Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 17:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Boże Miłosierdzie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 03, 2013 17:20
Posty: 49
Post Re: Boże Miłosierdzie
Właśnie. Ludzie myślą, że to "nowe życie" dostaną po śmierci... Właśnie że nie! Nowe życie dostaliśmy przy Chrzcie Świętym. I mamy je świętym wieść. Naśladować Chrystusa, w Jego miłosierdziu, w Jego postępowaniu, w Jego wierze, ale z naszym (!) krzyżem życia.

_________________
Wiara jest gwarancją tego, czego się spodziewamy, i dowodem rzeczywistości niewidzialnej.


N sie 18, 2013 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
equuleuss napisał(a):
Sam Bóg zażyczył sobie takiej modlitwy więc Sobór nie jest ponad Boga.

Bezczelna i zuchwała herezja. Sobór ma asystencję Ducha Świętego i przemawia głosem Boga. Bóg nie będzie kwestionował samego siebie.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N sie 18, 2013 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Boże Miłosierdzie
A ty to kto? Ksiądz, żebyś wiernym ścieżki prostował?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N sie 18, 2013 22:40
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
Endek napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Sam Bóg zażyczył sobie takiej modlitwy więc Sobór nie jest ponad Boga.

Bezczelna i zuchwała herezja. Sobór ma asystencję Ducha Świętego i przemawia głosem Boga. Bóg nie będzie kwestionował samego siebie.

A wedle tradycjonalistów Duch Święty przegapił SWII.


Pn sie 19, 2013 7:39

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
Alus napisał(a):
A wedle tradycjonalistów Duch Święty przegapił SWII.

Dopuścił.
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. (2 Tym. 4:3-4)

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sie 19, 2013 9:53
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
Endek napisał(a):
Bezczelna i zuchwała herezja. Sobór ma asystencję Ducha Świętego i przemawia głosem Boga. Bóg nie będzie kwestionował samego siebie.

Swiete slowa Endek. ciekawe, dlaczego sam w nie nie wierzysz?

Endek napisał(a):
"Gdyby ktoś powiedział, że wiara usprawiedliwiająca polega wyłącznie na ufności w miłosierdzie Boga, który odpuszcza grzechy z powodu [zasług] Chrystusa (...) – niech będzie wyklęty". (Sobór Trydencki, Sesja VI, kanon 12).

To mi sie zawsze szalenie (nie ) podobalo na wczesniejszych Soborach. Szli po linii najmniejszego oporu i wyklinali pojedyncze zadnaia jako herezje, ale zeby pozytywnie nauke Kosciola sforumlowac? O, nie. To juz byloby za ... trudne?

To Endek powiedz nam teraz, jako specjalista od calosci nauki Kosciola do lat 60. XX wieku, na czym wiara usprawiedliwajaca polega.


Pn sie 19, 2013 11:01
Post Re: Boże Miłosierdzie
Cytuj:
"Gdyby ktoś powiedział, że wiara usprawiedliwiająca polega wyłącznie na ufności w miłosierdzie Boga, który odpuszcza grzechy z powodu [zasług] Chrystusa (...) – niech będzie wyklęty". (Sobór Trydencki, Sesja VI, kanon 12).


Cytuj:
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. (2 Tym. 4:3-4)

Orzeczenie Soboru Trydenckiego dowodzi nie znoszenia zdrowej nauki, bo też nawet największe ofiary i poświęcenia człowieka są niczym w kwestii zbawienia, wobec ofiary Chrystusa.
Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki ani anielski. WSZYSTKO CO ISTNIEJE WYSZŁO Z WNĘTRZNOŚCI MIŁOSIERDZIA MOJEGO (Dzienniczek 699).


Pn sie 19, 2013 11:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Boże Miłosierdzie
Endek napisał(a):
Bezczelna i zuchwała herezja. Sobór ma asystencję Ducha Świętego i przemawia głosem Boga. Bóg nie będzie kwestionował samego siebie.


A to o asystowaniu DŚ też jakiś sobór uchwalił. Więc jak w to nie wierzyć?
Sobór ma zawsze rację bo tak sobie uchwalił i basta :)

_________________
pajacyk.pl


Pn sie 19, 2013 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
Kael napisał(a):

To Endek powiedz nam teraz, jako specjalista od calosci nauki Kosciola do lat 60. XX wieku, na czym wiara usprawiedliwajaca polega.

''Jakie są przymioty usprawiedliwienia według nauki katolickiej?
Oto one: 1) jest ono niepewne; 2) nie jest ono równe dla wszystkich ludzi; 3) może być utracone; 4) może być odzyskane.
Kościół uczy, że nikt poza przypadkami specjalnego objawienia przez Boga, nie może być pewny pewnością wiary swojego własnego usprawiedliwienia. "Bez specjalnego objawienia nie można wiedzieć, kogo sobie Bóg wybrał". (Sobór Trydencki, Sesja VI, rozdział 9). Przyczyną tej niepewności jest to, że usprawiedliwienie zależy nie tylko od Bożej obietnicy, ale również od naszego nawrócenia i przygotowania, a tego nie jesteśmy pewni całkowicie. Moralnie możemy być pewni że jesteśmy w stanie łaski, tzn. możemy powiedzieć: "Jest bardzo prawdopodobne, że jestem w stanie łaski", ale nie możemy tu mieć pewności wiary.
Kościół uczy, że wewnętrzne uświęcenie (lub sprawiedliwość) człowieka jest zdolne do wzrostu jako wynik dobrych uczynków. Ponieważ dobre uczynki nie są w równym stopniu praktykowane przez wszystkich, stąd bierze się nierówność usprawiedliwienia wśród ludzi.''

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sie 19, 2013 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
tanie_wino napisał(a):

A to o asystowaniu DŚ też jakiś sobór uchwalił. Więc jak w to nie wierzyć?
Sobór ma zawsze rację bo tak sobie uchwalił i basta :)

Asystencją Ducha Świętego został obdarzony Kościół zgodnie z obietnicą Zbawiciela. Głową Kościoła jest papież i on w sprawach wiary i obyczajów gdy przemawia ex cathedra nie może się mylić. Sobór Powszechny po zatwierdzeniu go przez papieża, ma ten sam przymiot nieomylności. Nas katolików obowiązuje ten dogmat wiary. Bierze się to z tego, że sam autorytet Boga jest weń zaangażowany.Skoro Bóg przemawia głosem Kościoła, byłoby niedorzecznością, zmieniać Jego wolę, znów powołując się na asystencje Ducha Świętego. Gdzie mamy do czynienia z rewizją orzeczeń, tam o żadnej asystencji nie można mówić. W tym wypadku piszę o V2 i późniejszych reformach.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sie 19, 2013 19:10
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
Endek napisał(a):
tanie_wino napisał(a):

A to o asystowaniu DŚ też jakiś sobór uchwalił. Więc jak w to nie wierzyć?
Sobór ma zawsze rację bo tak sobie uchwalił i basta :)

Asystencją Ducha Świętego został obdarzony Kościół zgodnie z obietnicą Zbawiciela. Głową Kościoła jest papież i on w sprawach wiary i obyczajów gdy przemawia ex cathedra nie może się mylić. Sobór Powszechny po zatwierdzeniu go przez papieża, ma ten sam przymiot nieomylności. Nas katolików obowiązuje ten dogmat wiary. Bierze się to z tego, że sam autorytet Boga jest weń zaangażowany.Skoro Bóg przemawia głosem Kościoła, byłoby niedorzecznością, zmieniać Jego wolę, znów powołując się na asystencje Ducha Świętego. Gdzie mamy do czynienia z rewizją orzeczeń, tam o żadnej asystencji nie można mówić. W tym wypadku piszę o V2 i późniejszych reformach.


Cytuj:
''Jakie są przymioty usprawiedliwienia według nauki katolickiej?
Oto one: 1) jest ono niepewne; 2) nie jest ono równe dla wszystkich ludzi; 3) może być utracone; 4) może być odzyskane.
Kościół uczy, że nikt poza przypadkami specjalnego objawienia przez Boga, nie może być pewny pewnością wiary swojego własnego usprawiedliwienia. "Bez specjalnego objawienia nie można wiedzieć, kogo sobie Bóg wybrał". (Sobór Trydencki, Sesja VI, rozdział 9). Przyczyną tej niepewności jest to, że usprawiedliwienie zależy nie tylko od Bożej obietnicy, ale również od naszego nawrócenia i przygotowania, a tego nie jesteśmy pewni całkowicie. Moralnie możemy być pewni że jesteśmy w stanie łaski, tzn. możemy powiedzieć: "Jest bardzo prawdopodobne, że jestem w stanie łaski", ale nie możemy tu mieć pewności wiary.
Kościół uczy, że wewnętrzne uświęcenie (lub sprawiedliwość) człowieka jest zdolne do wzrostu jako wynik dobrych uczynków. Ponieważ dobre uczynki nie są w równym stopniu praktykowane przez wszystkich, stąd bierze się nierówność usprawiedliwienia wśród ludzi.''



Nie widziałeś w kościołach obrazu który jest czczony pod nazwą miłosierdzie Boga ? Tam jest napis - Jezu ufam Tobie.


Wt sie 20, 2013 1:44

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
equuleuss napisał(a):

Nie widziałeś w kościołach obrazu który jest czczony pod nazwą miłosierdzie Boga ? Tam jest napis - Jezu ufam Tobie.

Bóg jest nieskończenie miłosierny, ale i nieskończenie sprawiedliwy. O tym zapominają wszyscy wyznawcy miłosierdzia, fałszując obraz Boga.

''Od zuchwałej ufności w miłosierdzie Boże, wybaw nas, Duchu Święty, Boże.''

Litania do Ducha Świętego
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty mądrości, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty rozumu,
Duchu Święty rady,
Duchu Święty męstwa,
Duchu Święty umiejętności,
Duchu Święty pobożności,
Duchu Święty bojaźni Bożej,
Duchu Święty, Światło Proroków i Apostołów,
Duchu Święty, nasz Pocieszycielu,
Bądź nam miłościw, przepuść nam, Duchu Święty, Boże.
Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Duchu Święty, Boże.
Od zuchwałej ufności w miłosierdzie Boże, wybaw nas, Duchu Święty, Boże.
Od wszelkiej rozpaczy o łasce Bożej,
Od sprzeciwiania się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
Od nieżyczliwości i zazdrości braciom łaski Bożej,
Od zatwardziałości serca,
Od zaniedbania pokuty aż do śmierci,
Od wszelkich złych i nieczystych spraw i myśli,
Od nagłej i niespodziewanej śmierci,
Od potępienia wiekuistego,
Przez cudowną sprawę przy poczęciu Jezusa Chrystusa,
Przez Twoje przyjście w językach ognistych,
My grzeszni, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Duchu Święty, Boże.
Abyś Kościołem świętym rządzić i zachować raczył,
Abyś nas w pobożności i pokorze utwierdzić raczył,
Abyś nam stałości i męstwa udzielić raczył,
Abyś myśli nasze ku pożądaniu niebieskich rzeczy podnieść raczył,
Abyś nas oczyścić i na godne mieszkanie dla siebie poświęcić raczył,
Abyś nas w cierpieniach naszych pocieszyć raczył,
Abyś nas w łasce swojej utwierdzić i zachować raczył,
Abyś nas wszystkich do uczestnictwa w chwale wiekuistej doprowadzić raczył,
Abyśmy Ciebie miłowali i dla Ciebie grzechów się strzegli,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

W. Stwórz, Boże, we mnie serce czyste.
O. I odnów we mnie moc ducha.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt sie 20, 2013 7:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
Koronka do Miłosierdzia Bożego - Ks. Rafał Trytek


''Prawie wszystkie osoby mówiące o Koronce do Miłosierdzia Bożego mają na myśli tę, która pochodzi od s. Faustyny Kowalskiej. Nie wiedzą one, że nazwa jest „zapożyczona” od wcześniejszej wersji, która posiada kościelne imprimatur. Dla użytku wiernych podajemy oryginalną, zatwierdzoną przez Kościół koronkę, z „Nowego Brewiarzyka Tercjarskiego:''

„-Ojcze nasz, Zdrowaś Marjo, Chwała Ojcu.

Modlitwa.

O Serce Jezusa, nie mieć miłosierdzia nad nędznymi grzesznikami, jest to rzecz niemożliwa dla Ciebie. Przeto Cię błagamy, zmiłuj się nad nami, użycz nam łask wszelkich, o które Cię prosimy, przez Niepokalane i bolejące Serce Marji, Matki Twojej, Matki naszej, której nigdy nic odmówić nie możesz.

10 razy: O mój Jezu miłosierdzia.

Modlitwa wraz z westchnieniem powtarza się pięć razy, na końcu dodaje się Ojcze nasz i Zdrowaś Marjo.”

Za: Nowy Brewiarzyk Tercjarski, ułożony przez O.L.K., wydanie trzynaste, Kraków 1928
Imprimatur: Kraków 28.III.1894, kard. A. Dunajewski, Reimprmiatur: Kraków 26.IV.1928, bp Adam Stefan Sapieha

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt sie 20, 2013 7:21
Zobacz profil
Post Re: Boże Miłosierdzie
Cytuj:
Bóg jest nieskończenie miłosierny, ale i nieskończenie sprawiedliwy. O tym zapominają wszyscy wyznawcy miłosierdzia, fałszując obraz Boga.



O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, że jestem święty i sprawiedliwy, a nie wierzy, że jestem miłosierdziem, nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbią sprawiedliwość moją, ale nie wierzą w dobroć moją.

Raduje się serce moje tym tytułem miłosierdzia.

Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem

[Bóg przyobiecał wielką łaskę] - szczególnie tobie i wszystkim, którzy głosić będą o tym wielkim miłosierdziu moim. Ja sam bronić ich będę w godzinę śmierci, jako swej chwały, i chociażby grzechy dusz czarne były jak noc, kiedy grzesznik zwraca się do miłosierdzia mojego, oddaje mi największą chwałę i jest zaszczytem męki mojej. Kiedy dusza wysławia moją dobroć, wtenczas szatan drży przed nią i ucieka na samo dno piekła.

Duszom, które uciekać się będą do mojego miłosierdzia, i duszom, które wysławiać i głosić będą innym o moim wielkim miłosierdziu, w godzinę śmierci postąpię z nimi według nieskończonego miłosierdzia mojego.

Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko odmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu.

Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego.

Palą mnie płomienie miłosierdzia, pragnę je wylewać na dusze ludzkie. O, jaki mi ból sprawiają, kiedy ich przyjąć nie chcą.

Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym. Kiedy dusza zbliża się do mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze.

Rozkosz mi sprawiają dusze, które się odwołują do mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim. Napisz: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości mojej...


Słowa Jezusa do siostry Faustyny.


Wt sie 20, 2013 15:53

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Boże Miłosierdzie
equuleuss napisał(a):
Słowa Jezusa do siostry Faustyny.

Papież Jan XXIII, zeszyt siostry Faustyny wpisał na index ksiąg zakazanych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Faustyna_Kowalska
Cytuj:
W marcu 1959 r. Stolica Apostolska wydała notę zabraniającą szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez Siostrę Faustynę (AAS, 6 marca 1959 r., s. 271). Oznaczało to zakaz publikowania Dzienniczka s. Faustyny. Mimo iż sześć lat później rozpoczęto w Krakowie proces beatyfikacyjny, zakaz cofnięto dopiero w 1978 r.[36].

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt sie 20, 2013 17:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL