Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 "Zmienność" 
Autor Wiadomość
Post Re: "Zmienność"
jesienna napisał(a):
Tutaj będziemy Ci wyjaśniać jak sakrament rozumie Kościół Katolicki
który to słowo wprowdził i się nim posługuje

:o
Rozumiem, ze słowo pochodzi z łaciny ale stad do twierdzenia ze KRK wprowadził je do teologii jest daleka droga.


Śr kwi 15, 2015 15:29
Post Re: "Zmienność"
Whispernight napisał(a):
jesienna napisał(a):
Tutaj będziemy Ci wyjaśniać jak sakrament rozumie Kościół Katolicki
który to słowo wprowadził i się nim posługuje

A ja będę wyjaśniać, dlaczego wprowadził to słowo i dlaczego się nim posługuje.

Nasuwaja się pytania : komu i po co będziesz to wyjaśniał?


Śr kwi 15, 2015 15:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: "Zmienność"
Kozioł napisał(a):
jesienna napisał(a):
Tutaj będziemy Ci wyjaśniać jak sakrament rozumie Kościół Katolicki
który to słowo wprowdził i się nim posługuje

:o
Rozumiem, ze słowo pochodzi z łaciny ale stad do twierdzenia ze KRK wprowadził je do teologii jest daleka droga.


Miałam na myśli język polski.
W jężyku polskim to słowo od początku funkcjonowało w kontekście wiary
i wprowadził je Kościół.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr kwi 15, 2015 15:37
Zobacz profil
Post Re: "Zmienność"
Kozioł napisał(a):
Nasuwają się pytania: komu i po co będziesz to wyjaśniał?

Zatem odpowiadam przyjacielu Kozioł:
Każdemu uczestnikowi forum! Aby widział nie tylko za, ale i przeciw!
Przez co taki człowiek mógł wyrobić sobie własne zdanie, a nie powtarzać zdania i regułki, których nie jest do końca świadomy.
A to, gdzie w rezultacie czego, zostanie przypisana moja osoba, nie ma znaczenia.


Śr kwi 15, 2015 15:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: "Zmienność"
Whispernight napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nasuwają się pytania: komu i po co będziesz to wyjaśniał?

Zatem odpowiadam przyjacielu Kozioł:
Każdemu uczestnikowi forum! Aby widział nie tylko za, ale i przeciw!
Przez co taki człowiek mógł wyrobić sobie własne zdanie, a nie powtarzać zdania i regułki, których nie jest do końca świadomy.
A to, gdzie w rezultacie czego, zostanie przypisana moja osoba, nie ma znaczenia.


O jakim "za" o jakim "przeciw" mówisz?
słowo "Sakrament" jest to słowo, które dla chrześcijanina oznacza to co oznacza
(dostatecznie dużo tu na ten temat powiedziano).

Chodzi Ci o to by chrześcijanom wytłumaczyć, że dla niego
nie oznacza tego co oznacza? Nic z tego nie rozumiem....


chcesz proponujesz, żeby chrześcijanie poddali w wątpliwość
co przez to słowo rozumieją ? I wymyślili sobie jakieś alternatywne, własne rozumienie
tego słowa poza rzeczywistością wiary?

Np. sakrament małżeństwa = "wolny związek kochających
się ludzi" - mniej więcej to proponujesz.

To dla chrześcijanina nie ma żadengo sensu.
Równie dobrze mógliby alternatywnie rozumieć słowo "sakrament"
jako grę w ping- ponga, podróż w kosmos czy cokolwiek innego.

Ty możesz rozumieć to słowo jak chcesz - oczywiście Ci wolno.
Ale nie namawiaj kogokolwiek do refleksji nad tym nonsensem.

* dla wyjaśnienia:
nie wszyscy chrześcijanie uważają małżeństwo za sakrament

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr kwi 15, 2015 16:14
Zobacz profil
Post Re: "Zmienność"
Whispernight napisał(a):
No właśnie! Po raz kolejny, przedmiot ważniejszy od meritum.
Jaki znowu przedmiot? Z kim polemizujesz? Nie napisałem niczego na temat jakiejś hierarchii ważności. Napisałem, jaka jest definicja słowa "sakrament".
Cytuj:
O tym mówię!
O czym mówisz?
Cytuj:
Ważniejszy i "świętszy" obrządek, od istoty do której się odnosi. Żałosne!
Według kogo tak jest? Ja nie spotkałem się z taką opinią w tym wątku.
Cytuj:
A dziękuję, postoję. Indoktrynacja to nie nauka! Doucz się o tym!
Tłumaczenie właściwego znaczenie słów to indoktrynacja. Jak zacznę na psa mówić "kot", a na kota "pies", a komuś nie będzie się to podobać, to też powiesz, że mnie "indoktrynuje"?
Cytuj:
Ale już samo moje narodzenie jest łaską Boga, jeśli już w takich kategoriach rozpatrujemy to zagadnienie.
No oczywiście że jest.
Cytuj:
Czy jednak samo narodzenie człowieka nic nie znaczy, a dopiero wielka ceremonia chrztu, nadaje człowiekowi sens życia w łasce!?
Chrzest włącza człowieka do Cerkwi i jest mistycznym udziałem w śmierci Chrystusa. To tak z grubsza - czym jest chrzest.
Cytuj:
Wiele innych ludzi jednak żyje na świecie, bez tych wielkich ceremonii sakramentów, i uważasz, że oni nie żyją w łasce Boga!?
Bóg udziela łaski komu mu się podoba. Tym niemniej ustanowił, gdy był tu na Ziemi sakrament chrztu. I nakazał swoim uczniom, by go sprawowali.
Cytuj:
zefciu napisał(a):
Równie dobrze można by argumentować, że chrzest to nie sakrament, jeśli ochrzczony zgrzeszy.

No widzisz! Tyle pozostaje z tego całego sakramentu! Wielkie nic!
Nie widzę wynikania.
Cytuj:
Nie poucza, ale ukazuje odmienny pogląd na to zjawisko.
Jeśli będę twierdził iż "oko to para mięsistych półkul położonych poniżej pleców", to uznasz to za "pogląd"?
Cytuj:
Rozumiesz na czym polega dialog?
Dialog polega na tym, że dwie osoby mówią w określonym języku. Ty natomiast próbujesz przerobić język polski zamiast wyrazić w nim swoje myśli.


Śr kwi 15, 2015 16:57
Post Re: "Zmienność"
jesienna napisał(a):
Chodzi Ci o to by chrześcijanom wytłumaczyć, że dla niego
nie oznacza tego co oznacza? Nic z tego nie rozumiem....

Podejrzewam, że chodzi raczej o to, co wyczytałem na jednej witrynie zalanej czernią i czerwienią, że społeczeństwo uformowane przez chrześcijaństwo to stado owieczek pędzonych same nie wiedzą, gdzie - ale głosu opozycji z tylnych szeregów nikt nie uciszy. Albo, mówiąc wprost słowami, jakie la Vey wkłada w usta Szatanowi: "kwestionuję wszystko".


Śr kwi 15, 2015 21:18
Post Re: "Zmienność"
Goldfrapp Maria-Magdalena, zła jesteś na mnie ? Zniszczyłem wizerunek matki. Jutro w psychiatryku mają mnie zamknąć. Sam nie wiem czy jestem obojętny czy nie. Wiesz gdzie mieszkam, chyba tak. Mirostowice Dolne. Myślałem, że dzisiaj umrę na zawał. Może umrę. Nie wiem.


Cz kwi 16, 2015 1:03
Post Re: "Zmienność"
Chciałbym umrzeć. Chyba tak. Przypominam sobie wszystko ale konfabuluje, albo sobie roje. Sam nie jestem pewny. A może i jestem pewny. Otępienie naczyniopochodne na pewno mam. Tak mi się wydaję. Amnezje miałem. Silną. Nie jestem w stanie sobie wszystkiego przypomnieć. Sam pobudzałem się do nienawiści przez cały czas.


Cz kwi 16, 2015 1:03
Post Re: "Zmienność"
Już jest dzisiaj. Znaczy dzisiaj mają mnie w psychiatryku zamknąć.


Cz kwi 16, 2015 1:16
Post Re: "Zmienność"
poczyniałem sobie jak to mówi Ted Honderich


Cz kwi 16, 2015 1:36
Post Re: "Zmienność"
moherdance napisał(a):
Goldfrapp Maria-Magdalena, zła jesteś na mnie ? Zniszczyłem wizerunek matki. Jutro w psychiatryku mają mnie zamknąć.


Witaj,
lubisz robić psikusy ;)

Cały rok cie nie było na forum. Wyglądało że zlikwidowałeś konto.

Fajnie że żyjesz :) Ciesz się tym życiem, najlepiej jak potrafisz. I kochaj też jak potrafisz....to wróci do Ciebie. To co dajemy drugiemu człowiekowi zawsze do nas wraca. Pamiętaj.

Już wtedy mówiłeś że idziesz do szpitala.
Już wtedy mówiłam Ci że nie potrafię Ci pomóc.
I tak jak wtedy dam Ci prezent. Taki do pokręcenia się w kółko - jak to ująłeś :) Pamiętam, jak widzisz.

Zatem posłuchaj
https://www.youtube.com/watch?v=BboABsMxaUM

Mam nadzieję że Ci się spodoba.

I jeszcze coś ekstra na ten szpitalny czas.
Jeśli chcesz możemy razem modlić się.
Jeśli jesteś gotowy i czujesz się na siłach to pamiętaj że Ojcze Nasz jest najpiękniejszą modlitwą, wyrażająca wszystko to czego nam potrzeba.
Pamiętaj o niej nie tylko w trudnych chwilach. Proszę Cię, zawsze o tej modlitwie pamiętaj.

Trzymaj się


Cz kwi 16, 2015 7:47
Post Re: "Zmienność"
jesienna napisał(a):
o jakim "przeciw" mówisz?

Chodzi o używanie słowa "prawda" w kontekstach, w których prawda nie istnieje, bądź nie ma żadnych dowodów, aby w ogóle formułować podobne zdania.
Czyli dotyczy to niemal wszystkich aspektów dotyczących religii. Właśnie to staram się przez cały czas ukazywać. Co oznacza słowo prawda, i gdzie go z pewnością nie ma.

ErgoProxy napisał(a):
Podejrzewam, że chodzi raczej o to, co wyczytałem na jednej witrynie zalanej czernią i czerwienią

I tylko dlatego że Ci się tak skojarzyło, daje Ci prawo i słuszność, aby przypisywać mi to co wyczytałeś?
Za bardzo myślisz w kategoriach "światłość" vs "ciemność"...
No i powiedz mi, jak Cię nie posądzić o zaściankowość?

ErgoProxy napisał(a):
że społeczeństwo uformowane przez chrześcijaństwo to stado owieczek pędzonych same nie wiedzą, gdzie

Jak dla mnie, to niech sobie będą stadem jakichkolwiek ssaków, pędzonych dokądkolwiek... Nic mi do tego.

ErgoProxy napisał(a):
ale głosu opozycji z tylnych szeregów nikt nie uciszy.

Opozycją dla Kościoła, religii, i wiary, jest przede wszystkim sekularyzacja... ateizm, nie tylko satanizm.

To chyba jest oczywiste, dlaczego...


Cz kwi 16, 2015 13:08
Post Re: "Zmienność"
Cytuj:
ErgoProxy napisał(a):
Podejrzewam, że chodzi raczej o to, co wyczytałem na jednej witrynie zalanej czernią i czerwienią

I tylko dlatego że Ci się tak skojarzyło, daje Ci prawo i słuszność, aby przypisywać mi to co wyczytałeś?
Za bardzo myślisz w kategoriach "światłość" vs "ciemność"...
No i powiedz mi, jak Cię nie posądzić o zaściankowość?

Dziecko, możesz mnie posądzać o co chcesz - nawet o buractwo. Co do mojego myślenia, ono nie ma nic wspólnego z religianctwem (w odróżnieniu od religii). Jestem od społeczeństwa zależny, więc staram się o nie dbać; członkowie społeczeństwa podtrzymują się na duchu różnymi prawdami różnych wiar, więc wara od wandalizmu w tej dziedzinie. Przekonasz się kiedyś, oczywiście za późno, że warto było chronić świętości.

Cytuj:
ErgoProxy napisał(a):
że społeczeństwo uformowane przez chrześcijaństwo to stado owieczek pędzonych same nie wiedzą, gdzie

Jak dla mnie, to niech sobie będą stadem jakichkolwiek ssaków, pędzonych dokądkolwiek... Nic mi do tego.

Przemówiła amoralna, mizantropiczna elita. Skoro nic ci do tego, to dlaczego wciskasz ludziom swoje destrukcyjne treści, nawet jak wprost ci piszą, że ich to nie obchodzi? Dlaczego usiłujesz przekształcac społeczeństwo na swoją modłę?

Cytuj:
ErgoProxy napisał(a):
ale głosu opozycji z tylnych szeregów nikt nie uciszy.

Opozycją dla Kościoła, religii, i wiary, jest przede wszystkim sekularyzacja... ateizm, nie tylko satanizm.

Dziecko drogie, ześwieczczenie jest przeciwieństwem klerykalizacji. Religie i wiary, zwłaszcza pierwotne, doskonale sobie poradzą ze wsparciem instytucji skromniejszych niz obecne, skromniejszych zarówno w formie jak i w liczbie.


Cz kwi 16, 2015 13:58
Post Re: "Zmienność"
ErgoProxy napisał(a):
Dziecko

Czujesz się "bardziej" dojrzałym, że tak się notorycznie zwracasz do rozmówcy. Niestety muszę Cię zmartwić. Taka forma wypowiedzi jest typową oznaką niedojrzałości właśnie.

ErgoProxy napisał(a):
możesz mnie posądzać o co chcesz - nawet o buractwo.

O nic Cię nie posądzam ErgoProxy. Sam własnymi słowami świadczysz o sobie.
Obelgi i ataki personalne świadczą jedynie o ograniczeniach!
Dlatego bezustannie zwracam Ci uwagę, dla własnej, ale i dla Twojej korzyści.

ErgoProxy napisał(a):
Jestem od społeczeństwa zależny, więc staram się o nie dbać

A ja to nie jestem? Ateiści nie są członkami społeczeństwa?
Uważasz, że "zmiany" są synonimem destrukcji!?
Ja chcę tylko zmian. Świat się zmienia nieustannie. To naturalne, a nie destrukcyjne.

ErgoProxy napisał(a):
członkowie społeczeństwa podtrzymują się na duchu różnymi prawdami różnych wiar

Jest XXI.w. To nie jest czas zabobonów i przesądów. Uważam, że pora z tym kończyć...

ErgoProxy napisał(a):
więc wara od wandalizmu w tej dziedzinie.

Tylko niestety tak się składa, że "ta" dziedzina, jest największą formą wandalizmu w dziejach ludzkości.

ErgoProxy napisał(a):
Przekonasz się kiedyś, oczywiście za późno, że warto było chronić świętości.

Świętości!? Heh, nie rozśmieszaj mnie.
Przecież wiesz, czym one dla mnie są.

ErgoProxy napisał(a):
Przemówiła amoralna, mizantropiczna elita.

Ergo, daj już spokój z tymi komplementami, nie znudziło Ci się jeszcze?
Czy nie widzisz, że taka retoryka w ogóle nie przynosi skutków?

ErgoProxy napisał(a):
Skoro nic ci do tego, to dlaczego wciskasz ludziom swoje destrukcyjne treści, nawet jak wprost ci piszą, że ich to nie obchodzi?

Może ktoś się zainteresuje. Może zobaczy, że to co jest takie słodkie i "różowe", w rzeczywistości takie nie jest?
Rozumiesz?
Inny punkt widzenia, tylko tyle.


Cz kwi 16, 2015 16:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL