Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 16:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 religia a duchowość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 0:48
Posty: 4
Post religia a duchowość
Kto naprawdę wierzy, że książki Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" są dialogiem autora z Bogiem Ojcem ?. Tak się składa, że przeczytałem pierwsze dwa i obecnie kończę czytać część III.
Jeszcze chciałbym zapytać jaka waszym zdaniem jest różnica między religią a duchowością i czy waszym zdaniem można postawić znak równości między tymi dwoma pojęciami.


Cz lut 11, 2016 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: religia a duchowość
Mi się całkiem nawet podobały. Mam nadzieję że w rzeczywistości jest tak pośrodku pomiędzy tym co głosi Kościół a co pisze Walsch.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lut 11, 2016 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: religia a duchowość
Neale Donald Walsch rozmawiał ale nie katolickim bogiem
faustyna kowalska rozmawiała z Bogiem


So lut 13, 2016 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: religia a duchowość
A skąd wiadomo że Faustyna Kowalska rozmawiała z Bogiem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 13, 2016 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 0:48
Posty: 4
Post Re: religia a duchowość
Teraz zacząłem czytać Anthonego de Mello - "Przebudzenie". Czy ktoś to czytał ? Jeśli tak, to co sądzicie na ten temat ?


So lut 13, 2016 21:50
Zobacz profil
Post Re: religia a duchowość
Jacek-30 napisał(a):
Kto naprawdę wierzy, że książki Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" są dialogiem autora z Bogiem Ojcem ?

Jestem tu bardzo sceptyczny. Nie oceniam tu treści ksiażki (choć reinkarnacja mnie nie przekonuje) ale reklamowanego sposobu jej powstania: pismo automatyczne, jakby był spirytualistycznym medium. Nie wierzę w takie myki.


So lut 13, 2016 22:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: religia a duchowość
Bardzo ciekawa lektura zachęcająca osoby poszukujące do otwarcia się na duchowość.
Jednak Kościół nie podchodzi do de Mello bezkrytycznie.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/mello.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/guru.html

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lut 13, 2016 22:50
Zobacz profil WWW
Post Re: religia a duchowość
Andy72 napisał(a):
A skąd wiadomo że Faustyna Kowalska rozmawiała z Bogiem?

A choćby stąd, że w latach 30-tych XX wieku precyzyjnie opisała Msze kanonizacyjną wynoszącą ja na ołtarze......nikt wtedy nie znał techniki przyszłości, zatem i Faustyna pisała, że widzi celebrację jednocześnie w Wtykanie i w Krakowie.

Kozioł napisał(a):
Jacek-30 napisał(a):
Kto naprawdę wierzy, że książki Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" są dialogiem autora z Bogiem Ojcem ?

Jestem tu bardzo sceptyczny. Nie oceniam tu treści ksiażki (choć reinkarnacja mnie nie przekonuje) ale reklamowanego sposobu jej powstania: pismo automatyczne, jakby był spirytualistycznym medium. Nie wierzę w takie myki.

Deprecjonuje tą książkę koncepcja reinkarnacji......reinkarnacja-samozbawienie, odrzuca ofiarę Chrystusa Zbawiciela.


N lut 14, 2016 10:01

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: religia a duchowość
Ja tam wolę wierzyć w Chrystusa historycznego z Ewangelii a nie tego, który się ukazuje

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 14, 2016 10:03
Zobacz profil
Post Re: religia a duchowość
Andy72 napisał(a):
Ja tam wolę wierzyć w Chrystusa historycznego z Ewangelii a nie tego, który się ukazuje

KK definiuje - nikogo nie obowiązuje wiara w objawienia prywatne.


N lut 14, 2016 10:33

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 0:48
Posty: 4
Post Re: religia a duchowość
Religia a duchowość ? To dopiero są pojęcia, co ? Słyszy się, że kościół katolicki to, to czy tamto i czy ty jesteś katolikiem chrześcijaninem i tak dalej. Niemniej nurtuje mnie pytanie: Co zrobiłby taki powiedzmy radykalny katolik chrześcijanin, gdyby znalazł się powiedzmy w Japonii albo w Indonezji, albo gdziekolwiek indziej, wśród lokalnej tamtejszej społeczności, których obyczaje etniczne w dużej mierze różnią się od naszych ? To pytanie pozostawiam otwarte.


N lut 14, 2016 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: religia a duchowość
Może nie miał by innego wyjścia niż oddać życie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 14, 2016 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: religia a duchowość
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A skąd wiadomo że Faustyna Kowalska rozmawiała z Bogiem?

A choćby stąd, że w latach 30-tych XX wieku precyzyjnie opisała Msze kanonizacyjną wynoszącą ja na ołtarze......nikt wtedy nie znał techniki przyszłości, zatem i Faustyna pisała, że widzi celebrację jednocześnie w Wtykanie i w Krakowie.


Nie bardzo rozumiem o co chodzi... o telewizję? W latach 30. XX w. była już nawet kolorowa. Rok przed śmiercią Faustyny uruchomiono przyszłą TVP1. A że precyzyjnie opisała mszę... cóż, najpierw był opis, a potem na jego podstawie msza.

Jacek-30 napisał(a):
.
Jeszcze chciałbym zapytać jaka waszym zdaniem jest różnica między religią a duchowością i czy waszym zdaniem można postawić znak równości między tymi dwoma pojęciami.


Nie można. Religia to system, a duchowość specyficzny wymiar psychiki. Duchowość może rozwijać się bez religii i - w pewnym zakresie - vice versa.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 14, 2016 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: religia a duchowość
faustyna miała tylko 3 klasy skonczone a pisała jak by studia polonistyczne skonczyła


N lut 14, 2016 16:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: religia a duchowość
Zdolna widać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 14, 2016 16:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL