Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czym jest chrześcijaństwo? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czym jest chrześcijaństwo?
zapytujacy napisał(a):
Ciekawe jakie słowo jest użyte w oryginale Ewangelii? Czy to też jest "krzyż"?

σταυρός


So lut 01, 2014 8:27

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Czym jest chrześćjaństwo?
pawro napisał(a):
zefciu napisał(a):
Chrześcijaństwo jest, jak sama nazwa wskazuje wiarą w Chrystusa. To chyba najbardziej ogólne zdanie, jakie można powiedzieć na ten temat. I Chrystus jest centrum chrześcijaństwa, a nie jakiś bełkot filozoficzny.

Są ludzie, którzy wierzą, że bełkotem przykryją Prawdę.


Chrzescijanstwo to gloszenie Chrystusa, ktory umarl za nasze grzechy, w nasze miejsce, ale 3 dnia zmartwychwstal.
"Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism (4) i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism, "
I chociaz to moze nadal wydawac sie dla kogos belkotem to jest wlasnie sedno chrzescijasntwa. Bez zmartwychwstania nie byloby triumfu! A jednak Jezus powstal zmartwych i dokonal dla nas odkupienia od grzechu i jego konsekwencji!! Przywrocil nam to co Adam stracil przez swe nieposluszenstwo a nawet dostalismy wiecej.
Dzieki Jezusowi mozemy miec boska nature, stac sie bozymi dziecmi, miec inymna relacje z Samym Bogiem i spedzic z Nim wiecznosc.
Ale kto narodzil sie na nowo to jego wiecznosc zaczyna sie juz tu na ziemi..
I to jest ta dobra nowina.. :-D


Cz mar 20, 2014 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Czym jest chrześćjaństwo?
zapytujacy napisał(a):
Eubulides napisał(a):
„Jeśli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, i weźmie swój krzyż, a idzie za mną.” (Mt 16, 24)
„kto nie weźmie swojego krzyża, a idzie za mną nie jest mnie godny.” (Mt 10,38)

Czym jset ten krzyż? Skoro ma się ktoś zaprzeć samego siebie i brać ten krzyż w drogę, to znaczy że krzyż nie jest częścią tej osoby? Czym zatem jest?


Wg mnie krzyz to jest "nie moja wola ale niech twoja Panie sie spelni".
Wiec nie to co ja chce, ale co chcesz Ty Panie..
"Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie."
Cialo pozada przeciwko Duchowi. Cialo dazy do zaspokojenia WLASNYCH PRAGNIEN a Duch mysli o INNYCH LUDZIACH I O BOGU.

"a umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony."
Mamy zyc dla Boga - nie dal siebie. A dla ciala to nie latwe..


Cz mar 20, 2014 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czym jest chrześćjaństwo?
MirMił napisał(a):
Przede wszystkim tak jak pisał zefciu, chrześcijaństwo jest wiarą w Chrystusa. Jednak jeżeli patrzeć na to co pisze Arystoteles można poniekąd się do tego odnieść. Miał racje, że nie jest to tylko proces intelektualny, wiara jest czymś więcej. W chrześcijaństwie stajesz na przeciw odwiecznego dylematu prosta droga ze złymi czynami, lub ciężka droga ku Zbawieniu. Chrystus pokazuje nam drogę do Zbawienia, ale drogę pełną cierpień. Swym uczniom mówi wprost "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. (J 14,1-12)". Wybierając chrześcijaństwo wybierasz Prawdę, która nie zawsze jest lekka i taka jakbyśmy chcieli, dlatego tak ciężko jest ludziom ją zaakceptować i w nią wierzyć.

Mój ulubiony autor pisał "Kłamstwo obiegnie świat, zanim Prawda założy buty". Tak jest właśnie z chrześcijaństwem. Pośród całej rzeszy fałszywych bogów, jest ten prawdziwy Jezus Chrystus i czeka na Ciebie.


I tak niech sie stanie, Amen.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr kwi 02, 2014 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czym jest chrześćjaństwo?
majanovak napisał(a):
pawro napisał(a):
zefciu napisał(a):
Chrześcijaństwo jest, jak sama nazwa wskazuje wiarą w Chrystusa. To chyba najbardziej ogólne zdanie, jakie można powiedzieć na ten temat. I Chrystus jest centrum chrześcijaństwa, a nie jakiś bełkot filozoficzny.

Są ludzie, którzy wierzą, że bełkotem przykryją Prawdę.


Chrzescijanstwo to gloszenie Chrystusa, ktory umarl za nasze grzechy, w nasze miejsce, ale 3 dnia zmartwychwstal.
"Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism (4) i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism, "
I chociaz to moze nadal wydawac sie dla kogos belkotem to jest wlasnie sedno chrzescijasntwa. Bez zmartwychwstania nie byloby triumfu! A jednak Jezus powstal zmartwych i dokonal dla nas odkupienia od grzechu i jego konsekwencji!! Przywrocil nam to co Adam stracil przez swe nieposluszenstwo a nawet dostalismy wiecej.
Dzieki Jezusowi mozemy miec boska nature, stac sie bozymi dziecmi, miec inymna relacje z Samym Bogiem i spedzic z Nim wiecznosc.
Ale kto narodzil sie na nowo to jego wiecznosc zaczyna sie juz tu na ziemi..
I to jest ta dobra nowina.. :-D


Bog jest Miloscia i to co nam dal jest nacudowniejsze i najwspanialsze swojego jedynego Syna Jezusa Chrystusa, bez Jezusa Chrystusa nie ma chrzescijanstwa.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr kwi 02, 2014 11:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL