Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Czy Bóg cierpi ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Czy Bóg cierpi ?
Metanoia/Freedom napisał(a):
nadal nie wiem czy Bóg "współcierpi" czy współcierpi duchowo czy też emocjonalnie wraz z człowiekiem jako Bóg

Mam książkę: "Czy Bóg cierpi " i w niej jest napisane , że Bóg "wspólcierpi" , a nie wspólcieri-dosłownie - tak jak podaje artykuł .

Na logike, skoro Bóg stał się człowiekiem, to cierpienia Jezusa człowieka są cierpieniami Boga .
Skoro są trzy osoby Boskie to kim jest Jezus człowiek ?


Czy Pan Jezus przestaje byc Bogiem, bo stal sie takze czlowiekiem?
Odpowiedz brzmi - nie.

Czy Pan Jezus cierpial fizycznie i mentalnie na krzyzu? Czyli w duszy i ciele?
Jak najbardziej tak.
"Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci."

"On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą. "
Czy swiety Bóg wiszacy na krzyzu nie cierpial z powodu stania sie grzechem za ludzi? Co wiecej Panu Jezusowi wydawalo sie nawet - przez te grzechy, ze Ojciec Go opuscil.
"Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił...? Czemuś tak daleki od wybawienia mego, od słów krzyku mojego?"
A oczym swiadcza te slowa..?
"Serce moje stało się jak wosk, Roztopiło się we wnętrzu moim. (16) Siła moja wyschła jak skorupa, A język mój przylgnął do podniebienia mego I położyłeś mnie w prochu śmierci. "


Cz mar 13, 2014 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 23:36
Posty: 18
Post Re: Czy Bóg cierpi ?
dla mnie to proste - skoro Bóg ma wroga - Lucyfera, którego z miłości stworzył..a któryż to lucyfer z Nim wojuje..zwodząc do piekieł Jego dzieci Bóg - Miłość Cierpi; tajemnica głębi miłości i wolności jest dla mnie tajemnicą; A poza tym...nasze ludzie doświadczenia cierpienia są zgoła odmienne i nieskończenie inne niż cierpienia Boga - świętego, niepojętego..nieskończonego ;cóż my wiemy jak cierpi Bóg (?)., jak doświadczał cierpienia Jezus. my często zapominamy o tym , ze cierpimy podwójnie..bo cierpimy jakimś cierpieniem , zazwyczaj zawinionym..i dodajemy sobie do tego cierpienia bunt... niezgodę na cierpienie..w ten sposób cierpienie w sobie potęgujemy; hm...Rozważając czy Bóg cierpi chyba nie można popełniać błędu zbytniego przywiązywania wagi do porównywania Jego Cierpienia do naszego ludzkiego... tyle moich skromnych przemyśleń;


Cz mar 13, 2014 20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL