Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona
 Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności' 
Autor Wiadomość
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Robek napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Robek napisał(a):
Skoro jest nieomylny, to znaczy że ma zawsze racje, w czym problem?
Problem w tym, że znowu własne przekonania, zresztą błędne, przedstawiasz jako nauczanie Kościoła. Dogmat o nieomylności papieża nie zawiera bowiem nauki, że "papież ma zawsze rację".
Sam sobie przeczysz.
Słownik języka polskiego PWN
nieomylny
1. «taki, który się nigdy nie myli; też: właściwy komuś, kto się nie myli»
2. «całkowicie pewny»
--------------------
Jak sie nigdy nie myli, to znaczy że zawsze ma racje.
Czy to tak trudno zrozumieć?
Prosimy nie karmić trolla
viewtopic.php?p=41552#p41552


Wt mar 31, 2015 10:11
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Robek napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Problem w tym, że znowu własne przekonania, zresztą błędne, przedstawiasz jako nauczanie Kościoła. Dogmat o nieomylności papieża nie zawiera bowiem nauki, że "papież ma zawsze rację".

Sam sobie przeczysz.
Słownik języka polskiego PWN
nieomylny
1. «taki, który się nigdy nie myli; też: właściwy komuś, kto się nie myli»
2. «całkowicie pewny»
--------------------
Jak sie nigdy nie myli, to znaczy że zawsze ma racje.
Czy to tak trudno zrozumieć?

Zerknij do dogmatu i sprawdź kiedy papież jest nieomylny.


Wt mar 31, 2015 11:00
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
A kto nadał to miano nieomylności.
Czy, to jest zgodne z naukami Jezusa Chrystusa?
Czy nie jest to grzechem pychy, że człowiek ustanawia prawa w aspekcie wiary i narzuca je innym bezwarunkowo do wyznawania? a czy te prawa są zgodne z naukami jakie Jezus Chrystus nam przekazał ?
Jak grzeszny człowiek, może mianować siebie Bogiem na ziemi i ustalać dogmat o swojej nieomylności ?

Gdy młodzieniec zwrócił się do Jezusa - Dobry Ojcze, Jezus mu odpowiedział - nie nazywaj mnie dobrym ojcem, bo jedynie dobry jest Nasz Ojciec w Niebie.
W słowach Jezusa - Syna Bożego, widzimy pokorę i skromność.
Jaką pokorą i skromnością wykazują się dostojnicy kościelni mianując się nieomylnymi eminencjami.
Ustalenie inkwizycji, czy krucjaty - nawracanie wiernych, też były nieomylne ? z mocą Ducha Świętego?
Gdzie jest zachowania nauka Jezusa o miłości bliżniego swego, o miłowaniu nawet nieprzyjaciół swoich, gdzie było zachowane przykazanie Boże - nie zabijaj.

Tylko świadectwo życia i nauki Jezusa Chrystusa są prawdą i wykładnią naszej wiary.
Dogmaty przyjęte przez ludzi nie można uznać nieomylnymi , bo takie stwierdzeniem jest grzechem pychy.


Cz cze 09, 2016 13:55
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
O tym, że w Kościele działa Duch Święty, który w określonych warunkach gwarantuje nieomylność orzeczeń, jak widzę, zapomniałeś.


Cz cze 09, 2016 14:04
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, że w Kościele działa Duch Święty, który w określonych warunkach gwarantuje nieomylność orzeczeń, jak widzę, zapomniałeś.


A skąd ta pewność, że zawsze przyjęte dogmaty, są pod wpływem działania Ducha Świętego.
Czy takie twierdzenia, nie są najcięższym grzechem - grzechem przeciwko Duchowi Świętemu.


Cz cze 09, 2016 14:25
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Chyba nie rozumiesz czym jest grzech przeciw Duchowi swietemu.

A ty jestes pewna, ze to w co wierzysz jest prawda? A moze to tylko twoje wyobrazenie prawdy? Po prostu sobie taka religie posklejalas, jak tobie pasuje i z niczym i z nikim tego nie weryfikujesz, no bo przeciez wszyscy moga sie mylic.
A jesli to ty sie mylisz? Jest ci to obojetne?


Cz cze 09, 2016 14:40
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kościołem Jezusa są wszyscy ludzie wierzący w Niego, ci ludzie inaczej nazywają się chrześcijanie.
Jezus nie utworzył Kościoła z konkretną nazwą. Częścią kościoła Jezusa, jest człowiek, który jest Świątynią Boga.
Chrześcijanie podzielili się na wspólnoty, w początkowym okresie były to gminy chrześcijan. Pózniej utworzono z tych wspólnot Kościoły. Nazwy tych Kościołow to: Kościół Katolicki, Protestancki, Prawosławny, Ewangeliczny, Zielonoświątkowy itd.
Co to znaczy wierzyć ? to znaczy przyjmować tą wiarę w sposób prawdziwy, co to znaczy prawdziwy ? to znaczy, w sposób jaki nauczał Jezus Chrystus - bo On dał nam świadectwo wiary i nauczał, jak mamy tą wiarę wyznawać.
Jeżeli Kościół, który uważa się za wyznawcę Jezusa, a nie przyjmuje tych nauk, taki Kościół wykorzystuje wiarę do swoich instytucjonalnych potrzeb i sprzeniewierza się w wierze.
My ludzie jesteśmy wszyscy grzeszni. Upadamy i wzrastamy w wierze. W Kościele też działają ludzie. Módlmy się, by ci co działają w Kościołach nie upadali a wzrastali w wierze, wierze, jaką przekazał nam Jezus Chrystus. Kościół nawracający, wznoszący się w wierze będzie radością dla Naszego Zbawcy. Jezus daje swe miłosierdzie dla wszystkich zagubionych owieczek. W raz z Kościołem wzrasta wiara tysiące wiernych. Nie bądzmy sędziami, ale starajmy się, by prawda zwyciężała.


Cz cze 09, 2016 14:57
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
wybrana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, że w Kościele działa Duch Święty, który w określonych warunkach gwarantuje nieomylność orzeczeń, jak widzę, zapomniałeś.

A skąd ta pewność, że zawsze przyjęte dogmaty, są pod wpływem działania Ducha Świętego.

Z obietnicy Chrystusa, że Duch Święty będzie nas prowadził i pouczał. :)


Cz cze 09, 2016 14:58

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
"Nas" tzn. kogo?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz cze 09, 2016 15:02
Zobacz profil
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Wybrana, to co iszesz to malo maslane.Wierzyc, wiara....
Ale w co ty konkretnie wierzysz?
I skad wiesz, ze akurat ta wersja jest sluszna i te masz przekazywac innym? Moze ich zwodzisz na manowce?


Cz cze 09, 2016 16:02
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kael napisał(a):
Wybrana, to co iszesz to malo maslane.Wierzyc, wiara....
Ale w co ty konkretnie wierzysz?
I skad wiesz, ze akurat ta wersja jest sluszna i te masz przekazywac innym? Moze ich zwodzisz na manowce?


Kael, myślę, że jako dość często prowadzący dyskusje na tym forum, czytałeś Pismo Święte. Jeżeli czytałeś, to zauważyłeś, że ja tu nic nie piszę wymyślonego.
Ja jestem przede wszystkim chrześcijanką. Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego i Jezusa Chrystusa Syna Jego- Jedynego. Jezus narodził się by dać nam prawdę, świadectwo wiary, byśmy przez Jego zbawczą mękę otrzymali możliwość zbawienia.
Objawiona i przekazana nam prawda, jest podstawą naszą wiary i człowiek wedle swoich potrzeb nie ma prawa jej zmieniać.
Jezus nauczał: jak mamy żyć, jak mamy się modlić, jacy mamy być. Uczył, że przede wszystkim w życiu powinniśmy się kierować miłością, pokorą, skromnością. Te zasady są niepodważalne dla nikogo.
Jezus powiedział; Kto będzie wywyższony- będzie poniżony, a kto poniżony będzie wywyższony.
Albo wierzymy, albo nasza wiara jest na pokaz.


Cz cze 09, 2016 16:48
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Cytuj:
Jezus powiedział; Kto będzie wywyższony- będzie poniżony, a kto poniżony będzie wywyższony.


Całe szczęście, że Jezus tak nie powiedział. Byłby wówczas niezły kłopot z obsadzeniem jakichkolwiek stanowisk kierowniczych, czy obejmowaniem przywództwa, które nieuchronnie wiążą się z jakimś tam społecznym wywyższeniem. Zostałeś wywyższony? Już gościu po Tobie, Jezus tak Cię za to poniży że Ci w pięty pójdzie :D


Cz cze 09, 2016 17:16
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
wybrana napisał(a):
Kael napisał(a):
Wybrana, to co iszesz to malo maslane.Wierzyc, wiara....
Ale w co ty konkretnie wierzysz?
I skad wiesz, ze akurat ta wersja jest sluszna i te masz przekazywac innym? Moze ich zwodzisz na manowce?


Kael, myślę, że jako dość często prowadzący dyskusje na tym forum, czytałeś Pismo Święte. Jeżeli czytałeś, to zauważyłeś, że ja tu nic nie piszę wymyślonego.
Ja jestem przede wszystkim chrześcijanką. Wierzę w (...)

Ale pytanie brzmi:
Skąd wiesz, że Twoja wiara jest prawidłowa i to, co wyznajesz, jest tym, co nauczał Chrystus i Apostołowie?


Cz cze 09, 2016 17:47
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Yarpen_Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Kael napisał(a):
Wybrana, to co iszesz to malo maslane.Wierzyc, wiara....
Ale w co ty konkretnie wierzysz?
I skad wiesz, ze akurat ta wersja jest sluszna i te masz przekazywac innym? Moze ich zwodzisz na manowce?


Kael, myślę, że jako dość często prowadzący dyskusje na tym forum, czytałeś Pismo Święte. Jeżeli czytałeś, to zauważyłeś, że ja tu nic nie piszę wymyślonego.
Ja jestem przede wszystkim chrześcijanką. Wierzę w (...)

Ale pytanie brzmi:
Skąd wiesz, że Twoja wiara jest prawidłowa i to, co wyznajesz, jest tym, co nauczał Chrystus i Apostołowie?



A co jest twoim zródłem wiary, jezeli nie prawdy zawarte w Piśmie Świętym ?
Uznajesz jakąś inną prawdę ? jeżeli tak, to podaj zródło.


Cz cze 09, 2016 17:56
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Nie odwracaj kota ogonem do dołu, tylko odpowiedz na pytanie:

Skąd wiesz, że Twoja wiara jest prawidłowa i to, co wyznajesz, jest tym, co nauczał Chrystus i Apostołowie?


Cz cze 09, 2016 18:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL