Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Sianie zgorszenia!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Sianie zgorszenia!!!
"świat funkcjonuje" tak, jak jego mieszkańcy. Jako chrześcijanin staram się ten świat czynić lepszym, np. unikając nieuczciwej manipulacji w dyskusji, co Tobie, jak widać, przychodzi z łatwością. No to sobie manipuluj i oszukuj na inne sposoby, ale nie miej pretensji do chrześcijan, że starają się (być może nie zawsze skutecznie) być uczciwi i logiczni.

Podejrzewam, że również nie zdarzyło Ci się, byś kupując chleb dostał pieniądze od piekarza, ani żebyś przy tankowaniu paliwa dostał pieniądze od pracownika stacji benzynowej. A posługa księdza jest pracą, tyle że bez stałej stawki wynagrodzenia. Nie widzę nic niewłaściwego w tym, że usługobiorca przekazuje pieniądze usługodawcy - to chyba dość naturalne. Różnica jest taka, że tankując paliwo MUSISZ zapłacić, a przyjmując księdza NIE MUSISZ. Twierdzenie czegoś przeciwnego jest kłamstwem - i to właśnie czynisz nagminnie.

"Kiedyś to podobno było jeszcze gorzej" - waga tego argumentu w dyskusji powala. Brawo racjonalizm i logika!

Zdaj sobie sprawę z tego, że "dyskusja" w Twoim wykonaniu - to czyste zalewanie adwersarza chciejstwem. Praktycznie każde Twoje zdanie można natychmiast obalić: do falsyfikacji stwierdzenia "każde jabłko jest czerwone" wystarczy wskazać jedno jabłko, które czerwone ne jest. Argument "kiedyś to podobno" falsyfikujesz sam - samym słówkiem "podobno".

Moim skromnym zdaniem zaśmiecasz to forum wypowiedziami bez wartości merytorycznej, nielogicznymi i będącymi emanacją twojego nieracjonalnego chciejstwa "dokopania czarnemu".
Zadziwające, że osoby uważające się tak jak Ty za racjonalnie myślące, prezentują swoje tezy w tak nieracjonalny sposób.


Pt lip 15, 2016 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Sianie zgorszenia!!!
Robek napisał :
Cytuj:
W moim życiu setki razy już tak było, że dawałem księdzu pieniądze, i ani razu nie było sytuacji, żeby ksiądz mi jakieś pieniądze dawał, bo to wszystko działa tylko w jedną strone.

Niby pamiętam aby nikogo nie osądzać, bo ten osąd zawsze jest fałszywy, a tu masz...Okazuje się ,że sądziłam bardziej iż Robek musi być raczej młody a w życiu bym nie pomyślała, że setki razy dawał księżom pieniądze co sugeruje raczej wiek już stateczny...

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn sie 22, 2016 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sianie zgorszenia!!!
glejt napisał(a):
Niby pamiętam aby nikogo nie osądzać, bo ten osąd zawsze jest fałszywy, a tu masz...Okazuje się ,że sądziłam bardziej iż Robek musi być raczej młody a w życiu bym nie pomyślała, że setki razy dawał księżom pieniądze co sugeruje raczej wiek już stateczny...


Ty w ogóle umiesz liczyć? :D
Jeśli jakiś 10 letni dzieciak chodził co niedziela przez pięć lat do kościoła, i zawsze coś rzucił na tace, to jeśli w roku jest ponad 50 niedziel, to wychodzi na to że 10 letni dzieciak dawał pieniądze księdzu już ponad 250 razy :D :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 22, 2016 17:03
Zobacz profil
Post Re: Sianie zgorszenia!!!
On dawal, czy przekazywal ksiedzu pieniadze rodzicow?
No chyba ze dawal ze swojego kieszonkowego.


Pn sie 22, 2016 18:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sianie zgorszenia!!!
sapper napisał(a):
On dawal, czy przekazywal ksiedzu pieniadze rodzicow?
No chyba ze dawal ze swojego kieszonkowego.


Rzucał na tace pare groszy :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 22, 2016 20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL