Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Moje rozumienie 'piekła' 
Autor Wiadomość
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Biblijne stworzenie świata w ciągu kilku dni, w skrótowo ujętej kolejności: światlo/ciemność-ziemia-człowiek.
Naukowe powstanie świata w ciągu mld lat, kolejność: WW, przestrzeń, planety, człowiek.

W Biblijne stworzenie świata, można jedynie wierzyć.
Naukowe stworzenie świata czyli :WW, przestrzeń, planety, człowiek, to jest tylko jedna z teorii, która podoba sie kościołowi, bo jak sam zauważyłeś jest troche do tej wizji Biblijnej bardzo podobna.
A jak wiadomo, teorii naukowych jest bardzo wiele, więc można sobie wybrać jaką sie chce.

W naukowe stworzenie swiata tez mozna jedynie wierzyc, bo ciagle jest to teoria.


Wt sty 19, 2016 8:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
sapper napisał(a):
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Biblijne stworzenie świata w ciągu kilku dni, w skrótowo ujętej kolejności: światlo/ciemność-ziemia-człowiek.
Naukowe powstanie świata w ciągu mld lat, kolejność: WW, przestrzeń, planety, człowiek.

W Biblijne stworzenie świata, można jedynie wierzyć.
Naukowe stworzenie świata czyli :WW, przestrzeń, planety, człowiek, to jest tylko jedna z teorii, która podoba sie kościołowi, bo jak sam zauważyłeś jest troche do tej wizji Biblijnej bardzo podobna.
A jak wiadomo, teorii naukowych jest bardzo wiele, więc można sobie wybrać jaką sie chce.

W naukowe stworzenie swiata tez mozna jedynie wierzyc, bo ciagle jest to teoria.

W nauce nie ma mowy o stworzeniu świata, tutaj jest jedynie próba opisania świata, który istnieje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 19, 2016 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
chwat napisał(a):
Dosłowne traktowanie biblijnego stworzenia świata, oczywiście przeczy wynikom badań naukowych.
Askadtowiesz napisał(a):
Zadam wiec standardowe pytanie. Jakie traktowanie nie przeczy i jak to uzasadnisz?


Cytuj:
Odpowiem standardowo: dosłowne - przeczy, niedosłowne - nie przeczy.

Powtórzyłeś jedynie to co juz napisaes wczesniej. A chodzio o to- dlaczego niedosłowne nie przeczy, jakie jest to niedosłowne, które nie przeczy.
Cytuj:
I jeszcze do tablicy z uzasadnieniem?
Biblijne stworzenie świata w ciągu kilku dni, w skrótowo ujętej kolejności: światlo/ciemność-ziemia-człowiek.
Naukowe powstanie świata w ciągu mld lat, kolejność: WW, przestrzeń, planety, człowiek.

Czy chcesz przez to powiedzieć, ze nie ma różnicy między opisem biblijnym a naukowym? Nie ma różnicy miedzy kilkoma dniami a miliardami (zresztą nie ma danych ze swiat powstawał w ciagu miliardów lat). Poczytaj dokładnie biblijny opis stworzenia a znajdziesz tam takie kwiatki jak np. cel stworzenia ciał niebieskich. Przyjrzyj sie tez blizej wszystkim kolejnościom.
Przede wszystkim jednak, aby uzasadniać, musiałbys najpierw przedstawic konkretną wersje niedosłownego rozumienia Biblii (odnosnie do stworzenia).
Cytuj:
Biblia nie podaje odwrotnej kolejności stwarzania, typu: człowiek-ziemia-niebo. Mimo tego, że mogło by to być uzasadnione, bo człowiek jest najważniejszym dziełem Boga i opis stworzenia mógłby się odbywać wokół niego.
. A co w tym dziwnego? Autorzy mieli na tyle rozumu, aby nie zawieszać człowieka w pustej przestrzeni.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sty 19, 2016 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
Askadtowiesz napisał(a):
Czy chcesz przez to powiedzieć, ze nie ma różnicy między opisem biblijnym a naukowym? Nie ma różnicy miedzy kilkoma dniami a miliardami (zresztą nie ma danych ze swiat powstawał w ciagu miliardów lat). Poczytaj dokładnie biblijny opis stworzenia a znajdziesz tam takie kwiatki jak np. cel stworzenia ciał niebieskich. Przyjrzyj sie tez blizej wszystkim kolejnościom.
Przede wszystkim jednak, aby uzasadniać, musiałbys najpierw przedstawic konkretną wersje niedosłownego rozumienia Biblii (odnosnie do stworzenia).


Opis stworzenia świata i człowieka, to przekazanie relacji i więzi Boga z człowiekiem, to jest jego istotą.

Natomiast głębsze wnikanie w szczegóły jest bezcelowe i niemożliwe. Bo po pierwsze nie ma ich wystarczająco dużo, po drugie pojawiają się w opisie użyte jako środek przekazu innych treści.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 24, 2016 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
chwat napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Czy chcesz przez to powiedzieć, ze nie ma różnicy między opisem biblijnym a naukowym? Nie ma różnicy miedzy kilkoma dniami a miliardami (zresztą nie ma danych ze swiat powstawał w ciagu miliardów lat). Poczytaj dokładnie biblijny opis stworzenia a znajdziesz tam takie kwiatki jak np. cel stworzenia ciał niebieskich. Przyjrzyj sie tez blizej wszystkim kolejnościom.
Przede wszystkim jednak, aby uzasadniać, musiałbys najpierw przedstawic konkretną wersje niedosłownego rozumienia Biblii (odnosnie do stworzenia).

Cytuj:
Opis stworzenia świata i człowieka, to przekazanie relacji i więzi Boga z człowiekiem, to jest jego istotą.
Skoro Bóg -wg tego opisu - stworzył człowieka, to więź jest oczywistą oczywistoscia, Ameryki tu nie odkrywasz. Moze jednak potrafisz rozwinać temat. Ja w tych opisach widzę o wiele więcej, podobnie jak kazdy kto czyta bez filtru.

Cytuj:
Natomiast głębsze wnikanie w szczegóły jest bezcelowe i niemożliwe. Bo po pierwsze nie ma ich wystarczająco dużo, po drugie pojawiają się w opisie użyte jako środek przekazu innych treści.
Szczegółow to jest tam akurat bardzo dużo, nawet mozna sie zastanawiać po co az tyle.
A "środek przekazu innych treści"- jakich?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sty 24, 2016 15:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Moje rozumienie 'piekła'
Askadtowiesz napisał(a):
Szczegółow to jest tam akurat bardzo dużo, nawet mozna sie zastanawiać po co az tyle.
A "środek przekazu innych treści"- jakich?


Szczegóły zawarte na dwóch stronach, zapisane przy pomocy alfabetu (język).

W porównaniu do teorii WW, łączne występowanie wielu dziedzin, do której zrozumienia trzeba wiedzy od podstaw, poprzez badania przy pomocy urządzeń (inna wiedza), obliczenie maszynami (inna wiedza) itd... Będzie parę bibliotek.

Co do treści, ciągle miałem na myśli relacje Bóg - człowiek.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 24, 2016 16:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL