Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 112  Następna strona
 Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Małgosiaa napisał(a):
Alus napisał(a):
A konkretnie które argumenty, osiągnięcia naukowe niezbicie dowodzą nieistnienia Boga?

Nieważne które. Ważne, że przygniatające.


Po raz kolejny taktyka przeinaczania wypowiedzi. Ja piszę jedno a Wy przedstawiacie to jako coś innego.
Napisałem: "przygniatające argumenty naukowe na nieistnienie Boga"
A ktoś mi wrzuca "osiągnięcia naukowe niezbicie dowodzące nieistnienia Boga".


Pn wrz 11, 2017 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Alus napisał(a):
A konkretnie które argumenty, osiągnięcia naukowe niezbicie dowodzą nieistnienia Boga?

Nieważne które. Ważne, że przygniatające.


Po raz kolejny taktyka przeinaczania wypowiedzi. Ja piszę jedno a Wy przedstawiacie to jako coś innego.
Napisałem: "przygniatające argumenty naukowe na nieistnienie Boga"
A ktoś mi wrzuca "osiągnięcia naukowe niezbicie dowodzące nieistnienia Boga".




Po pierwsze: Bóg to byt nieokreślony precyzyjnie ( nie wiadomo gdzie jest, z czego się składa, jest wszechmocny, nieskończenie dobry itp). Można to porównać do próby udowodnienia niewidzialnych elfów w niewidzialnej krainie. Czy jest jeszcze ktoś kto wierzy w elfy? Jest to czysta sofistyka. (Sofizmaty na tym forum to plaga).

Po drugie: nie ma żadnego naukowego dowodu na istnienie Boga. W zasadzie od tego powinno się zacząć: jeśli ktoś twierdzi, że jakiś Bóg istnieje to jego zadaniem jest udowodnienie tej tezy. Na przykład teoria ewolucji jest sprawdzalna metodami naukowymi i weryfikowana przez naukowców na bieżąco. Gdyby ktoś znalazł dowód zaprzeczający jej to nauka by ją odrzuciła.

Po trzecie: Z punktu widzenia badań religioznawczych i historycznych Bóg to postać mitologiczna. Bóznica między starożytnymi Bogami w rodzaju Odyna czy Mitry a Bogiem chrześcijańskim jest taka, że tamci Bogowie nie są wyznawani. Pod wszystkimi względami są tak samo nieprawdopodobni jak Jahwe, Allah, Bóg czy krasnoludki.

Po czwarte: Metoda naukowa. Wykorzystujemy ją do sprawdzenia czy dane zjawisko jest rzeczywiste lub nie. Czyli określamy problem, ustalamy metody badania, wykonujemy badania, opracowywujemy wyniki i przerowadzamy ich krytykę. Jako przykład można podać teorię ewolucji albo słynny eksperyment modlitewny, dzięki któremu udowodniono (wykorzystując metodę podwójnej ślepej próby), że modlitwy głęboko wierzących osób nie miały żadnego pozytywnego wpływu na stan chorych.
Stosując te metody jak również metody empiryczne udało się ludzkości wyjaśnić ogromną ilość zjawisk zachodzących w przyrodzie. Do tych niewyjaśnionych z niepojętych powodów roszczą sobie prawo religie, jakby brak wyjaśnienia miał oznaczać dowód na istnienie bóstwa.


Wt wrz 12, 2017 0:32
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
nie wiadomo gdzie jest
Wszędzie.
Cytuj:
z czego się składa
Z niczego. Jest bytem prostym.
Widzisz - jak zaczynasz pisać swoje wątpliwości, to od razu dostajesz odpowiedzi. A jak siadasz i mówisz "wyjaśnijcie mi", to skąd my mamy wiedzieć, czego Ty nie rozumiesz.
Cytuj:
nie ma żadnego naukowego dowodu na istnienie Boga
W jaki sposób zatem wyobrażasz sobie przeprowadzenie takiego dowodu, biorąc to, co o Bogu mówi wiara?
Cytuj:
Bóznica między starożytnymi Bogami w rodzaju Odyna czy Mitry a Bogiem chrześcijańskim jest taka, że tamci Bogowie nie są wyznawani.
Podstawowa różnica jest taka, że tamci bogowie to ludzie na sterydach. A Bóg to absolut.
Cytuj:
Po czwarte: Metoda naukowa.
To już było po drugie. Przepisujesz te argumenty z prasy amerykańskiej? O ile bowiem w Ameryce argumentacja "z nauki" może się sprawdzić wobec bible-beltowego antynaukowego protestantyzmu, to w Polsce wobec dominujących katolicyzmu i ortodoksji - już nie.
Cytuj:
Stosując te metody jak również metody empiryczne udało się ludzkości wyjaśnić ogromną ilość zjawisk zachodzących w przyrodzie. Do tych niewyjaśnionych z niepojętych powodów roszczą sobie prawo religie, jakby brak wyjaśnienia miał oznaczać dowód na istnienie bóstwa.
Wniosek - należy odrzucić religijność opierającą się na "Bogu luk".


Wt wrz 12, 2017 6:25

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
chwat napisał(a):
Osiris napisał(a):
Trójca jest jednocześnie nierozdzielna, mimo, że Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty także są Bogami, doskonałymi i wszechmogącymi.
Nie są Bogami, a Bogiem.

Jeśli masz doktrynalne wątpliwości, co do pewnych zagadnień, to próbując je wyjaśnić i zadając pytania, poruszaj się w doktrynie.
Ty zadając pytania, fałszujesz doktrynę, mówiąc jak w zdaniu powyżej "Trójca jest", co sugeruje stwierdzanie faktów, a po chwili mówisz o "Bogach", co faktem bynajmniej nie jest.
Nikt nie wytłumaczy Ci Trójcy, na podstawie Twoich zdeformowanych wyobrażeń.


Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18

Wiesz kiedy Jezus otrzymał Ducha Świętego od Ojca? Przy chrzcie..Pomyśl nad tym..

Wiesz kiedy Jezus stał się Synem Boga? Po narodzeniu. Pomyśl nad tym..Łukasza 1:35..

Wiesz co pisze w 1 Tym 2:5, że Jezus jest człowiekiem i pośrednikiem miedzy Bogiem i ludźmi. Gdyby był częścią trójcy ten werset mówiłby o 4 osobach, trzech w Bogu i o Jezusie..Jezus będąc Bogiem nie mógłby być pośrednikiem..


Wt wrz 12, 2017 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Wydaje mi sie ze dolozyles do pieca :).


Wt wrz 12, 2017 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
subadam napisał(a):
Wydaje mi sie ze dolozyles do pieca :).


Nie wydaje Ci się, naprawdę dołożyłem..


Wt wrz 12, 2017 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
nie wiadomo gdzie jest.

Cytuj:
Wszędzie.


Wszędzie? wszędzie są też elfy, bo tak uważam.

Cytuj:
Z niczego. Jest bytem prostym.


Już powiedziałeś, że Jezus(jednoczesnie Bóg) jest człowiekiem, Bogiem, bogoczłowiekiem a teraz jest bytem prostym i składa się z niczego. A do tego jest wszędzie. Zaprzeczasz sobie samemu. To ma być nauka? Zefcio wymyślił sobie swoje pojęcie nauki i wrzuca do niego wszystkie sofizmaty jakie mu do głowy przyjdą.

Cytuj:
A Bóg to absolut.


Kolejny przykład sofistyki. Absolut to pojęcie niesprecyzowane, które nic nie tłumaczy i nie ma przyjętej definicji. Wiąże się z tym paradoks, który nie został do tej pory wyjaśniony. Tak właśnie przedstawia się religię. Wrzucić mnóstwo niejasnych słów i z niewiadomego powodu uznawać to za naukę.

Cytuj:
O ile bowiem w Ameryce argumentacja "z nauki" może się sprawdzić wobec bible-beltowego antynaukowego protestantyzmu, to w Polsce wobec dominujących katolicyzmu i ortodoksji - już nie.


To znaczy, że w Polsce nie stosuje się metody naukowej? Ty naprawdę żyjesz w Polsce?

Cytuj:
Wniosek - należy odrzucić religijność opierającą się na "Bogu luk".


Wniosek jest taki, że idea Boga nie jest potrzebna do wyjaśnienia żadnego zjawiska.


Wt wrz 12, 2017 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
[ciach... Reg.§ II/2. M.]
No chyba że chodzi o początek wszystkiego.


Śr wrz 13, 2017 6:30
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Wszędzie? wszędzie są też elfy, bo tak uważam.
W moim pokoju nie widzę elfów, ani się o nie nie obijam. Ergo - nie ma ich tam.
Cytuj:
Już powiedziałeś, że Jezus(jednoczesnie Bóg) jest człowiekiem, Bogiem, bogoczłowiekiem a teraz jest bytem prostym i składa się z niczego. A do tego jest wszędzie. Zaprzeczasz sobie samemu.
Uzasadnij, że sobie zaprzeczam. Po raz kolejny rzucasz blef "to jest absurdalne", "to jest sprzeczne", ale nie potrafisz go w żaden sposób uzasadnić logicznie.
Cytuj:
Kolejny przykład sofistyki. Absolut to pojęcie niesprecyzowane, które nic nie tłumaczy i nie ma przyjętej definicji.
Jeśli pojęcie "absolut" Ci nie pasuje, to go nie używaj. Zwróć uwagę po prostu na rząd cech Boga, który odróżnia Go od bożków pogańskich - chociażby beznamiętność.
Cytuj:
To znaczy, że w Polsce nie stosuje się metody naukowej?
Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja Ci piszę, że dominująca w Polsce religijność nie kłóci się z nauką (w odróżnieniu od dominującej, przynajmniej medialnie, w USA). Ty mi na to, że "w Polsce nie stosuje się metody naukowej". I jak tu z Tobą dyskutować, jak Ty nawet nie starasz się zrozumieć tego, co piszą inni?
Cytuj:
Wniosek jest taki, że idea Boga nie jest potrzebna do wyjaśnienia żadnego zjawiska.
Nie. To jest nieuzasadniona ekstrapolacja.

ZG63 - kłamstwo, że w tamtym fragmencie "Jezus zaprzecza że jest Bogiem" wklejałeś Ty i Twoi koledzy już 20 razy. Więc niczego nie dołożyłeś.


Śr wrz 13, 2017 6:52

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Prawdę mogę wklejać ile mi się podoba, a Jezus właśnie zaprzecza tam że jest Bogiem.

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

To prosty werset i tylko ktoś wyjątkowo nie kumaty go nie rozumie.


Śr wrz 13, 2017 7:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Faktycznie, nie jesteś kumaty.

Co powiesz na taką sytuację:

Medieval_man powiedział: "Dlaczego sądzisz, że mogę cię zbanować z tego forum? Nikt nie może cię zbanować, tylko moderator".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 13, 2017 7:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
[ciach... troling i ad personam. M]


Śr wrz 13, 2017 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
To prosty werset i tylko ktoś wyjątkowo nie kumaty go nie rozumie.

Młodzieniec w rozmowie z Jezusem, nie uważał Go za Boga, ale za autorytet moralny.

Żeby otrzymać od Jezusa korzystną dla siebie odpowiedź, komplementuje Go. Zwrot Jezusa "nikt nie jest dobry", jest zaakcentowaniem obiektywizmu odpowiedzi, której zaraz udzieli, jako kryterium racji i zaznaczenie, że opinia pytającego o odpowiadającym, jest bez znaczenia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr wrz 13, 2017 7:29
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
[ciach... odpowiedź na usunięty post. M.]


Śr wrz 13, 2017 8:18

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
[ciach... trolling. M.]


Śr wrz 13, 2017 8:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 112  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL