Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
konradgorski napisał(a):
Kim był Jezus żyjąc na ziemi? Bogiem czy człowiekiem?
I Bogiem, i człowiekiem jednocześnie.


So lis 30, 2013 6:58
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Jezus nie byl dotkniętymi negatywnymi emocjami.

Wydarzenie z drzewem figowym, ma w tradycji egzegetycznej sporo interpretacji.
Na przykład:
Czytamy, że Jezus "podszedł" do drzewa.
Każde zbliżenie się Boga do stworzenia jest aktem tak niewyobrażalnej łaski, że całkowicie przemienia to stworzenie i sprawia, ze stworzenie natychmiat rozkwita i wydaje pełne owoce tego, do czego zostało powołane, nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.
Nie tak się stało w przypadku drzewa figowego.
Jest więc to opowieść o wyjątkowym zatwardzeniu serca, którego skutkiem jest utrata życia wiecznego.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 30, 2013 10:51
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Do autora wątku.Tak napisano w Liście do Tytusa:

"(...)Oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa." Tytusa 2:13.


So lis 30, 2013 11:01

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi ale nie potrafię tego tematu jednoznacznie pojąć.
Może objawiony po przez Trójcę Jedyną Bóg ma inne plany względem mnie. Zresztą na tym chyba polega prawdziwa wiara aby nie móc widzieć czy zrozumieć ale wierzyć.

Myślę jednak, że głębsze poznawanie Ewangelii budzi we mnie wiele sprzeczności gdyż serce podpowiada mi, że Jezus Chrystus niemógłby postąpić w taki sposób, ale niech to zostanie subiektywnym odczuciem.
Króluj nam Chryste


So lis 30, 2013 15:23
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
MIXer napisał(a):
konradgorski napisał(a):
Jezus był głodny ..po ludzku i zły z tego powodu.
Czy to zachowanie ukazuje człowieczeństwo Jezusa Chrystusa ulegającego emocjom, nie koniecznie nasyconym miłością?
Bycie zdenerwowanym (a nawet szaleńczo wściekłym, pomijając tutaj Pana Jezusa) nie jest niczym złym. Istotną rzeczą pod względem moralnym jest to, jak człowiek reaguje, gdy doznaje różnych uczuć. Nie ma emocji "nasyconych miłością", bo one nie mają z nią nic wspólnego.


Miłość nie jest stanem wypranym z emocji.


Cz gru 05, 2013 4:14
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Miłość nie jest stanem, lecz decyzją. Postanowieniem, że będę uczynny wobec Boga i ludzi.


Cz gru 05, 2013 11:09

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Czym w takim razie ta decyzja jest umotywowana?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz gru 05, 2013 11:54
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Różne są powody, by kochać, podejrzewam. Ja kocham, ponieważ chcę być szczęśliwy. I jestem szczęśliwy.


Cz gru 05, 2013 16:44

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Czyli miłość jest podrzędna, służebna wobec szczęścia, jest środkiem? Czemu zatem mówicie, że "Bóg jest Miłością" - a nie Szczęściem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz gru 05, 2013 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
"Bóg jest Miłością" to cytat z Pisma Świętego, JedenPost.

Dziwne jest stwierdzenie, że miłość i szczęście należy postrzegać w kategoriach środka i celu. Miłość jest równoznaczna ze szczęściem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 05, 2013 17:01
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
JedenPost napisał(a):
Czyli miłość jest podrzędna, służebna wobec szczęścia, jest środkiem?
Miłość i szczęście są ze sobą ściśle związane - jedno bez drugiego nie może istnieć. Są jakby równe.
JedenPost napisał(a):
Czemu zatem mówicie, że "Bóg jest Miłością" - a nie Szczęściem?
Moglibyśmy nazywać Boga szczęściem, Bóg jest wszystkim tym, co jest dobre. Bóg jest dobrocią.


Cz gru 05, 2013 17:02
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Mixer, miłość niesie ze sobą ogromną dawkę emocji. Milość jest stanem, stanem serca i duszy. Nie bardzo zgodzę się z tym że miłość jest zawsze decyzją, miłość bardziej jest pewna postawą serca. Czasem nie jesteś w stanie kochać drugiej osoby chociażbyś podejmował tą decyzję milion razy w ciągu dnia. Czasem nie jesteś w stanie uczuciowo kochać ludzi, i nie możemy lubić wszystkich ludzi. Ale możemy ich kochać, w sensie, nie życząc im źle i starać się im pomagać, być pozytywnie nastawionym. Ale prawdziwa miłość to żywioł.

A co do decyzji, to czy uważasz że na tym ma polegać miłość między Tobą a dziewczyną, lub żoną? Powiesz sobie - będę Cie kochał i będziesz kochał? Nie, miłość to wielka tajemnica i rządzi się swoimi prawami.


Cz gru 05, 2013 19:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Johnny99 napisał(a):

Dziwne jest stwierdzenie, że miłość i szczęście należy postrzegać w kategoriach środka i celu.


Dla mnie też to dziwne, ale tak wychodziło z twierdzenia Mixera, że miłość to decyzja.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz gru 05, 2013 19:17
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
@ equuleuss

Żeby kogoś kochać, wcale nie trzeba czuć do niego mięty. Kto pomaga bliźniemu, nawet jeżeli ten bliźni wzbudza w nim niechęć i odrazę, ten jest człowiekiem kochającym.


Pt gru 06, 2013 2:41
Post Re: Czy Jezus Chrystus uznawał się za Boga czy też nie?
Mixer, o tym też mówię w swoich słowach, ale nie mam na myśli tylko tej mięty którą można czuć do kobiety lub mężczyzny. Również miłość do Boga nie jest decyzją zależną od nas, ani nawet miłość do bliźniego nie jest decyzją którą można sobie podejmować. Bo wtedy to będzie nieautentyczne. Dlatego musisz najpierw poczuć ten ogień i emocje jakie niesie ze sobą miłość. Ten ogień daje Ci siłę do pomagania innym, w szczery i prawdziwy sposób, inaczej to będzie coś czym chcesz zaspokoić tylko swoją potrzebę bycia dobrym i uznanym w oczach innych i przed soba samym.


Pt gru 06, 2013 2:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL