Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 112  Następna strona
 Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Prolog św. Jana cały czas mówi o tym samym Słowie od początku do samego końca. Jest to jeden spójny hymn na temat Chrystusa i nie zdołasz tego zmienić. :)


Wt wrz 26, 2017 9:03

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Cytuj:
Ciekawe kto zna rozwiązanie tego paradoksu :)


To wszystko jest bardzo ciekawe
Nie. Zdanie "To wszystko bardzo ciekawe" nie jest rozwiązaniem tego paradoksu.
Cytuj:
ale to nie jest odpowiedź na pytanie który starożytny filozof twierdził, że Bóg składa się z niczego.
Żaden prawdopodobnie, choć mogę się mylić.


Czyli Twoje twierdzenie że Bóg składa się z niczego to rzeczywiście jakaś nowa filozofia, skoro ani Ty ani medieval man nie potraficie podać żadnych konkretów.


Śr wrz 27, 2017 20:37
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
hubris napisał(a):
Czyli Twoje twierdzenie że Bóg składa się z niczego
Dwa razy już Ci tutaj powiedziano, że nikt czegoś takiego nie twierdził. A Ty dalej swoje.
Cytuj:
skoro ani Ty ani medieval man nie potraficie podać żadnych konkretów.
Potrafimy. Tzn. ja potrafię z teologii chrześcijańskiej wskazać Ci stwierdzenia o prostocie Boga i ludzkiego umysłu. medieval znalazł chyba coś u wcześniejszych filozofów i też potrafi pewnie przedstawić. Jak zapytasz, a nie będziesz wmawiał idiotyzmów.

Znasz już odpowiedź na paradoks z kanapką? Jak do niej dojdziesz, to zrozumiesz też, czemu Twoja przekręcona definicja prostoty jest błędna.


Cz wrz 28, 2017 8:39

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Czyli Twoje twierdzenie że Bóg składa się z niczego
Dwa razy już Ci tutaj powiedziano, że nikt czegoś takiego nie twierdził. A Ty dalej swoje.
Cytuj:
skoro ani Ty ani medieval man nie potraficie podać żadnych konkretów.
Potrafimy. Tzn. ja potrafię z teologii chrześcijańskiej wskazać Ci stwierdzenia o prostocie Boga i ludzkiego umysłu. medieval znalazł chyba coś u wcześniejszych filozofów i też potrafi pewnie przedstawić. Jak zapytasz, a nie będziesz wmawiał idiotyzmów.

Znasz już odpowiedź na paradoks z kanapką? Jak do niej dojdziesz, to zrozumiesz też, czemu Twoja przekręcona definicja prostoty jest błędna.



Cytuję Wasze poprzednie wypowiedzi:

Osiris: już nie mówiąc o tym, że składa się z niczego?
Zefciu: No to jest definicja prostoty.

Osiris: To jest definicja prostoty? to jest jakaś Twoja nowa filozofia?

Medieval man: To jest baaaaaardzo stara filozofia. Sięgająca tak mniej więcej Arystotelesa.
Ale rozumiem, że po co komu wiedza filozoficzna, lub przynajmniej historyczno-filozoficzna.
W ten sposób z zefciem nie porozmawiasz.


Obaj twierdzicie, że istnieje starożytna filozofia zakładająca, że definicją prostoty jest to, iż Bóg składa się z niczego. Po prostu nie jesteście w stanie odpowiedzieć. Zapewne dlatego, że nie macie pojęcia o czym mowicie.


Cz wrz 28, 2017 20:28
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Zatem przepraszam Cię hubris, że nie zauważyłem iż Osiris pierwszy wyjechał z tym debilizmem "składa się z niczego". Założyłem, że napisał coś z sensem i tak odpowiedziałem. Czy teraz możemy już przejść w dyskusji dalej, czy nadal będziesz się czepiał?


Pt wrz 29, 2017 5:47

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
Zatem przepraszam Cię hubris, że nie zauważyłem iż Osiris pierwszy wyjechał z tym debilizmem "składa się z niczego". Założyłem, że napisał coś z sensem i tak odpowiedziałem. Czy teraz możemy już przejść w dyskusji dalej, czy nadal będziesz się czepiał?


Nie wiem czy kłamiesz świadomie czy zapomniałeś co napisałeś w jednym z postów.
To mnie właśnie zainteresowało i skłoniło do pytania, cytuję:

Osiris: z czego się składa
Zefciu: Z niczego. Jest bytem prostym.

Ty wyjechałeś z tym jak to nazwałeś debilizmem "składa się z niczego" więc Ciebie się pytam a nie Osirisa.


Pt wrz 29, 2017 8:10
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
hubris napisał(a):
Osiris: z czego się składa
Zefciu: Z niczego. Jest bytem prostym.
Zatem wyjaśnij mi kochana pycho, jak miałem się w tamtym miejscu wyrazić, żebyś się nie czepiał przez dwie strony?


Pt wrz 29, 2017 8:14

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
hubris napisał(a):
Osiris: z czego się składa
Zefciu: Z niczego. Jest bytem prostym.
Zatem wyjaśnij mi kochana pycho, jak miałem się w tamtym miejscu wyrazić, żebyś się nie czepiał przez dwie strony?


Jeśli nie pisałeś tego na serio to po co pisać bzdury.


Pt wrz 29, 2017 22:11
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Dobra. Wyjaśniłem o co mi chodziło; przeprosiłem osoby, które mogły źle zrozumieć. Dosyć tego trollingu. Masz jakieś pytania na temat - zadawaj. Chcesz dalej wałkować tamto sformułowanie - podziękuję.


So wrz 30, 2017 6:32

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
Dobra. Wyjaśniłem o co mi chodziło; przeprosiłem osoby, które mogły źle zrozumieć. Dosyć tego trollingu. Masz jakieś pytania na temat - zadawaj. Chcesz dalej wałkować tamto sformułowanie - podziękuję.


To nie trolling, gdybyś od razu wyjaśnił o co chodziło nie dopytywałbym się. Temat zakończony.


So wrz 30, 2017 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Niedokończony biznes:

Cytuj:
1. Nie odwołuję się do żadnego argumentu. Stwierdzam tylko, ze twój oponent posłużył się definicją prostoty istniejącą w filozofii przynajmniej od Arystotelesa, a ty masz w zakresie wiedzy filozoficznej braki skoro sugerujesz, że to "jakaś nowa filozofia". Odpowiedz teraz czy o całkach można rozmawiać z kimś, kto nie poznał nawet zasady rozdzielności mnożenia względem dodawania?


Ktoś inny podjął temat i wyjaśnił sprawę "nicości" ale chciałbym się dowiedzieć co sam wiesz na temat Boga jako bytu prostego. Wypadałoby się pochwalić swoją wiedzą skoro twierdzisz, że nie znam podstaw.

Cytuj:
2. Antropomorfizacja. Beznamiętny Bóg teologii i filozofii nie wpada w gniew. Bóg w stanie gniewu jest jedynie antropomorficznym opisem dokonanym przez autora biblijnego nadającym się do tego, by prości pasterze zrozumieli ewentualne konsekwencje odchodzenia od prawa Bożego. Natomiast tutaj nie dyskutujemy na poziomie judejskich pasterzy.


Antropomorfizacja - temat rzeka. Skoro Bóg jest beznamiętny jakim sposobem Jezus wpadał w gniew ( chociażby podczas wizyty w świątyni). Toż to nie przystoi Bogu przecież?

Cytuj:
3. Ale jesteś już w stanie samodzielnie znaleźć przykłady zjawisk niezgodnych z prawami biologii? No, choćby fazy Księżyca?


Przecież to całkowicie naturalne zjawisko. Nie wiem gdzie zmierzarz z tymi przykładami ale to juz dwa bez sensu, masz jeszcze jakieś?


N paź 01, 2017 17:28
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Ktoś inny podjął temat i wyjaśnił sprawę "nicości" ale chciałbym się dowiedzieć co sam wiesz na temat Boga jako bytu prostego. Wypadałoby się pochwalić swoją wiedzą skoro twierdzisz, że nie znam podstaw.
A co konkretnie jest dla Ciebie niejasne. Lubisz zadawać takie pytania, w których nie wiadomo o co chodzi. "Byt prosty" oznacza, że nie da się tego bytu na żadne składowe podzielić.
Cytuj:
Antropomorfizacja - temat rzeka. Skoro Bóg jest beznamiętny jakim sposobem Jezus wpadał w gniew ( chociażby podczas wizyty w świątyni).
Przecież Jezus to człowiek. Podobny nam we wszystkim oprócz grzechu. A więc również w niegrzesznych namiętnościach.


Pn paź 02, 2017 5:45

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a):
Ktoś inny podjął temat i wyjaśnił sprawę "nicości" ale chciałbym się dowiedzieć co sam wiesz na temat Boga jako bytu prostego. Wypadałoby się pochwalić swoją wiedzą skoro twierdzisz, że nie znam podstaw.
A co konkretnie jest dla Ciebie niejasne. Lubisz zadawać takie pytania, w których nie wiadomo o co chodzi. "Byt prosty" oznacza, że nie da się tego bytu na żadne składowe podzielić.
Cytuj:
Antropomorfizacja - temat rzeka. Skoro Bóg jest beznamiętny jakim sposobem Jezus wpadał w gniew ( chociażby podczas wizyty w świątyni).
Przecież Jezus to człowiek. Podobny nam we wszystkim oprócz grzechu. A więc również w niegrzesznych namiętnościach.


No i własnie w jednym poście zaprzeczyłeś sam sobie. Bóg to byt prosty, nie da się go podzielić na żadne składowe. Ale jakoś Jezus istniał i to jako człowiek z namiętnościami jak gniew.
Skoro Jezus jest częścią Boga trójedynego a jednocześnie wpadał w gniew to mamy sprzeczność bo podobno Bóg (Jezus) jest beznamiętny.


Pn paź 02, 2017 20:38
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Poza tym gniew to jeden z grzechów głównych - nr 6 na liście.


Pn paź 02, 2017 21:15
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Bóg to byt prosty, nie da się go podzielić na żadne składowe.
No tak.
Cytuj:
Ale jakoś Jezus istniał
Czemu ten czas przeszły?
Cytuj:
i to jako człowiek z namiętnościami jak gniew.
Bo Jezus nie ma tylko niepodzielnej natury boskiej, ale również naturę ludzką. A natura ludzka nie jest prosta, co możesz łatwo dowieść urąbując sobie palec siekierą.
Cytuj:
Skoro Jezus jest częścią Boga trójedynego
Jezus jest Bogiem. I jednocześnie człowiekiem.
Cytuj:
Poza tym gniew to jeden z grzechów głównych - nr 6 na liście.
Egoistyczny gniew wobec bliźniego - tak. Natomiast np. gniew skierowany przeciwko demonom, przeciwko własnej grzeszności - już nie.


Wt paź 03, 2017 5:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 112  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL