które przytoczyłam wczesniej.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N maja 31, 2009 15:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Otóż powielasz niczym nie uzasadnione poglądy.Praca umysłowa,którą
się param wymaga też sporo energii.To takie utarte jeszcze z czasów komuny przekonanie ,że narobi to się górnik,a ten za biurkiem to w zasadzie nic nie robi, tylko siedzi i kawę pije.

Nie słyszałem o przypadku ,żeby podczas kilkudniowej głodówki komuś się sam strawił żołądek.Natomiast obżeranie się np. słodyczmi wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych i może prowadzić do nadżerek lub choroby wrzodowej.Co do leżących w szpitalach katolików to większość na dzień dzisiejszy leży na skutek niewłaściwej diety lub obżarstwa.Kościół Katolicki współcześnie małą wagę przywiązuje do postów w sensie pokarmowym.Większośc znanych mi księży jest zwyczajnie otyła,albo na dobrej drodze w tym kierunku ,wystarczy sprawdzić jadłospisy królujące na plebaniach/na jednej będąc w charakterze gościa poczęstowano mnie w piątek chlebem ze smalcem :D /Może dobrze byłoby wrócić do starych dobrych tradycji postnych ,które jeszcze kultywują niedobitki jak ojcowie Kameduli.


Pn cze 01, 2009 12:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL