Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 112  Następna strona
 Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Długa lista..Masz omamy..Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.
Liczysz, ile Ci brakuje do goebbelsowskiego tysiąca?
Cytuj:
Jezus ma swojego Boga nawet w niebie
A ktoś twierdzi, że nie ma?
ZG63 napisał(a):
To tylko trynitarna manipulacja.
Jeśli Ty będziesz sobie w ten sposób odrzucał niewygodne fragmenty Pisma Świętego, to jak można z Tobą dyskutować? Pismo Święte ma szanse być jedynym wspólnie przez Ciebie i chrześcijan uznawanym autorytetem. Jeśli nawet je odrzucasz, to jak sobie wyobrażasz dyskusję?
Cytuj:
Jeśli więc chodzi o jego pochodzenie, tekst (Mt 28:19) pochodzi z Rzymu.
Szczerze wątpię, żeby Ratzinger powiedział coś tak głupiego. Masz źródło?


Pn wrz 25, 2017 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
chwat napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Trójca to niebiblijny wymysł więc nie ma potrzeby zrozumienia tego dogmatu

Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Idźcie wiec i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca
i Syna, i Ducha Świętego
.
(Mt 28,18-19)

Jezus wymienia trzy Osoby Boskie, w znaczeniu jednego Boga, w imię którego należy chrzcić.

Zdanie wcześniej mówi o wszelkiej władzy w niebie i na ziemi, co oznacza równość i jedność Osób.


To tylko trynitarna manipulacja
Przecież macie to zdanie (w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego) również w swojej wersji Biblii. Czy Wasza wersja Biblii, też jest zmanipulowana przez trynitarzy?


Cytuj:
W kilku innych miejscach pisze o chrzcie w imieniu Jezusa.
Pomijając to, że nie informujesz o tym kto pisze, to chrzest w imię Jezusa oznacza, że jest On Bogiem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 25, 2017 12:15
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Trójca to niebiblijny wymysł więc nie ma potrzeby zrozumienia tego dogmatu.

Zawsze bawią mnie takie teksty kiedy zestawiam je z długą listą fragmentów Pisma Świętego, które... stanowią podstawę dla nauczania o Trójcy. :)

Cytuj:
Określenie trój-jedyny jest logicznie sprzeczne samo w sobie.

Przyjmując na chwilę, że jest sprzeczne samo ze sobą, to od kiedy Bóg podlega prawom naszego wszechświata?


Długa lista..Masz omamy..

Nie mam żadnych omamów. Po prostu wiem, co jest w Biblii. :)

Cytuj:
Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.

Zacytuj ten fragment i zaznacz w nim miejsce, w którym Chrystus powiedział, że nie jest Bogiem.

Cytuj:
Jezus ma swojego Boga nawet w niebie - Ap. 1:1, 1 Tym 2:5..

Gdzie się tam doczytałeś takiej nauki?


Pn wrz 25, 2017 12:36

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Nie rozumiesz prostych wersetów, dogmaty ogłupiają.

Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby złożyć równoważnego okupu za innego człowieka.
Inna sprawa że Jezus zawsze w biblii nazwany jest człowiekiem , nawet w niebie - Dz.Ap. 17:31, 1 Tym 2:5.
Gdyby Był Bogiem Jezus nie mógłby być pośrednikiem, jeśli nie wiesz co znaczy pośrednictwo poszukaj w biblii.
Bóg nie miał początku, Jezus miał początek.
Mogę tak godzinami, ale możesz nie zrozumieć, tak jak poprzednie łatwe do zrozumienia dla prostych ludzi wersety, które uporczywie przeinaczasz. - 2 Kor 4:4 wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.


Pn wrz 25, 2017 12:47
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Nie rozumiesz prostych wersetów
Przestań powtarzać, że wszyscy naokoło nie rozumieją, bo to już nudne.
Cytuj:
Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby złożyć równoważnego okupu za innego człowieka.
Uzasadnij.
Cytuj:
Inna sprawa że Jezus zawsze w biblii nazwany jest człowiekiem
Proszę wskazać, kto tutaj zaprzecza temu, że Jezus jest człowiekiem.
Cytuj:
Bóg nie miał początku, Jezus miał początek.
Proszę wskazać, kto tutaj zaprzecza temu, że Wcielenie miało początek.
Cytuj:
Mogę tak godzinami
Nie. Nie możesz. Bo ile można znosić wmawianie garba?

Ale przynajmniej cieszę się, że przyznajesz (milcząco), iż cytat rzekomo z Ratzingera zwyczajnie zmyśliłeś.


Pn wrz 25, 2017 13:19
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Nie rozumiesz prostych wersetów, dogmaty ogłupiają.

Daruj sobie takie wycieczki, albo udowodnij, że źle coś rozumiem.

Cytuj:
Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby złożyć równoważnego okupu za innego człowieka.

To przekonanie świadków Jehowy. Chcesz tak głosić? Wskaż odpowiedni fragment nauczania Chrystusa i Apostołów, który coś takiego zawiera.

Cytuj:
Inna sprawa że Jezus zawsze w biblii nazwany jest człowiekiem , nawet w niebie - Dz.Ap. 17:31, 1 Tym 2:5.

Dwa fragmenty to nie jest "zawsze", a chociażby w J 20,28 jest nazwany Bogiem. Podobnie jak w J 1,1, J 1,18, Rz 9,5, Tt 2,13 i wielu innych. :)

Cytuj:
Gdyby Był Bogiem Jezus nie mógłby być pośrednikiem,

E tam. Dla Boga nie ma nic niemożliwego (vide Łk 1,37), więc Jezus, jako człowiek, może pośredniczyć do Boga. :)

Cytuj:
Bóg nie miał początku, Jezus miał początek.

Jezus jako człowiek ma początek. Jak Bóg - nie. Kombinuj dalej.

Cytuj:
Mogę tak godzinami, ale możesz nie zrozumieć, tak jak poprzednie łatwe do zrozumienia dla prostych ludzi wersety, które uporczywie przeinaczasz.

Wykaż wobec tego, że przeinaczam Biblię.,

Cytuj:
- 2 Kor 4:4 wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.

No i?


Pn wrz 25, 2017 13:22

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Nie rozumiesz prostych wersetów
Przestań powtarzać, że wszyscy naokoło nie rozumieją, bo to już nudne.
Cytuj:
Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby złożyć równoważnego okupu za innego człowieka.
Uzasadnij.
Cytuj:
Inna sprawa że Jezus zawsze w biblii nazwany jest człowiekiem
Proszę wskazać, kto tutaj zaprzecza temu, że Jezus jest człowiekiem.
Cytuj:
Bóg nie miał początku, Jezus miał początek.
Proszę wskazać, kto tutaj zaprzecza temu, że Wcielenie miało początek.
Cytuj:
Mogę tak godzinami
Nie. Nie możesz. Bo ile można znosić wmawianie garba?

Ale przynajmniej cieszę się, że przyznajesz (milcząco), iż cytat rzekomo z Ratzingera zwyczajnie zmyśliłeś.


- ty też jesteś nudny, ale toleruje to u ciebie
- okup nie byłby równoważny
- Łukasza 1:35 pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga. Dać ci cytat w kolorze?
Tak jak kolega, módl się o właściwe poznanie bo nic z tego nie będzie.


Pn wrz 25, 2017 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Nie rozumiesz prostych wersetów, dogmaty ogłupiają.

Daruj sobie takie wycieczki, albo udowodnij, że źle coś rozumiem.

Cytuj:
Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby złożyć równoważnego okupu za innego człowieka.

To przekonanie świadków Jehowy. Chcesz tak głosić? Wskaż odpowiedni fragment nauczania Chrystusa i Apostołów, który coś takiego zawiera.

Cytuj:
Inna sprawa że Jezus zawsze w biblii nazwany jest człowiekiem , nawet w niebie - Dz.Ap. 17:31, 1 Tym 2:5.

Dwa fragmenty to nie jest "zawsze", a chociażby w J 20,28 jest nazwany Bogiem. Podobnie jak w J 1,1, J 1,18, Rz 9,5, Tt 2,13 i wielu innych. :)

Cytuj:
Gdyby Był Bogiem Jezus nie mógłby być pośrednikiem,

E tam. Dla Boga nie ma nic niemożliwego (vide Łk 1,37), więc Jezus, jako człowiek, może pośredniczyć do Boga. :)

Cytuj:
Bóg nie miał początku, Jezus miał początek.

Jezus jako człowiek ma początek. Jak Bóg - nie. Kombinuj dalej.

Cytuj:
Mogę tak godzinami, ale możesz nie zrozumieć, tak jak poprzednie łatwe do zrozumienia dla prostych ludzi wersety, które uporczywie przeinaczasz.

Wykaż wobec tego, że przeinaczam Biblię.,

Cytuj:
- 2 Kor 4:4 wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.

No i?



Piszesz że w J1:1 Jezus jest nazwany Bogiem? Gdzie? Resztę wersetów pominę, bo to strata czasu.

Daj ten werset i zaznacz miejsce gdzie pisze że Jezus jest Bogiem, inaczej okażesz się podłym kłamcą i krętaczem.. :mrgreen:


Pn wrz 25, 2017 13:31
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
J 1,1
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Zaznaczyłem, a teraz bierz Biblię do ręki, ale prawdziwą, a nie fałszywkę Ciała Kierowniczego, i sprawdź pozostałe fragmenty. Potem odpowiedz na na resztę mojego posta.


Pn wrz 25, 2017 13:36

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
J 1,1
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Zaznaczyłem, a teraz bierz Biblię do ręki, ale prawdziwą, a nie fałszywkę Ciała Kierowniczego, i sprawdź pozostałe fragmenty. Potem odpowiedz na na resztę mojego posta.


Gdzie tu pisze o Jezusie? Masz wizje? Może porównaj sobie ten początek i początek Rodzaju..Wcześniej pamiętaj o modlitwie bo nic z tego nie będzie.. :mrgreen: :mrgreen:


Pn wrz 25, 2017 13:39
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
- ty też jesteś nudny, ale toleruje to u ciebie
Ale cięta riposta. Wybacz, ale ja nie mam w zwyczaju jako jedynej "polemiki" przedstawiać zdania "mylisz się".
Cytuj:
- okup nie byłby równoważny
Uzasadnij.
Cytuj:
- Łukasza 1:35 pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga.
Kto to jest Łukasza? I co mnie obchodzi, co Łukasza pisze?
Cytuj:
Tak jak kolega, módl się o właściwe poznanie bo nic z tego nie będzie.
Zieew.

Oczywiście na pytanie "kto przeczy człowieczeństwu Jezusa" odpowiedzi nie otrzymamy.
Ani źródła wypowiedzi rzekomo Benedykta XVI - też nie. Bo ZG63 dobrze wie, że to łgarstwo.


Pn wrz 25, 2017 13:44
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
J 1,1
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Zaznaczyłem, a teraz bierz Biblię do ręki, ale prawdziwą, a nie fałszywkę Ciała Kierowniczego, i sprawdź pozostałe fragmenty. Potem odpowiedz na na resztę mojego posta.

Gdzie tu pisze o Jezusie?

W pogrubionym fragmencie. Wystarczy zerknąć na kontekst:

J 1,14-15
14. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
15. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.


Zabierz się za czytanie reszty fragmentów i pisanie odpowiedzi na pozostałą część mojego posta. :)


Pn wrz 25, 2017 13:46

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
zefciu napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jest różnica między zdaniami:
1. Bóg składa się z niczego.
2. Bóg z niczego się nie składa.
Przypomina mi się paradoks angielskojęzyczny polegający właśnie na takiej radosnej ekwiwokacji pojęcia "nic".
"Nothing is better than eternal bliss. A ham sandwich is better than nothing. Therefore a ham sandwich is better than eternal bliss."
Co ciekawe - język polski tego paradoksu unika:
"Nic nie jest lepsze niż wieczna szczęśliwość. Kanapka z szynką jest lepsza niż nic". Wniosek "Zatem kanapka z szynką jest lepsza niż wieczna szczęśliwość" tutaj nie wychodzi. Ale wcale nie dlatego, że język polski jest logiczniejszy.

Ciekawe kto zna rozwiązanie tego paradoksu :)


To wszystko jest bardzo ciekawe ale to nie jest odpowiedź na pytanie który starożytny filozof twierdził, że Bóg składa się z niczego.


Pn wrz 25, 2017 23:08
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
hubris napisał(a):
Cytuj:
Ciekawe kto zna rozwiązanie tego paradoksu :)


To wszystko jest bardzo ciekawe
Nie. Zdanie "To wszystko bardzo ciekawe" nie jest rozwiązaniem tego paradoksu.
Cytuj:
ale to nie jest odpowiedź na pytanie który starożytny filozof twierdził, że Bóg składa się z niczego.
Żaden prawdopodobnie, choć mogę się mylić.


Wt wrz 26, 2017 6:12

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
J 1,1
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Zaznaczyłem, a teraz bierz Biblię do ręki, ale prawdziwą, a nie fałszywkę Ciała Kierowniczego, i sprawdź pozostałe fragmenty. Potem odpowiedz na na resztę mojego posta.

Gdzie tu pisze o Jezusie?

W pogrubionym fragmencie. Wystarczy zerknąć na kontekst:

J 1,14-15
14. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
15. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.


Zabierz się za czytanie reszty fragmentów i pisanie odpowiedzi na pozostałą część mojego posta. :)


Prolog Jana pisze o literalnym Słowie Boga którym wszystko stwarzał, zajrzyjcie do Rodzaju 1, do Hebr 11:3, Psalm 33:6, to nie boli.
Werset 14 mówi nam o ucieleśnieniu się słowa Boga w osobie Jezusa. W końcu był on zapowiadany dużo wcześniej. Potwierdza to np. 1 Piotra 1:20


Wt wrz 26, 2017 8:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 112  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL