Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Relacje Ojca z Synem 
Autor Wiadomość
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Wiem, już dawno przywykłeś do takich "komplementów".. :mrgreen:
No cóż - Chrystus nauczał, że błogosławieni są ci, na których mówią kłamliwie wszystko złe z Jego powodu. Ty zaś jak widać nie potrafisz nawet odpowiadać na pytania i gdy tylko trafi się ktoś mający blade pojęcie o chrześcijaństwie umiesz tylko go obrażać. Generalnie wszyscy, którzy próbują merytorycznie bronić doktryny chrześcijańskiej w necie muszą prędzej czy później przywyknąć do takich "komplementów".

Więc ponawiam pytania:
  • Kto w biblii teraz pisze i co w związku z tym faktem, że ktoś coś teraz pisze?
  • Gdzie jest Jehowa? Gdzieś w Kosmosie? A jeśli gdzieś w Kosmosie, to czemu uważasz, że nazywanie go "ufoludkiem" jest niesłuszne?


Pn lip 17, 2017 11:37

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Wiem, już dawno przywykłeś do takich "komplementów".. :mrgreen:
No cóż - Chrystus nauczał, że błogosławieni są ci, na których mówią kłamliwie wszystko złe z Jego powodu. Ty zaś jak widać nie potrafisz nawet odpowiadać na pytania i gdy tylko trafi się ktoś mający blade pojęcie o chrześcijaństwie umiesz tylko go obrażać. Generalnie wszyscy, którzy próbują merytorycznie bronić doktryny chrześcijańskiej w necie muszą prędzej czy później przywyknąć do takich "komplementów".

Więc ponawiam pytania:
  • Kto w biblii teraz pisze i co w związku z tym faktem, że ktoś coś teraz pisze?
  • Gdzie jest Jehowa? Gdzieś w Kosmosie? A jeśli gdzieś w Kosmosie, to czemu uważasz, że nazywanie go "ufoludkiem" jest niesłuszne?



UFO to niezidentyfikowany obiekt latający, czy Stwórca wg. ciebie lata czymś takim? Sugeruje to określenie ufoludek jakiego używasz.
Stwórca nie mieszka gdzieś w kosmosie, on mieszka w innym wymiarze, być może obok nas..


Pn lip 17, 2017 11:47
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
czy Stwórca wg. ciebie lata czymś takim?
Według mnie nie.
Cytuj:
w innym wymiarze
W innym niż co?


Pn lip 17, 2017 11:55

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
czy Stwórca wg. ciebie lata czymś takim?
Według mnie nie.
Cytuj:
w innym wymiarze
W innym niż co?


Niż ten w którym żyjemy.


Pn lip 17, 2017 12:01
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Cytuj:
W innym niż co?


Niż ten w którym żyjemy.
To Wy żyjecie w jakimś wymiarze? A w którym? Bo ja obserwuję 4, aczkolwiek ciężko jest w tej 4-wymiarowej czasoprzestrzeni wyznaczyć jakiś jeden wymiar niezależny od obserwatora. Natomiast żyć w wymiarze, to już w ogóle byłoby ciężko.


Pn lip 17, 2017 12:27

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
czy Stwórca wg. ciebie lata czymś takim?
Według mnie nie.
Cytuj:
w innym wymiarze
W innym niż co?


Skoro nie lata to skąd nazwanie go ufoludkiem?


Pn lip 17, 2017 13:16
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Skoro nie lata to skąd nazwanie go ufoludkiem?
No to niech będzie "kosmita". Nadal nie wyjaśniłeś, co to znaczy "żyć w wymiarze", ani w jakim wymiarze Wy żyjecie.


Pn lip 17, 2017 13:20

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Skoro nie lata to skąd nazwanie go ufoludkiem?
No to niech będzie "kosmita". Nadal nie wyjaśniłeś, co to znaczy "żyć w wymiarze", ani w jakim wymiarze Wy żyjecie.


Są rzeczy których nie ogarniesz..Musisz dużo czytać..Mnie szkoda czasu na tłumaczenie każdego pojęcia itp.


Pn lip 17, 2017 13:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Źródło napisał(a):
Bóg Ojciec jest odwieczny. Nie ma początku, ani też końca. Istniał zawsze i zawsze istnieć będzie.
Czy to samo można powiedzieć odnośnie Syna? Nie wiem. Jest napisane: "na początku". "Wszystko przez Nie się stało". Musiał być jednak jakiś początek.
Rozumiem to w ten sposób, że Słowo było początkiem wszelkiego stworzenia, kreacji, jako Alfa i Omega.
Bóg jest wieczny, w wieczności nie ma ani "przed" ani "po", w wieczności wszystko dzieje się jednocześnie. Z punktu widzenia wieczności, nie ma możliwości, że najpierw coś nie istniało, a zaistniało dopiero później. Dlatego Trójca Święta istniała zawsze, w wieczności Ojciec, Syn i Duch Św. istnieli zawsze. Z naszego punktu widzenia, można to opisać odwiecznym "zamiarem" narodzenia się Syna. Początek i sposób myślenia przed-po, odpowiada tylko kontekstowi czasu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lip 17, 2017 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
TEOLOGIA - ZAGADNIENIA, PRZEMYŚLENIA, ROZWAŻANIA
"PRZED I PO
ISTOTA STWORZENIA
Źle dzisiaj jest rozumiany byt duchowy – Boski ze stworzeniem.
Mianowicie jedno wyobrażenie z drugim jest źle rozumiane.
PRZED – struktura wieczności, świętości i Światła Boga Ojca, Syna Boga i Ducha Świętego – Jeden Bóg – Trójca Święta.
PO – struktura stworzenia z czasem i z tym, co od Ojca pochodzi.
„Jam Początek i Koniec” – czyli pełne dopełnienie wszystkiego (Rdz. 1)
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Było Ono u Boga na początku. Wszystko stało się przez Nie, bez Niego nie stało się nic z tego, co się stało.
SŁOWO – Syn Boży- Jezus Chrystus (J,1)"

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pn lip 17, 2017 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Czyli chwacie przypisujesz się do mojego podpunktu A, tak?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pn lip 17, 2017 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
a) Słowo Wcielone, zrodzone przez Ojca w łonie Maryi
b) Słowo zrodzone na zasadzie wypowiadania "słowa" przez Boga, czyli odwieczne "rodzenie". Słowo pochodzące z ust Ojca?


O to mi chodziło i proszę Cię abyś się trochę opanował, bo raczej chrześcijaństwa takim zachowaniem nie szerzysz..
"Czyńcie innym wszystko to, co byście chcieli, aby wam czyniono"
Ciebie ta zasada nie obowiązuje?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pn lip 17, 2017 16:46
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Gandalf_Pokorny napisał(a):
a) Słowo Wcielone, zrodzone przez Ojca w łonie Maryi
b) Słowo zrodzone na zasadzie wypowiadania "słowa" przez Boga, czyli odwieczne "rodzenie". Słowo pochodzące z ust Ojca?


No dobrze. Ale to jest przecież elementarna wiedza dotycząca chrześcijaństwa, powszechnie wyznawana.
Cytuj:
"Czyńcie innym wszystko to, co byście chcieli, aby wam czyniono"
Ciebie ta zasada nie obowiązuje?
A czy ja chcę, aby ludzie tolerowali, jak bełkocę?


Pn lip 17, 2017 17:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1.Przecież ja się pytałem o coś innego...
2.Nie pytałem, czy Pan Jezus został stworzony, tylko pytałem się o rodzenie Boga...
3. A w naszym Credo nie ma tego..
4. Naprawdę opanuj się trochę, bo te twoje nieuzasadnione ataki są zbędne..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 9:00
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
1.Przecież ja się pytałem o coś innego...
Zostawmy to, bo moderacja pokroiła tak, że ciężko dojść do tego, kto o co pytał.
Cytuj:
2.Nie pytałem, czy Pan Jezus został stworzony, tylko pytałem się o rodzenie Boga...
3. A w naszym Credo nie ma tego..

Nie rozumiem. W Credo mamy wszystko, co potrzebne. Mamy o zrodzeniu "Z Ojca przed wszystkimi wiekami" i o tym, że jest "zrodzony a nie stworzony". A potem mamy o "wcieleniu z Ducha Świętego i Maryi dziewicy" (w wersji łacińskiej "przez Ducha Świętego z Maryi Dziewicy") - czyli o owym drugim narodzeniu.

Czego konkretnie brakuje? Jak komuś mało tej doktryny, to jeszcze niech sobie na Boże Narodzenie zaśpiewa:
Cytuj:
Witaj Jezu nam zjawiony, witaj dwakroć narodzony
Raz z Ojca przed wieków wiekiem, a teraz z matki człowiekiem


Wt lip 18, 2017 9:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL