Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Niech zgadne , Zefciu...Jestes egzorcysta ...

Nie. Zefciu jest szamanem :lol: . Uważaj więc, bo ... .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 10, 2017 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Zdecydowanie duchowy. Dlatego też Jezus powiedział "bramy piekielne go nie przemogą". Ten kościół nie jest zakotwiczony na tym świecie ale w Królestwie Niebieskim. Jest zbudowany na opoce, która nie jest z tego świata.


N kwi 16, 2017 23:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
servus napisał(a):
Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Zdecydowanie duchowy. Dlatego też Jezus powiedział "bramy piekielne go nie przemogą". Ten kościół nie jest zakotwiczony na tym świecie ale w Królestwie Niebieskim. Jest zbudowany na opoce, która nie jest z tego świata.

1. Jak rozumiesz Kościół duchowy a jak instytucjonalny?
2. Kto lub co jest opoką?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 17, 2017 8:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Pytanie dodatkowe: jak ów "wyłącznie duchowy" Kościół ma rozstrzygnąć spór między Tobą a Twoim bratem, jak zalecał Chrystus?
I jacy są w tym "wyłącznie duchowym" Kościele przełożeni, którym masz być - zgodnie z Pismem - posłuszny?
Proszę o konkretne odpowiedzi.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 17, 2017 11:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pytanie dodatkowe: jak ów "wyłącznie duchowy" Kościół ma rozstrzygnąć spór między Tobą a Twoim bratem, jak zalecał Chrystus?
I jacy są w tym "wyłącznie duchowym" Kościele przełożeni, którym masz być - zgodnie z Pismem - posłuszny?
Proszę o konkretne odpowiedzi.


Marek, na twoje dodatkowe pytanie odpowiedz jest oczywiasta. Otoz Kosciol Chrystusa-jako organizacja duchowa- nie miesza sie w ziemskie spory miedzy bracmi, pozostawiajac to ludziom w poszczegolnych grupach(zborach), ktore tworza tu na ziemi.
W tym celu dzialaja w tych grupach sprawdzone osoby, pelniace rozne funkcje. Poniewaz pelnienie tych funkcji wiaze sie z nakladem czasu i srodkow materialnych, osoby takie otoczone sa wsparciem grupy i ciesza sie zasluzonym szacunkiem. Nie sa to osoby oderwane od rzeczywistosci, np. nie zyja w przymusowym celibacie i nie mieszkaja w palacach jak biskupi KK i nie przebieraja sie w szczegolne ubrania ...

Biskupi i diakoni pelniacy swe funkcje w grupach, zgodnie z zaleceniem apostolskim, to osoby spelniajace jasno i konkretnie okreslone warunki:

1 LIST DO TYMOTEUSZA
Rozdział: 3.
Przymioty duchownych
1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.


A teraz moje pytanie dodatkowe: Ile cech wspolnych laczy biskupow opisanych w Biblii z klerem KK ? Prosze o konkretne odpowiedzi. :)


Pn kwi 17, 2017 13:16

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Małgosiaa napisał(a):
Jak rozumiesz Kościół duchowy a jak instytucjonalny?

Popatrzmy, co o tym mówi sam Pan Bóg.
Jana 4
(10) Odpowiadając jej Jezus, rzekł do niej: Gdybyś znała dar Boży i tego, który mówi do ciebie: Daj mi pić, wtedy sama prosiłabyś go, i dałby ci wody żywej.
(11) Mówi do niego: Panie, nie masz nawet czerpaka, a studnia jest głęboka; skądże więc masz tę wodę żywą?
(13) Odpowiedział jej Jezus, mówiąc: Każdy, kto piję tę wodę, znowu pragnąć będzie;
(14) Ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.
(15) Rzecze do niego niewiasta: Panie, daj mi tej wody, abym nie pragnęła i tu nie przychodziła, by czerpać wodę.
(20) Ojcowie nasi na tej górze oddawali Bogu cześć; wy zaś mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy Bogu cześć oddawać.
(21) Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu.
(22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów.
(23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
(24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.
Małgosiaa napisał(a):
Kto lub co jest opoką?

Tu również popatrzmy, co Bóg ma do powiedzenia
Mateusza 7
(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.
(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce.
(26) A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.
(27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.


Pn kwi 17, 2017 16:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Ja wiem co mówi Bóg. Interesuje mnie Twoje rozumienie tego tematu, własnymi słowami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 17, 2017 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Małgosiaa napisał(a):
Ja wiem co mówi Bóg. Interesuje mnie Twoje rozumienie tego tematu, własnymi słowami.

Przekaz Boga w podanych wersetach, Pani Małgosiu, jest jasny i chyba nikomu nie ma potrzeby tego interpretować, jeśli ta osoba jest w Jezusie.


Pn kwi 17, 2017 16:54
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
To skoro jest taki prosty to pisz co rozumiesz.


Pn kwi 17, 2017 18:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
servus napisał(a):
Przekaz Boga w podanych wersetach, Pani Małgosiu, jest jasny i chyba nikomu nie ma potrzeby tego interpretować, jeśli ta osoba jest w Jezusie.

Nie o to [pytałam, ale o:
Coroner napisał(a):
To skoro jest taki prosty to pisz co rozumiesz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 17, 2017 18:25
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Ale po co jakies-tam konkrety? Przeciez sympatyczniej jest unosic sie na duchowych, rozmytych chmurkach i w zborach, z ktorych kazdy naucza odrobine inaczej, udawac, ze wszystko jest cacy.


Pn kwi 17, 2017 20:57

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
To skoro jest taki prosty to pisz co rozumiesz.

Jana 14:16-18
"Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
Ducha prawdy, którego ŚWIAT przyjąć NIE MOŻE, bo go NIE WIDZI i NIE ZNA; wy go znacie, bo przebywa wśród was i W WAS BĘDZIE.
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was."
Jana 3:6-7
"Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."


Wt kwi 18, 2017 4:06
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Juz widze kombinacje. A podobno tak prosto i łatwo było ale napisać co sie rozumie to juz schody


Wt kwi 18, 2017 4:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
@servus
Rozumiesz co oznacza wyrażenie: "swoimi słowami"? Wklejane cytaty z Biblii nic nie mówią na temat tego, jak je TY rozumiesz.
W dodatku prosiłam Cie o to jak rozumiesz Kościół duchowy i jak rozumiesz Kościół instytucjonalny. Jaka jest między nimi różnica?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 18, 2017 6:19
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
Juz widze kombinacje. (...)


A moglbys wyjasnic, na czym ta kombinacja polega...?

Ja w przeciwienstwie do ciebie nie widze zadnej kombinacji ze strony servusa lecz konkretna, wywazona odpowiedz chrzescijanina.

Badz, prosze, laskaw wyjasnic te rzekoma kombinacje ...szanowny Coronerze :)


Wt kwi 18, 2017 17:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL