Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
 Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
- Jaki rozłam w KK? Czy też KK się od czegoś oddzielił?

- Bałwochwalstwa nie ma ale rozumiem, że tu zdania są podzielone, więc pomińmy ten punkt.

- Egzorcyzmy są już w Biblii i do dziś byłem przekonany, że każdy chrześcijanin o tym wie. W każdym razie jest to wiedza powszechna.

Natomiast święci żyją w niebie, więc nie są "zmarłymi".

Sprawdź w słowniku co to są czary.

Zresztą, przyspieszmy to. Czary są magicznymi obrzędami, a magia to:

magia
1. «ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu mocy nadprzyrodzonych, które można opanować i wywoływać za pomocą zaklęć, obrzędów i czarów»


Boga nie można opanować. Tak jak chrzest nie jest opanowywaniem Boga, tak i woda święcona nie jest ani np. egzorcyzmy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 09, 2017 17:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Soul33 napisał(a):
A teraz podasz dowody na te oskarżenia wobec KK, tak jak Regulamin nakazuje?



Prosze bardzo:

-Rozlam jest oczywisty.

Rozłam to Ty prezentujesz...
adaBRD napisał(a):
-Balwochwalstwo to kult obrazow i figur przedstawiajacych katolickich Swietych no i oczywiscie kult Krzyza

Nie udowodniłaś, że kult obrazów i figur jest bałwochwalstwem. Czy uważasz, że Bóg w ST pochwalał bałwochwalstwo każąc wykonać figury cherubów na Arce Przymierza i miedzianego węża?
adaBRD napisał(a):
-Czary to np. egzorcyzmy i modlitwy do zmarlych, np. do zmarlego Papieza. Rowniez np. "okadzanie dymem" i skrapianie "swiecona " woda.

To przykre, jak potrafisz tylko pisać bez argumentowania.
Egzorcyzmował też Chrystus. Czy i jego potępiasz?
Nie ma modlitw do zmarłych tylko prośby o ich wstawiennictwo.
Okadzanie dymem i woda święcona były już w ST. Uważasz, że należy za nie Boga potępić.
adaBRD napisał(a):
W Kosciele Zalozonym przez Chrystusa nie ma miejsca na takie przejawy chrzescijanstwa.

Mowi o tym Dekalog.

Niestety. Oszukujesz samą siebie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N kwi 09, 2017 18:20
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Coroner napisał(a):
Nie moja wina. Za rozłamem kościoła stoi diabeł.
Droga świętości i przebudowy Kościoła to nie dróg Marcina Lutra a św. Franciszka. Jeden był butny a drugi pokorny.
Droga która wybierasz to twoja decyzja.


Co tu ma do rzeczy Luter albo Franciszek?

Bardzo dużo. Luter poszedł właśnie zrobił to co ty to znaczy rozbił Kościół. Efekt jego grzechu trwa do dzisiaj. Zobacz jak wyglada ten protestantyzm. A nie Franciszek a św. Franciszek przez swoją pokorę doprowadził do odnowy Kościoła.

Skoro kościół miał być prowadzony tylko przez Pocieszyciela to powiedz mi po co dawał Piotrowi klucze do Królestwa i po co dawał mu władze związywania i rozwiązywania.

Reszta twojego wpisu to łapanie się brzytwy. Egzorcyzmy robili i apostołowie i sam Jezus. Mam wrażenie ze próbujesz na sile udowodnić swoje tezy chociaż wszystko w koło mówi o tym ze się mylisz.


N kwi 09, 2017 18:46
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Soul33 napisał(a):
A teraz podasz dowody na te oskarżenia wobec KK, tak jak Regulamin nakazuje?



Prosze bardzo:

-Rozlam jest oczywisty.

-Balwochwalstwo to kult obrazow i figur przedstawiajacych katolickich Swietych no i oczywiscie kult Krzyza

-Czary to np. egzorcyzmy i modlitwy do zmarlych, np. do zmarlego Papieza. Rowniez np. "okadzanie dymem" i skrapianie "swiecona " woda.

W Kosciele Zalozonym przez Chrystusa nie ma miejsca na takie przejawy chrzescijanstwa.

Mowi o tym Dekalog.

I tak właśnie w przekonaniu Ady i wybranej wyglądają dary Ducha Świętego.....buta podparta niewiedzą.
Buta i niewiedza legła u podstaw wszelkich schizm w historii Kościoła Chrystusowego :(


Pn kwi 10, 2017 6:31
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Egzorcyzmy to czary?
Ewangelia AdyBRD wyciela pewne fragmenty o wyrzucaniu zlych duchow przez Pana Jezusa i Jego uczniow? No i widac, ze Ada nie spotkala sie z zielonoswiatkowcami. Niektorzy z nich fascynuja sie egzorcyzmami, czyli wyrzucaniem zlych duchow...

Idz ty sobie Ada do baptystow. Moze tam ciebie przeegzaminuja z wiary zanim ci kolejnego chrztu udziela i przynajmniej czegos sie dowiesz. Nawet, jesli to i okrojone i troche zmienione.
Twoja ignorancja jest porazajaca.


Pn kwi 10, 2017 6:45
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kael napisał(a):
Egzorcyzmy to czary?


Tak to rozumiem.

Cytuj:
Ewangelia AdyBRD wyciela pewne fragmenty o wyrzucaniu zlych duchow przez Pana Jezusa i Jego uczniow?


To, co robil Jezus i Jego uczniowie odbiega daleko od tego, co dzieje sie podczas egzorcyzmow za zamknietymi drzwiami.
Poza tym dary Ducha Sw., ktore otrzymali ludzie w Dniu Piecdziesiatnicy juz dawno ustaly



Komisja kultu Bożego podkreśla: „Ważne, aby egzorcyzm sprawować w taki sposób, by wyrażał wiarę Kościoła i nie nastręczał nikomu skojarzenia z czynnością magiczną, względnie zabobonną. Nie należy dopuszczać do tego, by stał się dla obecnych widowiskiem. Nie wolno udostępniać przebiegu egzorcyzmu żadnym środkom społecznego przekazu. Zarówno egzorcysta, jak uczestnicy obrzędu winni zachować dyskrecję i nie informować o nim ani przed faktem, ani po jego dokonaniu”.





Cytuj:
No i widac, ze Ada nie spotkala sie z zielonoswiatkowcami. Niektorzy z nich fascynuja sie egzorcyzmami, czyli wyrzucaniem zlych duchow...


Kael, zetknelam sie osobiscie z mloda kobieta, ktora podeszla do mnie na drodze, gdy spacerowalam z dzieckiem i oswiadczyla mi z dziwnym wyrazem twarzy,ze duch ja do mnie przysyla. Po tym zdarzeniu zostalam " wyleczona" z takich przejawow dzialania ducha raz na zawsze.

Jesli ty, Kael, probujesz porownac to z tym, co robil Jezus i jego uczniowie, to dziekuje bardzo, ale mnie nie przekonasz.


Cytuj:
Idz ty sobie Ada do baptystow


Takie argumenty w dyskusji sa zawsze " najlepsze." :?


Pn kwi 10, 2017 8:31
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Kael napisał(a):
Egzorcyzmy to czary?


Tak to rozumiem.

Cytuj:
Ewangelia AdyBRD wyciela pewne fragmenty o wyrzucaniu zlych duchow przez Pana Jezusa i Jego uczniow?


To, co robil Jezus i Jego uczniowie odbiega daleko od tego, co dzieje sie podczas egzorcyzmow za zamknietymi drzwiami.
Poza tym dary Ducha Sw., ktore otrzymali ludzie w Dniu Piecdziesiatnicy juz dawno ustaly



Komisja kultu Bożego podkreśla: „Ważne, aby egzorcyzm sprawować w taki sposób, by wyrażał wiarę Kościoła i nie nastręczał nikomu skojarzenia z czynnością magiczną, względnie zabobonną. Nie należy dopuszczać do tego, by stał się dla obecnych widowiskiem. Nie wolno udostępniać przebiegu egzorcyzmu żadnym środkom społecznego przekazu. Zarówno egzorcysta, jak uczestnicy obrzędu winni zachować dyskrecję i nie informować o nim ani przed faktem, ani po jego dokonaniu”.





Cytuj:
No i widac, ze Ada nie spotkala sie z zielonoswiatkowcami. Niektorzy z nich fascynuja sie egzorcyzmami, czyli wyrzucaniem zlych duchow...


Kael, zetknelam sie osobiscie z mloda kobieta, ktora podeszla do mnie na drodze, gdy spacerowalam z dzieckiem i oswiadczyla mi z dziwnym wyrazem twarzy,ze duch ja do mnie przysyla. Po tym zdarzeniu zostalam " wyleczona" z takich przejawow dzialania ducha raz na zawsze.

Jesli ty, Kael, probujesz porownac to z tym, co robil Jezus i jego uczniowie, to dziekuje bardzo, ale mnie nie przekonasz.


Cytuj:
Idz ty sobie Ada do baptystow


Takie argumenty w dyskusji sa zawsze " najlepsze." :?

Orzekła Ada, którą nawiedził Duch Święty z całym katalogiem bzdur, nonsensownych pomówień i złośliwości :diabel:


Pn kwi 10, 2017 8:46
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Dary Ducha sw nie ustaly a nawiedzeni ludzie sa wszedzie.

Czyzbys nie wierzyla w opetania? Czy Pan Jezus tylko udawal, ze wyrzuca zle duchy?


Pn kwi 10, 2017 9:35
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kael napisał(a):
Dary Ducha sw nie ustaly a nawiedzeni ludzie sa wszedzie.

Czyzbys nie wierzyla w opetania? Czy Pan Jezus tylko udawal, ze wyrzuca zle duchy?

Nie kwestionuję opętań czy egzorcyzmów.
Nie nazwałabym nawiedzonymi ludźmi, którzy zmieniając Kościół/zbór, biorą sobie na grzbiet wór pomówień, szkalowań, kłamstw na temat porzucanego Kościoła.
Z tego rodzaju bagażem w nowym Kościele/zborze też się zbyt długo nie ostaną, bo nawyk wyszukiwania win i grzechów w innych, nie pozwoli im długo trwać "bezczynnie".


Pn kwi 10, 2017 9:48
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
To bylo do AdyBRD.
"Nawiedzona" to ta kobieta, ktora ja zaczepila.


Pn kwi 10, 2017 9:53
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kael napisał(a):
To bylo do AdyBRD.
"Nawiedzona" to ta kobieta, ktora ja zaczepila.

Nie załapałam :oops:


Pn kwi 10, 2017 9:55
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kael napisał(a):
Dary Ducha sw nie ustaly a nawiedzeni ludzie sa wszedzie.

Czyzbys nie wierzyla w opetania? Czy Pan Jezus tylko udawal, ze wyrzuca zle duchy?


Kael, jak najbardziej wierze w "opetania" i mam z nimi czesto do czynienia z racji wykonywanego zawodu. Tyle tylko, ze dzis opetanie nazywa sie choroba psychiczna, a "zle duchy" przepedzane sa skutecznie przez lekarzy psychiatrow i wykwalifikowanych psychoterapeutow.

A Pan Jezus wcale nie udawal, tylko dzialal skutecznie, jako, ze wsrod swoich licznych"talentow" posiadal nadzwyczajne "talenty" psychologiczne i medyczne.


Pn kwi 10, 2017 10:02
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Kael napisał(a):
Dary Ducha sw nie ustaly a nawiedzeni ludzie sa wszedzie.

Czyzbys nie wierzyla w opetania? Czy Pan Jezus tylko udawal, ze wyrzuca zle duchy?


Kael, jak najbardziej wierze w "opetania" i mam z nimi czesto do czynienia z racji wykonywanego zawodu. Tyle tylko, ze dzis opetanie nazywa sie choroba psychiczna, a "zle duchy" przepedzane sa skutecznie przez lekarzy psychiatrow i wykwalifikowanych psychoterapeutow.

A Pan Jezus wcale nie udawal, tylko dzialal skutecznie, jako, ze wsrod swoich licznych"talentow" posiadal nadzwyczajne "talenty" psychologiczne i medyczne.

Tylko czemu ci psycholodzy i psychiatrzy obdarzeni nadnaturalnymi mocami sami łykają tony psychotropów?.....


Pn kwi 10, 2017 10:07
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Alus napisał(a):
Tylko czemu ci psycholodzy i psychiatrzy obdarzeni nadnaturalnymi mocami sami łykają tony psychotropów?.....


A lykaja...?

Moze tez sa opetani...?....moze te wypedzone " zle duchy" w nich powchodzily...z powodu braku np. swin....?


Pn kwi 10, 2017 10:25
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):
Tylko czemu ci psycholodzy i psychiatrzy obdarzeni nadnaturalnymi mocami sami łykają tony psychotropów?.....


A lykaja...?

Moze tez sa opetani...?....moze te wypedzone " zle duchy" w nich powchodzily...z powodu braku np. swin....?

Gdybyś autentycznie wiedziała o czym piszesz, to wiedziałabyś, że przy każdej kurii funkcjonują konkretni psychiatrzy, których zadaniem jest diagnozowanie ludzi zanim egzorcysta podejmie modlitwy.
Nie wiesz, a wypisujesz coraz większe bzdury.....odpowiada Ci taki blamaż - proszę bardzo pisz więcej i odsłaniaj swój brak wiedzy.
Dyletanctwa marną kpiną nie ukryjesz.


Pn kwi 10, 2017 10:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL