Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wolność religijna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 14, 2016 21:41
Posty: 38
Post Wolność religijna
Witam,
chciałbym zapytać co Kościół naucza na temat wolności religijnej ? Czy można zakazać publicznie propagowania fałszu ( np. głoszenia heretyckich zdań ) ? Szczerze to już trochę czytałem na ten temat, ale zadaję pytania.


Śr kwi 06, 2016 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Wolność religijna
MPK2 napisał(a):
Witam,
chciałbym zapytać co Kościół naucza na temat wolności religijnej ? Czy można zakazać publicznie propagowania fałszu ( np. głoszenia heretyckich zdań ) ? Szczerze to już trochę czytałem na ten temat, ale zadaję pytania.

Które zdanie jest fałszywe?

Bóg jest.

Boga nie ma.

Jakie masz na to dowody?

Wiara?

To, że ktoś wierzy, to jest tylko jego przekonanie niepoparte żadnymi dowodami.

Ja jestem agnostykiem, nie wiem, czy Bóg jest, czy go nie ma, ale jestem przekonana (wierzę), że nie jest nim Jezus.

Ty możesz być innego zdania.

Człowiek ma prawo wierzyć w to, co chce i mówić lub pisać o tym.

Na straży tych wolności stoi prawo międzynarodowe i nasza konstytucja.

Np. artykuł 18 i 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Cytuj:
Artykuł 18
Każdy człowiek ma prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo to obejmuje swobodę
zmiany wyznania lub wiary oraz swobodę głoszenia swego wyznania lub wiary bądź indywidualnie,
bądź wespół z innymi ludźmi, publicznie i prywatnie, poprzez nauczanie, praktykowanie, uprawianie
kultu i przestrzeganie obyczajów.
Artykuł 19
Każdy człowiek ma prawo wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania
niezależnej opinii, poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów
wszelkimi środkami, bez względu na granice.



Znany jest sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił:

Cytuj:
„Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga".

Czy chciałbyś, żeby ktoś wbrew twojej woli zmuszał Cię do wiary, brania udziału (twoim zdaniem) w nudnych obrzędach i ponoszenia tego kosztów?


Cz kwi 07, 2016 9:57
Zobacz profil
Post Re: Wolność religijna
MPK2 napisał(a):
Witam,
chciałbym zapytać co Kościół naucza na temat wolności religijnej ? Czy można zakazać publicznie propagowania fałszu ( np. głoszenia heretyckich zdań ) ? Szczerze to już trochę czytałem na ten temat, ale zadaję pytania.

Czy to jakas prowokacja? Chcesz narzucić wszystkim odgórnie co maja mówić? Cenzura?


Cz kwi 07, 2016 12:35
Post Re: Wolność religijna
Cytuj:
Znany jest sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił:

Cytuj:
„Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga".

A konkretnie - jakiś tytuł tego zapisu, autor, czas. miejsce.


Cz kwi 07, 2016 16:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wolność religijna
Alus napisał(a):
Cytuj:
Znany jest sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił:

Cytuj:
„Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga".

A konkretnie - jakiś tytuł tego zapisu, autor, czas. miejsce.
"a liberty to blaspheme, a liberty to seduce others from the true God. A liberty to tell lies in the name of the Lord"
(John Norton (1606-1663) - duchowny purytański, The Heart of New England rent at the Blasphemies of the present Generation, Cambridge, 1659 r.)

https://en.wikisource.org/wiki/The_Founding_of_New_England/XI [Przypis 52.]
https://books.google.pl/books?id=-8hEAAAAIAAJ&pg=PA204 - Hugh Murray, James Nicol, The United States of America: Their History from the Earliest Period, str. 204
http://etb-political.blogspot.com/2012/04/constitution-of-united-states.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz kwi 07, 2016 17:24
Zobacz profil
Post Re: Wolność religijna
To "odkrywcze" Kościół wobec Konstytucji USA pochodzi z gniotu "Kilka zaskakujących faktów z życia Kościoła"....i wszystko jasne - wypowiedź duchownego ruchu społeczni-religijnego jakim był purytanizm przypisać do enigmatycznego 'Kościoła"....pytanie jeszcze - którego?


Cz kwi 07, 2016 17:41
Post Re: Wolność religijna
Wróćmy do tematu.
Przypomnę.
MPK2 napisał(a):
Witam,
chciałbym zapytać co Kościół naucza na temat wolności religijnej ? Czy można zakazać publicznie propagowania fałszu ( np. głoszenia heretyckich zdań ) ? Szczerze to już trochę czytałem na ten temat, ale zadaję pytania.


Cz kwi 07, 2016 18:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wolność religijna
Alus napisał(a):
To "odkrywcze" Kościół wobec Konstytucji USA pochodzi z gniotu "Kilka zaskakujących faktów z życia Kościoła"....
To, że coś zostało skopiowane z tej listy, nie oznacza, że na pewno jest nieprawdziwe (w niektórych punktach wszystko się zgadza).
Przede wszystkim - książka Nortona została wydana w roku 1659, a Konstytucję USA sporządzono w 1787 roku.

Alus napisał(a):
....i wszystko jasne - wypowiedź duchownego ruchu społeczni-religijnego jakim był purytanizm przypisać do enigmatycznego 'Kościoła"....pytanie jeszcze - którego?
Wiadomo do jakiego - Katolickiego.

~NinjaAssasin 3 maja 2013 o 15:57
http://sj-media.eu.org/dogmaty.php To jest fakt historyczny, kościół zawsze chciał i będzie próbował metalnie i fizycznie zniewolić ludzi.
http://demotywatory.pl/4121838/1855-r-Sprzeciw-Kosciola-wobec-Konstytucji-Stanow-Zjednoczonych-Kosciol-glosil--Wolnosc-to-bluznierstwo-wolnosc-to-odwodzenie-innych-od-prawdziwego-Boga-Wolnosc-to-mowienie-klamstw-w-imie-Boga

Cała lista:
viewtopic.php?f=27&t=7956 - HISTORIA KOŚCIOŁA
viewtopic.php?f=2&t=586 - Fakty z życia Kościoła
viewtopic.php?f=27&t=32326 - Przyłapany na gorącym uczynku...

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz kwi 07, 2016 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 14, 2016 21:41
Posty: 38
Post Re: Wolność religijna
EDIT. Proszę o usunięcie posta. Temat do zamknięcia ( wiem że nie ja decyduje ).


Ostatnio edytowano Cz kwi 07, 2016 19:42 przez MPK2, łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 07, 2016 19:34
Zobacz profil
Post Re: Wolność religijna
beata50 napisał(a):
MPK2 napisał(a):
Witam,
chciałbym zapytać co Kościół naucza na temat wolności religijnej ? Czy można zakazać publicznie propagowania fałszu ( np. głoszenia heretyckich zdań ) ? Szczerze to już trochę czytałem na ten temat, ale zadaję pytania.

Które zdanie jest fałszywe?

Bóg jest.

Boga nie ma.

Jakie masz na to dowody?

Wiara?

To, że ktoś wierzy, to jest tylko jego przekonanie niepoparte żadnymi dowodami.

Ja jestem agnostykiem, nie wiem, czy Bóg jest, czy go nie ma, ale jestem przekonana (wierzę), że nie jest nim Jezus.

Ty możesz być innego zdania.

Człowiek ma prawo wierzyć w to, co chce i mówić lub pisać o tym.

Na straży tych wolności stoi prawo międzynarodowe i nasza konstytucja.

Np. artykuł 18 i 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Cytuj:
Artykuł 18
Każdy człowiek ma prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo to obejmuje swobodę
zmiany wyznania lub wiary oraz swobodę głoszenia swego wyznania lub wiary bądź indywidualnie,
bądź wespół z innymi ludźmi, publicznie i prywatnie, poprzez nauczanie, praktykowanie, uprawianie
kultu i przestrzeganie obyczajów.
Artykuł 19
Każdy człowiek ma prawo wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania
niezależnej opinii, poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów
wszelkimi środkami, bez względu na granice.



Znany jest sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił:

Cytuj:
„Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga".

Czy chciałbyś, żeby ktoś wbrew twojej woli zmuszał Cię do wiary, brania udziału (twoim zdaniem) w nudnych obrzędach i ponoszenia tego kosztów?


Ok. nie wierzysz, wiec co tu robisz?
Czy przeszkadza ci ze inni wierza?
Czy wbrew ich wolnosci wyznania chcesz im implementowac swoje zdanie?
Czy chcesz zwerbowac kogos do twojego wyznania?
A moze po prostu nudzisz sie i chcesz aby wszyscy byli zgodni z toba, bo sama nie masz pewnosci ze czynisz wlasciwie?

Co do twoich pytan, to Bog jest, i mam na to mase dowodow, ale ty i tak w nie nie uwierzysz.

Po co sie w ogole zastawiasz jakimis paragrafami ktore praktycznie sama lamiesz mieszajac sie w nie swoje sprawy. Nie wierzysz, to nikt ci tu tego nie zabrania, ale nie implementuj tego innym i na forum katolickim.


Cz kwi 07, 2016 19:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wolność religijna
sapper napisał(a):

Ok. nie wierzysz, wiec co tu robisz?
Czy przeszkadza ci ze inni wierza?
Czy wbrew ich wolnosci wyznania chcesz im implementowac swoje zdanie?
Czy chcesz zwerbowac kogos do twojego wyznania?


Dość śmieszne są te zarzuty akurat w wątku, gdzie katolik najwyraźniej na serio zadaje pytanie, czy można zakazać ludziom mówić co myślą ("propagowania fałszu").

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 08, 2016 5:29
Zobacz profil
Post Re: Wolność religijna
Cytuj:
Wiadomo do jakiego - Katolickiego.

1% katolików tak głośno protestowało...baaaaardzo głośni.

Cytuj:
~NinjaAssasin 3 maja 2013 o 15:57
http://sj-media.eu.org/dogmaty.php To jest fakt historyczny, kościół zawsze chciał i będzie próbował metalnie i fizycznie zniewolić ludzi.

W tym opracowaniu faktów jest max 15%.


Może dla odmiany jakieś inne opracowanie, bo strony ateistyczne i forum nie są źródłem dowodów historycznych.


Pt kwi 08, 2016 8:29
Post Re: Wolność religijna
JedenPost napisał(a):
sapper napisał(a):

Ok. nie wierzysz, wiec co tu robisz?
Czy przeszkadza ci ze inni wierza?
Czy wbrew ich wolnosci wyznania chcesz im implementowac swoje zdanie?
Czy chcesz zwerbowac kogos do twojego wyznania?


Dość śmieszne są te zarzuty akurat w wątku, gdzie katolik najwyraźniej na serio zadaje pytanie, czy można zakazać ludziom mówić co myślą ("propagowania fałszu").


Dla ciebie moze smieszne i pewnie dla tych ktorzy maja wypaczone pojecie demokracji.
Glownie Polakom wydaje sie ze demokracja to bezmyslne i bezkarne klepanie glupot i obelg, no bo mu wolno. :-(
Tak jak napisalem, obstawiaja sie przepisami lamiac je jednoczesnie.
Dbaja o swoje dobro, niszczac dobra innych, wyrazaja wlasne zdanie gnojac zdanie innych, zabieraja glos w sprawach ich niedotyczacych robiac zamieszanie, itp. itd. wszystko tylko po to aby pokazac ze im wolno to czego faktycznie im nie wolno.
Zanim ktos powola sie na demokracje powinien pierw nauczyc sie co ona oznacza.
Przede wszystkim nie mozna dochodzic swojego prawa wolnosci w sposob pozbawiajacy lub szkodzacy wolnosci i prawom innym, bo wtedy nie jest to demokkracja tylko anarchia.


Pt kwi 08, 2016 9:56

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wolność religijna
Fajnie by było jeszcze, gdybyś wyjaśnił co mają te Twoje przemyślenia do tematu, którym jest kwestia stanowiska Kościoła wobec swobodnego wyznawania religii.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 08, 2016 12:12
Zobacz profil
Post Re: Wolność religijna
JedenPost napisał(a):
Fajnie by było jeszcze, gdybyś wyjaśnił co mają te Twoje przemyślenia do tematu, którym jest kwestia stanowiska Kościoła wobec swobodnego wyznawania religii.


Jesli sie zastanowisz to znajdziesz odpowiedzi w moich powyzszych postach.
Jako wskazowki uzyj PS i Biblie.


Pt kwi 08, 2016 12:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL