Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Boże Miłosierdzie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Boże Miłosierdzie
Boże Miłosierdzie ze względu na upadek moralny jaki ma miejsce w czasach obecnych wylewa się w ogromnym stopniu na całą Ziemię, i w związku z tym mam pytanie jak podchodzicie do modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia, czy traktujecie ją poważnie czy może jes to nikomu nie potrzebny "nowy" relikt?

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr kwi 01, 2009 20:41
Zobacz profil WWW
Post 
Kto czytał "Dzienniczek" nie może traktować niepoważnie.
Skoro Kościół ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, wysłuchując Jezusa objawiającego się s. Faustynie, nie można odrzucić Koronki, obrazu "Jezu ufam Tobie", Nowenny.


Śr kwi 01, 2009 22:23
Post 
Modlę się codziennie Koronką-

co już samo w sobie jest cudem, bo jestem bardzo niesystematyczna i niesumienna... :)


Śr kwi 01, 2009 23:32
Post Boże Miłosierdzie
....-„ Jestem Ojcem każdego człowieka i będę przy każdym z was ,który Mnie uzna i miłosierdziu mojemu zawierzy.
-Jesteście nieśmiertelni, dzieci , a chociaż przestaliście wierzyć w ludzką godność i waszą przyszłość w Królestwie moim, Ja nadal obiecuję ją wam. A ponieważ czasu możecie nie mieć na odmianę , żal i naprawienie krzywd , obiecuję wam że odpuszczę wam wszystkie wasze winy za jedną myśl skruchy.
Wystarczy Mi wasze „Żałuję „ , „Przebacz”, „Ojcze!”, abym dał wam życie wieczne – gdyż Jezus , Syn Boży wykupił was swoją Krwią .
Wszyscy , bez względu na waszą religię lub jej brak, bez względu na wasze winy, zostaliście już opłaceni przede Mną ofiarą śmierci Krzyżowej Boga –Człowieka. Krew Boga ma moc zbawczą leżącą w samej naturze Boga i wszyscy możecie być przez nią obmyci – jeśli zechcecie.
Nie ma wśród was ludzi czystych. Wszyscy uczestniczycie we wspólnej winie nienawiści do braci swoich. Inaczej nie powstały by śmiercionośne bronie. Wszyscy podlegacie sądowi sprawiedliwości mojej. Ale ponad wszystko góruje miłosierdzie moje.
Dlatego obiecuję przebaczenie i darowanie win – wszystkich ,nawet najcięższych – każdemu, kto będzie żałował za nie i wezwie miłosierdzia mego. Obiecuję to wszystkim ludziom ziemi, biednym , zabłąkanym , dzieciom moim.
Kto zaś ufa Mi i zna miłość moją, niech nie ustaje w prośbach za zagrożonych i ginących braci swoich .Niech wzywa miłosierdzia mojego przez ofiarę Krwi Jezusa Chrystusa na głowy ślepych i zniewolonych. Niech sam miłosierdzie świadczy wokół, polega na Mnie i mój pokój rozdaje. Proście ,dzieci , proście nieustannie, bo nie znacie godziny własnej śmierci , tym bardziej więc litujcie się nad umierającymi! „

............
cytat z "Wychowanie Boże" - wydawnictwo WAM –1995 r.
Dostępne na :
www.do-nieba.republika.pl


Pn kwi 06, 2009 4:16

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:48
Posty: 8
Post Re: Boże Miłosierdzie
Witam,szczęść boże jestem tu nowa ale to nie znaczy że juz nie mogę się wypowiedzieć prawda ?? Moją najważniejszą modlitwą w ciągu dnia jest właśnie Przepiękna Koronka do Bożego Miłosierdzia :) Polecam bardzo mi pomaga taka codzienna ,,medytacja" tą modlitwą.


Śr cze 13, 2012 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Boże Miłosierdzie
AHAWA napisał(a):
Boże Miłosierdzie ze względu na upadek moralny jaki ma miejsce w czasach obecnych wylewa się w ogromnym stopniu na całą Ziemię, i w związku z tym mam pytanie jak podchodzicie do modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia, czy traktujecie ją poważnie czy może jes to nikomu nie potrzebny "nowy" relikt?


Ja traktuje ją poważnie (a przynajmniej staram się)

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 13, 2012 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Boże Miłosierdzie
Niektóre słowa Jezusa Chrystusa do błogosławionej siostry Marii Faustyny.
http://www.misje.diecezja.kalisz.pl/Faustyna/Slowa.htm


Śr cze 13, 2012 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Boże Miłosierdzie
Czasem odmawiam ''koronkę''. Jeśli wybija 15.00 a np. nie mogę się w tym momencie pomodlić to mówię; ''Jezu zmiłuj się nade mną''.

Jak najbardziej traktuję poważnie.


Pn lip 02, 2012 13:19
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
ja to aż się boje odmawiać ta modlitwę bo pociąga za sobą zbyt poważne skutki.


Pn lip 02, 2012 14:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Boże Miłosierdzie
Jakie skutki masz na myśli Mkb?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn lip 02, 2012 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Boże Miłosierdzie
Jest to jak najbardziej modlitwa na nasze czasy.

Z Dzienniczka św. Faustyny:

W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odma­wiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku;chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia Mojego.Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask Pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu.(Dz 687)



Na drugi dzień już po dwunastej, kiedy weszłam na salę, ujrzałam osobę konającą i dowiedziałam się, że agonia zaczęła się w nocy. Kiedy stwierdziłam - była ta wtenczas, kiedy mnie proszona a modlitwę. Nagle usłyszałam w duszy głos: - odmów tę koronkę, której cię nauczyłem. Pobiegłam po różaniec i uklękłam przy konającej i zaczęłam z całą gorącością ducha odmawiać tę koronkę, Nagle konająca otworzyła oczy i spojrzała się na mnie i nie zdążyłam zmówić całej ­koronki, a ona już skonała z dziwnym spokojem. Gorąca prosiłam Pana, aby spełnił obietnicę, którą mi dał za odmówienie tej koronki. Dał mi Pan poznać, że dusza ta dostąpiła łaski, którą Pan mi przyobiecał. Dusza ta była pierwsza, która doznała obietnicy Pańskiej. Czułam, jak moc miłosierdzia ogarnia tę duszę. (Dz 810)



Kiedy weszłam do swej samotni, usłyszałam te słowa: każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę, albo przy konającym inni odmówią, jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę i poruszą się wnętrzności Miłosierdzia Mojego, dla Bolesnej Męki Syna Mojego.O, gdyby wszyscy poznali, jak Wielkie jest miłosierdzie Pańskie, ale jak bardzo my wszyscy potrzebujemy tego miło­sierdzia, a szczególnie w tej stanowczej godzinie.(Dz 811)



Na drugi dzień Świąt, był u nas Ojciec Andrasz ze Mszą św., podczas której także widziałam małego Jezusa. Po południu byłam u spowiedzi, na pewne pytania nie dał mi Ojciec odpowiedzi, które dotyczyły dzieła tego, powiedział: jak będziesz zdrowa, to wtenczas konkretnie pomówimy, a teraz ­staraj się wykorzystać te łaski, których ci Bóg udziela i staraj się wrócić do zupełnego zdrowia - a resztę ty wiesz, jak się masz kierować i czego się trzymać w tych rzeczach. Za pokutę zadał mi Ojciec abym odmówiła tę koronkę, której mnie nauczył Jezus. Wtem usłyszałam głos podczas odmawiania tej koronki:O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia Mego poruszone są­ dla odmawiających tę koronkę. Zapisz te słowa, córko Moja, mów światu o Moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie Moje. Jest to znak na czasy ostatecz­ne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas niech uciekają się do źródła miłosierdzia Mojego, niech korzystają z Krwi i Wody, która dla nich wytrysła. - O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bożego? Uciekajcie teraz do źródła miłosierdzia Bożego, O, jak wielką widzę liczbę dusz widzę - uwielbiły miłosierdzie Boże i śpiewać będą pieśń chwały na wieki.(Dz 847-848)



+ Dziś wieczorem umierał pewien człowiek młody jeszcze, ale strasznie się męczył. Zaczęłam za niego tę koroneczkę, której mnie nauczył Pan. Zmówiłam całą, jednak konanie się przedłuża, chciałam zacząć litanię do Wszystkich Świętych, ale nagle usłyszałam te słowa: odmawiaj tę koronkę. Zrozumiałam, że dusza ta potrzebuje wielkiej pomocy modlit­wy i wielkiego miłosierdzia. Zamknęłam się w swojej separatce i padłam krzyżem przed Bogiem i żebrałam miłosierdzia dla tej duszy; wtem odczułam wielki Majestat Boży i wielką sprawied­liwość Bożą. Truchlałam z przerażenia, ale nie przestawałam błagać Boga o miłosierdzie za duszę tą i zdjęłam krzyżyk z piersi swoje[j], krzyżyk ten jest ślubny i położyłam go na piersiach konającego, i rzekłam do Pana: Jezu, spójrz się na tę duszę z taką miłością, z jaką się spojrzałeś na moją całopalną ofiarę w dzień ślubów wiecznych i przez moc obietnicy, jakoś mi przyrzekł dla konających, którzy będą wzywać miłosierdzia Twego za nimi, i przestał się męczyć, skonał spokojnie. O, jak bardzo powinniśmy się modlić za konających, korzystajmy z miłosierdzia, póki czas zmiłowania.(Dz 1035)



Córko Moja. zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej koronki podoba Mi się dać wszystko o co mnie prosić będą. Zatwardziali grzesznicy, gdy ją odmawiać będą, napełnię dusze ich spokojem., a godzina śmierci ich będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych; gdy dusza ujrzy i pozna ciężkość swych grzechów. gdy się odsłoni przed jej oczyma duszy cała przepaść nędzy w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza ale z ufnością niech się rzuci w ramiona Mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. Dusze te mają pierwszeństwo do Mojego litościwego Serca, one mają pierwszeństwo do Mojego miłosierdzia. Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia Mojego nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci Mojej. Napisz, gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedli­wy, ale jako Zbawiciel miłosierny.(Dz 1541)



Dziś wszedł do mnie Pan i rzekł: - Córko Moja, dopomóż Mi zbawiać dusze. Pójdziesz do konającego grzesznika i będziesz odmawiać tę koroneczkę, a przez to wyprosisz mu ufność w Moje miłosierdzie, gdyż już jest w rozpaczy.(Dz 1797)

źródło:

św. s. M. Faustyna Kowalska "Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej", Wyd. Księży Marianów 2001

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Cz kwi 11, 2013 10:36
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
O 14.59 wychodzę z pracy, by o 15.01 włączyć w samochodzie radio eM i jazda z koronką.


Cz kwi 11, 2013 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re:
Alus napisał(a):
Kto czytał "Dzienniczek" nie może traktować niepoważnie.
Skoro Kościół ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, wysłuchując Jezusa objawiającego się s. Faustynie, nie można odrzucić Koronki, obrazu "Jezu ufam Tobie", Nowenny.




Mimo uznania objawień s. Faustyny przez Kościół jestem sceptyczna, zresztą jak wobec innych objawień.(co nie znaczy, że uważam, że napewno nie pochodzą od Boga, poprostu mam wątpliwości) Przeczytałam dzienniczek s. Faustyny, potraktowałam go raczej jako literaturę "pobożnościową".


Przed obrazem Jezusa Miłosiernego się nie modlę - to ponad moje siły (nie sprzyja modlitwie ciągłe myślenie o tym, że obraz jest kiczowaty a Jezus na nim zniewieścialy - być może te myśli to natręctwo, mnic na to nie poradzę). Przepraszam tych, których uraziłam moim szczerym wyznaniem...

Koronką do Miłosierdzia Bożego się modlę, to piękna, głeboka modlitwai nie przeszkadza mi, że ma taką archaiczną formę.

Święto Miłosierdzia Bożego uważam za jedno z większych świąt w Kościele.
I bardzo się cieszę, że zostało ustanowione.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz kwi 11, 2013 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
AHAWA napisał(a):
Boże Miłosierdzie ze względu na upadek moralny jaki ma miejsce w czasach obecnych wylewa się w ogromnym stopniu na całą Ziemię, i w związku z tym mam pytanie jak podchodzicie do modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia, czy traktujecie ją poważnie czy może jes to nikomu nie potrzebny "nowy" relikt?


"Gdyby ktoś powiedział, że wiara usprawiedliwiająca polega wyłącznie na ufności w miłosierdzie Boga, który odpuszcza grzechy z powodu [zasług] Chrystusa (...) – niech będzie wyklęty". (Sobór Trydencki, Sesja VI, kanon 12).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N sie 18, 2013 14:12
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
Endek napisał(a):
AHAWA napisał(a):
Boże Miłosierdzie ze względu na upadek moralny jaki ma miejsce w czasach obecnych wylewa się w ogromnym stopniu na całą Ziemię, i w związku z tym mam pytanie jak podchodzicie do modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia, czy traktujecie ją poważnie czy może jes to nikomu nie potrzebny "nowy" relikt?


"Gdyby ktoś powiedział, że wiara usprawiedliwiająca polega wyłącznie na ufności w miłosierdzie Boga, który odpuszcza grzechy z powodu [zasług] Chrystusa (...) – niech będzie wyklęty". (Sobór Trydencki, Sesja VI, kanon 12).


Sam Bóg zażyczył sobie takiej modlitwy więc Sobór nie jest ponad Boga. Poza tym, tutaj chodzi o coś innego, to nie na zasadzie zamiennika spowiedzi na przykład, ale ufność w to że Bóg jest miłosierny. Bez miłości i miłosierdzia Boga ten świat zginie a my przestaniemy istnieć. Tylko to nas podtrzymuje nic więcej.


N sie 18, 2013 14:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL