Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 12:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Kult Maryi i grzech sumienia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
wloczykij napisał(a):
zmówię - to wynika z posłuszeństwa

Masz cechę świętych - posłuszeństwo nawet wbrew własnym upodobaniom. Samozaparcie: "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!"

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr lip 18, 2012 4:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
wloczykij napisał(a):
w ramach pokuty to zmówię - to wynika z posłuszeństwa. Modlitwa będzie raczej "pusta" - po prostu odrobię pańszczyznę. Będę miał za to czyste sumienie

"pusta modlitwa"... Hmm, to chyba temat na jakąś pracę doktorską - taki szeroki temat.
Mnie przyszło na myśl jedno skojarzenie po przeczytaniu twojego posta; jaki jest najważniejszy cel szatana? Odebranie chwały Bogu. To jest jego główne wyzwanie i temu od podporządkowuje wszystkie swoje działania. I pewnie bardzo się cieszy, kiedy to mu się uda...
W takim więc kontekście słowa "pusta modlitwa" zabrzmią dziwnie - prawda? A jeśli już mówimy o pokucie - to tym bardziej są nie na miejscu. Przede wszystkim - nawet biorąc definicję modlitwy - to jest to rozmowa. "Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi" (JPII) - cytat z http://www.kerygma.pl/main.php?op=6&go=21&to=29


So lip 21, 2012 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2756
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
wloczykij napisał(a):
Modlę się po prostu do Boga i tyle

Moze w takim podejsciu kryje sie niebezpieczenstwo izolowania Boga od jego stworzenia.
"Wysławiamy Cię, Ojcze święty, bo jesteś wielki i wszystkie stworzenia głoszą Twoją mądrość i miłość. Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i powierzyłeś mu cały świat, o aby służąc Tobie samemu jako Stwórcy, rządził wszelkim stworzeniem"
Wszystkie stworzenia (i gory i morze i gwiazdy i burze i tygrysy i robaczki) glosza Twoja madrosc i milosc. Sw. Franciszek dal dobry przyklad i jezeli postaralbys sie potraktowac modlitwe jako rozmowe (bo tym wlasciwie jest) to moze kiedys uda Ci sie ulozyc modlitwe do robaczka w jak doskonaly sposob zostal wyposazony przez Stworce. Tym bardziej bylo by wskazane porozmawiac sobie z nasza Matka (oto matka Twoja).
Nie sadzisz, ,ze "modle sie po prostu do Boga" czesto oznacza monolog zamiast rozmowy?


So lip 21, 2012 23:09
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
robaczek2 napisał(a):
Nie sadzisz, ,ze "modle sie po prostu do Boga" czesto oznacza monolog zamiast rozmowy?

A jest inna możliwość?? Ja znałam osobę, która mówiła że sobie gawędzi z Istotą Wyższą i jest jego żoną, ale cóż, psychiatra jej nie wierzył i jest na silnych psychotropach.

A rozmowa wg słownika PWN:
    rozmowa
  • «wzajemna wymiana myśli za pomocą słów»


N lip 22, 2012 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2756
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Val napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Nie sadzisz, ,ze "modle sie po prostu do Boga" czesto oznacza monolog zamiast rozmowy?

A jest inna możliwość??

Jest.
Ja nie mam daru prowadzenia rozmowy (rozumianej szerzej niz wymiana slow).
Ale mysle, ze sa tacy, ktorzy maja ten dar. I tego bym zyczyl nam wszystkim oraz inicjatorowi tego watku.


N lip 22, 2012 14:34
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Obawiam się, że inicjator tego wątku doskonale wie jaka jest jego modlitwa i - o zgrozo - nawet nie prowadzi monologów :)

Jak już mówiłem - moje problemy w tym temacie są już dawno rozwiązane :)


N lip 22, 2012 20:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
pająk napisał(a):
Nie chciałbym się wtrącać bowiem widzę że słabo znasz Pismo Święte.

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus. 1. List do Tymoteusza 2:5,


No to się nie wtrącaj, skoro nie chcesz. Pismo Święte znam bardzo dobrze. Jeżeli ktoś chce wysłać ci wiadomość i przekazują ją przez drugą osobę to ta osoba jest pośrednikiem tej wiadomości, tak? W tym właśnie sensie Maryja jest pośrednikiem, pośrednikiem mogą też być święci, a nawet dusze czyśćcowe. Jeżeli powiesz Maryi: Maryjo, uproś mi tę łaskę u Boga, to ona staje się pośrednikiem bo nie ma w języku polskim innego słowa lepiej ukazującego tę "czynność". Znasz takie pojęcie jak "modlitwa za przyczyną kogoś"? To też dotyczy pośrednictwa. To pośrednictwo o którym jest mowa w przytoczonym przez ciebie cytacie jest inne niż to o którym wspomniałam wcześniej. "Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" (J 14, 6) - o takim pośrednictwie jest mowa w przytoczonych przez ciebie słowach.


So sie 18, 2012 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Przepraszam za spam, ale nie mogę edytować postu.
Ci, którzy wierzą w świętość Maryi modlą się: pod Twoją obronę (...) o Pani nasza, orędowniczko nasza, POŚREDNICZKO nasza, pocieszycielko nasza... itd.


Pt sie 24, 2012 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
qwertyu napisał(a):
modlą się: [...] o Pani nasza,

"Ja jestem Pan i nie ma innego." Izaj. 45:5


Pn sie 27, 2012 14:41
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Nigdzie nie słyszałam by wywyższono Maryję ponad Boga i nigdy nie słyszałam by Była wyniesiona wyżej od Niego.

Często jednak słyszę- Módl się za nami
- Wstawiaj się za nami
- Proś za nami


Wt sie 28, 2012 1:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
ziutecki napisał(a):
qwertyu napisał(a):
modlą się: [...] o Pani nasza,
"Ja jestem Pan i nie ma innego." Izaj. 45:5

Otóż to, Pan to nie Pani :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Wt sie 28, 2012 5:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 13:40
Posty: 105
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Cytuj:
Nigdzie nie słyszałam by wywyższono Maryję ponad Boga


80 % wszystkich sanktuariów w Polsce są poświęcone Maryi nie Jezusowi.
Cytuj:
i nigdy nie słyszałam by Była wyniesiona wyżej od Niego.

Jak nie, a nie słyszałaś tytułów: Matka Boża, Najświętsza Maryja Panna czy Maryja- Królowa Polski.

Cytuj:
"Ja jestem Pan i nie ma innego." Izaj. 45:5


Dokładnie tak jest.


Wt sie 28, 2012 8:48
Zobacz profil
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Cytuj:
80% wszystkich sanktuariów w Polsce są poświęcone Maryji nie Jezusowi

W których centralne miesjce w prezbiterium zajmuje Chrystus zmartwychwstały, lub ukrzyżowany.
Obrazy lub figury Maryji znajdują się zazwyczaj w bocznych nawach lub kaplicach.
Ona, jak w Ewangelii, jest zawsze obok Syna lub pod Jego krzyżem.


Wt sie 28, 2012 8:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Alus napisał(a):
Cytuj:
80% wszystkich sanktuariów w Polsce są poświęcone Maryji nie Jezusowi
W których centralne miesjce w prezbiterium zajmuje Chrystus zmartwychwstały, lub ukrzyżowany.
Obrazy lub figury Maryji znajdują się zazwyczaj w bocznych nawach lub kaplicach.
Ona, jak w Ewangelii, jest zawsze obok Syna lub pod Jego krzyżem.

Co więcej, centralnym miejscem każdej świątyni katolickiej jest ołtarz - symbol Chrystusa:

Cytuj:
Ołtarz chrześcijański jest symbolem samego Chrystusa, obecnego pośród swoich wiernych zarówno jako „ofiara złożona dla naszego pojednania”, jak i „niebieski pokarm, który nam się udziela”.

http://www.katolik.pl/oltarz-i-jego-sym ... 16,cz.html

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Wt sie 28, 2012 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Kult Maryi i grzech sumienia
Capslock napisał(a):
Jak nie, a nie słyszałaś tytułów: Matka Boża, Najświętsza Maryja Panna czy Maryja- Królowa Polski.


żaden z tych tytułów nie wywyższa Maryi ponad Boga.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt sie 28, 2012 20:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL