Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Według tego co wypisują rożnego rodzaju "prorocy" to każda zorganizowana forma bytu wspólnoty chrześcijańskiej doprowadza, ze przestają być kościołem duchowym (cokolwiek to oznacza) i zaczynaja być kościołem instytucjonalnym ( czyli nie duchowym)


Cz kwi 20, 2017 11:27
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
Według tego co wypisują rożnego rodzaju "prorocy" to każda zorganizowana forma bytu wspólnoty chrześcijańskiej doprowadza, ze przestają być kościołem duchowym (cokolwiek to oznacza) i zaczynaja być kościołem instytucjonalnym ( czyli nie duchowym)



Kosciol Chrystusa zawsze byl i jest duchowy.

"Instytucjonalnosc" wspolnoty chrzescijan zaczyna sie i konczy na diakonach i biskupach...w sensie biblijnym oczywiscie... i w niczym nie przypomina instytucji KK rozbudowanej na modle swiatowa we wszystkich mozliwych kierunkach .

Piszac powyzsze, przyszla mi taka mysl, ze w KK jest tyle duchowosci ile we wspolnotach chrzescijanskich " instytucjonalnosci" .

No i pozostaje sprawa autorytetow ludzkich, ktorych w Kosciele duchowym brak...Pelniacych swoje funkcje biskupow i diakonow nikt nie tytuluje excelencjami, eminencjami, swiatobliwosciami ani wielebnymi...Nikt nikogo nie caluje unizenie po rekach ani po nogach...bo wszyscy sa dla siebie duchowymi bracmi, majacymi jedyna wladze w osobie Chrystusa.


Cz kwi 20, 2017 12:58
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Kręcisz. Kościół od początku był i jest i duchowy i instytucjonalny. To ty i tobie podobni próbujecie przedstawić nową wersję prawdy.


Cz kwi 20, 2017 13:26
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
Kręcisz. Kościół od początku był i jest i duchowy i instytucjonalny. To ty i tobie podobni próbujecie przedstawić nową wersję prawdy.



To, co duchowe nie moze byc instytucjonalne....Te dwa pojecia wykluczaja sie wzajemnie...I nie jest to zadna nowa prawda o duchowym Kosciele, lecz stara prawda, liczaca sobie ponad dwa tysiace lat :)


Cz kwi 20, 2017 13:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Nie ma sensu jakakolwiek dyskusja z osobą, która jako źródło podaje cytat z komentarza przygodnego gościa pod artykułem autora tekstu.
Traf chciał, że 2chwat jest dociekliwy i odszukał owo "źródło": viewtopic.php?p=949164#p949164

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 20, 2017 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Bzdura.
Kosciół był zawsze instytucjonalny - od Soboru Jerozolimskiego, od Piotra i Jana zatwierdzającego naukę Pawła, od apostołów konsekrujących nałożeniem rąk przezbiterów i biskupów w zakłądanych wspólnotach po dziś.
Ta "instytucja" nazywa się "Kościół".
I Pismo każe słuchać owych wyznaczonych przełożonych.

Reszta to mieszanie ludzi, którzy figę wiedzą o pierwotnym Kościele - ba! nawet Dziejów Apostolskich i Listów dokładnie nie przeczytali - i sobie wyobrażają jak Mały Jasiu "jak to według nich było w pierwotnym Kościele".
Prezentują swoją ignorancję z wielką pewnością siebie i bardzo agresywnie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz kwi 20, 2017 19:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bzdura.
Kosciół był zawsze instytucjonalny - od Soboru Jerozolimskiego, od Piotra i Jana zatwierdzającego naukę Pawła, od apostołów konsekrujących nałożeniem rąk przezbiterów i biskupów w zakłądanych wspólnotach po dziś.
Ta "instytucja" nazywa się "Kościół".
I Pismo każe słuchać owych wyznaczonych przełożonych.

Reszta to mieszanie ludzi, którzy figę wiedzą o pierwotnym Kościele - ba! nawet Dziejów Apostolskich i Listów dokładnie nie przeczytali - i sobie wyobrażają jak Mały Jasiu "jak to według nich było w pierwotnym Kościele".
Prezentują swoją ignorancję z wielką pewnością siebie i bardzo agresywnie.



Wiesz, byc moze to porownanie do`" Malego Jasia" jest tutaj kluczem do zrozumienia czym jest Kosciol Chrystusa....?

Byc moze trzeba wlasnie stac sie malym Jasiem aby pojac wielkie sprawy...?


Cz kwi 20, 2017 20:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Małgosiaa napisał(a):
Nie ma sensu jakakolwiek dyskusja z osobą

Po prostu - pycha. Ja wiem lepiej.
Nie wydaje mi sie aby dyskusje na internecie komukolwiek pomogly ale modlitwa i szczere poszukiwania prawdy moga byc skuteczne. Przykladem moze byc kardynal Newman lub anglikanscy duchowni wracajacy do KRK. Czytalem rowniez o powrotach ludzi, ktorzy byli w Fatimie, Lourdes lub Medjugorie (chociaz do tego jestem nastawiony z rezerwa). Matka potrafi duzo.


Cz kwi 20, 2017 20:38
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
robaczek2 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Nie ma sensu jakakolwiek dyskusja z osobą

Po prostu - pycha. Ja wiem lepiej.
Nie wydaje mi sie aby dyskusje na internecie komukolwiek pomogly ale modlitwa i szczere poszukiwania prawdy moga byc skuteczne. Przykladem moze byc kardynal Newman lub anglikanscy duchowni wracajacy do KRK. Czytalem rowniez o powrotach ludzi, ktorzy byli w Fatimie, Lourdes lub Medjugorie (chociaz do tego jestem nastawiony z rezerwa). Matka potrafi duzo.



Wzruszajace...naprawde....

Szkoda tylko, ze nie na temat .


Cz kwi 20, 2017 20:49

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
adaBRD napisał(a):
Wiesz, byc moze to porownanie do`" Malego Jasia" jest tutaj kluczem do zrozumienia czym jest Kosciol Chrystusa....?

Byc moze trzeba wlasnie stac sie malym Jasiem aby pojac wielkie sprawy...?
Kolejna oklepana demagogia - czyli wypaczenie Jezusowej myśli o "staniu się jak dzieci" w kierunku pochwały nieuctwa.
A przecież Pismo precyzuje:
"Bracia, nie bądźcie dziećmi w sposobie waszego myślenia, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe; w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!"/1 Kor 14,20/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz kwi 20, 2017 21:28
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Wiesz, byc moze to porownanie do`" Malego Jasia" jest tutaj kluczem do zrozumienia czym jest Kosciol Chrystusa....?

Byc moze trzeba wlasnie stac sie malym Jasiem aby pojac wielkie sprawy...?
Kolejna oklepana demagogia - czyli wypaczenie Jezusowej myśli o "staniu się jak dzieci" w kierunku pochwały nieuctwa.
A przecież Pismo precyzuje:
"Bracia, nie bądźcie dziećmi w sposobie waszego myślenia, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe; w myśleniu zaś waszym bądźcie dojrzali!"/1 Kor 14,20/


Jezus, mowi, ze aby wejsc do Jego Krolestwa trzeba sie stac jak dziecko... a Krolestwo Boze to przeciez najlepsza rzecz jaka moze byc udzialem czlowieka...

Ty nazywasz to oklepana demagogia, przeciwstawiajac slowom Jezusa slowa Pawla, ktory zaleca aby dzieckiem byc tylko , gdy chodzi o rzeczy zle...

Uderzajacy kontrast...zauwazasz go w ogole...?


Cz kwi 20, 2017 21:52

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Żadnego kontrastu. Jezus nie mówił o "prostakach" tylko o "prostaczkach" (czyli ludzi prostego serca, a nie nieukach dumnych ze swojego nieuctwa i widzących w nieuctwie swoje predyspozycje do Królestwa Niebieskiego).
Myślę Ado, że doskonale to rozumiesz i rozgrywasz cynicznie pozory niezrozumienia. Nie wierzę w Twoją głupotę - choć w nieuctwo owszem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz kwi 20, 2017 21:55
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Mówił dziad do obrazu ... . Być jak dziecko, nie znaczy być ignorantem, co pominęłas w wypowiedzi Marka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 20, 2017 21:56
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Żadnego kontrastu. Jezus nie mówił o "prostakach" tylko o "prostaczkach" (czyli ludzi prostego serca, a nie nieukach dumnych ze swojego nieuctwa i widzących w nieuctwie swoje predyspozycje do Królestwa Niebieskiego).
Myślę Ado, że doskonale to rozumiesz i rozgrywasz cynicznie pozory niezrozumienia. Nie wierzę w Twoją głupotę - choć w nieuctwo owszem.



Ja widze jednak wyrazny kontrast...


I nie mam najmniejszej watpliwisci co do twojej dojrzalosci w mysleniu... i twojego niemowlectwa, jesli chodzi o rzeczy zle...


Cz kwi 20, 2017 22:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie wierzę w Twoją głupotę - choć w nieuctwo owszem.

A ja wierzę w obie opcje i dodatkowo w cynizm.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 20, 2017 22:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL