Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Piekło dla nieochrzczonych? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Alus napisał(a):
Dla wielu istnienie Boga to też tylko hipoteza.


Powiedz mi Alus, co nastręcza Ci takie trudności w zrozumieniu prostego faktu, iż Kościół w tej konkretnej kwestii prostu nie naucza jednoznacznie tego że dzieci nieochrzczone idą do nieba bądź nie idą?


N sty 08, 2017 8:51
Zobacz profil
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Iago napisał(a):
Ależ skąd – jestem jeno zwykłym szaraczkiem, co to gdzieś na etapie szkoły podstawowej poznał piękno sztuki czytania ze zrozumieniem. Polecam Ci, spróbuj tego czasem – może wtedy nie będziesz musiała uciekać się do jakiś fikuśnych przytyków erystycznych, a byłabyś miast tego zdolna spłodzić coś mogącego na jakimś tam poziomie polemizować ze mną na płaszczyźnie merytorycznej (tak dla odmiany). 😁😁😁

Milutki jesteś, i wielką jest szkodą że swą edukację zakończyłeś na konkretnym myśleniu, które co prawda pozwala czytać ze zrozumieniem, ale nie pozwala myśleć samodzielnie, abstrakcyjnie.
Szkoda mi Cię bardzo , bo jak zapewne wiesz, możesz jednie powielać to co inni napisali i bronić ich tez.

Dla Twojej wiadomości postrzeganie Boga wymaga abstrakcyjnego myślenia. Przyjęcie Go za swojego Mistrza wymaga miłowania Go i oddania Jemu całego swojego życia.

Iago napisał(a):
Dla Mario-Magdalenowego ułatwienia – spróbuj na początek wykazać błąd w tym co napisałem względem stanu nauki Kościoła o dzieciach nieochrzczonych. No wiesz, warto czasem podyskutować o meritum, a nie koślawo i dosyć nieumiejętnie spychać dyskusję na osobę rozmówcy. ;-)

Wiesz mój drogi, nie studiowałam KKK więc nie wymagaj ode mnie rzeczy niemożliwych.
Usiądź w ciszy i spróbuj pomyśleć, jaki jest obraz zbawienia nieochrzczonych dzieci w oczach Boga.
Czy zadajesz sobie takie proste pytanie - co o tym myśli Bóg? Co jest Jemu miłe? Co Jemu się podoba?

Iago napisał(a):
Prawdę powiedziawszy to czy stosuję się do nauk Jezusa obchodzi mnie tyle co śnieg z roku 1753. ;-)

Masz babo placek. Jakie to konkretne.
A czy nie zastanawia Cię śnieg z roku 1753 w wielu częściach świata?
O Twoim zainteresowaniu nauką Jezusa wypowiedziałeś się bardzo starannie i konkretnie.

Iago napisał(a):
Maria-Magdalena napisał(a):
1. Skąd ta liczba mnoga? Jakim wam? Wypowiadaj się wyłącznie za siebie i nie manipuluj!


Pomijam już absurdalne i przezabawne przytyki o MANIPULACJACH!!!1111 i odpowiem tak samo jak ostatnim razem: nie rozmawiamy na PW i nie tylko ja jestem czytelnikiem Twoich postów – stąd "my", odbiorcy. 😉

A w tym konkretnym przypadku wykazujesz się kompletnym brakiem czytania ze zrozumieniem. Nadal wypowiadasz się w imieniu innych. Oj nie ładnie koteczku, nu nu!

Iago napisał(a):
Na wszelki wypadek pozwól jednak że Ci co nieco przypomnę:
Po raz pierwszy zignorowałem Twoją nieistotną egzegezę...


I bardzo śmieszy mnie Twoje słowo "zignorowałem".
Spójrz co ono znaczy: http://sjp.pwn.pl/sjp/zignorowac;2546156.html

I nie poproszę Cię o odpowiedź - tu mała podpowiedź - w którym temacie to uczyniłeś ?
Ufam że po przeczytaniu linku Twój umysł da Ci odpowiedni impuls do działania.

Szaraczkowa eminencjo, mam nadzieję, że jako niezachwiany strażnik Kościoła dziękowałeś już dziś Bogu za Jego miłość i dobroć.


N sty 08, 2017 10:54

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Alus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jeśli dobrze rozumiem Iago, to On właśnie postuluje, by zbawienie dzieci zmarłych bez chrztu głosić tak samo jak hipotezę limbusa - czyli jako hipotezę właśnie.
I moim zdaniem ma rację.

Dla wielu istnienie Boga to też tylko hipoteza.

...ale zbawienie dzieci nieochrzczonych to dla Kościoła hipoteza.
Dodajmy - zgodnie z prawdą - że hipoteza najbardziej prawdopodobna, ale nie ma mowy o dogmatycznej pewności.
O tym pisze Iago i nie rozumiem dlaczego Was to bulwersuje.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 08, 2017 11:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Iago napisał(a):
Alus napisał(a):
Dla wielu istnienie Boga to też tylko hipoteza.


Powiedz mi Alus, co nastręcza Ci takie trudności w zrozumieniu prostego faktu, iż Kościół w tej konkretnej kwestii prostu nie naucza jednoznacznie tego że dzieci nieochrzczone idą do nieba bądź nie idą?

Mnie nie nastręcza, to Ty sprowadzasz Kościół jedynie do litery prawa, a prawo przez wieki jest zmienne, Kościół jest święty nie poprzez literę prawa, ale poprzez Boga Ojca, Ducha św i Chrystusa, który jest w nim do skończenia świata.

Nono stop podkreślam, że ani limbus, ani odrzucenie limbusu nie stanowi dogmatu.
Więc mam pełne prawo wierzyć w zbawienie nieochrzczonych dziec
O. Szostak nie mówił, że naocznie sprawdził gdzie podziewają się dusze dzieci nieochrzczonych, ale wyraził głęboką wiarę w ich obecność w niebie i swoją wiarą dzieli sie z innymi.


N sty 08, 2017 11:24

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Alus napisał(a):
Nono stop podkreślam, że ani limbus, ani odrzucenie limbusu nie stanowi dogmatu.
Więc mam pełne prawo wierzyć w zbawienie nieochrzczonych dziec
A kto Ci tego zabrania?
Ja też w to wierzę.
Ale nie mam prawa głosić tego jako prawdy podanej w sposób pewny przez Kościół - i o tym (słusznie) pisze Iago.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 08, 2017 12:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Maria-Magdalena napisał(a):
Milutki jesteś, i wielką jest szkodą że swą edukację zakończyłeś na konkretnym myśleniu, które co prawda pozwala czytać ze zrozumieniem, ale nie pozwala myśleć samodzielnie, abstrakcyjnie.


Tą mądrość warto zapamiętać – w kolejnym zdaniu Pani Maria Magdalena bowiem przejdzie od słów do czynów i zaprezentuje swój kunszt w rzeczonym samodzielnym, abstrakcyjnym myśleniu. 😁

Maria-Magdalena napisał(a):
szkoda mi Cię bardzo , bo jak zapewne wiesz, możesz jednie powielać to co inni napisali i bronić ich tez.


No proszę, tutaj Pani Maria–Magdalena dała popis swej umiejętności "abstrakcyjnego myślenia" bezmyślnie ekstrapolując na całą moją osobę fakt obiektywnego przedstawienia przeze mnie stanu faktycznego nauki katolickej ,"dowodząc" temu, iż jestem jedynie zdolny "powielać pracę innych". 😁

Droga, Mario-Magdaleno, ja nawet nawet nie muszę pisać "non sequitur"... nawet nie muszę się specjalnie wysilać by okazać absurdy i niechlujstwo intelektualne w Twojej radosnej twórczości – Ty sama zdanie po zadniu robisz to znakomicie. 😁😁😁

Maria-Magdalena napisał(a):
Dla Twojej wiadomości postrzeganie Boga wymaga abstrakcyjnego myślenia.


Moje gratulacje – postrzeganie świętego mikołaja i wróźki zębuszki również wybaga abstrakcyjnego myślenia. Nawiasem mówiac, zdolność abstrakcyjnego myślenia jest jedną z cech charakterystycznych naszego gatunku i tym co wyróżnia nas w grupie innych zwierząt. Jaką kolejną generyczną umiejętnością zechcesz się pochwalić – tym że nauczyłaś się dreptać na dwóch nóżkach, albo rozpoznawać się w lustrze (i nikt Ci nawet nie musi przy tym pomagać)? 😁

Maria-Magdalena napisał(a):
Wiesz mój drogi, nie studiowałam KKK więc nie wymagaj ode mnie rzeczy niemożliwych.


Ależ nie musisz mi tego pisać – zdążyłem domyślić się że świergotasz sobie w najlepsze niemając elementarnej wiedzy w tym temacie, w myśl zasady "nie wiem to się wypowiem". 😁

Maria-Magdalena napisał(a):
Czy zadajesz sobie takie proste pytanie - co o tym myśli Bóg? Co jest Jemu miłe? Co Jemu się podoba?


Powiedz mi Mario Magdaleno, czy został zorganizowany jakiś forumowy konkurs na wypisywanie totalnych andronów, o którym to nic mi nie wiadomo? Jeżeli tak, to tym przebłyskiem Twojego bez wątpienia na codzień światłego umysłu wygrałąś w przedbiegach. 😉

Odnosząc się do chrześcijańskiej wersji absolutu, wytłumaczysz mi jak ułomne stworzenie miałoby odpowiedzieć sobie na pytanie co myśli transcendentny stworzyciel wszechrzeczy? 😁

Maria-Magdalena napisał(a):
A w tym konkretnym przypadku wykazujesz się kompletnym brakiem czytania ze zrozumieniem. Nadal wypowiadasz się w imieniu innych. Oj nie ładnie koteczku, nu nu!


Ach księżniczko, skoro nie radzisz sobie z przyswajaniem najbardzej elementarnych faktów odnośnie tematyki dyskusji w której to swą obecnością nas zaszczycasz, to doprawdy nie wymagam byś zrozumiała tak "skomplikowaną"materię jak użycie środka stylistycznego w wypowiedzi pisemnej. Ale nie martw się, na pewno masz "dobry charakter". 😁😁😁😁😁

Maria-Magdalena napisał(a):
I bardzo śmieszy mnie Twoje słowo "zignorowałem".
Spójrz co ono znaczy: http://sjp.pwn.pl/sjp/zignorowac;2546156.html

I nie poproszę Cię o odpowiedź - tu mała podpowiedź - w którym temacie to uczyniłeś ?
Ufam że po przeczytaniu linku Twój umysł da Ci odpowiedni impuls do działania.


Cóż...
Z tego co widzę przy pisaniu tego fragmentu Mario Magdalenowe komórki mózgowe musiały założyć związki zawodowe i wypowiedzieć strajk generalny. 😉

Doprawdy co takiego chciałaś mi tutaj przekazać księżniczko? Pochwalić się tym że poznałaś dzięki mnie nowe słówko? 🙂

Wytłumaczę Ci tą kwestię łopatologicznie tak by przy przyswajaniu tych jakże skomplikowanych informacji nie zrobiła sobie krzywdy wynikającej z przyswojenia do swojej niewątpliwe mądrej główki zbyt wielu informacji jedocześnie:

W poście z 05 sty 2017 20:17 raczyłaś napisać:

I co Cię w tym dziwi, że umarłe, nieochrzczone dzieci idą do nieba?
A słyszałeś o Dobrym Łotrze? On też poszedł z Jezusem do raju - i to jeszcze dziś, jak mówią słowa Pisma.

Ja pisząc post opublikowany 05 sty 2017 20:49 korzystając z nowo poznanego przez Ciebie słówka, właśnie zignorowałem Twoje wygibańce egzegetyczne, czyli jak głosi słowniczek "celowo nie zwróciłem na Twoje głupotki uwagi".

W poście z 05 sty 2017 21:01księżniczka Maria Magdalenka nie mogła znieść faktu że Iago zignorował jej wypominki, więc żachnęła się:

A dlaczego nie ustosunkowałeś się do nauki Jezusa? Pominąłeś zgrabnie Istnienie i dialog Dobrego Łotra z Jezusem na Golgocie.
Czy nauka Jezusa nie powinna stać wyżej od nauki Kościoła?


Iago zdał sobie tedy sprawę że tą jakże "zawiłą" materię muszę księżniczce wytłumaczyć jak, nieprzymierzając, krowie na rowie, więc w wypowiedzi z 05 sty 2017 21:15 napisałem:

Ponieważ odniosłem się do Katolickiej Nauki wywiedzionej z dokumentów Kościoła by wykazać, iż katolicki duchowny z bardzo dużą widownią (który to rzekomy przedstawia katolicką naukę) plecie najzwyczajniejsze androny. Twoja egzegeza biblijna w tym temacie nie jest istotna.

Oto i cała mecyja. Mam nadzieję że nie użyłem za wielu trudnych wyrazów i powolutku uda Ci się przez to przebrnąć i poukładać sobie co nieco w głowisi. 😉


Pn sty 09, 2017 1:01
Zobacz profil
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Mario_ M ....a wszystkie te mądrości kwituje Jezus radząc Faustynie próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata(Dzienniczek 290)


Pn sty 09, 2017 9:50
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Mario Magdaleno...nie wiem jak ty ale ja bym nigdy w zyciu nie wpadla na pomysl, ze mozna tu spotkac tylu szowinistow na raz...


Wt sty 10, 2017 1:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
adaBRD napisał(a):
Mario Magdaleno...nie wiem jak ty ale ja bym nigdy w zyciu nie wpadla na pomysl, ze mozna tu spotkac tylu szowinistow na raz...


Ach doprawdy? ;) :D

Bardzo Panią proszę o sprecyzowanie gdzie konkretnie rzeczonego szowinizmu się Pani w tym wątku dopatruje. ;-)
Celem przypomnienia:

szowinizm
1. «postawa, którą charakteryzuje brak tolerancji i przyznawanie uprzywilejowanej pozycji własnej płci, rasie lub grupie»
2. «skrajny nacjonalizm wyrażający się w bezkrytycznym stosunku do własnego narodu oraz w pogardzie i nienawiści do innych narodów»


Wt sty 10, 2017 1:36
Zobacz profil
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Cytuj:
Iago napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Mario Magdaleno...nie wiem jak ty ale ja bym nigdy w zyciu nie wpadla na pomysl, ze mozna tu spotkac tylu szowinistow na raz...


Ach doprawdy? ;) :D




W rzeczy samej...Nie zauwazyles...?



Cytuj:
[b]szowinizm
1. «postawa, którą charakteryzuje brak tolerancji i przyznawanie uprzywilejowanej pozycji własnej płci,(...) lub grupie»



Moja wypowiedz byla skierowana do konkretnej osoby...Jednak widze, ze trafila do twojego ego i spowodowala konkretna reakcje...No coz, jesli poczules sie adresatem mojej wypowiedzi to napewno cos w tym jest...Wyciagnij wiec wnioski i zrob z nich konkretny uzytek , szanowny Iago.


Wt sty 10, 2017 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
adaBRD napisał(a):
Moja wypowiedz byla skierowana do konkretnej osoby. Jednak widze, ze trafila do twojego ego i spowodowala konkretna reakcje...No coz, jesli poczules sie adresatem mojej wypowiedzi to napewno cos w tym jest


Bardzo mi przykro, lecz zechciałaś się tutaj pomylić w całej rozciągłości. :-( Zdecydowanie nie poczułem się adresatem Twojej wiadomości, gdyż wiem, iż nic co w tym wątku napisałem, jakkolwiek by nie spojrzeć, za przykład owego szowinizmu uznane być najzwyczajniej nie może. Powiem więcej – bez względu na to jak szeroko bym nie zaaplikował definicji feralnego szowinizmu, tak nigdzie w bierzącej dyspucie, toczącej się w tym wątku, takowego się doszukać nie mogę (rzeczy jasna wobec definicji słownikowej, nie zaś jakiś własnych wyobrażeń na ten temat – o to drugie Cię rzeczy jasna nie podejrzewam ;-) ). :-(

Niemniej zechciałaś wystosować poważny zarzut wobec użytkowników tego forum i zamieścić go w tym konkretnym temacie – nie śmiałbym podejrzewać Cię o gołosłowność, o rzucanie słów na wiatr, więc ponawiam moją prośbę o sprecyzowanie gdzie rzeczonego szowinizmu się doszukujesz. Przekonany jestem, iż jako rzetelna dyskutantka, która to niewątpliwie szanuję wagę własnych sów, niezwłocznie wyjaśnisz zaistniały ambaras. :-)


Wt sty 10, 2017 11:03
Zobacz profil
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Iago, cala twoja ostatnia wypowiedz do Marii- Magdaleny odbieram jako przyklad szowinizmu , na podstawie definicji, ktora sam raczyles przytoczyc. A poniewaz jestem twoja pelna pogardy postawa oburzona, pozwolilam sobie na nia w duchu chrzescijanskim zareagowac ...To ty gardzisz rozmowca, nie ja...To twoje pelne zarozumialosci slowa powoduja niesmak u czytajacego. To wszystko.

PS. "spojrzec" pisze sie z "rz" ... :-(


Wt sty 10, 2017 11:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
adaBRD napisał(a):
Iago, cala twoja ostatnia wypowiedz do Marii- Magdaleny odbieram jako przyklad szowinizmu , na podstawie definicji, ktora sam raczyles przytoczyc


No proszę a więc jednak :-) :D
Zmuszony jestem zatem prosić o wskazanie konkretnych wypowiedzi wskazujących na posiadanie przeze mnie postawy szowinistycznej, ergo na udowodnienie Twoich, na chwilę obecną, oszczerstw :-) – w przeciwnym razie oczekuję publicznych przeprosin za godzenie w dobre imię mojej osoby i pomawianie mnie o szowinizm. :-D


Wt sty 10, 2017 12:08
Zobacz profil
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Iago napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Iago, cala twoja ostatnia wypowiedz do Marii- Magdaleny odbieram jako przyklad szowinizmu , na podstawie definicji, ktora sam raczyles przytoczyc


No proszę a więc jednak :-) :D
Zmuszony jestem zatem prosić o wskazanie konkretnych wypowiedzi wskazujących na posiadanie przeze mnie postawy szowinistycznej, ergo na udowodnienie Twoich, na chwilę obecną, oszczerstw :-) – w przeciwnym razie oczekuję publicznych przeprosin za godzenie w dobre imię mojej osoby i pomawianie mnie o szowinizm. :-D



Zrobie to, jesli twoje nastepne wypowiedzi beda wolne od pogardy...to bedzie znaczylo, ze zweryfikowales swoje postepowanie i twoj szowinizm byl nieswiadomy i jednorazowy...Jesli tego nie zrobisz, nie licz na moja wyrozumialosc. EOT.


Wt sty 10, 2017 12:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
adaBRD napisał(a):
Zrobie to, jesli twoje nastepne wypowiedzi beda wolne od pogardy...to bedzie znaczylo, ze zweryfikowales swoje postepowanie i twoj szowinizm byl nieswiadomy i jednorazowy...Jesli tego nie zrobisz, nie licz na moja wyrozumialosc. EOT


O nie, Droga Pani, tak się nie bawimy. ;-) :-D

Oczerniłaś moją publicznie osobę i Twoją powinnością jest albo udowodnić słuszność Twoich słów, albo publicznie mnie przeprosić za potwarz. ;-)
No chyba że mam do czynienia z osobą niedojrzałą oraz nieodpowiedzialną, która to nie przywiązuje żadnej wagi do swoich słów, tudzież z najzwyczajniejszym trollem chcącym bezmyślnie narobić trochę rabanu – jeżeli rzecz tak się w istocie ma, to również proszę o słowo wyjaśnienia, co bym nie tracił więcej czasu na kierowanie w Twoją stronę merytorycznych wypowiedzi, a najzwyczajniej zgłosił Twoje podówczas infantylne zachowanie moderacji. :-)


Wt sty 10, 2017 12:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL