Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 kanonizacja 
Autor Wiadomość
Post Re: kanonizacja
Taaak?
A moze wiesz co Biblia mowi o tym, kto wejdzie do Krolestwa niebieskiego?
Czy to przeoczyles?


Wt kwi 29, 2014 9:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: kanonizacja
Kael napisał(a):
Taaak?
A moze wiesz co Biblia mowi o tym, kto wejdzie do Krolestwa niebieskiego?
Czy to przeoczyles?


Oczywiscie ze wiem a ty nie wiesz ?? :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt kwi 29, 2014 9:59
Zobacz profil
Post Re: kanonizacja
Ja akurat wiem, ale mam nieprzeparte wrazenie, ze kazdy protestant jest swiecie przekonany, ze on ma niebo w kieszeni i ze na pewno nie ma tam zadnego katolika. Mimo ze nie ma na to zadnego potwierdzenia w Biblii.
W Biblii natomiast jest obietnica dla Piotra ( i jego nastepcow), ze cokolwiek zwiaze on na zoemi bedzie zwiazane i w niebie i ze to Piotr ma klucze Krolestwa. No ale kto by tam w takie niewygodne obietnice Pana Jezusa wierzyl!
Przecietny protestant wie lepiej.


Wt kwi 29, 2014 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: kanonizacja
amadeus35 napisał(a):
Ja uwazam jednak ze o wszystkim niestety decyduje Papiez a znakow i cudow szka sie niemlaze na sile, chociazby dla JP2 po wielu wysilkach znaleziono jeden cud i juz ogloszono Papieza swietym.

Ignorancja czy złą wola?

O czym decyduje papież?
Jeśli szukano na siłę, to dlatego, że tak dużo cudów zdarzyło sie za wstawiennictwem JP2.
Nie JUŻ, ale DOPIERO ogłoszono świętym. Tyle lat po tym jak został świętym.


Wt kwi 29, 2014 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: kanonizacja
Kael napisał(a):
Ja akurat wiem, ale mam nieprzeparte wrazenie, ze kazdy protestant jest swiecie przekonany, ze on ma niebo w kieszeni i ze na pewno nie ma tam zadnego katolika. Mimo ze nie ma na to zadnego potwierdzenia w Biblii.
W Biblii natomiast jest obietnica dla Piotra ( i jego nastepcow), ze cokolwiek zwiaze on na zoemi bedzie zwiazane i w niebie i ze to Piotr ma klucze Krolestwa. No ale kto by tam w takie niewygodne obietnice Pana Jezusa wierzyl!
Przecietny protestant wie lepiej.


Nie wiem co kto mysli ale jedno wiem napewno co na ten temat mowi Pismo Swiete a to mnie w zupelnosci wystarcza :)
Widze ze cytujesz Biblie jej nie rozumiejac, czytaj dalej moze i do ciebie Duch Swiety przemowi.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt kwi 29, 2014 13:43
Zobacz profil
Post Re: kanonizacja
Pomodle sie o dary Ducha sw dla ciebie. Zebys pojal takze to, co nie pasuje do twojej wizji chrzescijanstwa.


Wt kwi 29, 2014 17:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: kanonizacja
andej napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Ja uwazam jednak ze o wszystkim niestety decyduje Papiez a znakow i cudow szka sie niemlaze na sile, chociazby dla JP2 po wielu wysilkach znaleziono jeden cud i juz ogloszono Papieza swietym.

Ignorancja czy złą wola?

O czym decyduje papież?
Jeśli szukano na siłę, to dlatego, że tak dużo cudów zdarzyło sie za wstawiennictwem JP2.
Nie JUŻ, ale DOPIERO ogłoszono świętym. Tyle lat po tym jak został świętym.


Papiez oglasza swietym przeciez nie ja, prawda ? :)
Jakie cuda sie zdarzyly, jak watykan potwierdzil tylko jeden cud !?
Przeciez najpierw Papiez JP2 zostal blogoslawiony jak rozumiem nastepuje jakas kolejnosc !?
Swiety czy nie dla mnie to obojetne.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt kwi 29, 2014 18:40
Zobacz profil
Post Re: kanonizacja
http://www.gloriamaria.pl/
Ty w ogole rozumiesz kim jest swiety? Mam wrazenie, ze nie.


Wt kwi 29, 2014 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: kanonizacja
amadeus35 napisał(a):
Papiez oglasza swietym przeciez nie ja, prawda ? :)
Jakie cuda sie zdarzyly, jak watykan potwierdzil tylko jeden cud !?
Przeciez najpierw Papiez JP2 zostal blogoslawiony jak rozumiem nastepuje jakas kolejnosc !?
Swiety czy nie dla mnie to obojetne.


Papież nikogo nie mianuje świętym. Jeno przeprowadza proces (szukając przesłanek świadczących przeciw oraz znaków potrwierdzajacych). Na tej podstawie stwierdza, że sam Bóg potwierdził za ich pomocą stawianą tezę. I ogłasza, że wierzy.
Watykan nie potwierdził jednego cudu. W sieci znajdziesz wiele na ten temat.
Kolejność? I owszem. Zawsze.
Obojętne? Czyżby? To po co bijesz pianę? Dlaczego zadajesz kłam? Czemu tracisz czas na zwalczanie? Czy nie lepiej poświęcić ten czas na modlitwę do naszego Pana? Nikt Cię nie zmusza do korzystania ze wstawiennictwa JP2. Jeśli idziesz do Boga, to idź. I bądź w tym uczciwy. Pomodlę się abyś nie ustał na drodze do Stworzyciela.


Śr kwi 30, 2014 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: kanonizacja
andej@
Jesli jestes taki wierzacy, to dlaczego mnie tak ``wsciekle`` atakujesz ?
Oczywiscie ze to Papiez musi zlozyc wniosek o swietowanie danej osoby przeciez nie ja !!??
I nie mieszaj do waszych ceremonialow Boga, Slowo Boze mowi na ten temat zupelnie inaczej, warto sie zapoznac.

Dziekuje za modlitwe, mam tylko pytanie kto jest twoim panem ?
Przeciez jak wszyscy wierzacy w Jezusa Chrystusa wiemy ze Bog jest Miloscia czego u ciebie jakos nie dostrzegam.

Oczywiscie ze ja nie potrzebuje i nie chce wstawiennictwa JP2, moim jedynym posrednikiem jest Jezus Chrystus.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr kwi 30, 2014 10:08
Zobacz profil
Post Re: kanonizacja
Slowo Boze mowi cos o wstawiennictwie swietych. No ale nie kazdemu jest dane jego rozumienie...
Popros Ducha sw, zeby ci otworzyl oczy na poznanie Slowa. Np tego, ze zadne proroctwo nie jest do prywatnego wyjasniania...


Śr kwi 30, 2014 10:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: kanonizacja
amadeus35 napisał(a):
andej@
1. Jesli jestes taki wierzacy, to dlaczego mnie tak ``wsciekle`` atakujesz ?
2. Oczywiscie ze to Papiez musi zlozyc wniosek o swietowanie danej osoby przeciez nie ja !!??
3. I nie mieszaj do waszych ceremonialow Boga, Slowo Boze mowi na ten temat zupelnie inaczej, warto sie zapoznac.

4. Dziekuje za modlitwe, mam tylko pytanie kto jest twoim panem ?
5. Przeciez jak wszyscy wierzacy w Jezusa Chrystusa wiemy ze Bog jest Miloscia czego u ciebie jakos nie dostrzegam.

6. Oczywiscie ze ja nie potrzebuje i nie chce wstawiennictwa JP2, moim jedynym posrednikiem jest Jezus Chrystus.


1. Dziękuję za ocenę. Nigdy Ciebie nie atakowałem. Polemizuję z poglądami. Wyjaśniam, jak rozumiem. Ani razu nie oceniałem Ciebie i mam nadzieję, że w dalszym ciągu ustrzegę się tego. ("Nie sądźcie ...")
2. Wniosek o świętowanie? Oświeć mnie, bo zupełnie nie rozumiem co masz na myśli.
3. Rację przyznaję, że warto poznawać Słowo Boże. Wyłącznie Bóg może i ma prawo ocenić, czy ktoś kest świętym. My jedynie wsłuchujemy się w Jego głos i na tej podstawie stwierdzamy, że Bóg tak uczynił.
4. Chciałeś aby zabrzmiało to obraźliwie? Celowo piszesz o Bogu z małej litery? Zacytuję początek credo: " Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego ..." Czy takie wyjaśnienie wystarczy?
5. Świetnie to ująłeś. W odpowiedzi znów cytat, tym razem z Mt. "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?"
6. To Twoja droga. Nie potrzebujesz pomocy, więc idź sam. Jednak Chrystus przekonywał, że lepiej iść społem. I korzystać ze wszystkiego, co pomaga wejść do Królestwa Niebieskiego. Jednak Bóg w pełni szanuje Twoją wolną wolę. Ty decydujesz, więc konsekwencje ponosisz też.


Śr kwi 30, 2014 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: kanonizacja
Jezus Chrystus stworzyl swoj Kosciol na prawdzie i milosci, i z tym Kosciolem podazam, mam wielu wspanialych Braci i Siostry dla ktorych Jezeus Chrystus jest Panem i Zbawicielem potwierdzonym przez Slowo Boga.

_________________
Bog jest Miloscia :)


N maja 11, 2014 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: kanonizacja
amadeus35 napisał(a):
Jezus Chrystus stworzyl swoj Kosciol na prawdzie i milosci, i z tym Kosciolem podazam, mam wielu wspanialych Braci i Siostry dla ktorych Jezeus Chrystus jest Panem i Zbawicielem potwierdzonym przez Slowo Boga.

I o to właśnie chodzi. Najważniejsze jest odwzajemnienie Miłości Bożej.
Każdy powinien dawać przykład swoim życiem. Z najlepszych wzór mogą czerpać wszyscy.
Życzę wszystkiego najlepszego na Drodze do Boga.


N maja 11, 2014 16:49
Zobacz profil
Post Re: kanonizacji
medieval_man napisał(a):
Nieomylność aktu kanonizacji wynika z nieomylności Kościoła.
Z dokładnością do słów "aktu kanonizacji" :) Bo niektórzy z dawnych świętych, sprzed czasów sformalizowanej procedury, tak jakby, hm, wypadli z oficjalnej listy.


N maja 11, 2014 18:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL