Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 10:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 112  Następna strona
 Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
To dla mnie nowość, zważywszy nas Dz 2:32:
"Tego właśnie Jezusa Bóg wskrzesił, czego my wszyscy jesteśmy świadkami" (BP).


Wt lut 26, 2019 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Matko, znowu ta sama śpiewka. Ile razy można?

Mt 28:6 bt5 "Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał."
Mk 6:16 bt5 "Herod, słysząc to, mawiał: To Jan, którego ściąć kazałem, zmartwychwstał."
Łk 9:8 bt5 "inni, że zjawił się Eliasz; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał."
Łk 9:19 bt5 "Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał."
Łk 24:6 bt5 "Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei:"
Łk 24:34 bt5 "którzy im oznajmili: Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi."
J 2:22 bt5 "Gdy zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus."
J 21:14 bt5 "To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał."
Rz 8:34 bt5 "Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć, co więcej - zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?"
1Kor 15:4 bt5 "że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;"
1Kor 15:12 bt5 "Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?"
1Kor 15:13 bt5 "Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał."
1Kor 15:14 bt5 "A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara."
1Kor 15:16 bt5 "Jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał."
1Kor 15:17 bt5 "A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach."
1Kor 15:20 bt5 "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli."
2Kor 5:15 bt5 "A właśnie za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał."
1Tes 4:14 bt5 "Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim."

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lut 26, 2019 23:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Matko, znowu ta sama śpiewka. Ile razy można?

Mt 28:6 bt5 "Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał."
Mk 6:16 bt5 "Herod, słysząc to, mawiał: To Jan, którego ściąć kazałem, zmartwychwstał."
Łk 9:8 bt5 "inni, że zjawił się Eliasz; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał."
Łk 9:19 bt5 "Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał."
Łk 24:6 bt5 "Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei:"
Łk 24:34 bt5 "którzy im oznajmili: Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi."
J 2:22 bt5 "Gdy zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus."
J 21:14 bt5 "To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał."
Rz 8:34 bt5 "Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć, co więcej - zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?"
1Kor 15:4 bt5 "że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;"
1Kor 15:12 bt5 "Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?"
1Kor 15:13 bt5 "Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał."
1Kor 15:14 bt5 "A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara."
1Kor 15:16 bt5 "Jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał."
1Kor 15:17 bt5 "A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach."
1Kor 15:20 bt5 "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli."
2Kor 5:15 bt5 "A właśnie za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał."
1Tes 4:14 bt5 "Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim."
Supozycja: Jezus jest podmiotem sprawczym swojego zmartwychwstania. Analogicznie: Józka przywiózł do domu Ojciec /Józek przyjechał do domu. Od razu widać, że ten drugi wariant ( bez zaimka wskazującego na podmiot który wykonuje daną czynność samodzielnie, bądź z własnej woli) jest komplementarny z pierwszą opcją, w której sprawcą skutku explicte jest Ojciec (paralela: Bóg zmartwychwzbudza Jezusa). Budowanie doktryn na niestabilnym gruncie, zwyczajnie nie koreluje z czytelnym charakterem Pisma :)


Śr lut 27, 2019 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Marek ile byś cytatów nie przedstawił i choćby jak wiarygodne były to jeden nadinterpretowany cytat Paulita i tak bije wszystkie twoje :) (przynajmniej w jego opinii)
Szkoda strzępić języka.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr lut 27, 2019 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Padre77 napisał(a):
Marek ile byś cytatów nie przedstawił i choćby jak wiarygodne były to jeden nadinterpretowany cytat Paulita i tak bije wszystkie twoje :) (przynajmniej w jego opinii)
Szkoda strzępić języka.
Nie liczy sie ilość, tylko jakość. Wskaż w takim razie jakikolwiek cytat Marka, w którym znajduje sie bezpośrednia wskazówka potwierdzająca Jego supozycję. Bo jak na razie to mamy tylko to:

Rzym 10:9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.

Dz 2:32 Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami.

Zauważ, że jednym z niezbędnych elementów do zbawienia jest fakt, że to właśnie Bóg Jezusa wskrzesił z martwych. Innej drogi nie ma.


Śr lut 27, 2019 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Powoli...
Do czego w ogóle zmierza ta dyskusja?
Przypomnę, że Alus napisała, iż "zmartwychwstanie Jezusa jest zasadniczym dowodem na jago identyfikację z Jahwe".
Ja zapytałem dlaczego, skoro Chrystus został wskrzeszony (tak jak np. syn wdowy przez Eliasza, a jednak to go nie identyfikuje z Jahwe).
Małgosia rzuciła na to, że Jezus nie został wskrzeszony, lecz "zmartwychwstał o własnych siłach", sam.
Ja na to podałem jeden z wielu cytatów pokazujących, że Jezus został wskrzeszony przez Ojca, a nie że sam.
Na to Marek P. rzucił garść cytatów ze słowem "zmartwychwstał", tak jakby owo słowo oznaczało zmartwychwstanie o własnych siłach i anulowało inne fragmenty, gdzie napisano, że "Jezus został wskrzeszony"...

Mareczku!...
Pojęcie zmartwychwstanie nie oznacza powstania z umarłych o własnych siłach. Dzieje 24:15 zapowiadają przyszłe "zmartwychwstanie prawych i nieprawych" ludzi. A z wielu innych miejsc Biblii wiemy, że te osoby bedzie przywracał do życia Chrystus, nie zmartwychwstaną same.

Tak więc to, że wg Biblii ktoś "zmartwychwstał" nie dowodzi, że zrobił to sam (bo jest Bogiem). To pojęcie zawiera w sobie także myśl o wskrzeszeniu dzieki komuś innemu.
Natomiast pojęcie "wskrzeszony przez..." wyklucza możliwość "zmartwychwstania o własnych siłach".

Widać jak na dłoni, że Jezus nie zmartwychwstał "sam z siebie". Został on wskrzeszony przez Boga, co przeczy teorii Alus i Małgosi, jakoby to go identyfikowało z Jahwe ze ST. Dogmat o Trójcy ma słabiutke fundamenty, skoro to miał być "zasadniczy dowód"...


Śr lut 27, 2019 12:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
DżiVi napisał(a):
Tak więc to, że wg Biblii ktoś "zmartwychwstał" nie dowodzi, że zrobił to sam (bo jest Bogiem).

Wskaż więc w Biblii, że ktokolwiek inny zmartwychwstał (oprócz Jezusa).
DżiVi napisał(a):
To pojęcie zawiera w sobie także myśl o wskrzeszeniu dzieki komuś innemu.
Natomiast pojęcie "wskrzeszony przez..." wyklucza możliwość "zmartwychwstania o własnych siłach"

Owszem, bo w tym zmartwychwstaniu udział miała cała Trójca Święta (Bóg): Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty:
«Zmartwychwstanie Chrystusa jako transcendentne wkroczenie Boga w stworzenie i w historię jest przedmiotem wiary. Działają w nim równocześnie trzy Osoby Boskie i ukazują swoją własną oryginalność. Zmartwychwstanie dokonało się mocą Ojca, który "wskrzesił" Chrystusa, swego Syna, i przez to w doskonały sposób wprowadził Jego człowieczeństwo - wraz z Jego ciałem - do Trójcy. Jezus zostaje ostatecznie objawiony jako "ustanowiony według Ducha Świętości przez powstanie z martwych pełnym mocy Synem Bożym" (Rz 1, 3-4). Św. Paweł podkreśla ukazanie się mocy Bożej przez dzieło Ducha, który ożywił martwe człowieczeństwo Jezusa i powołał go do chwalebnego stanu Pana. Jeśli chodzi o Syna, to dokonuje On swego własnego zmartwychwstania swoją Boską mocą. Jezus zapowiada, że Syn Człowieczy będzie musiał wiele cierpieć i umrzeć, a następnie zmartwychwstanie (w czynnym znaczeniu tego słowa). A w innym miejscu stwierdza wprost: "Życie moje oddaję, aby je... znów odzyskać... Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać" (J 10, 17-18). "Wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał" (1 Tes 4, 14)». KKK 648-649

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 27, 2019 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Małgosiaa napisał(a):
Wskaż więc w Biblii, że ktokolwiek inny zmartwychwstał (oprócz Jezusa).

Heb 11:35 - niektóre przekłady, jak np. Edycja św. Pawła używają zwrotu "zmartwychwstanie". Ale już napisałem o przyszłym zmartwychwstaniu ludzi, o którym mowa w Dz 24:15 i nie tylko.
Nie ma podstaw, by zawężać ten termin wyłącznie do Jezusa.

Małgosiaa napisał(a):
Zmartwychwstanie dokonało się mocą Ojca, który "wskrzesił" Chrystusa, swego Syna,

To się musisz zdecydować, bo wczesniej rzuciłas coś takiego:
Małgosiaa napisał(a):
Jezus nie został wskrzeszony, ale zmartywychwstał "własnymi siłami".


Małgosiaa napisał(a):
Jeśli chodzi o Syna, to dokonuje On swego własnego zmartwychwstania swoją Boską mocą. Jezus zapowiada, że Syn Człowieczy będzie musiał wiele cierpieć i umrzeć, a następnie zmartwychwstanie (w czynnym znaczeniu tego słowa). A w innym miejscu stwierdza wprost: "Życie moje oddaję, aby je... znów odzyskać... Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać" (J 10, 17-18).

Tak, i różne przekłady biorąc pod uwagę brzmienie dosłowne Jn 10:18 podają, że "w mojej [Jezusa] mocy [możliwości] jest otrzymać je znowu". Zgodne z Łk 23:46 i Dz 2:32.
Bardzo pokrętne tłumaczenie z KKK, oparte na wersetach, które w ogóle nie mówią o Trójcy, jakiejś rzekomej równości pozycji Ojca i Syna (nie wspominjąc o "Duchu"). A to dlatego, że nie da się logicznie wytłumaczyć nauki o Trójcy, więc śmiało mogę włożyć ją między nauki odstępcze, skoro o prawdzie 1Tm 2:4 mówi, że można ją "dokładnie poznać".

Widac z Biblii, że Chrystus jest zależny i podporządkowany Ojcu. Było tak zarówno w jego bycie przedludzkim (Ps 2:4-9; Iz 42:1), na ziemi (Jn 5:19), gdy czekał na wskrzeszenie (Dz 2:31,32) i gdy powrócił do Ojca (1Ko 15:24-28).


Śr lut 27, 2019 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
DżiVi napisał(a):
Powoli...
Do czego w ogóle zmierza ta dyskusja?
Przypomnę, że Alus napisała, iż "zmartwychwstanie Jezusa jest zasadniczym dowodem na jago identyfikację z Jahwe".
Ja zapytałem dlaczego, skoro Chrystus został wskrzeszony (tak jak np. syn wdowy przez Eliasza, a jednak to go nie identyfikuje z Jahwe).
No i się sam zaorałeś.

Bo jesli Jezus został wskrzeszony "tak jak np. syn wdowy przez Eliasza" (i jak powiedzmy Łazarz) to czemu Pismo mówi, iż jest pierwszym zmartwychwstałym?
1Kor 15:20 bt5 "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli."

Ap 1:5 bt5 "(5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego [wśród] umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,"

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lut 27, 2019 19:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
To znaczy, teza brzmiała "zmartwychwstanie Jezusa jest dowodem na jego identyfikację z Jahwe". Ktoś może rozwinąć temat?


Śr lut 27, 2019 20:29

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Marek_Piotrowski napisał(a):
No i się sam zaorałeś.

Bo jesli Jezus został wskrzeszony "tak jak np. syn wdowy przez Eliasza" (i jak powiedzmy Łazarz) to czemu Pismo mówi, iż jest pierwszym zmartwychwstałym?
1Kor 15:20 bt5 "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli."

Ap 1:5 bt5 "(5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego [wśród] umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,"

Mareczku, nie zaorałem.
Dobrze wiesz, dlaczego Chrystus jest nazwany pierworodnym spośród umarłych, czy też pierwociną. Wiesz, że ofiara Chrystusa i jego przymierze co do Królestwa zawarte z 11 wiernymi apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy otworzyło przed jego pomazanymi naśladowcami możliwość życia wiecznego w niebie jako nieśmiertelne istoty duchowe. I on jako pierwszy został wskrzeszony do takiego życia. Wszystkie wczesniejsze zmartwychwstania opisane w Biblii przywracały niedoskonałe życie, które z czasem i tak znowu zakończyło się śmiercią.

No i odbiegasz od faktu, że zależności Jezusa od JHWH. Nie tylko na ziemi czy przez 3 dni w grobie.


Cz lut 28, 2019 10:57
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
DżiVi napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
No i się sam zaorałeś.

Bo jesli Jezus został wskrzeszony "tak jak np. syn wdowy przez Eliasza" (i jak powiedzmy Łazarz) to czemu Pismo mówi, iż jest pierwszym zmartwychwstałym?
1Kor 15:20 bt5 "Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli."

Ap 1:5 bt5 "(5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego [wśród] umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,"

Mareczku, nie zaorałem.
Dobrze wiesz, dlaczego Chrystus jest nazwany pierworodnym spośród umarłych, czy też pierwociną. Wiesz, że ofiara Chrystusa i jego przymierze co do Królestwa zawarte z 11 wiernymi apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy otworzyło przed jego pomazanymi naśladowcami możliwość życia wiecznego w niebie jako nieśmiertelne istoty duchowe. I on jako pierwszy został wskrzeszony do takiego życia. Wszystkie wczesniejsze zmartwychwstania opisane w Biblii przywracały niedoskonałe życie, które z czasem i tak znowu zakończyło się śmiercią.

No i odbiegasz od faktu, że zależności Jezusa od JHWH. Nie tylko na ziemi czy przez 3 dni w grobie.

Czyli wedle ŚJ słowa Jezusa Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem( J 11,25) to jedynie parabola.
Potrafię zrozumieć ateistów, czy ludzi innych wyznań, którzy przyłączają się do ŚJ, ale postępek chrześcijan, którzy butnie odzierają Jezusa z bóstwa jest niewytłumaczalny.


Ostatnio edytowano Cz lut 28, 2019 11:59 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lut 28, 2019 11:57

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
Wiesz, że ofiara Chrystusa i jego przymierze co do Królestwa zawarte z 11 wiernymi apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy otworzyło przed jego pomazanymi naśladowcami możliwość życia wiecznego w niebie jako nieśmiertelne istoty duchowe.

Czyli przed ofiarą Jezusa Chrystusa ludzie nie mieli życia wiecznego po cielesnej śmierci?
Przecież każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną czyli niezależnie od czegokolwiek po śmierci ciała jego dusza udaje się do piekła, nieba albo czyścca.


Cz lut 28, 2019 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Alus napisał(a):
Czyli wedle ŚJ słowa Jezusa Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem( J 11,25) to jedynie parabola.

Mylisz się.
https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/2015Co ... 5_11_VIDEO

Alus napisał(a):
postępek chrześcijan, którzy butnie odzierają Jezusa z bóstwa jest niewytłumaczalny.
Zgadzam się ;) Nikt nie przeczy, że Jezus ma boską naturę (Jn 1:1). Wykazuję tylko, że nie jest równy swojemu Ojcu.

Kapral135 napisał(a):
Czyli przed ofiarą Jezusa Chrystusa ludzie nie mieli życia wiecznego po cielesnej śmierci?
Przecież każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną czyli niezależnie od czegokolwiek po śmierci ciała jego dusza udaje się do piekła, nieba albo czyścca.

Po co w takim razie okup? Zajrzyj do Jn 3:16 i 1Tm 2:6 i wyciągnij wnioski.
Od kiedy życie wieczne jest "atrybutem duszy"? Wg Biblii jest ono nagrodą, darem - zajrzyj do Rz 6:23.


Cz lut 28, 2019 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Tak jak sama nazwa wskazuje - dusza nieśmiertelna a więc nigdy nie umrze. I posiada ją każdy człowiek.


Cz lut 28, 2019 15:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 112  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL