Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 20:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
„Zbawienie jest wybawieniem z wiecznego potępienia za grzech, jako dar łaski Bożej, dla tych którzy przyjęli przez wiarę Boże warunki pokuty i wiarę w Jezusa Chrystusa.”
Co za minimalizm!.


Stajac sie" nowym czlowiekiem" stalam sie jednoczesnie fanka mimimalizmu...Zrozumialam, ze mniej znaczy wiecej... :)


Cytuj:
Ograniczone do tego co napisałaś "zbawienie" byłoby tylko powrotem do Ogrodu Eden..


Tak tez jest w istocie.

Cytuj:
To zdecydowanie mniej, niż przyniósł nam Jezus.


To" wiecej", co przyniosl Jezus, wykracza poza ramy zbawienia. Zbawienie otwiera drzwi do tego "wiecej"...Przeczytaj uwaznie powyzszy moj post, to sie tego "wiecej " tam doczytasz.


N kwi 09, 2017 1:01

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Sorry, ale Twój list, Ado, jest pusty argumentacyjnie. Nie ma na co odpowiadać.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 09, 2017 10:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Sorry, ale Twój list, Ado, jest pusty argumentacyjnie. Nie ma na co odpowiadać.


Nie musisz ani przepraszac ani odpowiadac :)


N kwi 09, 2017 11:24
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
To jest burza w szklance wody. Kościół od samego początku był i duchowy i instytucjonalny.
Dzisiaj ci którzy odeszli od kościoła katolickiego próbują wytłumaczyć swój grzech rozłamu i na sile szukają dziury w całym.


N kwi 09, 2017 12:20
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
adaBRD napisał(a):
@Kael

Alez oczywiscie, ze kazdy ma wolny wybor.

Ja wybralam zdecydowanie Jezusa z Jego Kosciolem, ktory zapewnia mi pobyt w Domu Ojca, tak jak nauczal Jezus. Nie mam tez nic przeciw diakonom i biskupom, jesli spelniaja warunki podyktowane przez zalozyciela Prawdziwego Kosciola.

A o tym, ktora droga dokad wiedzie, to kazdy z nas musi sam umiec ocenic, jesli jest swiadomym chrzescijaninem. Narodzone z Ducha Sw. osoby maja uproszczona sprawe o tyle, ze nie musza bladzic w ciemnosciach ,bo ich droge oswietla jasne "swiatlo".

No niestety, odrzucasz Kosciol, ktory Jezus ustanowil i ktory Jezus kocha jako swoja Oblubienice, bo tobie sie ten czy tamten nie podoba.

To nie ty jestes od stawiania warunkow Bogu.

Jezeli odrywasz sie od Jego Kosciola, to plujesz Mu w twarz. i jak w rsju, sama chcesz decydowac gdzie bedziesz posluszna, a gdzie wcale.

Ani ty ani ja w niczym nie jestesmy lepsze od ksiezy, biskupow i innych ochrzczonych. W niczym.

Jest jedna roznica: ja o tym wiem, a ty nie.
Gdybys wiedziala, nigdy bys nie wybierala sobie swojego koleczka wzajemnej adoracji, swojego “duchowego kosciola“.
Jezeli Jezus oddal zycie za kazdego, jezeli On powoluje do wiary, to nie tobie wybrzydzac na cudze slabosci. Mozesz co najwyzej dziekowac, ze twoje grzechy nie zamknely ci drogi do Boga. Ze tobie przebaczyl.

W niczym nie jestes lepsza. I to Jezus ciebie wybral, a nie ty Jego. Docen to.

Polecam Rz 12, Ef 4, Kol 3, Ga 6

Cytuj:
Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach. Rz 14,4

Cytuj:
10 Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga. 11 Napisane jest bowiem:
Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano.
a każdy język wielbić będzie Boga3.
12 Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu. Rz 14


N kwi 09, 2017 12:44
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
To jest burza w szklance wody. Kościół od samego początku był i duchowy i instytucjonalny.
Dzisiaj ci którzy odeszli od kościoła katolickiego próbują wytłumaczyć swój grzech rozłamu i na sile szukają dziury w całym.



Nie, Coroner, to nie tak.

Dzisiaj wzrasta poznanie...zgodnie zreszta z proroctwem np. Daniela:

"Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie" (12, 4).

Dzieje sie to niezaleznie od przeciwdzialan ze strony systemow religijnych!

To wszystko nabiera takiego tempa jak nigdy dotad.

Przeciez to widac golym okiem.

Ja jeszcze nie odeszlam "instytucjonalnie" od KK...nadal place podatek koscielny i biore udzial-coraz rzadziej- w zyciu Kosciola, w ktorym mnie ochrzczono...Tu, gdzie mieszkam, jestem juz jednak jedna z malej garstki ludzi, ktorzy jeszcze to robia.

Jak myslisz...czy ci co odchodza (wrecz masowo) nie maja potrzeb duchowych...?

Ja mysle, ze ci ludzie maja potrzeby duchowe i...sa ich swiadomi...tyle tylko, ze w KK nie mozna tych potrzeb juz zaspokoic...bo tam coraz bardziej "instytucjonalnie" sie robi...i "swiatowo"...i "materialnie"...i niebezpiecznie ( np. dla dzieci...)...

O tym, ze odchodzacy maja potrzeby duchowe, swiadczy chociazby fenomen ogromnego wzrostu i rozwoju w roznych zborach protestanckich....

Tak ja to widze...

Myslisz, Coroner ze ci wszyscy ludzie to grzesznicy, balansujacy nad piekielna przepascia...?

Moim skromnym zdaniem , grzesznik raczej nie siega po Biblie w celu usprawiedliwienia grzechu.

To kiepski pomysl, Coroner... :)


N kwi 09, 2017 15:23
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Nie moja wina. Za rozłamem kościoła stoi diabeł.
Droga świętości i przebudowy Kościoła to nie dróg Marcina Lutra a św. Franciszka. Jeden był butny a drugi pokorny.
Droga która wybierasz to twoja decyzja.


N kwi 09, 2017 15:38
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Grzesznik nie siega po Biblie? Szatan cytatami z Biblii kusil Jezusa, a faryzeusze i uczeni w Pismie (swietym) byli Jego najwiekszymi wrogami.

Prywatne tlumaczenie proroctw Biblii w oderwaniu od Kosciola zawsze prowadzi na manowce (2P 1,20). Wlasnie tysiace kosciolkow protestanckich jest najlepszym dowodem na to, kto ich w gruncie rzeczy inspirowal. Pan Jezus prosil, bysmy byli jedno, ale wielu nie chce sluchac zdrowej nauki i szuka sobie nauczycieli, ktorzy im schlebiaja.

Kosciol katolicki tam gdzie mieszkasz ci sie nie podoba i zamiast go wspierac swoja swietoscia i sluzba (wiem, wiem, to niemodne) idziesz tam, gdzie milej i sympatyczniej?
Pan Jezus nie uciekl z krzyza, szedl tam, gdzie byla najwieksza nedza, a nie tam gdzie Mu schlebiali. No ale “Jego zbawieni uczniowie“ przeciez nie beda sie znizac do poziomu tych “niezbawionych“. A wszystko za zaslona Pisma sw. Jak faryzeusze!


N kwi 09, 2017 15:49
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Coroner napisał(a):
Nie moja wina. Za rozłamem kościoła stoi diabeł.
Droga świętości i przebudowy Kościoła to nie dróg Marcina Lutra a św. Franciszka. Jeden był butny a drugi pokorny.
Droga która wybierasz to twoja decyzja.


Co tu ma do rzeczy Luter albo Franciszek.

Kosciol Chrystusa ma sie dobrze i nie trzeba Go ani "uswiecac" ani "przebudowywac".

Glowny Budowniczy zadbal o wszystkie szczegoly i zbudowal go na solidnej SKALE tak, ze przetrwa kazdy diabelski atak.

W Kosciele Chrystusa, gdzie wszyscy "tancza jak On im gra" nie ma rowniez zadnych rozlamow.

Zwroc uwage, ze Ten Kosciol jest prowadzony przez zapowiedzianego przez Jezusa Pocieszyciela...a nie przez omylnego czlowieka, ktory, jak pisal Salomon "nie jest w stanie kierowac nawet wlasnym krokiem".


Coroner, skoro masz inne zdanie, to podaj konkretne argumenty... Przekonaj odchodzacych z KK ludzi, zeby nie odchodzili...Krytyka i plucie przez lewe ramie to raczej slabe argumenty...nie sadzisz...?


N kwi 09, 2017 16:10
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Wiem, ze mi i tak nie odpowiesz, bo nie masz zadnych argumentow, ale zalecam ci czytanie wszystkiego co jest o Kosciele w Pismie sw.
To nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji, ale wspolpraca ku jednosci, wzajemnej milosci, wyzbywanie sie zadzy, posluszenstwo, wiernosc...
Wszystko, co tobie nie pasuje.

Ty wybierasz i, z tego co piszesz, wybierasz cos, co zadowili twoje uczucia i ego. A zadnej jednosci, struktury, sluzby tam nie ma.
Obudzisz sie jako zgorzkniala, rozczarowana nieidealnym swiatem i brakiem “swietych zbawionych“. Byc moze jako niewierzaca. Znam takich na peczki.


N kwi 09, 2017 16:20

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
"Ciekawe" rzeczy piszesz,bo mimo (znanej) słabości KK w Niemczech (gdzie, jak zakładam, mieszkasz), protestantyzm w tym kraju jest wręcz przysłowiowo słaby. Na przykład - statystyczny protestant w tym kraju był ostatnio w swojej wspólnocie... 2 lata temu. Nie lepiej jest z lekturą Pisma Świętego, nie mówiąc już o wierności zasadom co do stałości małżeństw czy wsparcia cod o homoseksualizmu...

Owszem, jest coś bliskiemu każdemu w poszukiwaniu "idealnej wspólnoty" - ale to kłamstwo diabła. Nie ma idealnych wspólnot - a gdyby taka była, przestałaby być idealna w momencie w której bym do niej wszedł.
Nawet w małej, 13 osobowej wspólnocie prowadzonej przez 3 lata przez samego Jezusa ponad 8% członków Go zdradziło, tyleż się zaparło, a 83,4% uciekło w godzinie próby.

Z drugiej strony, Apokalipsa daje nam jasne wytyczne, co robić, gdy nie podoba się wspólnota - "Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i poprzednie czyny podejmij! ".
Nie ma w Biblii żadnego pozwolenia na rozłam - przeciwnie, Biblia uważa go za jeden z najcięższych grzechów, wymieniając obok takich jak bałwochwalstwo i czary (Ga 5:20).
Jeśli nie podoba Ci się postępowanie duchownych, Jezus radzi i nakazuje:
Mt 23:3 bt5 "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie.

Lecz przed tym wszystkim pomyśl, czy przypadkiem to Ty sama, rozdająca w myśli (ale przecież i tu na forum...) ciosy, osądy i "dobre rady" wszystkim wokół, nie jesteś słabym ogniwem swojego Kościoła lokalnego. Poszukaj tej belki...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 09, 2017 16:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Marek_Piotrowski napisał(a):
"
Nie ma w Biblii żadnego pozwolenia na rozłam - przeciwnie, Biblia uważa go za jeden z najcięższych grzechów, wymieniając obok takich jak bałwochwalstwo i czary (Ga 5:20).


Mimo braku tego przyzwolenia w Biblii w "moim lokalnym Kosciele" jest rozlam, jest balwochwalstwo i sa czary.


N kwi 09, 2017 17:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
A teraz podasz dowody na te oskarżenia wobec KK, tak jak Regulamin nakazuje?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 09, 2017 17:16
Zobacz profil
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Soul33 napisał(a):
A teraz podasz dowody na te oskarżenia wobec KK, tak jak Regulamin nakazuje?



Prosze bardzo:

-Rozlam jest oczywisty.

-Balwochwalstwo to kult obrazow i figur przedstawiajacych katolickich Swietych no i oczywiscie kult Krzyza

-Czary to np. egzorcyzmy i modlitwy do zmarlych, np. do zmarlego Papieza. Rowniez np. "okadzanie dymem" i skrapianie "swiecona " woda.

W Kosciele Zalozonym przez Chrystusa nie ma miejsca na takie przejawy chrzescijanstwa.

Mowi o tym Dekalog.


N kwi 09, 2017 17:34
Post Re: Kościół "duchowy" czy "instytucjonalny"?
Dziewczyno Ty czytasz zanim wkleisz te swoje posty? Od kiedy to chrześcijanie mają awersje do Krzyża? Ty wiesz co to egzorcyzmy?


N kwi 09, 2017 17:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL